Jump to content

Gerçek olmayan büyüler...

Tristiana

Önerilen Mesajlar

Sevgili ve değerli Gnoxis bilginleri,şuan yazacaklarım asla ve asla hakaret olarak algınlanmasın.

Konuşmalarımda bir hata yaparsam affola...Konuyu buraya açmamın sebebini birazdan açıklayacağım.

Bu güzel forumu seviyorum,fakat gerçeklikten çok uzakta olan bir sürü konu görüyorum,nasıl mı birisi çıkıyor kim olduğu bilinmez biri üye oluyor foruma,sonra üşenmeden bir de alıntı ile denemediği bir kaç yöntem atıyor önümüze.Aslında mantık açısından gerçekten mantıksız,çünkü büyü denilen şey bilgimce; pek fazla bir konsantrasyon gerektirmiyor yalnızca doğru kelimeleri kullanıp doğru malzemeleri bir araya getirdiğinde,istediğini ortaya atıp ardından teşekkür edip aradan çekilmen gerektiğini biliyorum.Bu sitede yaklaşık 1 yıldır üyeyim ve gözlemlediğimce bu sitede pek gerçekçi büyülere rastlamadım. Örnek vereyim aşağıya bir konu yazıyorum bu tür konulardan çok var forumda;

ÖRNEK 1:Arkadaşlar yeni bir büyü çeşidi buldum bu sözleri söyleyince (veyahut yazınca) işleriniz çok yolunda gidiyor.

Üyeler: Peki bir zararı var mı?

Konu sahibi: Hayır olacağını SANMAM.

ÖRNEK 2:Arkadaşlar bakın bu yazıları yazıp yastığımızın altına koyduğumuzda pozitif düşünüyoruz.

Üyeler: Ee peki bunları direk böyle mi yazıcaz?

Konu sahibi: (Cevap yok konuyu yazar ve kaybolur.)

Göstermek istediğim şey burada gerçek bir bilgi kaynağının oturtulamaması,önüne gelen farklı yöntemler atıyor ve üstelik yöntemin sadece %5 lik bir kısmı aktarılıyor ki o da doğru mu bilinmez.

Adminlere,benden kat kat fazla şey bilen değerli o insanlara saygı duyuyorum,işlerinin yoğun olduğunu biliyorum.Fakat hatrım için artık şu tür konular test edilmeden yada kesinliğe kavuşturulmadan paylaşılmasın ve sizin de gerçek büyüler sunmanızı çok isterim.Yani bir şeyi bilmek vardır,birde uygulamak vardır.Lütfen uygulamış ve gerçekten sonuç alıp tüm psikolojik ve ruhsal yönleriyle-yöntemleriyle bize aktarabilecek kişiler bu tür konuları açsın.İnsanların kafası gerçekten çok karışıyor.

İncelediğim bir diğer kötü yön ise bu konuların açılmasından 1 yıl geçiyor ve sadece 3 sayfa oluyor.Neden çünkü gerçek cevaplar verebilecek insanlar yok.Veya 9 sayfa oluyor konu ve hâla 'arkadaşım ben bunu denesem bir zarar gelir mi' ve 'bu eşyaları nereden bulabilirim' diyenler var,neyse ki konuya dahil olmayan iyi birisi çıkıp yerlerini söyleyebiliyor ara ara.Duyarlı üyeler de var.

İsteklerim bu kadar,sadece gerçeklik...Başta dediğim gibi hakaret,kırıcılık gibi bir şey söz konusu değil sadece konuların daha dikkatli paylaşılması konusunda küçük bir yazı yazdım...

Sevgilerle... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında mantık açısından gerçekten mantıksız,çünkü büyü denilen şey bilgimce; pek fazla bir konsantrasyon gerektirmiyor yalnızca doğru kelimeleri kullanıp doğru malzemeleri bir araya getirdiğinde,istediğini ortaya atıp ardından teşekkür edip aradan çekilmen gerektiğini biliyorum.

