Jump to content

Yardım Edebilir misiniz ?

DyingSpirit

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar, direkt konuya giriyorum;

Son 5 ay icerisinde bazı sebepsiz hastalıklar basladı.

Migrenim vardı fakat bir sure sonra hergun ardı ardına (1 ila 10 arasında derecelendirmek gerekirse) 10 siddetinde agrılarım basladı. Yuksek dozlu ilaclar, igneler, serumlar etki etmemeyede basladı. Bir tanıdıgım bana bi fizyoterapist onerdi ve mutlaka cagre bulup kurtarıcagını soyledi. 3 seans gecirdim ve migrenden kurtuldum denilebilir. Tam migrenim gecti derken bir sabah uyandım ve sag tarafımdan bir agrı girdi. Usuttum diye umursamadım hazırlanmaya basladım ise gitmek icin. 2 saat gecmedi agrı asırı siddetli oldu, neyse hastaneye kaldırdılar bobrek tası oldugunu ve atmaya basladıgımı soylediler. Bayagı bir sasırdım cunku cok saglıklı ve duzenli bir yasantım var. Spordur, meyve sebze olsun yemek saatlerimi sasırmam. Ve is hayatımda cok iyidir sinir stres yorucu degil. Tuz kullanmam, bolcana su icerim, yuksek lif kaynaklı tahıllı yiyecekler kullanırım. Birseye alerjim yoktur ve aile tarafından olsun hic bir saglık sorunu bulunmamaktadır. Doktorada bunu anlatınca sasırdı. Sonra vucudumda garip sekilde yaralar cıkmaya basladı ve izler kalıcı oldu. Uzun yumuşak saçlarım vardı dokulmeye basladı. Kestirmek zorunda kaldım. Gozlerim cok iyidi gorme zorlulugu basladı. (Bilgisayarla fazla aram yok yada gozumu bozucak hic birsey olmadı diyebilirim) Hastaneye gidiyorum herhangi bir seyim olmadıgını soyluyorlar ve doktorlar acıklama getiremiyor. Arkadaslarım bu olayları nazara yada buyuye yorumluyor.

Ben nazara inanan biri degilimdir fakat sizin yorumunuz nedir ? Ne onerirsiniz, nasıl korunabilirim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Migrenim vardı fakat bir sure sonra hergun ardı ardına (1 ila 10 arasında derecelendirmek gerekirse) 10 siddetinde agrılarım basladı. Yuksek dozlu ilaclar, igneler, serumlar etki etmemeyede basladı. Bir tanıdıgım bana bi fizyoterapist onerdi ve mutlaka cagre bulup kurtarıcagını soyledi. 3 seans gecirdim ve migrenden kurtuldum denilebilir. Tam migrenim gecti derken bir sabah uyandım ve sag tarafımdan bir agrı girdi. Usuttum diye umursamadım hazırlanmaya basladım ise gitmek icin. 2 saat gecmedi agrı asırı siddetli oldu, neyse hastaneye kaldırdılar bobrek tası oldugunu ve atmaya basladıgımı soylediler. Bayagı bir sasırdım cunku cok saglıklı ve duzenli bir yasantım var. Spordur, meyve sebze olsun yemek saatlerimi sasırmam. Ve is hayatımda cok iyidir sinir stres yorucu degil. Tuz kullanmam, bolcana su icerim, yuksek lif kaynaklı tahıllı yiyecekler kullanırım. Birseye alerjim yoktur ve aile tarafından olsun hic bir saglık sorunu bulunmamaktadır. Doktorada bunu anlatınca sasırdı. Sonra vucudumda garip sekilde yaralar cıkmaya basladı ve izler kalıcı oldu. Uzun yumuşak saçlarım vardı dokulmeye basladı. Kestirmek zorunda kaldım. Gozlerim cok iyidi gorme zorlulugu basladı. (Bilgisayarla fazla aram yok yada gozumu bozucak hic birsey olmadı diyebilirim) Hastaneye gidiyorum herhangi bir seyim olmadıgını soyluyorlar ve doktorlar acıklama getiremiyor. Arkadaslarım bu olayları nazara yada buyuye yorumluyor.

Ben nazara inanan biri degilimdir fakat sizin yorumunuz nedir ? Ne onerirsiniz, nasıl korunabilirim ?

