Jump to content

İlk konuştuğu dil

vhercle

Önerilen Mesajlar

iskenderunun tanınmış ailelerinden cöcenlerin ikinci çocukları doğduğunda bebeğin gözleri oldukça ilgi çekmişti. bakışları çok etkileyiciydi. yeni doğmuş bebeğin gözlerindeki bu bilinçli bakış anne hatay cöceni oldukça şaşırtmıştı.

aradan geçen 3 yıl boyunca minik asude tüm isteklerini bakışlarıyla anlatıyor ya da ondan istenileni bakışlarıyla anladığını belirtiyordu. ancak tek bi kelime bile konuşamıyordu.

bu hiç de alışık olmadık bi durumdu..

anne hatay hanım ve baba cemil bey kızları 1,5-2 yaşlarına geldiğinde minik asudeye testler uygulamaya başlamışlardı.

bebeğe arkadan alçak sesle yaklaşıp sessiz sayılabilen bir ses tonuyla sesleniyorlardı. asude hemen arkasını dönüp çağırıldığını anladığını bakışlarıyla belli ediyordu.

olaya bilinçli bir şekilde yaklaşan aile o bölgedeki tüm doktorlara götürdükleri kızlarının fiziksel bir rahatsızlığının olmadığı cevabını almışlardı. ancak çocukları hala konuşamıyordu.aile bu işin sırrını çözebilmek için yurtdışına gitmeye karar verdiler. yurtdışında gittikleri tüm doktorlar türk meslektaşlarından farklı olmamak üzere asudenin kulak ve dilinde hehangi bir problem olmadığı cevabını verdiler.

çaresiz kalan aile tekrar türkiyeye döner...

2 yıl sonra asude konuşömaya başlıyor ma olması geren gibi türkçe değil italyanca.

bu gelişmeden sonra olay iyice içinden çıkılmaz bir halde büyüyor.

bu inanılmaz olay çevrede hemen duyuluyor. insanlar asudeyi dinlemeye geliyorlar. aile garip ve garip olduğu kadar inanılmaz olan bu olay karşısında ne yapacağını bilemiyor... 2 ay sonra tekrar başa dönülüyor.. asude yine susuyor. kendisiyle italyanca konuşulduğunu anladığını belli etmesine rağmen cevap vermiyor.

olayın bundan sonraki gelişmelerini anne hatay cönenden dinliyoruz:

- kızımız asude kucağımda muhayenehaneye girdiğimde bu işin sırrını artık çözebileceğimiz hissi uyanmıştı. prof. dr. coşkun sarman bizden başta asudenin beyin tomografisi olmak üzere birçok tahlil istedi. 2 gün içinde istenen bütün tahlilleri verdiğimizde ise sonuçların mükemmel olduğunu kızımızda hiç bir sorun oladığını söyledi. yaşadığımız bu olayın sebebini sorduğumuzu sorduğumuzda isebu olayın dünyanın her köşesinde nadir de olsa yaşanan bir reankarnasyon vakası olabileceğini örneklerle anlattı.

daha sonra neler yaşayabilceğimizi sorduğumuzda ise geçmiş yaşamıyla ilşkisinin 7 yaşında yada buluğ çağında olacağı 14 yaşında kesileceğini, konuşmaya ise 7 yada 14 yaşında başlayacağını söyledi.

aile yıllardır aradığı soruların cevabınıinanılmaz da olsa reankarnasyondan alıyor.

- iskenderuna döndüğümüzde hesap yapmaya başladık.asude henüz beş yaşında olsuğuna göre ya 2 sene ya da 8 sene sonra hayata dönecekti.

ve sonunda birinci şık gerçekleşti kızımız 7 yaşına 3 ay kala kırık bir türkçe ile önceki yaşamını anlatmaya başladı. bu anlatım ise 10 yaşına kadar sürdü.

anlatıkkları son derece ilginç şeylerdi...

benim gerçek evim sicilya adasında.(italya) benim önceki babam çok daha güçlü ve yakışıklıydı. ve odam şimdikinden çok daha güzeldi.

(geçmiş odasındaki odasını en ince detayına kadar anlatıyor)

kendisin italyan mafyasının en büyüklerinden birinin kızı olduğunu idiia eden asude şöyle devam ediyor:

- ben en büyük babanın kızıydım. okul dönüşü arabamız tarandı ve yanımdaki korumalrla birlikte öldürüldüm. odamda kuşlarım vardı. onları yatmadan önce siyah örtülerle örterdim. en sevdiğim yiyeceklerin başında mortedella gelir.( çok sayıda italyan yemeğinin yapılışını tarif etmiştir)

daha sonra asude ısrarla kendisini sicilya adasındaki evine götürmelerini istiyor. aile kızlarını bu isteğini yerine getireceklerini söyleyip yıllarca kızlarını oyalıyorlar...

ve sonunda asudenin eski yaşamına gitme ısrarı b10 yaşında son buluyor... ama bitmeyen ve bugüne kadar devam eden ilginç hobisi hala sürüyor

"SİLAHLAR"

bakın bunların hepsini ellerimle yazdım çok yorucu oluyor kötü yorumları kabul etmiyorum kollarım koptu burda bu yazdığım olay berrin türkoğlu'nun yaşanmış esrarengiz olaylar adlı eserinden alıntıdır esra ceyhan ve a'dan z'ye ekibi bütün röportajları çekmiş ve yayınlamışlardır

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

acaba reenkarnasyon dedikleri şey ölümden sonra ruhun bi şekilde dünyadan ayrılmak istemediği için başka bir ruhla bir bedeni paylaşarak dünyada kalması olmasın...aklıma öyle bişey geldi şimdi ölen kişinin tekrar doğmasından ziyade bir bedeni diğer ruhla paylaşmak yani 2 ruhlu olmak.... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(dipp @ 1 09 2006, 22:48 ) 7059[/snapback]

acaba reenkarnasyon dedikleri şey ölümden sonra ruhun bi şekilde dünyadan ayrılmak istemediği için başka bir ruhla bir bedeni paylaşarak dünyada kalması olmasın...aklıma öyle bişey geldi şimdi ölen kişinin tekrar doğmasından ziyade bir bedeni diğer ruhla paylaşmak yani 2 ruhlu olmak.... :rolleyes:
[/b]

ruhsuz olmaktan daha iyidir. :dance2:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(kukla @ 10 09 2006, 16:03 ) 11242[/snapback]

çohooookkk enteresan bişi bu..insanın geçmiş yaşamını bilmesii...HARİKA :clapping:
[/b]

Reenkarnasyon diye bişey yoktur. Bu cinlerin oyunlarından başka bişey değil bence. Biliyorsunuzdur, cinler çok uzun yaşarlar. Yıllar önce ölmüş herhangi birinin hayatını, kancayı taktıkları kişiye tekrar yaşıyorlarmış gibi gösterebilirler.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni gördüm bu yazıynı, gerçekten çok ilginçmiş.. eline sağlık biraz uğraştırmış gerçi seni :)

ben şahsen inanma taraftarı gibi duruyorum reenkarnasyona ama reenkarnasyon olduğu idda edilen bir takım vakaların da başka sebeplerden kaynaklandığını düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...