Belki daha alt seviyeli büyülerde konsantrasyon gerekemez ama ileri seviye büyülerde bu önemlidir ilk önce bunu söyleyeyim :) . 2. olarak sana hak veriyorum . Çoğu forumda bizim sitemiz ile ilgili yazılar var . Hatta bir yorumda siteye zevk için girip bir sürü büyü formülü paylaştığını hemde hepsini salladığını yazmış bir adam . Böyle kişiler mevcut birde kendini 5-6 yıl boyunca bu konularda uzmanlaşmış kişiler olarak tanıtanlar var ki bu kişiler konuşunca bir çuval inciri berbat edip foyasını ortaya çıkarıyor . Sizin gödüğünüz 2 , 3 yıl önce açılan konular şimdiki gibi moderatör onayından geçmiyordu veya moderatörler sık bakmıyordu sanırsam ki kapatılmamış . Ama sayın sirius ve nevermore bu forumları ellerinden geldiğince düzeltmeye çalışıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahh ah keşke güzel büyüler olabilseyd forumda ayrıca insanlar neler araştırıyor 'aşık etme büyüsü' gerçekten böyle bir büyüye inanan var mıdır merak konusu...

o değilde aşk büyüsü yapan insanlara kızıyorum . Aşk denilen şey karşılıklı olmalıdır . Karşınızdaki kişi sizi sevmiyorsa neden ona etki etmeye çalışıyorsunuz ki ! Aslında büyüye başlamadan önce iyi araştırmalar yapılması lazım . Birçok kaynak kitap var önerilen onlar okunmalı ve güvenilir platformlardan bu tarifler okunmalı .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güvenilir platform olsa burada paylaşılırdı haksız mıyım?

Buralarda paylaşılmıyor değil burada spiratuelizm , parapsikolojini veya majisyenliğin temellerini atarsınız devamını kendiniz geliştirirsiniz . Zaten eğer bu yola kendinizi adamışsanız devamınıda kendiniz getirirsiniz çünkü hep bir yerden okuyarak devam edemezsinniz bence . Zaten türkçe olarak diğer forumlarda da paylaşılanların çoğu doğru olmayan internet hikayeleri . Eğer kendinizi bu yola adayacaksanız internetten büyü tarifi yerine büyünün tarihi veya büyü yaparken dikkat etmeniz gereken şeyleri araştırın . Tarihteki majisyenleri ve kullandıkları formüllere bakabilirsiniz ki bunu internetten bulmak kolay olmayacaktır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki de haklısın,tarih gelişim ilk dönem ama nasıl desem görmeyince olmuyor- şu beyin ikna olmuyor bir türlü gerçek büyülerin olduğuna.İnsan kendi başına nereye kadar gelir ki merak konusu,ayrıca insanlar çağımızda kolay kolay tek idare edemiyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Güzel" büyüler yabancı forumlarda falan çok var, ingilizce kitaplarda var onları araştırın bulursunuz, çeviriye gelince biraz uğraşmak lazım , ingilizcesi iyi olan ve okült ile uğraşanlardan da yardım almak gerek. Örneğin nekromansi ile ilgili büyüleri araştırıyorsunuz karşınıza bir büyü tarifi çıktı normal netten çeviri veya sözlükten çeviri yaparak bu iş olmaz yani , sıkıntı çıkabilir . İngilizce olmadan da ilerleme pek olmuyor batı maji ekollerinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki de haklısın,tarih gelişim ilk dönem ama nasıl desem görmeyince olmuyor- şu beyin ikna olmuyor bir türlü gerçek büyülerin olduğuna.İnsan kendi başına nereye kadar gelir ki merak konusu,ayrıca insanlar çağımızda kolay kolay tek idare edemiyorlar. :)

Tek olmak zorunda değilsin böyle bir arkadaş bulabilirsin . Belkide tek başına çalışmadan zorlanmazsın kim bilir :) . Bir de büyü konusunda inanç çok önemlidir bence . Büyü yaptıktan sonra '' acaba bu büyü tutar mı ? '' gibi şeyler söylersen büyünün tutma olasılığı düşer diye düşünüyorum . Çünkü biz büyü yaparken sadece sözlerle veya bitkilerle mumlarla yapmıyoruz büyüyü inancımızlada destekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dostum onun için hayatını adaman gerekli ve kendi dilimizde zor iletişim kurarken,bu konular hakkında daha başlangıç bilgisi elde edebilmişken nasıl gidip İngilizce öğreneyim,hem bırak öğrenmeyi bu büyüleri çeviren kişi beni hastaneye kapattırır. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SPATHA

Tabii ki de inanç gerekli gerekmez diye bir şey demedim fakat konsantrasyon çok çok gerekli değil,sürekli erteledikleri için büyülerin gerçek olmadığını çaktım bir kaç konuda.İnanç önemli :)

''şu beyin bir türlü ikna olmuyor gerçek büyülerin olmadığına '' demişsin :D ben onu şey etmiştim yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dedikleriniz doğru ancak site de gerçek büyü yok değil.Ben büyüye ihtiyacım olduğunda sirius'un nevermore'un belfalas'ın ve kendini sitede kanıtlamış olan bu işlerde gerçekten bilgili olan kişilerin açtığı forum konularına bakıyorum.

