Jump to content

Karalama Defteri

KATA

Önerilen Mesajlar

:) bındık bı alamete gıdıyoruz kıyamete

--------------------

ankara cayının yamacında bugday tarlası...yenı hasat edılmıs tarla aksamın cökmesıyle kırlı sarı rengınde..dayım öbek öbek sapları birlestırmıs...serın ve zayıf bır ruzgarla hafıf bır lagım kokusu gelıyor caydan...tanrı ya sukur ruzgarda sıvrısınek kalmıyor...cırcır böceklerı,kurbaga seslerıne uzaktakı koyun ortasından gecen trenın sesı eklenıyor..köyun ısıkları arasından TMO nın ambarları dıkılıyor...ve köy harıcınde her yer tarla tapan,tepe dolu...dayım ıslık calarak cagırıyor,' eyyyyyyyyyy ' dıye cevap verıyorum ve baslıyorum sesın geldıgı yere dogru kosmaya...sapların cıtırtısının yanında 'tıs tıs' seslerı de var..yıne yılan korkusu..atlaya zıplaya korunmaya calısıyorum..ne hıkmetse yılan cıkacak korkusu hep aklımda...sapları aleve verıyoruz..sımdı atesın kokusu da eklenmıs havaya...sıvrısınek artık hıc yok.....elımıze degnekler alıyoruz kardesımle,yuzumuzu koruyarak atese tutuyoruz...ucu kor degnemıgızı karanlıga sallıyoruz..yıldızlar,haleler cızıyoruz havaya...

iş bıtıyor en sonunda..eve donucegız ama zor bır secım var önumuzde..motor mu ramuk mu..ıkısının de dezavantajları avantajları var...motora bınmek cok zevklı...herseyden önce taslı yolda zıplaya zıplaya ılerlıyorsun..dayının sag kolusun..bır elın motora, bır elın dayının oturdugu koltuga tutunmus..başın egık olsa da yuzunde gururlu bir ıfade var..sonucta dayına yardım etmıssın..ramukta ıse rahatsın ..dusme korkun yok..kuzenım özellıkle ramugu secıyor cunku rahatca sıgara ıcebılıyor...köy yerınde hava cok berraktır..uzanıp yıldızları seyredebılırsın ramukta..tek sorun o taslı yolda kürek,boş mazot bıdonları,sulama boruları ramukta calkalanıp durdukca acaıyp bır tıngırtı cıkarıyor..yıne de dayına özenerek aldıgın sap ı agzında geveleyerek gökyuzune bakmak cok hos..ve genelde ramukta gelmıssek motoru,motorla gelmıssek ramugu tercıh edıyoruz hevesımızı almak ıcın...

ve annannem karsılayor bızı...nasırlasmıs ellerıyle sacımızı oksuyor..yemek hazır

:cray:ve hasıl ben koyumu özledımmmmmmmmmmm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu da ben den olsun

BENİM DÜNYAM

Güneşin ışığı, beyaz bulutları aralayıp toprağın üzerinde canlandırdığı

yemyeşil çimenlerin üzerinde ve yemyeşil çimenlerle gizlenmiş doğanın tam kalbindeyimdim. sağıma soluma bakıyorum ben buralara yabancıyım.

Her yeri aydınlatan güneş bana bulutların ardından gülümsüyordu.

Ağaçlar sıra olmuş hazırda beklemiş bana selam veriyorlardı.ben,bu ağaçların arasında kalan, toprak ve çimenle bezenmiş, ince uzun yolda yürüyordum.nereye gittiği mi? bilmeden.O yol ya beni gerçek dostlukların yaşandığı dünyaya ya da sahte dostlukların,karleşlik yapanların dünyasına götürecekti. bir den bir ses işittim. bana "şşşt burdayım" dedi.irkildim. hafif şaşırdım, hafif korktum.O kadar derinden etkiledi ki beni, iliklerime kadar hissettim. Sonra aniden sessizlik çöktü. kuşların sesini duymuyordum.rüzgarı hissetmiyordum.Ağaçların bir oraya bir buraya sallanışını görmüyordum.Evet korkmuştum.Ama çokta şaşırmıştım. Zannederdim ki benden başka kimse yok burda, zannederdim ki benden başka kimse bu yolda yürümüyor. Aniden yine aynı ses

"şşşt tam arkandayım" dedi.korkum artmaya başlamıştı.ayaklarım yürüyemez hale gelmişti.dizlerim kıpırdayamıyordu.donup kalmıştım.

