Jump to content

Kağıt üzerindeki semboller

Confused

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Bir süre önce cadılığın tarihi üzerine aldığım yabancı bir kitabın arasından ekteki resmin içindeki kağıt çıktı. Kitabın sahibine ulaşıp kağıt hakkında malumat istediğimde Arapça öğrenme denemesi demişti ne var ki pek tatmin olmadım ama deşifre de edemiyorum, kağıdın içeriğini anlayabilen var mı acaba?

(Eğer yanlış bölüme konu açtıysamIMG_0999.jpg kusura bakmayın)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamamen saçmalık çoğu simge Hz. süleymanın kitaplarında bulabilirsin birkaç sözcüğüde Google a yazıp çevirebilirsin günlük şeyler Nasılsın falan filan tamamen saçmalık ordaki işaretler sadece belirli şeyler için kullanılır çok merak ediyosan ki bence etme (çoğu majisyen aynı şeyi söyler) bknz: Ars goetia...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Not: adam 12 ile 10 u anca kağıt üzerinde çarpmış matematiği kaçmış harbi merak ettim şimdi

Bence matematik dersinde sıkılmış, bir şeyler karalamış ve sonra da bulan boşu boşuna kafa patlatsın diye kitabın arkasına koymuş havası var :D Oyalanma böyle şeylerle, ben de eskiden okulun kütüphanesinden kitap aldığımda böyle karalamalarımı koyuyordum kitapların içine :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşın canı sıkılmış eline geçen ilk kağıda bildiği bütün sembolleri çizmeye çalışmış.. ve ilkokuldaki çocuğa versen daha güzel çizer o ayrı. gök tanrı sembolü,pentagram,yılan falan var gördüğüm kadarıyla ve Tımıconic yazıyo araştırdım ve toyota'nın İconic Tim arabası çıktı xD what the hell kutsal bir araba olsa gerek. Arapça kısmına zaten hiç değinmek istiyorum. İnsanlığın geleceği için bu işi acilen bırakmasını söyle. ya da telefonu varsa ver ben söyleyebilirim.... ya da kalsın başımı belaya sokmak istemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana göre astrolojik işaretler kolaylıkla güneş-ceres-satürn ve venüsü görebiliyorum bunlar büyü felsefesi adlı bir kitapta verilen içeriklerle hatta aynı.bir büyü için gök yüzünün uygun zamanı şart olduğuna göre hangi büynün hangi gökyüzünde yapılacağı tarzında notlar almış olabilitesi var illa ki bir cevap aramamız gerekiyorsa :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...