Jump to content

İnsan Vücudu ve Elektrik

byglos

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.Bildiğiniz gibi insan vücudu iletkendir.İnsan vücudu yaklaşık 2V (2 Volt) statik elektirik üretir.Toprağa dokunduğunuzda veya banyo ettiğinde rahatlarsınız.Çünkü vücudunuzu topraklama (elektiriği nötürleme) yaparız.

Peki vücutlarımızı bir pil veya batarya gibi kullansak güzel olmazmı ?En olmadık yerde telefonumuzun şarzı bitse ve kendi vücudumuzdan ilave şarz etsek.Vahşi doğada yanımızda hiç bir şey olmadan, elimizle ateş yaksak ?Kaslarımız elektirik üretse ve elektrik kaslarımızı tetiklese süper insan olmazmıyız ?Hepimiz canlı güneş panelleri olsak, işlerimiz dahada kolaylaşmazmı ?

İnsan vücudunun elekrikle uyum sağlaması için bu konu altında fikirlerimizi birleştirelim arkadaşlar.Mutlaka herkezin bir teorisi vardır.Fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence senin düşündüğün gibi basit bir iş değil.insan vücudundaki elektrik iyonlar tarafından gerçekleştiriliyor.yani kimyasal bişey.Ki gerçek elektrik elektronların hareket etmesiyle oluşur.Vücudumuza zarar verebilir.Bak elektrik üreten bazı hayvanlarda bunu gerçekleştirebilecek özel organlar gelişmiş.onun için zarar görmüyorlar.Ama bizde sorun olabilir.Ben böyle düşünüyorum.Yanlışım varsa beni düzelt.Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vucudumuzda en fazla göz ve görme işlemi sırasında elektrik üretiriz. Bunun üzerine bir mp3 yapılmıştır. Göz hareketlerini algılayarak komutları gerçekleştiren.

Bir de Belçikalı bilim adamları, ısı enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir cihaz geliştirdiler. Bu cihaz sayesinde mp3,cep telefonları vb cihazları şarj etmek için ekstra bi güç kaynağı gerekmeyecekmiş. Ancak cihazın son durumu hakkında bir bilgim yok. Bunlar uzun deney aşamaları gerektiren cihazlar. Sanıyorum ki ufacık bir hata insanlığa büyük zarara sebep olmaya yetebilir.

3g , 4g derken 5g de çıkmış. Ancak 4g henüz Türkiye'ye gelmediği gibi 5g nin de 2017-18-19 yıllarında geliceği konuşuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın ama vucütlarımızda bulunan mutasyon özelliğine sahipiz.Edison bile ampulu bulmaya çalışırken, bini aşkın bileşik denedi.Bundan beş bin yıl öncesine kadar taşımadan nesneyi haraket ettirmek imkansızdı.Tıpkı insan vücudunun elektriği kabul etmesi gibi.Ama daha sonra tekerlek icad edildi.

Sanırım adam batarya görevi görmüyor.Sadece iletkenlik yapıyor.Adam felç falan değil.Sinir hücreleri tepki vermiyorda değil.Eğer sadece sinir hücleri tepki vermiyor olsaydı, kolu yanmaya başlardı.Adamın vücudu elektirikle müthiç bir uyum sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keşke altyazılı olsaydı.

Yalnız dikkatimi ilk çeken adamda hiç tüy olmaması. Bu adamda böyle oluyor diye hepimizde böyle olucak değil. Bazılarımız daha farklı ve daha yoğun. Mesela arada bir haberlere üstünde kaşık tutabilen amcalar çıkıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keşke altyazılı olsaydı.

Yalnız dikkatimi ilk çeken adamda hiç tüy olmaması. Bu adamda böyle oluyor diye hepimizde böyle olucak değil. Bazılarımız daha farklı ve daha yoğun. Mesela arada bir haberlere üstünde kaşık tutabilen amcalar çıkıyor :D

Tüylülerini buldum :) Gerçekten incelenesi videolar.Umarım aramızdan biri doğru bir analiiz çıkarır.Ama en çok elektrikle sigara yakma olayını sevdim :D

http://www.youtube.com/watch?v=S7blAhV_qiM

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adamın vücudunun direnci fazla olabilir

Vücudun direnç noktaları değişir.Normalde 20V luk bir akıma parmağını çok rahat koyabilirsiniz.Ama dilinize 2Vluk bir akım koyamazsınız (çok acı verir).Ama videoda adam şartelden çıkan 220V luk bir akımı diline koyuyor.Şartel belki hileli olabilir.Ama bilen bir kişiye sorsanız, videoda yanan lambanın 220V bir lamba olduğunu bilir.Normal bir insanın diline, 220Vluk bir akımı bırakın 5V bile dayanamaz.Videodaki adam ki hiç acı çekmişe benzimiyor.Gerçekten imkansız bir şey.Ama mümkün.Bunun tekniğini keşfetmeliyiz arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...