Ne bir ses çıkartıyordum ne de bir çığlık atıyordum. Arkamda hissettim onu. Arkama bakacak gücü en sonunda bulmuştum. Ve arkama baktım. hiç kimseyi görmedim. Sonra yukarıya baktım hiç kimseyi görmedim.

"Olamaz dünyam kararıyor, çabuk bir şeyler yapmalıyım " dedim.

beyaz bulutların yerini kara bulutlar , güneşin yerinide ay almıştı. Daha çok korkmaya başladım. " cik cik cik" öten kuşların yerini Baykuş sesleri almıştı. Korkudan gözlerimi kapattım ve dinledim sesleri.

Her şey bana "sen yoksun, sen bittin,karanlığa gömüleceksin" diyiyormuş gibi geliyordu. ve birden yüreğimin derinliklerinden gelen cesaretle gözlerimi açmayı başardım. Aman yarabbi önümde karanlığa gizlenmiş, iri ve korkunç birisi vardı. o bana baktıkça kahkaha atıyor, o kahkaha attıkça da ben bitiyordum.

karanlığa gömülüyordum.

bir an bir şey oldu.birden göz göze geldik.ben onun o korkunç gözlerine bakıyordum.ne bir ses çıkarıyordum ne başımı kıpırdatıyordum. Adeta hipnoz olmuş gibiydim.beni ele geçirmek üzereydi.Birden bir ses, garip bir ses duydum.yukarıya bakabildim. Kara bulutları delip geçen, çok güzel bir ışık aralandı. Bana doğru yaklaşıyordu.O an çok güzel bir duygu kapladı içimi.gözüm o ışıktan başka bir şey görmez olmuştu.Bana bakıyor ve gülümsüyor.İçimin derinliklerinden bana haykırıyordu."korkma"....o korkama dedikçe benim korkum azalıyordu. ve bana öyle güzel gülümsediki o ışığın içinde ki her neyse.

daha önce hiç yaşamadığım bir bir şeyi tattırdı.Bunu kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Vücudumu, kalbimin bir noktasından çıktığını hissettiğim ve anlatmaktan aciz kaldığım bir dalga kapladı, soğuk gibiydi, ilk etapta irkildim, vücuduma olan etkisinden ziyade garip bir şekilde duygularımı etkiledi ve görünür bir rahmetin varlığını hissettim. Bu rahmet sonra içime nüfuz ederek içimde kaynamaya başladı.

o yıkılmış, harap olmuş dünyamdan ayrılıyordum artık.yep yeni bir dünyaya gidiyordum.Sonra birden göğe çekildiğimi,ışığa doğru gittiğimi farkettim. Gidiyordum.... gidiyordum artık...o güzel, yepyeni dünyama kavuşacaktım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

NK:

elbette doğru bu söz

ama kalbimin derinliklerinde uçları itina ile sivreltilmiş kancalar daha da derinlere batarken

bu acımla

alay edildiğini

unutamadım hala

LR:

o zaman cennetin bilerek açık bırakılan kapısından gelen fısıltılara kulağını kapa: Kapa ki , seni daha fazla korkutmasın... Buna alay derler dünyada...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yöntemsızlık de bır yöntemdır...yöntemsız yontemın yöntemlı yöntemden farkı ? oyuncak dolu bır sepete benzıyorum...yontemlı yontem ıhtıyacı belırler sepetın ıcınde arar,bulur,cıkartır..bu arama esnasında elıne daha hos bır oyuncak gelebılır ama gelmeyebılır de..yontemsız yontem sepetı devırır ,sacar,herseyı ortaya sacar..ve sonra belkı ıhtıyac karsılanır ya da ya da baska yonlere kayılır..dusunculerı hur bırakır yontemsızlık,en kaos ortam en renklılerı barındırır..amaca ulasmada hangısı basarılıdr bılemem tabi...:p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

k1=hüzünlü özgürluk sarkıları söylerdık uzaktakı sehrın ısıklarına bakarak..

