Jump to content

nevermore

Önerilen Mesajlar

İddia ediyorum ki Astral seyahat konusunda edinebileceğiniz en geniş içeriğe sahibiz .. Öyle burada yönetici olduğum için şişirmiyorum . Özgün konu , teknik, deneyim ve bilgi açısından çok zengin. Bu yoğunluk özellikle yeni üyelerimiz için arama konusunda sıkıntı yaratabiliyor.

Astral projeksiyon konusu forumun popüler konularından , bunu konulara olan ilgilerden ve daha çok gelen özel mesajlardan anlıyoruz .

İşte bu başlıkta sorularınız için açıldı . Muhtemelen sorularınızın cevapları forum içerisinde mevcut ancak buradan daha kolay cevap alabilirsiniz diye düşünüyorum .

kendi deneyimlerimi de sorulanızla paralel yazmaya karar verdim . sanırım daha açıklayıcı olacaktır . Ancak sorularınız '' ... Acaba astrale çıktım mı ? '' gibi sorular olmasın . Çıkıp çıkmadıgınızı bilecek olan sizsiniz çünkü ..

Merak ettiğiniz ve çok sorulan bi soruya cevap vereyim hemen .. Yaklasık 7 yıldır astral projeksiyon ile ilgileniyorum . Sayısız defa çeşitli deneyimim oldu . Bu konuda uzman diyebileceğimiz kişilerle yada münferit çalışmalar ile tamda olmam gereken yerde olduğumu düşünüyorum an itibariyle . Merak ettiğiniz '' acaba'' dediğiniz bir çok konuyu deneyimlediğime eminim . bu bağlamda elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım . Ama altını çizerek söylüyorum Projeksiyon konusunda uzman olduğumu iddia etmiyorum . Kendimce bilgi ve tecrübe sahibiyim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı gizli servislerin parapsikolojik yeteneğe sahip insanlarla çalıştığı bilinen bir gerçek.Astral seyahat yapabilen birini,çok gizli sırlara erişmek için kullanabilirler mi?Üst düzey bir yöneticiyi dinlemek gibi..Yada kapalı bir kasanın içindeki bir dosyayı fiziksel anlamda sayfalarını çevirip okuyabilirler mi?Böyle eylemler mümkünse,bunun önüne nasıl geçilir..? Ayrıca bu soru-cevap bölümü diğer konuları da içine alacak şeklinde genişletilebilir mi?Teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok yakın bi arkadaşımın odasına gidip nasıl uyuduğunu odasında neler olduğunu ve bunu ispat ederek deneyimlediğim projeksiyonlarım oldu . Bu sadece bir örnek benzer çalışmalara da şahit oldum . Burdan yola çıkarak kesinlikle mümkün diyebiliriz . Ancak bu uzun bir süreç meşakatli bir yol . Hali hazırda bu yeteneklerini çeşitli dış etkenler ile arttıran ve kullananlar biliyorum . Önüne geçilen bir çok yetenek var zaten .. tabular ile inanç sistemlerinin yaptırımları ve yasakları ile :)

Diğer konular derken forumda ki diğer başlıklardan bahsediyorsanız karışıklık olmaması için yapmayalım bunu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel anlamda astral projeksiyon dediğimiz şeyle Franz Bardon ekolünün astral projeksiyon dediği şey arasındaki farklar neler ?

Franz Bardonun mental seyahat dediği şey bizim astral seahate benziyor. Astral seyahat dediği şeyse fazla bilgi verilmeyen küçük ölüm uygulamasına benziyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birilerinin, davetsiz misafirlerin astral seyahat yoluyla bizi ziyarete gelmesini nasıl engelleyebiliriz, koruma alanı yaratabilir miyiz ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler .

Astral bedenin evrende dolaşma stratejisi , yolu tamamen ilahi güçlerin izni ölçüsündedir . Kapılardan geçmek için tecrube ve deneyimden fazlası gerekir . Böyle olmasa zaten herkes spatyoma akaşik kayıtlara ulaşır. Bahsettiğiniz şey Örnek veriyorum benim astral bedenimin sizin bilginiz olmadan bulundugunuz ortama odaya vs gelmemi engellemek ise evet bu mümkün . Kendi deneyimlerimden yola çıkarak bunu söylüyorum , bedensiz varlıklardan korunmak için yapılan bir çok çalışma astral bedeni de etkiliyor . Kişiye göre değişiklilik gösteren bir durum da var . Şöyle ki . Zencefil kokusu astral bedenimin çok rahat fark ettiği ve bir anda deneyimi sonlandırdığı bir koku.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel anlamda astral projeksiyon dediğimiz şeyle Franz Bardon ekolünün astral projeksiyon dediği şey arasındaki farklar neler ?

