Jump to content

Tanrıça Nemesis İnvokasyonu ve Smyrna

sirius

Önerilen Mesajlar

Sayfamızda paylaştığım bir konuyu buraya da taşımak istedim. O yüzden antik İzmir ile Nemesis arasında ki bağlantıyı da vererek paylaşımda bulunuyorum.

İzmir'in koruyucu Tanrıçalarından biri de adalet tanrıçası Nemesis'tir. Hatta burada Nemesis'in Büyük İskender ile alakalı rüyası dahi mevcuttur. Tanrıça Nemesis, adalet Tanrıçası Themis ile birlikte çalışan bir titandır. Themis, adaleti tespit ettikten sonra, merhameti olmayan Nemesis gerekli cezayı uygular. İntikam ve adalet Tanrıçası Nemesis aşırır gururlu, kibirli ve bencil insanları cezalandıran tanrıçadır. Bu yüzden kaderin cezasını temsil eder. Örneğin Karaburun'lu olan Narsissus'u kibirinden dolayı cezalandıran Tanrıça Nemesis'tir.

1622774_745192702178775_968788963_n.jpg

İlginçtir ki Tanrıça Nemesis kültü sadece İzmir kökenlidir ve bu kültün başka yerlere İzmir'den taşındığı bilinir.

Antik Smyrna'da Smyrnalılar şehre adalet getirmesi, katilleri, hırsızları, dolandırıcıları cezalandırması için Nemesis'e dua ederlerdi. Sizde -özellikle İzmir'de olanlar- bu konularla ilgili olarak Tanrıça Nemesis'e dua edebilir ve bir beyaz mum yakarak, güzel bir adak ile onu çağırabilirsiniz. - Sirius

10011588_745195905511788_1991036157_o.jpg

Tanrıça Nemesis İnvokasyonu

Beyaz veya uygun renkte mumlar ve uygun bir adak ile Tanrıça'ya adaletin yerini bulması için bu duayı okuyarak çağrıda bulunabilirsiniz. Bu ilahi, 1.yy da Nemesis'e yönelik bir ilahinin düzenlenmiş ve uyaklı hale getirilmiş halidir.

Ey Yüce Nemesis kanatlı Tanrıça, yaşamın terazisini tartan,

Adaletin kızı, kara gözlü olan, Karanlıktan doğan

Sen yüce dizginlerinle ölümlülerin gereksiz gururunu dizginlersin.

ve Zarar verici kibirlerden nefret edersin ve lanetlersin

Kara kıskançlığı ve kibirle zarar verenleri yok edersin.

Gel Şimdi ve kulak ver çağrımıza, bu kutsal topraklarında

Bu kutsal günde çağırırız seni tüm kalbimiz ve ruhumuzla

Senin kutsal çarkın altında, yaşam akarken an be an

Sen değiştirirsin insanların kaderini hiçbir iz bırakmadan

Görülemeyen Tanrıça, adalet için iştirak et ve gel tüm haşmetinle

Yakarırız sana yok etmen için kibri tüm bilgeliğinle ve adaletinle

Ellerinle yaşamın süresini ölçerek

ve öfkenle adaleti yerine getirerek

Sen, insanların düşüncelerini ve kalplerini terazinde yargılayan,

ve her zaman dengede tutan

Kibirle zarar verenleri Tartarus'un en aşasına kovan

Merhametli ol ey kutsal yargıç, yaşamın gücü, hakikati gören karanlıkta

Seni onurlandırırız ölümsüz ve bilge Tanrıça!

Zafer ve adalet beden bulur açılmış, kusursuz kanatlarında!

Sirius

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğiniz üzere bu pazar Dolunay. Cumartesi ve pazar ben bunu yapmayı planlıyorum, hani dolandırıcılar, çocuk katilleri, adalete tecavüz edenler için... Özellikle Nemesis İzmir üzerinde dolanırken... 23.30 gibi planlıyorum. Eşlik etmek isteyen olur belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğiniz üzere bu pazar Dolunay. Cumartesi ve pazar ben bunu yapmayı planlıyorum, hani dolandırıcılar, çocuk katilleri, adalete tecavüz edenler için... Özellikle Nemesis İzmir üzerinde dolanırken... 23.30 gibi planlıyorum. Eşlik etmek isteyen olur belki.

Anlayamadığım 2 şey var Nemesis İzmir üzerinde dolanırken demişsiniz yani vücut şeklinde mi yoksa bir enerji olarak mı dolanacak ? Bir de eşlik etmek isteyen olur belki demişsiniz nasıl olacak bu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlayamadığım 2 şey var Nemesis İzmir üzerinde dolanırken demişsiniz yani vücut şeklinumade mi yoksa bir enerji olarak mı dolanacak ? Bir de eşlik etmek isteyen olur belki demişsiniz nasıl olacak bu ?

Sirius ritüeli cumartesi ve pazar saat 23:30 da yapacağını söylemiş sizde cumartesi pazar 23:30 da aynı ritüeli yaparsanız eşlik etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sirius ritüeli cumartesi ve pazar saat 23:30 da yapacağını söylemiş sizde cumartesi pazar 23:30 da aynı ritüeli yaparsanız eşlik etmiş olursunuz.

Yarın yaparım büyük ihtimalle ama asıl öğrenmek istediğim diğer konu Nemesis nasıl dolanacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gece (12yi 13e bağlayan Ekim) saat 3 sularında karanlık ay olacak. Terazi burcunda gerçekleşecek. Ülkemizdeki adaletsizlik ve son zamandaki üzücü olaylar göz önüne alınınca, Tanrıça Nemesis'e seslenmek için uygun bir gün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...