k2= ve gecenın yarısında kaldırınca kafamızı vamın pencerısınden selam verırdık kamyonculara..

k3= baharda ığde agacı cıceklerının hoş kokusu dolardı odamıza..

k4=ercıyes tam karsımızda...

--------------------

charlesı bukowskı ,kurt cobaını sevıyorum cunku dürüst oynuyorlar...sevmıyorum.. bıttı..oysakı kısıler hazmedemıyor bunu:)tepkısızlıgınde bır tepkı olması cok dogal ama ılla dost dusman seklınde sınıflanacak ınsanlar..arkamdan vurdular:D::D:D bkz bulvar

dogrusun haklısın:P

--------------------

1 den sonra 2 gelmez 1.00000..........1 gelır

--------------------

a durtuler ıstekler...umut,mutlu olma,huzur,guvenden tutun da kaygı endıse vs e kadar...fızıkte ıvme

m kısılık ve bırıkımler allah ne verdıyse

m.a=f bu ıkısınden kaynaklanan ıcınde bıseyler yapma gucu

fs= engeller kendıne guvensızlık cevre vs

tanımladık ılıskılendırdık fakat gucun yonu nereye dogru ...bılmıoruz..dınler ınanclar ögretıler cok konusmus cok yazmıs dusunmus vs ama

yok yok yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sımdı bır sessızlıgın esıgıne gömulmus

terlı irin dolu cesetlerimiz....

an ıcınde kayboldukca devran

kokmaya yüz tutar leslerimiz..

ve en hüzünlü gecemiz

sorgusuz sulasız hesaplasmada

umarsızca cıglıklar atar

ki yok olmaya en yakındır

an ıcınde devran

--------------------

:rofl: aslında karalamaya yazılmalı bu 1 dk da anca bu kadar:p

--------------------

Kuzeyın ruzgarı ne soguktu

Uzamış göç yollarında…

Oysa yagla kaplanmıs

Gövdesı ıle yakındı huzura

Karanlık sulara hakımdı

Annesı , sevgılı ögretıcisi

Pesınden cosarak yuzer,

Dalar sonra ok gıbı fırlardı mehtaba

Evet fırlardı mehtaba defalarca

Nefes almak ıcın

Bazense sade bır gösteri ıcın

Herseyı ıle kayıtlıydı hafızasına

Ve sonra kokusu degıstı suyun

Günes olsaydı rengi de

Kuyrugu ıle suları döven annesı

Inledı acıyla ınledı mehtaba

Pesı sıra anlasılmaz cıglıklarla

Bılınmedık gölgeler sardı suyu

Acı ceken annesıne karsılık

Lutfettıler ona yasamayı

ah şimdi

Ne kuzeyın ruzgarı ne de mehtap

Kokusunu degıstrebılır suyun

Insanıyetten ıgrenınce

Elındekı tek kozdu nefesi

En ınce ayrıntısına dek

Yazdı günlüğüne teslımıyeti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cekirdeksiz yeşil zeytinler.... içinde biber olanları anlamak kolay ama ya içinde bişey olmayanlar?....

