Jump to content

Sanal Okültizm Ve Sahte Mantralar


Önerilen Mesajlar

http://www.mistikalem.com/thumbnail.php?file=resimler/mantra_yoga_zikir_933867767.jpg&size=article_medium

Sahte söz dizilerinin ve yalancı mantraların zikrinin, tekerrür edilmesinin etkisi yavaş ama kalıcı olur. Bir parazit gibi ve yapışkandır, sizin bilincinizde aralık bir kapı bırakılmasına yol açar. Psişenize kesinlikle zarar vermeyecek Esma-ül Hüsna'yı öğrenmek, incelemek, tefekkür etmek ve her kutsal ismin ayrı özelliği ile, sayısına göre okumayı tercih etmek yeterlidir.

Hoca, medyum ünvanlı, büyüsel işlemleri, havas dualarını, tılsım örneklerini nette yayınlayarak, müşterilerini bekleyen, hangi büyüleri yapabildiklerini sayfalarında ilan eden, bazen ehil olmayıp, yalnız para odaklı çalışmayı hedefleyen kişilerin bulunması doğaldır.

 

Eskiden tavsiye ile gidilen ve gizlilikle yürütülmeye çalışılan fal, büyü yapma, bozma, korunma, tedavi gibi işlerin uygulayıcılarına, artık internetten kolayca ulaşmak mümkün.

 

İslami dua ve adları kapsayan türden bir Havass, manevi olgunluğu, egoya yenilmemeyi, haksız işlemlerin vebali altıında kalmaktan korkmayı gerektiren ilimdir. Dili arapçadır. Orjinal dilini okumasını, yazmasını bilmedikleri için, müşterilerine fotokopi yolu ile verdikleri tılsım veya muskalar İslami kaynaklı Havas kitaplarında bulunsa da, bir kısmı kökende; Sümer, Kalde, Hint, İbrani büyülerine ait olabilmektedir ve eski tılsm örneklerinin, bilinçsizce kullanımı tehlikelidir, otomatik etkileri de taşıyabilir.

 

Medyumlar yüksek kanallardan bilgi alabiliyorlarsa, insanlık yararı için kullanmalıdırlar. Tabi geçmişte, ruhçulukla ilgili, celseler yaparak transa giren ve bazı kehanetlerde bulunan birçok trans medyumunun sahtekar olduğunun kanıtlandığı günler de görülmüştür.

 

Her ne kadar, zorunluluk arz ettiren durumlarda ve gereksinim duyulmadan gidilmesi düşünülmese de, bazen, spesifik baş ağrılarında, sara türü hastalık belirtilerinde, kayıplarda, sürekli kötü rüya görüp, korkma durumlarında, nazardan şüphelenildiğinde, işler kapandığında hocalara gitmek olağan görülmekte olabilir.

 

Gerçek ilim sahibi olabilmişlerse, böyle sorunlarda zaman zaman olumlu etkiler sağlamaları mümkündür. Çünkü, ilahi anlamda kabul gören duaları okuyup, kişiye de okumasını önererek yardım sağlarlar.

 

Diğer yandan, kişilerin sıklıkla aşk konularındaki belirsizliği bilme gereksinimi ile, ümit besleme ve beğenilme istekleri; fala, hatta büyüye olan ihtiyacı arttırmakta, bu alanda bakım yapan hocaların müşteri bulma sıkıntısını ise azaltmaktadır.

 

Müşterilerini kendisine inandırmaya çalışan, ancak fazla bilgisi olmayanları, diğer ilim sahiplerinden ayıran bazı nitelikler şöyle sıralanabilir:

 

Daha olayı açıklığa kavuşturmadan yüksek miktarda malzeme yazıp, parasını istemesi, benden başkası bunu yapamaz veya çözemez gibi sözler sarfetmesi mümkündür.

 

İlk etapta, her gidene, bakım yapar yapmaz, kötü tablolar çizip, bir düşmanınız var, size büyü yapılmış diyerek, hemen karşı büyü veya kötücül bir işlem yapmayı öneriyorsa, eline önceden yazılmış ve herkese aynisini aldırdığı bir malzeme listesi veriyorsa, türlü problem ve işler için hazırladığı vefkler fotokopiyse, çoğunda Arapça kullanıldığından, bu dilde bir vefki yazamıyor, okuyamıyorsa, insanı kendisine bağlamak ve sürekli ona gitmesini sağlamak için işlemleri uzun aylara yayıyorsa, mekanı, üstü başı yeterince temiz değilse, bir sahtekarlık sezilmesi olağandır.

 

-SAHTE MANTRALAR-

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, sahte mantra dizileridir.

 

Mantra, aklımızı hayallerin ve otomatik karışık düşünce zincirlerinin, maddi arzuların yoğun itkisinden kurtarmayı hedefler, meditasyonla yüzeyden içe dönerek daha temiz derinlere indirmeyi kolaylaştırabilir.

 

Ancak, enerji frekansınızla uygun olmayan ve hiç bir zaman uygun olamayacak; sahte, üretilmiş, ama başka köklü geleneklere mal edilmiş halde sunulan Mantra önerilerine itibar etmek yersizdir. Bunların zikredilmesi son derece yanlıştır, tehlikelidir.