Kafamada büyüyle ilgili herhangi bir şey takıldığında özel mesaj atıyorum,soruyorum.Er yada geç mutlaka cevap alıyorum.

Eğer siz bu konuda ciddiyseniz yani bu yolda ilerlemek istiyorsanız,gerçek bilgileride siz bulmak zorundasınız,araştırmalı sormalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili ve değerli Gnoxis bilginleri,şuan yazacaklarım asla ve asla hakaret olarak algınlanmasın.

Konuşmalarımda bir hata yaparsam affola...Konuyu buraya açmamın sebebini birazdan açıklayacağım.

Bu güzel forumu seviyorum,fakat gerçeklikten çok uzakta olan bir sürü konu görüyorum,nasıl mı birisi çıkıyor kim olduğu bilinmez biri üye oluyor foruma,sonra üşenmeden bir de alıntı ile denemediği bir kaç yöntem atıyor önümüze.Aslında mantık açısından gerçekten mantıksız,çünkü büyü denilen şey bilgimce; pek fazla bir konsantrasyon gerektirmiyor yalnızca doğru kelimeleri kullanıp doğru malzemeleri bir araya getirdiğinde,istediğini ortaya atıp ardından teşekkür edip aradan çekilmen gerektiğini biliyorum.Bu sitede yaklaşık 1 yıldır üyeyim ve gözlemlediğimce bu sitede pek gerçekçi büyülere rastlamadım. Örnek vereyim aşağıya bir konu yazıyorum bu tür konulardan çok var forumda;

ÖRNEK 1:Arkadaşlar yeni bir büyü çeşidi buldum bu sözleri söyleyince (veyahut yazınca) işleriniz çok yolunda gidiyor.

Üyeler: Peki bir zararı var mı?

Konu sahibi: Hayır olacağını SANMAM.

ÖRNEK 2:Arkadaşlar bakın bu yazıları yazıp yastığımızın altına koyduğumuzda pozitif düşünüyoruz.

Üyeler: Ee peki bunları direk böyle mi yazıcaz?

Konu sahibi: (Cevap yok konuyu yazar ve kaybolur.)

Göstermek istediğim şey burada gerçek bir bilgi kaynağının oturtulamaması,önüne gelen farklı yöntemler atıyor ve üstelik yöntemin sadece %5 lik bir kısmı aktarılıyor ki o da doğru mu bilinmez.

Adminlere,benden kat kat fazla şey bilen değerli o insanlara saygı duyuyorum,işlerinin yoğun olduğunu biliyorum.Fakat hatrım için artık şu tür konular test edilmeden yada kesinliğe kavuşturulmadan paylaşılmasın ve sizin de gerçek büyüler sunmanızı çok isterim.Yani bir şeyi bilmek vardır,birde uygulamak vardır.Lütfen uygulamış ve gerçekten sonuç alıp tüm psikolojik ve ruhsal yönleriyle-yöntemleriyle bize aktarabilecek kişiler bu tür konuları açsın.İnsanların kafası gerçekten çok karışıyor.

İncelediğim bir diğer kötü yön ise bu konuların açılmasından 1 yıl geçiyor ve sadece 3 sayfa oluyor.Neden çünkü gerçek cevaplar verebilecek insanlar yok.Veya 9 sayfa oluyor konu ve hâla 'arkadaşım ben bunu denesem bir zarar gelir mi' ve 'bu eşyaları nereden bulabilirim' diyenler var,neyse ki konuya dahil olmayan iyi birisi çıkıp yerlerini söyleyebiliyor ara ara.Duyarlı üyeler de var.

İsteklerim bu kadar,sadece gerçeklik...Başta dediğim gibi hakaret,kırıcılık gibi bir şey söz konusu değil sadece konuların daha dikkatli paylaşılması konusunda küçük bir yazı yazdım...

Sevgilerle... :)

Gerçek majisyen buradaki tarifleri kullanmaz diye bir klişe yapmak istiyorum ilk olarak :) Tam tarif paylaşmışız veya yarım paylaşmışız çok fark eden birşey yok aslında. Zaten bu işin ehli gelip burada büyü aramaz değil mi?

Buradaki amaç yeni gelenlere genel kültür tarzında bilgi kazandırmak, büyü tariflerinin yapısını anlamasını sağlamak, vb...