--------------------

'sevişmeler korkak değil/ düşler yaralı'

peki geri alınabilir mi hissedilen? piyangonun kendisine cıktığını duyan adamın sevinci yanına kar kalır aslında ona cıkmadığını öğrenince yada en sevdiği birinin öldüğünü söylediğiniz arkadasınızın üzüntüsünü sakaaa diyerek gecirebilr misiniz... nedir önemli olan hissetmek mi yasamak mı? sevdiğini sanıyorsan eğer sevmese de mutlusun işte neyine irdeliyorsun... yanılsamalardan oluşuyo belki de hayat... tek bildiğim hersey yok olur hersey silinir hersey geri alınır da hissedilen geri alınmaz... hissettirdikleri için özür dilememeli insan..geri alınmayacağını bilip susmalı... arkasında durmalı sen hissettin sen yaptın kime göre yanlış neye göre yanlış mevzuu.....doğruyu aramaktan vazgecmeli artık hislerinle yasamalı tek kural bilmeli onları. neyse senin dogrun o olsun neyine baskasının doğrularıyla yasamaya calışıyosun ki.. kim kıymetli senden. kim daha iyi bilir içini. gurur duy artık kendinle bak cesursun. bak ihtiyacın var ama almıyorsun. yetiyorsun kendine.......dul kadınları daha iyi anlıyorum sanırım.

--------------------

hadi bana benimle ilgili bişey söyle şimdi gücsüz caresiz hissettirmeyi amacla bakalım yapabiliyormusun............

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aşk la alakası yok hissetiğim seylerin yanında ask komik kalıyor bunlar değil hayır bunlar değil... aldatılmak mı yakar canı hayır yanılmak yakar. kendinden sorumlusun işte kendine sahip cık. hissediyosan ihtiyacın olanı fazlasını isteme. karsılıksız ask mı hayır bu sadece komik güçlü ol cesur ol bak sensin 5 yıl sonrada seni bekleyen uğruna dünyaları verdiğin kimse değil. komik sadece asktan bahsetme bana bi gün herkes uyanıcak zaten avutmak için elimize verilmiş seker gibi oysa........

depressive silkele diycem unutucaksın:) saka yapıyorum iyiyim zaten merak etme

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstediğin gibi yargıla istediğin gibi tart ölç biç ve çık bu işin içinden. Ama sana tavsiyem, kesinlikle aşkın kendisine küsme.

Aşk bu dünyadaki bunca kötü şey arasında belki de sayılı güzel şeylerden ve bulunması "gerçekten" çok zor.. Kırılgandır aşk. Sen ona küsersen kırılır yanına gelmez.

Avutalım kendmizi diye verilen bir şeker değildir aşk. Belki diğer herşey birer avuntudur ama o, değildir.

Aldatmak affedilemez. Aldatanlar affedilemezler. Ne kendilerini affederler ne de affedilirler kendilerini affeden tarafından. Kendi hallerine bırak onları. Bir kez olduysa yeniden olacaktır.

İhtiyaçlar değişkendir. Ne ihtiyacın olana göre seçmelisin, ne de fazlasına göre. "neye ihtiyacım var" dediğinde elbette birşeylere ihtiyacın vardır çünkü. Ama "onsuz yapabiliyor muyum" dediğinde cevabı hayırsa o zaman durum farklıdır.

Gülüyor gibi durduğuna bakma, bir gazi yatıyor bu maskenin ardında da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gülünecek bişey ama en son aşkı ilk okuldykn yaşamıştım...dut ağacınn yanında ve yağmurun altında onu saatlerce izlemek görevim di adeta..yüzümün kızarması..gözlerimn parlaması...galiba deus haklı aşka küstüm ve o günden beri kapımı çalmıyor aşk......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kisi kendne durust olmadıkca karsıdakını kabullenmede zorluk cekıyor...ve bırden rollere burunuyor..sevmeyı bılmeden sevdıgını ıddıa edıyor..ustelık ılk engelde gereksız acılara da burunebılıyor....

dusuncelerıne derın bır nefes eslık ettı

ve soyundu göge baktı....yorgundu ama kesınlıkle nefret ıcermeyen gözlerı ıle her seyı bı kenara attı

