Jump to content

MHP ' de Başkaldırının Sonu Nereye Gider

darqrose

Önerilen Mesajlar

Gezi olaylarında ülkücüler olaylara karışmamıştı biz onları kışkırttık ama onlar inatla çıkmadılar meydanlara. Ama emin olun bizleri daha doğrusu gece gündüz düzeni ve sistemi yıkan sizleri en az biz kadar duygulu ve sevinçle izlediler. Öyle ki MHP CHP yi istanbulda başa getirmek için birleşti son günlerdi. MHP liler oylarını Chp ye verecek!!

Bunu bilen Akp hükümeti kolları sıvadı sıra Mhp yi ayıklamakta. Şimdi Gezi ye çıkmayan ülkücüler niye çıkmamıştı söyleyeyim mi? Onlar çıkarsa iç savaş başlardı tabi bugün kü olaylar daha farklı gelişebilir iç savaş çıkar demiyorum. Bir ülkücünün yeğeni kuzeni ve kızı olarak söylüyorum Ülkücüler silahlanıyor. Ve kanları deli akıyor bunların 50 sinede gelse bir ülkücü hala savaşçıdır hala ölümüne mücadele eder başka türlü oynayamaz bunlar. Bilmiyorlar çünkü. Gezide çarşının tomayı ele geçirmesine benzer bir olayla gündeme girmeleri akıllara şu soruyu getiriyor ülkücü ayaklanmasının sonu nereye varacaktır?birlik.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir Türkçü -Turancı olarak şöyle anlatayım

Ülkücü camia gezi olaylarında ilk başlarda vardı.Ben de vardım çünkü.

İlk başlarda katıldık sonra baktık ki çevreye zarar veriliyor ve malesef pkk sempatiznları ortalığı karıştırıyor.Biz geri çekildik.Biz bir eyleme katılacağımızda o eylemin öncülüğünü yapmalıyız.yoksa arkada ikinci planda kalamayız.

Sonuç olarak HAKLI İKEN HAKSIZ duruma düştüler.Çünkü pkk lı piçler ortalığı karıştırdı .

Son saldırıda şehit olan Cengiz Akyıldız olayında şuan mHPli ülkücüleri devlet bahçeli tutuyor

Türkçü kesim kimseyi dinlemez bu yüzden onlar yürüyüş için diğerlerine sesleniyor.

Oyuna gelmemek lazım ..

Ama yinede intikamı alınmalı..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevap veriyorum:

Hiç bir yere gitmez hiç bir şey de olmaz...

Mhp nin gençlik kolları son 10 yılda neredeyse tamamen çökmüştür.

Kişi sayısı azdır, örgütlenmeleri çok kötüdür ve etki alanları (bir eylemde toplayabilecekleri kişi sayısı) da çok azdır...

Günümüz gençliği, internet ile yetişen, sadece kendi şehrini değil dünyayı ve onun değerlerini de tanıyarak büyüyen, yabancı kültürle birebir muhattap ve aşina olan bir karakteristiğe sahip.

Bu yüzden mhpnin milliyetçiliği çok banel gelmektedir...

Onun yerine Türk Ulusçuluğu, modern Atatürkçülük ve Sol düşünceler daha revaçtadır.

Ayrıca bu grupların hepsi çok daha kalifiye elemanlar ile çok daha örgütlüdür.

Ve alana da en basit mesele de bile 6bin kişiyi dökebilmektedir.

İşte bu gibi sebeplerden dolayı mhpnin milliyetçiliği yeni dönem gençlere köylü milliyetçiliği gibi gelmektedir.

Tercih edilmemesinin bir diğer sebebi de din meselesi.

Mhp nin dini bakış açısı ne yazık ki çok katı bir sünni şeriatı.

Alevileri zorlasan böyle bir şeyin içine sokamazsın.

Ve Türkiyede özellikle yeni nesilde Deist-Agnostik-Ateist sayısınında yadsınamayacak kadar çok olduğunu göz önüne alırsak...

Son olarak şunu söyliyim mhp gezi eylemleri sırasında hiç bir ... yapmadı.

Ne kendisi ne de gençlik örgütü.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aralar devletin daha büyük sorunları mevcut, ayaklanmaların birisi gider birisi gelir...

Onlar bu duruma alışmış durumda, ama Türk halkı sağolsun ki artık bu iktidarı ayaklanma ile düşürecek değiliz.

Çünkü Türk halkı, yüzsüz bir iktidar yaratmıştır.

Bundan herkes son derece emin, yüzsüz ve utanmaz bir iktidar bizi yönetiyor.

Bu iktidarı ancak oraya getirenler alır...

Çünkü Türkiye'de Cumhuriyet ve demokrasi büyük tehlikede değil, artık yok.

Bu ülke ne zaman ki ;

Karizmatik lider anlayış'ını değiştir.