Ama tabi bir yerde de son derece haklısın forumda inci kafasını yaşayan üye çoğaldı. Milletin işi gücü yok kendi forumlarında gnoxis'i tartışır oldu. Kime niye batıyorsak onu da bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir arkadaşımın dediğine katılıyorum ve buraya aktarmak istedim; İnternette olacağını hiç sanmam çünkü,büyüler gizli tarikatların elinde,masonlar,yahudiler vs. bir kaç işe yarayan büyü olsa da onlar da bir şekilde dışarı sızmıştır.'

haklı bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek majisyen buradaki tarifleri kullanmaz diye bir klişe yapmak istiyorum ilk olarak :) Tam tarif paylaşmışız veya yarım paylaşmışız çok fark eden birşey yok aslında. Zaten bu işin ehli gelip burada büyü aramaz değil mi?

Buradaki amaç yeni gelenlere genel kültür tarzında bilgi kazandırmak, büyü tariflerinin yapısını anlamasını sağlamak, vb...

Ama tabi bir yerde de son derece haklısın forumda inci kafasını yaşayan üye çoğaldı. Milletin işi gücü yok kendi forumlarında gnoxis'i tartışır oldu. Kime niye batıyorsak onu da bilmiyorum :)

Kesinlikle haklısın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Sevgilimden ayrıldım, büyüye ihtiyacım var" gibi başlıklar görüyorum hep. Yardım istenmesi problem değil ama teselli aranması forumun imajını zedeliyor.

Herkesin yaptığı kendine anlayışına da karşıyım. Burada bir rekabet söz konusu değil, insanlar bilgi paylaşımından kâr elde etmiyor ya da zarara uğramıyor. Ben öğrenciyken çektim, şimdi siz çekin diyen hocalar gibi düşünmenin getirisi nedir?

Amaç yardım etmekse, sadece yeni başlayanlar için değil her seviyedeki kişiler için gerek teori gerek uygulama içeren konular olmalı. Tabii her seviye derken, örneğin Wicca Baş Rahip'lerinin buraya uğrayacağından bahsetmiyorum.

Yabancı forumlar iyi diyorsunuz. Sorun o forumlarda kafa patlatmak değil, o içeriğin Gnoxis'te olmaması. Çeviri yapabilen herkes az çok yardım etmeli. Türkçe kaynaklar da az değil. Denediğiniz büyüleri, ilginizi çeken metinleri paylaşın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun dışında bilgi almak amaçlı bir kaç tane güzel site daha var . Deneyimli yazarla sahip olan indigo dergisi var . Yazıları gayet güzel ve açıklayııcı . Bu arada reklam vermeye çalışmıyorum ve böyle bir amaç gütmüyorum :) Ama Gnoxis zaten türkiyedeki en geniş parapsikoloji platformu . Buradaki yazılar başka yerde bulabileceğimiz yazılar statüsünde . Zaten sitede de kaynaklar verilmiş durum onlarada bakılabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kristalim bu arada,bakın arkadaşım bir tane büyü biliyormuş bana anlattı,çok da tanıdık bir büyü Canibar büyüsü yani aşk.Bunu denemek isteyen varsa sonuçlarını bize bildirebilir,googlede çok basit olarak çıkıyor anlatımı.Ben deneyemeyeceğim çünkü öz iradeye karşı gelememe gibi bir yapım var. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kristalim bu arada,bakın arkadaşım bir tane büyü biliyormuş bana anlattı,çok da tanıdık bir büyü Canibar büyüsü yani aşk.Bunu denemek isteyen varsa sonuçlarını bize bildirebilir,googlede çok basit olarak çıkıyor anlatımı.Ben deneyemeyeceğim çünkü öz iradeye karşı gelememe gibi bir yapım var. :)

Canbar büyüsü,sitede bulunuyor zaten. : http://www.gnoxis.com/en-etkili-ask-buyusu-canbar-20636.html

Bu da canbar büyüsünü yapan arkadaşın yaşadığı bir olay : http://www.gnoxis.com/canbar-buyusu-hakkinda-yasadigim-garip-olay-48678.html

Biraz araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne desem bilemiyorum ama gerçekten haklısınız.ben pek yorum yapmam ama okumayı severim çünkü boş konuşmak gereksiz bir konuyla forumu işgal etmektir.Ve eger büyü ögrenecek kişi önce büyü kültürünü bilmezse nerde kaldı onun saglam bir büyücü olması.umarım forumumuz daha da iyi olur.Bu arada sitemizi çekemeyen çok insan var görüyorum.saçma sapan konuşup sinir ediyorlar ama aldırmayın biz gnoxis ailesi olarak hep en iyilerde olacagız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...