 

Mantra, merkezi sinir sistemiyle bağlantılı bir girişle kendini bağlar, tekniği uygulayan insan, mantrasını binlerce kez tekrarlamış olduğunda, günler boyunca bir dizi değişikliği tetikler. Bu bir rezonans ve titreşimdir, merkezi sinir sistemini yanlış seçilmiş, sahte bir mantra ile zararlı etkilere boğmak mümkündür. Bunun bioritmik sonuçları hemen veya birkaç yıl sonra da görülebilir.

 

Mutlaka mantra ve meditasyon diyorsak; Kutsal Maha Mantraları, Sanskritçe ve Vedik literatüre ait olanları, Tibet Budizminin iyi bilinen mantralarını seçmelidir. Kesinlikle kendi rahatsız kafalarından, negatif kaynaklı bir şuur etkisi altında kaldığı belli kişilerce üretilmiş ve -şu işiniz için şu kadar okuyun- diyerek önerilmiş mantra dizilerine değer verilmemesi gerekir.

 

Sahte söz dizilerinin ve yalancı mantraların zikrinin, tekerrür edilmesinin etkisi yavaş ama kalıcı olur.

 

Bir parazit gibi ve yapışkandır, sizin bilincinizde aralık bir kapı bırakılmasına yol açar.

 

Yine de son karar, bunları çekinmeden zikredenlere, bir de uydurarak üretenlere aittir.

 

Son olarak; çok aşırı sayılarda zikredilmediği sürece, psişenize kesinlikle zarar vermeyecek olan Esma-ül Hüsna'yı öğrenmek, incelemek, tefekkür etmek ve her kutsal ismin ayrı özelliği ile, sayısına göre okumayı tercih etmek; her iş ve dilek için, sağlık için, kişisel enerjinin bütünlüğü ve yükselmesi için de, yeterli ve güvenilir kaynak olarak önerilmektedir.

 

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Evden Çıkmadan Gezebileceğin 17 Sanal Müze

   Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde birçok önlem alınıyor. Okullarda eğitime ara veriliyor, birtakım etkinlikler iptal ediliyor ve bizlere mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmayıp evimizde kalmamız tavsiye ediliyor. Tabii sosyal ortamlarımızdan bir anda uzaklaşmak hepimize garip gelebilir ve hatta biraz zorlanabiliriz. Evimizden hiç çıkmamaya alışkın olmadığımızdan evde sıkılabiliriz. İşte bu noktada devreye internet giriyor. İnternet sayesinde birçok konu hakkında bilgi edinebiliyor

   , Yer: Plastik Sanatlar

  • Taşların doğal mı sahte mi olduğunu nasıl anlarız ?

   Merhaba arkadaşlar doğal taş alacaktım da geçenlerde Antep'ten ay taşı ve ametist aldım şimdi Kilis'te de satılıyor renkleri benziyor ama gerçek mi sahte mi bir türlü emin olamıyorum nasıl anlayabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Okültizm ve Popüler Kültür

   Okültizm ve Popüler Kültür   Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere bu konuyu açma sebebim günümüzdeki okültizm ile ilgilenen insanlar olarak bizler de dahil olmak üzere popüler kültürün bu konuda insanlara etkisi.Elimden geldiğince kendimi anlatmaya çalışmakla beraber bu konu başlığı altında sizlerinde düşüncelerini merak ediyor ve bekliyorum.   Günümüzde insanların çoğunluğu için "büyü" vs. gibi kelimeler okültizm veya ezoterizm gibi kavramlara nazaran daha fazla bilinmekte.En azı

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Çeşitli Mantralar

   WAHE GURU SAT NAM   Wahe Guru Guru Mantrasιdιr, en büyük mutluluk, en büyük sevinç ve coşku mantrasιdιr. Bu mantrayι söylemek ruhu yükseltir. (Wa) harika, güzel; (he) sensin, (Gu) bizi karanlιktan (Ru) aydιnlιğa götür. Bu mantra bizim kaderimizi yaşamamιza ve karanlιğι yok ederek hayatιmιzda aydιn günlerin gelmesine yardιm eder. Sat Nam Seed Mantrasι veya Bij mantrasιdιr, Kundalini Yogada kullanιlan en yaygιn mantradιr. Sat gerçek, Nam kimlik demektir. Sat Nam “Gerçek benim kimliğimdir” anlam

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Sağlıklı Okültizm

   (Kitaptan ufak ufak alıntılar...) "...Maji ve simya hakkında bir şeyler okuyup deney yapmaya başlayan kişi güvende değildir. Eksik bilginin en tehlikeli olduğu yer okültizmdir. İsteğe ve meditasyona güvenen ve yalnızca sezgilerinin rehberliğine sahip yalnız bir işçinin ilerleyişi ne kadar yavaş olabilecek olsa da, kör bir liderin arkasındaki kör takipçininkinden çok daha iyi bir konumda olacaktır."   "...Kötü arkadaşlarla birlikte olmaktansa, yalnız olmanın her zaman daha iyi olduğunu hatırl

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...