O zaman belki bir yerlere geliriz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ülkücüler silahlansa ne olacak yahu? :) Şu anda iktidara kin besliyorlar son işlenen cinayete mahal verildiği için ve ayrıca kadrolaşma ile siyasi rant konuları da var tabii. Ama bu kadar balıkhafızalı olmayın 90'larda kürt iş adamlarını, kürt kanaat önderlerini infaz eden, ihalelere fesat karıştıran, haraç alan, özellikle polis içinde korkunç şekilde kadrolaşan ve yeraltı dünyasını da şekillendiren insanlardan bahsediyoruz burada. AKP bu gün zamanında ülkücülerin yaptığı işleri biraz daha büyük ölçekli yapıyor hepsi bu. Ülkücülerin "ayaklanmasını" gezi olaylarıyla bir tutmak en başta direniş sırasında hayatını kaybeden kardeşlerimizin hatıralarına büyük bir hakaret olur. Çünkü gezi doğru bir amaç uğruna girişilen haklı bir mücadeleydi. Ülkücüler yarın böyle birşey yaparlarsa bilin ki bunun tek sebebi parti olarak siyasi çıkar sağlamak olacaktır.

Eleştiri kısmını bitirdikten sonra şunları da söylemem gerekir, Devlet Bahçeli gerçekten ülkücüleri evlerinde tutarak, şiddeti engelleyerek çok yerinde ve önemli bir iş yapıyor. Bunun yanında MHP'nin seçim bürosuna yapılan saldırı tabiki kabul edilemez bir olay ve demokrasi açısından son derece vahim bir tablodur, herşeyden önce hayatını kaybeden kişinin huzur içinde yatmasını temenni ediyorum. Ama kimse kusura bakmasın intikam almaktan bahsetmek tamamen yanlış ve mantıksız bir yaklaşım, böyle bir eylem gerçekleşmesi halinde intikamı alan da, ilk kanı döken gibi katil olacaktır, şiddet şiddetle bastırılmaz. Bizim kafamıza göre adalet uygulama lüksümüz yok, yapılması gereken mecliste ideolojik ayrışmaları bir kenara bırakıp daha iyi bir hukuk, daha iyi bir kolluk kuvveti teşkilatlanması ve daha bilinçli, yetkin bürokrat ve memurlar yetiştirmek üzerine kafa yormak ve ülkemizde maalesef suyu çıkmış olan adalet sistemini güvenilir ve işler kılabilmektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu ülke nasıl ayakta kalıyor hiç anlamam. Ülke pislikten kurtulmuyor ama devlet geleneği de hiç bozulmuyor. Her yazı ve söylem başı bu kadar demokrasi geçip de bu kadar antidemokratik olabilmek büyük maharet. Yiyicisi demokrasi diyor, teröristi demokrasi diyor, ırkçısı demokrasi diyor, şeriatçısı demokrasi diyor. Ama bunun gerçekleşmesi için de güzellik yarışmalarında Miss Venezuela falan seçilip dünya barışı, demokrasi ve penguenler ölmesin temalı konuşma yapan kızlardan daha fazla şey yapmıyor kimse. Haliyle ünlü Türk düşünürü Abdullah Gül'ün de söylediği gibi

http://i.hizliresim.com/x3AB94.jpg

Abdullah Gül özetlemiş, Victor Hugo uzunca anlatmış.

"Afiyet olsun beyler! Faziletli nazırlar, müstakim müşavirler. Hizmet bu mu? İftihar edin, yağma ettiniz şu ekmek kapınızı. Demek utanmanız yok, demek küçük bir sızı duymuyor yüreğiniz! Hem de tam zamanında; can çekişen şu yurdun en acıklı anında şu ölen memleketi kabrinde yakalayıp soyan nebbaş takımı, artık utanın, ayıp!"

"İçerde herkes meşgul birbirine savletle. Manastır manastırla, eyalet eyaletle didişiyor, harpleri bırakmışlar bir yana. Komşu düşmiye görsün saldıran saldırana. Ah memleket değil bu, batan geminin salı..."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
paranormalfikir

Kuru kuruya yapılan milliyeçilikten kimseye fayda gelmez. Üniversitede edebiyat hocamız tüm sınıfa İstiklal Marşının ilk 2 kıtasını yazmamızı istemişti. Sonra tek tek kontrol etti. 60 kişilik bölümden 5-6 kişi dışında doğru yazabilen çıkmamıştı. Bunlara ülkücü tayfa da dahildi. Hayatında Ocak nedir bilmeyen kişiler üniversitede çevre edinmek ya da artık başka sebeplerden bu gruplara katıldığı olurdu. Arada ben de giderdim, buralarda ne konuşuluyor ne yapılıyor diye merak ederdim. Genelde hükümet aleyhine konuşulur, Başbakanın çelişkili açıklamalarından bir kaset oluşturulur ve izlettirilirdi. Dini günlerde ise Kur'an okunur vs. Devlet Bahçeli'nin gençleri şiddetten uzaklaştırıp, sokaktan topladığı apaçık ortada. Son yaşanan durum ise tamamen provokatif bir olay. Amaç belli ülkücü gençliği sokağa döküp Bdp ile karşı karşıya getirmek. Sonuç ise antipaktikleşitirilen tarafların oy kaybetmesi. Peki değer mi hiç? Bir can göçmüş bu dünyadan. Geride tarifsiz acılar içinde bir aile bırakmış. Ne için olmuş bunlar? 3-5 oy fazla alabilmek için mi? Hangi ideolojinin kitabında yazar bunlar? Ülkede savaş mı var birbirimize kurşun sıkıyoruz? Keşke hakiki milliyetçilik hakkında bilgi sahibi olsak. Ben Türk'üm diye bağırıp, ay yıldızlı bayrak sallamayla, kurt taklidi yapmayla milliyetçi olunmayacağını bir bilsek...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...