Franz Bardonun mental seyahat dediği şey bizim astral seahate benziyor. Astral seyahat dediği şeyse fazla bilgi verilmeyen küçük ölüm uygulamasına benziyor.

Franz bardon hakkında söylenecek çokkkkkkk şey var . İşk bilinmesi gereken onun bir insan değil kusursuza yakın bedenlenmiş bir ruh oluşu . Mental seyahat telkin yolu ile yapılan bir çalışma . bir nevi hipnoz .

Kendi kendine yapabildiğin gibi bir başkasını da bu deneyimi yaşatabilirsin . Astral seyahatten farkı teknik ve oluşumun haricinde tamamen bilinç dışı olman şuurunun dış dünyaya kapalı olması ve deneyim esnasında bilinçaltının seni yönlendirmesi . Yani farklı bir deneyim . Mental seyahatte gerçekliğe Bilinçaltında ki gerçek kadar yakın olabilirsin ancak .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

astral seyahate alişinca her uyuduğumuzda astrale mi çıkarız?

Uyku ve rüya zaten bir nevi seyahat denemesi . Uykumuzda bilmeden onlarca defa bu deneyimi yaşıyoruz . Kimi zaman hatırlamıyoruz kimi zaman rüya olarak hatırlıyoruz . . Astral seyahat konusunda yol kat etmiş kişiler istemsiz deneyimleri daha sık yaşar bu doğru ancak her uyuduğumuzda bu deneyimi yaşamıyoruz . en azından bende böyle bir sey olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Franz bardon hakkında söylenecek çokkkkkkk şey var . İşk bilinmesi gereken onun bir insan değil kusursuza yakın bedenlenmiş bir ruh oluşu . Mental seyahat telkin yolu ile yapılan bir çalışma . bir nevi hipnoz .

Kendi kendine yapabildiğin gibi bir başkasını da bu deneyimi yaşatabilirsin . Astral seyahatten farkı teknik ve oluşumun haricinde tamamen bilinç dışı olman şuurunun dış dünyaya kapalı olması ve deneyim esnasında bilinçaltının seni yönlendirmesi . Yani farklı bir deneyim . Mental seyahatte gerçekliğe Bilinçaltında ki gerçek kadar yakın olabilirsin ancak .

Franz Bardon'un çok önemli ve diğerlerinden farklı biri olduğuna katılıyorum ve ilerde üzerinde çalışmak istediğim bir ekol.

Sorduğum soru tam anlaşılmadı herhalde ben Franz Bardon'un Hermesçi Bilimlere Giriş kitabındaki anlattığı mental ve astral seyahati sordum.

Sizin anlattığınız mental seyahat farklı bir şey ve tek başına bir insanın yapması tehlikeli gözüküyor. Çünkü bilincin yitirilip kontrolün bilinç altına geçmesi iyi bir şey olarak görünmüyor bir rüya görmeye benziyor. Burada sanırım bir operatörün süjeyi hipnotik uykuya sokup telkinle yönlendirip bir yerlerde olmasını sağlamayı mental seyahat olarak aktardınız.

Franz Bardon'un Hermesçi Bilimlere Giriş kitabında mental seyehat kişinin bedenini dışarda imajine etme ve bu imajın içine bilincini taşıma olarak aktarıyor yani bu bildiğimiz astral projeksiyona benziyor.

Franz Bardon'un astral seyahat dediği şeydeyse normal bildiğimiz astral projeksiyonda olmayan şeyler var örneğin astral bedenin ayrılmasıyla fiziksel bedenin nefes almadığı bunun yerine astral bedende nefes alıp verme gerçekleştiği ve fiziksel bedende kalbin durduğu bedenin bir ölümde olduğu gibi katılaşmaya başladığı renginin solduğu ve bu haldeyken normal astral seyahatten farklı olarak fiziksel bedene birisi dokunursa gümüş kordonun hemen kopacağı ve ölümün gerçekleşeceği yazıyor.

Yani anlattığı astral seyahat normal bilinen astral seyehatten epey farklı ve tehlikeli bir şey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam. Ben mutsuz,huzursuz,stresli olduğumda istemsiz olarak sık sık astral çıkış yaşıyorum. Psikolojik olarak kendimi iyi hissettiğim zamanlarda ise böyle bir şey olmadığı gibi rüya bile pek görmüyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

Not:çıkıştan kastım yukarı doğru çekilmeler, uğultu, sarsıntı hissi vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lütfen biraz ilgilenin

Lütfen biraz ilgilenin mi ?