Çok geçmiş olsun. Bence öncelikle fiziksel bir açıklama bulmaya çalışın. Tam teşekküllü farklı hastanelere gidin mümkünse. Nazara ben de inanırım ama dediğim gibi bu hastalıkları meydana getiren fiziki sebepleri bulmak öncelikli amacınız olmalı. Tek bir doktor değil de farklı doktorlardan görüş alın. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzerlik otunu aktardan alıp evde tutsu yapacaksın demek istemis. Zaten cogu aktar bu bitkinin sadece rituel amaclı oldugunu bilir ona gore verir.

Buyunun bir insanı bu denli mahvettigi durumlara sahit oldum yalnız, bobrek tası, yaralar gibi teferruatlar biraz koreltti. Bobrek tası agrısı muthis biaeydir bilirim, gecmis olsun. Bi kac gun tatile cık bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzerlik otunu aktardan alıp evde tutsu yapacaksın demek istemis. Zaten cogu aktar bu bitkinin sadece rituel amaclı oldugunu bilir ona gore verir.

Buyunun bir insanı bu denli mahvettigi durumlara sahit oldum yalnız, bobrek tası, yaralar gibi teferruatlar biraz koreltti. Bobrek tası agrısı muthis biaeydir bilirim, gecmis olsun. Bi kac gun tatile cık bence.

demek istediklerim dediklerindir :D

birde diş ağrısı var ki :/

NOT: telefondan yazarken laz olabiliyorum gezdirip =gedirup

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğal kaya tuzu kullan ve suyu çok iç. Susayınca değil, aklına her geldiğinde. Ayrıca, sabah ve akşam, 1 bardak suda, bir çay kaşığı karbonat erit iç. Sağlığın kesinlikle düzelecek. Garanti sana.

Ben uyguluyorum. Genel sağlığım düzeldi. Her yılböbrek taşı düşürürdüm. Üç yıldır taş falan olmuyor.

Üzerlik tohumunu andideprsan olarak kullanabilirsiniz arkadaşlar. Her gün bir silme çay kaşığı, bir bardak suda kaynatıp içeceksiniz. En iyi antidepresan. Hiç bir yan etkisi de yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nevermore; Işın komıgıde bu hersey mukemmel denilebilicek kadar iyi suanda.

komuro gezdiruptan anlıyamadım birde ü yerine u yazılınca anlıyamadım malum :ermm: yinede deniycegim tesekurler.

Ve bugun hastaneden geldim (ilk hastaneye kaldırıldıgımda kemer devlet (ilce hastanesi, acil bolumu) iki test yapıp cok siddetli enfeksiyon oldugu ve tas- kum attıgım soylendi.) Birsey soylemeden 5gunluk rapor yazdılar.

Bugun kendimi iyi hissedip urolojiye gittim, ultrasona aldılar, bobrekler temiz cıktı :confused: rontgenede girdim kanal tıkanması olmadıgını soylediler. Simdi sevinsem mi uzulsem mi anlamıyorum ? Fakat suanda hala agrı cekiyorum. 1-10 arasında 8,5.

Woodoo yapıp bobreklerimde igneyi mi unuttular :ermm: Hani agırlık kaldırmayla bir isim yok, yeni egzersize de baslamadım bir yerimi sakatlıyım incitiyim, soguk algınlıgı deseniz ofis icinde sabit derece ki bu zamana kadar agrım kalmazdı da ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nevermore; Işın komıgıde bu hersey mukemmel denilebilicek kadar iyi suanda.

komuro gezdiruptan anlıyamadım birde ü yerine u yazılınca anlıyamadım malum :ermm: yinede deniycegim tesekurler.

Ve bugun hastaneden geldim (ilk hastaneye kaldırıldıgımda kemer devlet (ilce hastanesi, acil bolumu) iki test yapıp cok siddetli enfeksiyon oldugu ve tas- kum attıgım soylendi.) Birsey soylemeden 5gunluk rapor yazdılar.

Bugun kendimi iyi hissedip urolojiye gittim, ultrasona aldılar, bobrekler temiz cıktı :confused: rontgenede girdim kanal tıkanması olmadıgını soylediler. Simdi sevinsem mi uzulsem mi anlamıyorum ? Fakat suanda hala agrı cekiyorum. 1-10 arasında 8,5.

Woodoo yapıp bobreklerimde igneyi mi unuttular :ermm: Hani agırlık kaldırmayla bir isim yok, yeni egzersize de baslamadım bir yerimi sakatlıyım incitiyim, soguk algınlıgı deseniz ofis icinde sabit derece ki bu zamana kadar agrım kalmazdı da ?

