Jump to content

İnanılmaz Bir Korku Deneyimi: Amnesia The Dark Descent


SystemFail

Önerilen Mesajlar

Amnesia. İnanılmaz bir korku deneyimi. Evet işte tamda bundan bahsediyoruz.

Amnesia bir horror-Fps oyun. Geliştirilmiş karakter fonksiyonları ve kolay arayüzüyle rahat bir oyun keyfi sağlamasıyla beraber oyunun akıcılığınıda sağlıyor.Oyuna şöyle bir göz atacak olursak, dikkat edilen ayrıntılar oyundaki merağımızı artırıyor.Bulduğumuz gaz lambasıyla etrafı aydınlatıyor, karanlıktan yeterince uzak durmaya çalışıyoruz ki karakterimiz Daniel'in akıl sağlığı bozulmasın. Evet akıl sağlığı! gördüğümüz yaratıklar, olağanüstü olaylar ve karanlık akıl sağlıgını etkileyen faktörler.

Etrafda buldugumuz kibritleri meşaleler ve mumları yakmak için kullanıyoruz.Gizemli yerler, çözülmesi zeka isteyen bilmeceler... Bilmeceleri çözerken bir çok aleti bulmak da oyunun bir parçası. Yani oyun puzzle şeklinde ilerliyor diyebiliriz.Gerek korku adına gerek ilerleyiş/puzzle adına oyuncuyu sıkmayan ancak kasvetli bir havaya sahip olan ( oyunun geçtiği yerler gereği kasvetli ve bir o kadarda karanlık)ve akıcılığa sahip bir oyun. Nesne kontrolleri açısından da bakacak olursak, oyun içerisinde nesne kontrolü biraz mental(uzaktan kontrol edermişcesine) :). Sanki havada asılı kalmıs gibi duran nesneler bazı oyuncuları oynamaktan soğutabiliyor.Ancak bence o kadar da üzerinde durulacak bir detay değil. Hatta kanaatimce oyuna yakışan kontrollerde bu.Evet, oyunu nerdeyse tanıtmış olduk.

Frictional games'in geliştirdiği bu oyun en iyi korku oyunları arasında yerini çoktan aldı. Yani kısaca, mükemmel bir korku deneyimi yaşamak isteyen oyuncuların mutlaka denemesi gereken bir oyun.

Alıntı değildir.

Oyundan kareler:amnesia.jpgamnesia11.jpgamnesia-dd-3.jpg

amnesia11.jpg

amnesia-dd-3.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oynadım bunu, gerilim yaşatan bir oyun ama bana kuru gerilim gibi geldi. Yani oyun boyunca sanki sürekli ilerleyip korkuyoruz, başka bir şey yok gibi. Hep aynı tip yerler var diycem ama sonuna kadar oynamamıştım, en iyisi o konuda yorum yapmayayım. Ben böyle psikolojik gerilim türünü seviyorum, ne bileyim gererken de insanın içinde tuhaf hisler bıraksın, içini sıkıp boğsun falan ama aynı zamanda da oynatmak istesin. Benim en sevdiğim korku oyunu da Silent Hill'dir bu arada. Silent Hill'deki psikolojik korkuyu ve sıkıntı hissini başka bir oyunda bulamadım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Durduk yere kendini sıkıntıya sokmak istiyorsan kesinlikle oyna.Bir yanın oynamak istemeyip o ortamı hiç sevmeyip unutmaya çalısırken diğer yanın sürekli oynamaya çalısacak ve bu da 10 15 dakikada bir oyunu durdurma durumunu ortaya koyacaktır.Oynadığım iyi korku, gerilim oyunlarından biridir.Son derece boğucu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • The Serpent and The Rainbow - Yılan ve Gökkuşağı (1988) Korku/Fantastik

   1988 yılında çekilmiş korku / fantastik alanındaki film, beyaz bir antropoloğun, insanları zombiye dönüştüren sihirli bir tozun peşinde vodoo kültürünün içinde kendini bulmasını konu alıyor. Vodoo, büyüler, Afrika'nın sihir geleneği üzerine çok keyifli ve tatmin edici bir film. Film ismini aynı isimde bir kitap yazan Wade Davis'in eserinden alıyor. Wade Davis bir etnobotanikçi ve zombilerin Haitili cadıların yaptığı bir özel büyüsel toz olduğunu iddia ediyor kitabında. Film aslında bu temele day

   , Yer: Filmler

  • İnanılmaz Gezgin İbn Batuta

   Öyle birini düsünün ki, 21 yasinda yollara düserek, 29 yil boyunca durup dinlenmeden iki kitayi dolassin, yaklasik 125.000 km. yol yapsin. Batuta, Marko Polo'nun üç kati daha fazla dolasti ve günümüzdeki cografya ile 44 ülkeyi gezerek, bugün Paris'te Bibliotheque Nationale'da saklanan 640 yillik el yazmasi ünlü kitabini yazdi. Batuta, 13 Haziran 1325 yilinda dogum yeri olan Tanca'yi terk ettiginde, Mekke'ye haci olmaya gidiyordu. Gerçek adi, seyh Abdullah Muhammed ibn Abdullah ibn Muhammed ibn i

   , Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

  • Korku ve Endişelerden Kurtulmak İçin “Psoas Kası”nızı Rahatlatın

   http://yeniboyutlar.com/wp-content/uploads/2015/06/ruh-kasi-psoas.jpg   Korku ve Endişelerden Kurtulmak İçin “Psoas Kası”nızı Rahatlatın!   Yapılan araştırmalar psoas kasının psikolojik halimize ve fizyolojik sağlığımıza direkt etki ettiğini gösteriyor! Hızı giderek artan hayatımız içerisinde yeteri kadar dinlenmediğimiz, yeteri kadar esnemediğimiz zamanlarda psoaskasımız da gerilir ve hep gergin kalır. Peki gerginleştikçe korku ve endişeye neden olan bu kası en basit şekilde nasıl esnetebili

   , Yer: Sağlık

  • Üç temel korku...

   Bir İlk çağ düşünürü diyor ki..."Bu dünyada insanı mutsuz eden üç temel korku vardır....Ölüm korkusu, Tanrı korkusu, cehennem korkusu..."   Einstein diyor ki "Korku akılı yok eder" peki bu üç temel korku İnsan oğlunun aklını başından alır iken İnsan oğlu varoluşunun bilgisine nasıl gidebilir....   Korkularımızı nasıl aşarız....İnsan oğlu bilmediğinden ve anlamlandıramadığından korkarmış...Sizlerin bu konuda düşünceleriniz nedir acaba:ermm:

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Dark Night: She Past Away, Kaelan Mikla, Box and the Twins

   Bu kez She Past Away, Kælan Mikla ve Box and the Twins’e ev sahipliği yapacak “Dark Night” serisinde, dark-wave, post-punk ve gotik tınıların en karanlık hali 10 Mart’ta %100 Studio’da olacak! She Past Away 80’lerin dark-wave post-punk sound’una övgü niteliği taşıyan She Past Away, 2009 yılında kuruldu. Sinematik, karanlık ve karakteristik bir sound yakalayan ikili, ilk uzunçalarları Kasvetli Kutlama’yı 2010 yılında Remoov etiketiyle yayınladı. İlhamını Dario Argento filmleri, doom-death metal

   , Yer: Pano

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...