Jump to content

Tavus Kuşu Tüyü

Sanguine

Önerilen Mesajlar

Merhabalar

Evimizde geçengün tavus kuşu tüyü çıktı ve bunun bulunması imkansız. Öğrenci evindeyiz ufak bir yer ancak düşman diyebileceğimiz biri var.

Merak ettiğim şey şu eşyadan enerjisel bir şey hissetmedim ancak Tavus kuşu tüyü ile iyi ya da kötü bir büyü yapılabilir mi?

bu yüzden mi bırakıldı öğrenebilir miyim?

Lütfen gerçekten bilgisi olanlar yazsın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herhangi bir sekilde eve girmis olabilir. pencereden ruzgarla, ya da birinin pacasina yapisip eve girmis olabilir. ya hayvanat bahcesinden ya da hediyelik esya dukkanlarindan. bence takilma fazla...

Tavus kuşu tüyü rüzgarla uçup eve girecek bir şeye benzemiyor :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun sure evde olmadigimiz icin bisey diyemiyorum ancak evimiz ufak sehilerden birinde oldugy icin.cok.olanakli gelmedi neyse biraz ustunde dusunmek lazim. Bu arada nazar boncugu ile kara buyu yapildigini biliyorumda umarim degildir ya

Nazar boncuğuyla kara büyü yapıldığını bilmiyordum.büyüyü biliyorsan pm'den atarmısın ayrıca tavuskuşu tüyünden başka tuhaf birşey buldunuz mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tavus kuşu bazı inanışlarda kutsaldır .. o yüzden anadoluda bir çok evde görülebilir . (dinlerin anlamsızca iç içe geçmesidir bu )

Ayrıca tavus kuşundan tüy koparmak yada o hayvana zarar vermek çok da sevimli bir şey değildir .. Yezidi inancını araştırırsanız bulursunuz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yezidilik inancında Tanrı Azda tarafından yaratılan ve kendisine evreni ve insanları yaratma görevi verilen Melek-Tanrı.

Yezidi inancında Melek Tavus, insanları yarattıktan sonra kendi yarattığı insanlar önünde eğilmemiş ancak bu Tanrı Azda tarafından farklı yorumlanarak kibirli olduğu sanılmıştır.

Yezidilik'ten önceki ilahi dinlerde anlatılan, şeytanın, yaratıcının buyruğuna rağmen insan karşısında eğilmeyip saygı göstermemesi, onun aslında ne kadar asil olduğunun, yaratıcı tarafından sınanmış ispatıdır. İşte bu sınavı başarı ile verip tüm insanlığın ve dünya işlerinin başına geçme hakkını kazanmıştır.

Ancak burada Şeytan'ın sahip olduğu özellikler diğer dinlerden farklıdır. Yezidilik'te tanrı, dünyanın sadece yaratıcısıdır ancak sürdürücüsü değildir. Tanrısal iradenin vücut bulması için Melek Tavus bir nevi aracılık rolü üslenmiştir. "Melek Tavus" olarak adlandırılır ve bir tavus kuşu ile simgelenir. Tanrı özünde iyilikle dolu olduğundan tanrıya ibadet ederek onun gönlünü kazanmak gerekmez. İbadetin, içi kötülüklerle dolu olana, Tavus'a yapılması ile kötülüğün en büyük kaynağından korunulur. Bu anlamda diğer şeytan olarak adlandırılan tinsel güç yezidilik inancında Azda'nın devamlılığı ve işlevsel yönüdür. Zıtlıkların kaynağı ve aynı zamanda zıtlıkların ortadan kalktığı isim aslında Melek Tavus'tur.

Ahiret inancı gibi sonradan hesap verilecek bir yerin varlığı söz konusu değildir. Yeniden doğuşa, şekil değiştirmeye inanılır. İnsanın inanışına ve yaşayışına göre dünya, cennete de cehenneme de dönüşebilir. Cehennem insanın içinde kontrol edilmesi gereken ateştir. Melek Tavus bütün bu işlerin denetleyicisi ve tanrının bu dünyadaki gölgesidir.

Yezidiler Melek Tavus'a ibadet ederler. Yezidi inancından kötü bir melek değil, yanlış anlaşılmış ve sonradan affedilmiş iyi bir melektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya geri dönelim en azından yanıtlanmış olur,

Tavus kuşu tüyü gizemini koruyor hala daha bir yanıt yok yaydığı enerji konusuna gelincede bir şey söz konusu değil henüz.

Usulune uygun yok ettim.

Ancak gelelim diğer konuya:

Şu şekilde yorumladım

Daha öncesinden etkisinin geçmesine az kala bir durum söz konusuydu yani etkisinin geçmesine az kalmıştı bir şekilde eve böyle gelebildiğini düşünüyorum..

Bozulan büyünün tepkimesi ya da uyarısı şeklinde ancak hayatım o dönem biraz daha kötüydü şimdi en azından bu olayı kapamam şeklinde düzeldi. Evinizde olmaması gereken şeyler varsa yokedin arkadaşlar tavsiyem bu yönde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya geri dönelim en azından yanıtlanmış olur,

Tavus kuşu tüyü gizemini koruyor hala daha bir yanıt yok yaydığı enerji konusuna gelincede bir şey söz konusu değil henüz.

Usulune uygun yok ettim.

Ancak gelelim diğer konuya:

Şu şekilde yorumladım

Daha öncesinden etkisinin geçmesine az kala bir durum söz konusuydu yani etkisinin geçmesine az kalmıştı bir şekilde eve böyle gelebildiğini düşünüyorum..

Bozulan büyünün tepkimesi ya da uyarısı şeklinde ancak hayatım o dönem biraz daha kötüydü şimdi en azından bu olayı kapamam şeklinde düzeldi. Evinizde olmaması gereken şeyler varsa yokedin arkadaşlar tavsiyem bu yönde

tüy dışında başka bir şey daha var mıydı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...