Final haftası :) tiyatro ... müzik grubu vs vs vs gibi aklının alamayacağı kadar yoğunken sırf sizin için bu konuyu açıyorum ve sorular çoğalsın ki bende toptan cevap vereyim diye bekliyorum sen çıkmış ilgilenin diyorsun . Ayıp ya ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen biraz ilgilenin mi ?

Final haftası :) tiyatro ... müzik grubu vs vs vs gibi aklının alamayacağı kadar yoğunken sırf sizin için bu konuyu açıyorum ve sorular çoğalsın ki bende toptan cevap vereyim diye bekliyorum sen çıkmış ilgilenin diyorsun . Ayıp ya ..

yok nevermore niye öyle düşünüyorsun, bizlerin hayatı olamaz, bizlerin yegane amacı sadece üye halkına hizmet etmek... :))

Yapmayın arkadaşlar "hazır bilgi" doğrudan ayağınıza geliyor bir kaç saat-gün sabredemiyorsunuz. İnsan bunları öğrenmek için yıllarını veriyor yıllarca sabrediyor, siz yılların bilgisini veya deneyimini bir kaç günde soru-cevap ile elde ediyorsunuz ve buna bile sabredemiyorsunuz. Öyleyse nasıl ruhsal gelişim göstereceksiniz? Biraz saygınız ve sabrınız olsun. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam. Ben mutsuz,huzursuz,stresli olduğumda istemsiz olarak sık sık astral çıkış yaşıyorum. Psikolojik olarak kendimi iyi hissettiğim zamanlarda ise böyle bir şey olmadığı gibi rüya bile pek görmüyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

Not:çıkıştan kastım yukarı doğru çekilmeler, uğultu, sarsıntı hissi vs

Herkes istemsiz bu deneyimi yaşıyor kimi hatırlıyor kimi hatırlamıyor yada rüya olduğunu düşünüyor . Astral projeksiyonun ana keynağı bilindiği üzere beyin dalgaları . beyin dalgalrını sitede konu olarak açmıştık http://www.gnoxis.com/beyin-dalgalari-alfa-beta-gama-delta-teta-29197.html

yukarıda ki linkten inceleyebilirsiniz . Yoğun duygu / ruh hali değişimi astral bedeninizi tetikliyor tabi bu tam bir çıkış değil . Hatta eskimo şamanları kendilerini kapatıp karanlıkta günlerce bekleyerek projeksiyon deneyimini başlatıyorlar ..

Kendinizi iyi hissttiğiniz de bu deneyimi yaşamıyor olmanız zaten normal değil mi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Astral Seyahata çıktıkmı geri nasıl döneceğiz peki bilgi verirmisiniz?

Bunu kendiniz de belirleyebilirsiniz yada tamamen şuurunuza da bırakabilirsiniz . Genelde başlarda ilk deneyimlerde istemsiz döneceksiniz zaten . Şuur olayı fark edecek çünkü . Zamanla zihninizi ayrı kullanmayı öğrendikçe kontrol iradenize geçecek . Uzunca bir süre sonra olacak bu ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar nevermore, kolay gelsin öncelikle. :)

Sormak istediğim birkaç parça şey var. Astral seyahate kaç yaşında başladın ? 7 yıldır ilgileniyorum demişsin, şu an astrale çıkıp yapabileceğin en uç şey nedir, mesela nerelere gidebilirsin, kimleri görebilirsin .. sınırın ne durumda ?

Bir de, gene bu forumda okumuştum. Koruyucu meleğimiz bizi davetsiz astrallerden de koruyormuş, mesaj içeriği bu şekildeydi. Eğer astral istemeyen bir kişinin yanına gidersek o kişinin koruyucu meleği ışık parlaması şeklinde ortaya çıkıp seyahatçiyi fiziksel bedenine geri fırlatıyormuş. Böyle birşey var mıdır, bilgin var mı ? Senin mesajın olması da muhtemel, lakin çok eskiydi hatırlamıyorum şuan.

Astral seyahate çıktığımızda, Dünya dışına çıkabilir miyiz ? Mesela Jupiter'e gitmek veya uzay boşluğunda Samanyolu'nu izlemek istiyorum. Bu mümkün müdür ve tahmini olarak kaç yıllık bir deneyim gerektirir ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süredir çalışıyorum fakat tüm vücudum baştan aşağı uyuşuyor,konsantre oluyorum sanki çıkıcakmış gibi hissediyorum kulaklarım uğuldamaya başlıyor,mesela ellerim tamamen uyuşuyor fakat sanki hareket ediyor gibi yukarı çok kasarsam elim hareket ediyor bütün konsantrem bozuluyor bu seferde aylar oldu ama hala çıkamadım,uyuyakalıyorum bazen de.

Bunun için yardım edebileceğiniz veya söyleyebileceğiniz bir şey var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...