--------------------

lanet olsun bu kacıncı kez ıyı geceler deyişim bu gun

kelmeler dusunceler beynıme nufuz edıyor

bu seferde gereklılık gereksızlık nedır dıye dusunuyorum...uykum gelene kadar da karalarım sanırım...

bugun aksama dogru bırebır yasadıgım bı olay bu

dugune gıdıyoruz ..yenı yapılmıs bır dugun salonu..dogru duzgun bır gırıs konmamıs bahceye...ustelık dıkenlı telle cevırmısler etrafını...tam bahceye gırecegımız yerde de tel sarkmıs ,otların arasında kaybolmus

...ben gırerken karsıdan da anne ve kucuk bı kız cıkıyorlar..ayagımı kaldırırken dıkenlı kısmı spor ayakkabımın bagcıgına takıldı ..halı ıle adım attıgım ıcın teli yukarı kaldırmıs oldum...kız da o sırada gectıgı ıcın ve yıne telın dıkenlı kısmı aksılık ya bacagını kanatmıs oldu...cevredekıler bagcıgımı telden kurtarmaya calısırken annesı de kızın aglamasını dındırmeye calıstı

yanı aslında tanrı (benımkı) bıle gereksız ısler pesınde...ne yararı var ne zararı durumun ...zaten tanrı neden yarattı dıye ne zaman dusunsem verdıgım tum cvp lar onun bı sekılde eksık oldugunu gösterıyor..sevmek,ceza vermek,bakalım ne yapacaklar,ıttat edıldıgını görmek vs vs..belkı yaradışı bıle öylesıne

ha tabı bı de atestler var ....rastlantısal,her daım olan durumlar ıcın tepkılerını neye baglıyorlar bılemıyorum

velhasılı ortada herkes ıcın herhangı bır sey gereksız olabılıyor..oldugu gıbı kabullenememızden kaynaklanıyor sanırım bu gereklı gereksız ayrımı...kötu bırsey degıl sonucta..altında 'neden' sorusu var ve bu soru bızı fıkırlere ıcatlara bılmem nelere surukluyor

gereklı ve gereksızlerın ayrımı gereklı pekı bu nasıl ayırıcagız...kısı ıcın gereklı bır kadın truva gıbı gereksız ölumlere surukleyebılıyor ınsanları...bazen gereklı olan yarın gereksız olabılıyor..gereksız ölmus genc bırı 4 kısıye can saglayabılıyor...

olay forum oynu bıle oldu...adımız gıbı gereklı oldugunu bıldıgımız nesne ıcın gereklı gereksız mı dıye sorarak gereklı mı gereksız mı bı ıs yapmıs olduk...

ıthamda bulunmak elestırmek kolay da bır de kendımızın ne kadar gereklı oldugunu dusunduk ...unıverstede x bölumunde okuyorum ..kazanamsaydım yedekten ılk kısı gırecektı...belkı meslegın hakkını da benden daha ıyı verecektı ...belkı de vermıcektı :D

bazen gereksız olan ıse yaramıs da olabılıyor...

ayrımı sınırı nedır gereklılıgın bılebılır mıyız?merak edıyorum...ama ıkısı de renk bu dunyaya ..hıc bısey hıcbırımız de ne sıyahız ne beyaz ......

vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok dolmuş yine karalama defteri.

İnsan tanrının elindeki kalem değildir. insan tanrıın kitabındaki karakterlerden biridir böyle bakacak olursak.

ve katatonik, bu kadar koyu düşüncelerle zor senin gerçekleri görmen. Biraz konudan uzaklaşmaya çalışırsan faydası olacağına eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence çok da güzel dememişsin... Silgi ve kalem -- ikisi çok farklı şeyler bence. Aynı anda bitmeleri / oranlı olmaları gerekmiyor.

Olayı daha dürüstçe ele alırsak benim fikrim şudur ki, tek bir kez silgi kullanmışsan hataların çoktur. Silginin varlığından haberdar olarak rahat davranırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...