Jump to content

Reiki Eğitmeni Nerede Bulunur?

Mentality

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar İstanbul için uygun bir reiki eğitmeni arıyorum. İnternete pek güvenim yok ayrıca bildiğiniz gibi ücret alınıyor dolayısıyla dolandırılmak da istemiyorum.

Acaba İstanbul'da kesin git diyebileceğiniz bir reiki eğitmeni var mı ? Muhakkak biri vardır ama önerilerinizi almak istiyorum :)

----

(arkadaşlar bu başlık altında kendi şehrinizde ki reiki öğretmenlerini sorabilirsiniz. Sirius)

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şayet ben yapayım demek isterdim ama çok yeni eğitim verme hakkı kazandım. O yüzden oldukça güvenilir biri olan İsmail Bülbül'e bir bakabilirsiniz. Google'dan araştırırsanız websitesine ulaşabilirsiniz. Kendisi konu hakkında oldukça engin bir bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İsmail Bülbül'ün resmi sitesindeki bir söyleşini dinlemiştim. (Canlı olarak yaptığı.) Ve spiritüel konuları çok fazla islamlaştırdığı için sevmemiştim. Birebir görüşmedim ama zaten kendisi ile görüşenlerde sanırım bunu bilir. Açıkcası, spiritüel tekniklerin-pratiklerin dinsel olarak yorumlanması hoşuma gitmiyor.

Ayrıca bağara bağara "Son Işık Aşamasındayım vs." yazıyor internet sayfasında ve bu da benim hiç hoşuma gitmiyor.. Bu nasıl alçak gönüllülük?

İsmail Bülbül hakkında fikrimi beyan etmek istedim. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kendisinin hayatımda gördüğüm en alçakgönüllü reiki master olduğunu kendi adıma temin edebilirim... Önyargılı davranınca öyle anlaşılması doğal, ama adam zaten son ışık aşamasında, ne desin, ben ışık aşamasında değilim mi desin... =) Nasıl ki bir reiki master ben reiki masterım diyorsan o da kendi geldiği seviyeyi söylüyor. Kendisi Almanya'da Reiki Federasyonun başkalarından birisi ve orada ki oturmuş sistemden buraya gelince oldukça şaşırdığını söylüyor. Çünkü Türkiye'de herkes kafasına göre iş yapıyor ve reiki inanılmaz dejenere edilmiş durumda. Bunu önceden de biliyorduk zaten.

İslamileştirmiyor sadece Reiki ve tasavvuf/zen karışımından bahsediyor, ki bu da oldukça doğal görüyorum. Çünkü o öğretmenin kendi yolu bu. Reiki'yi öğretirken kesinlikle dini olguları ön planda tutmuyor, olduğu gibi öğretiyor ve gerisini size bırakıyor. Bir çok masterın aksine çok yalın bir şekilde bunu aktarıyor. Önemli olan bu. Birebir görüştüğüm için bunu net bir şekilde söylüyorum. İzmir'e ilk geldiğinde bütün reiki birinci seviyede olanları ücretsiz yeniden uyumlamıştı çünkü yapılan uyumlama prosedürleri yanlıştı. Bunu hiçbir reiki master yapmamıştır... Neredeyse tanınmış bir çok reiki öğretmeniyle irtibatım var, o yüzden rahat bir şekilde referans gösterebiliyorum =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kendisinin hayatımda gördüğüm en alçakgönüllü reiki master olduğunu kendi adıma temin edebilirim... Önyargılı davranınca öyle anlaşılması doğal, ama adam zaten son ışık aşamasında, ne desin, ben ışık aşamasında değilim mi desin... =) Nasıl ki bir reiki master ben reiki masterım diyorsan o da kendi geldiği seviyeyi söylüyor. Kendisi Almanya'da Reiki Federasyonun başkalarından birisi ve orada ki oturmuş sistemden buraya gelince oldukça şaşırdığını söylüyor. Çünkü Türkiye'de herkes kafasına göre iş yapıyor ve reiki inanılmaz dejenere edilmiş durumda. Bunu önceden de biliyorduk zaten.

İslamileştirmiyor sadece Reiki ve tasavvuf/zen karışımından bahsediyor, ki bu da oldukça doğal görüyorum. Çünkü o öğretmenin kendi yolu bu. Reiki'yi öğretirken kesinlikle dini olguları ön planda tutmuyor, olduğu gibi öğretiyor ve gerisini size bırakıyor. Bir çok masterın aksine çok yalın bir şekilde bunu aktarıyor. Önemli olan bu. Birebir görüştüğüm için bunu net bir şekilde söylüyorum. İzmir'e ilk geldiğinde bütün reiki birinci seviyede olanları ücretsiz yeniden uyumlamıştı çünkü yapılan uyumlama prosedürleri yanlıştı. Bunu hiçbir reiki master yapmamıştır... Neredeyse tanınmış bir çok reiki öğretmeniyle irtibatım var, o yüzden rahat bir şekilde referans gösterebiliyorum =)

Anlıyorum. Yinede şahsi görüşürüm yine aynı. (:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlıyorum. Yinede şahsi görüşürüm yine aynı. (:

tabi ki herkesin kendi görüşü... :)

Açıkçası yüzyüze görüşene kadar bende önyargılıydım özellikle ilk geldiğinde ama sonra tanıştığımda, saf ışık dolu muhteşem bir enerjisi vardı ve inanılmaz tevazu ve sevgi doluydu. Tam bir reiki öğretmenin olması gereken özellikleri taşıyor.