Bünye susuz kalmışsa böbrekler tehlikede demektir. Ağrır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haddimi aşmak istemem ama fiziksel ve besinsel vurgular var;

O halde yüksek nitelikli protein ve bolca yağ/ mümkünse hayvansal öncelikli tüketmelisiniz belki de;

bu şaka değil ama hadi şaka olsun;

yüksek nitelikli protein (mükün olduğunca doğada yaşamış/beslenmiş- kaçıp kovalama direnci iradesi ve içgüdüsü bulunan canlılar)

doğal tütün kullanabilirsiniz, (kullanmıyorsanız)- sigara kullanıyorsanız doğal tütüne dönebilirsiniz;

bunu da istemezseniz bu da bizim şakamınz olsun;

magnezyum yağı, varlerian otu, mineral yağlar, kaya tuzları gibi şeyleri araştırabilirsiniz;

ama belki de tüm bunlar fiziksel bile değiller;

ama bizce diyetinize/diyetlerinize , alternatif deniz mahsulleri ya da deniz balıkları ve bunun dışında;

karaciğer vb. sakatat eklemesi yapın, ve bi deneyin bakalım faydası olacak mı? yağlardan korkmayın;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nazarı ve büyüyü bir kenara bırakın, Nöro-psikiatriye gidin. Tahminimce sizde ki bütün bulgular nöroloji kaynaklı. Netice de bedenin yönetimi beyindedir. En ufak bir sinyal veya sinirsel bağlamsızlık ki (bunu da fizyoterapiste bağlamak istiyorum, geçici bir çözüm bulmuş ama kalıcı bir hasar bırakmış olabilir.) bu denli şiddetli şeyler yaşıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahaha, bu ay ki yeni hastaligim vertigo. Denge sorunu. Gecmis olsun :ermm:

vertigo için; aşağıdaki linklerdeki ilk hareketi özellikle tavsiye ediyoruz;

Tibetin 5 hareketi, Tibetin gençlik pınarı, yoga hareketleri

Hayalperest günlükleri: Tibet'in Gençlik Pınarı Kitabındaki 5 Temel Hareket

bi kaç denemeden sonra yirmi tur ve belki fazlası, sıkmadan ve kasmadan(zorlamadan)-mutluca ve rahatça-özgürce istediğiniz gibi;

belki sonra günde yüz tur, bir kerede yapamasanız bile;

örneğin kendi sol el baş parmağınıza felan bakarsanız ve yavaş yavaş yaparsanız başınız bile dönmeyecek; başınız dönerse durmaya alışmanız gerekecek; muhtemelen durma egzersizleri başınızın dönmesini giderecek şey olabilir belki de;

eller (el içleri-parmaklar yukarı bakarak) göğüs hizasında birleştirilerek durma tavsiye eden kaynaklarda vardır;

mümkünse bu hareket tabi bi çocuğun rahatlığında isteyerek ve özgürce yapılmalı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beden bu kadar sık hastalık üretebilir mi? Olaylara alışkın olduğumuz şekilde, sebep-sonuç ilişkisi boyutunda bakıyoruz. Aslında bu doğru bir hareket olmasına rağmen, bakış açımızı doğru açıdan yapamadığımız için olayların nedenine ilişkin sağlıklı bir analiz yapamıyoruz.

Her hastalığın farklı bir sebebi vardır. Sahip olduğunuz rahatsızlıkların mutlaka bilimsel boyutta ortak bir noktası vardır. Hepsi aynı sorunda birleşecek ve size arızanın neden kaynaklandığını söyleyecektir.

Sorunu tespit ettiğiniz zaman, bu sorunu ortadan kaldırmak için neler yapmanız gerektiğini de bileceksiniz.

Size tavsiyem iyi bir doktora gidin. Yaşlı olsun, profesör olsun. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaptığınız bütün işlemler ve aldığınız tedbirlerin tamamiyle bedensel sağlığınıza yönelik olduğunu görüyorum. Bizler; sadece sahip olduğumuzu sandığımız bedenler üzerinde tedavi işlemleri yaparak 'tedavi sürecimizi' oldukça uzatıyoruz. Hatta tedavi amacımıza ulaşamıyoruz. Bedensel sağlığınızın yanında, ruhsal sağlığınızıda korumanızı tavsiye ederim. Ruhani gelişim açısından meditasyonun önemini ne kadar vurgulasam azdır. Zira; içe yönelmenin en geçerli yolu meditasyon yapmaktır. Bu sayede ruhani titreşim yoğunluğunuzu arttırarak akıl/beden/ruh bileşiminize pozitif yönde etkide bulunursunuz.

Merak ettiğiniz veya daha net açıklamamı istediğiniz bir nokta varsa sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Sonsuz Yaratan' ın Sevgi ve Işığıyla kalın~

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...