Reiki ile 2003 yılından beridir alakalıyım. Bir çok reiki öğretmeniyle tanıştım, muhabbet ettim, fikir paylaşımında bulundum. Haliyle içli dışlıyım ve kendi rüştünü ispat etmiş bir çoğuyla da malumatım var. Bu süre zarfında gördüklerime ve deneyimlerime dayanarak söylüyorum bunu. Dediğim gibi önyargılı olmamakta her zaman için fayda var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sirius, Reiki Gelişim bu merkez hakkında bilgin varmı peki ?

Bu merkezdeki eğitmeni tanımıyorum ama onun usui reiki öğretmeni olan Berna hanım (Berna Özcan Demir) ile ilgili malumatım var. Berna hanım iyi bir reiki öğretmenidir ve güvenilirdir. Onun öğrencisi olduğu için bu beyde tahminimce usui reiki konusunda güvenilirdir. Bir de reiki uyumlamasını online, uzaktan vs. almayın, mutlaka yüz yüze görüşerek alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu merkezdeki eğitmeni tanımıyorum ama onun usui reiki öğretmeni olan Berna hanım (Berna Özcan Demir) ile ilgili malumatım var. Berna hanım iyi bir reiki öğretmenidir ve güvenilirdir. Onun öğrencisi olduğu için bu beyde tahminimce usui reiki konusunda güvenilirdir. Bir de reiki uyumlamasını online, uzaktan vs. almayın, mutlaka yüz yüze görüşerek alın.

İki yer arasında kaldım =/ Sayın İsmail beye biraz tedirgin yaklaşmıştım sufizm nedeniyle ancak yorumlar çok olumlu ayrıca köklü bir reiki geçmişi var. Sanırım daha detaylı bir araştırma yapmam gerekecek. Teşekkür ederim herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki yer arasında kaldım =/ Sayın İsmail beye biraz tedirgin yaklaşmıştım sufizm nedeniyle ancak yorumlar çok olumlu ayrıca köklü bir reiki geçmişi var. Sanırım daha detaylı bir araştırma yapmam gerekecek. Teşekkür ederim herkese.

bence tek tek arayıp konuşun... seslerini duyun, irtibata geçin, bakalım size ne anlatacaklar. Ona göre karar verin. Şu öğretmen iyi şu kötü diyemeyiz, herkes için doğru öğretmen ayrı. Yani bir öğretmen bana hitap eder, bir başkasına hitap etmez, doğru yanlış yok uygunluk var sadece =) onu da siz kendiniz sezgilerinize göre belirlemelisiniz. O yüzden arayın konuşun derim ben, bakalım enerjiniz uyuşacak mı. Usui reiki de öğrenci öğretmeni seçer bu önemli :) Sufizm ile alakadar olması rahatsız edici değil çünkü islami ve şeriat açısından yaklaşmıyor daha çok tasavvuf ve zen tarzı bir yaklaşıma sahip. yani size karmaşık meditasyonlar değil zen meditasyonunu veriyor örnek olarak, reenkarnasyon ve tekamüle odaklanıyor ve temel spiritüel bilgeliklerden bahsediyor. Ama dediğim gibi önyargılı olmadan iç sesinizi dinleyerek öğretmeninizi seçin. :) Bu sizin seçiminiz, iyi veya kötü öğretmen yok, size uygun olan veya olmayan var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bir şey sorabilir miyim? reiki uyumlaması yapan bu yer hakkında bir bilginiz var mıdır sirius ?

MERKEZ B

tabi ki bu yer oldukça işin ciddiyetinde ve kendini reikiye adamış bir merkezdir/ vakıftır. Reiki huzur vadisi isminde tabiri caizse küçük bir köyleri var, bir çok farklı reiki uygulayıcısının ve öğretmenin buluştuğu gerçekten harika bir yer. orada aktif rol alan tanıdıklarım da vardı, ama gitmek nasip olmadı maalesef=)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Traje Tekmen Türkiye de bu işi ilk yapan kişiler arasında ve işinde gerçekten iyi. :)

yok hayır ilk yapanlardan değil. Tabi ki kendini geliştirmiştir ama bahsettiğiniz kişiye gelene kadar Petek Kitamura, Nilgün Thompson vs. gibi insanlar var. Tiraje hanımı tanımıyorum, ismini ilk defa duydum ama sitesine bakınca Tiraje hanımın reiki öğrenim tarihlerinden çok daha önceden reiki öğretmeni olan yığınla kişi var çevremde =)O yüzden ilk yapanlardan değil ama bu konularda iyi olabilir tabi ki, muhtemelen de (biraz göz attığımda) bu konuya kendini adamış, kesinlikle güvenilir insanlardan biri olduğunu rahat bir şekilde görebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabi ki bu yer oldukça işin ciddiyetinde ve kendini reikiye adamış bir merkezdir/ vakıftır. Reiki huzur vadisi isminde tabiri caizse küçük bir köyleri var, bir çok farklı reiki uygulayıcısının ve öğretmenin buluştuğu gerçekten harika bir yer. orada aktif rol alan tanıdıklarım da vardı, ama gitmek nasip olmadı maalesef=)

evet biz bir arkadaşımla gitmiştik huzur vadisine değil ama maltepede ki merkez bilgi alanı vakfına.. reiki uyumlamasından önce 2 3 saat detaylı bir şekilde bilgilendirmesi güzeldi ama reiki uyumlaması sırasında grubu ikiye ayırarak bir odaya 5 kişi olacak şekilde alması, biraz baştan savma gibi hissettirdi ve burda reiki seanslarıyla ilgili okuduklarıma göre bakarsak, kısa sürdü..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...