Jump to content

21/09/2012 Dünya da duyulan garip ses...

saiek

Önerilen Mesajlar

[video=youtube_share;1tC2-R95wz4]http://youtu.be/1tC2-R95wz4

bir çoğu gökyüzünde 01:00 ila 06:00 arası garip renklenmeler gözlemlediklerini belirtmişlerdir. Bazı görsel kayıtlarda sarı ışıkların gök yüzünde görüldüğü belirtilmiştir.

Bu gibi olayların 2011 den beridir mevcut olduğu hatta bununla ilgili youtube üzerinde çok net kayıtların olduğu biliniyor …

Kimisine göre bu durum güneş fırtınasının yarattığı bir etki, kimisine görede yer kürenin hareketlenmesi sonucu oluşan bir doğa olayı, kimi kesimlerde bu durumu maya lar ve 2012 ye bağlamaktadırlar…

22.09.2012 seslerin istanbul – ankara ve izmir kesimlerinde devam ettiği bilgisi alınmıştır. Kaynağının belirsiz olduğu ve sanki inşaat çalışması ve/veya jet motoru tipi bir benzeme olduğu sosyal medyada yer buluyor …

Sosyal medyann çoğunluğu bu sesin HAARP olarak nitelendirselerde kesin bilgiler kayıtlar sonrası ortaya çıkacaktır …

daha önce açıldıysa kusura bakmayın.yeni denk geldim habere ilginç geldi :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güneşte büyük bir patlama oldu onun etkisi... Gökyüzünde görülen ışıklar ve ses tamamen güneşten kaynaklanıyor.

NASA önümüzdeki yıllarda daha büyük bir patlama bekliyor ve gerçekleştiğinde gökyüzü dünyanın her yerinde tıpkı kuzey ışıkları gibi kıpkırmızı ışıklarla kaplanacakmış... Bakalım bekliyorum :)

Fotona girişin etkisi olması işime gelir doğrusu ama biliminde her şeye bir açıklaması var malesef :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel bir cevap olarak şu verilmişti yanlış hatırlamıyorsam;

"gökyüzündeki garip seslerin sırrı çözüldü. 30 ağustosda atlas 5 roketi ile uzaya gönderilen rbsp gözlem uydusu dünyanın etrafında yüksek enerjili ve parçacıklarla dolu geniş bir radyosyonlu alan tesbit etti. dünyanın hızla bu enerjili bölgeden geçmekte olduğu ve enerji dolu alanın dünyanın etrafından dolanması ile atmosferik seslerin insan kulağının duyabileceği boyutlara ulaşmasına sebep oluyor....."
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güneşte büyük bir patlama oldu onun etkisi... Gökyüzünde görülen ışıklar ve ses tamamen güneşten kaynaklanıyor.

NASA önümüzdeki yıllarda daha büyük bir patlama bekliyor ve gerçekleştiğinde gökyüzü dünyanın her yerinde tıpkı kuzey ışıkları gibi kıpkırmızı ışıklarla kaplanacakmış... Bakalım bekliyorum :)

Fotona girişin etkisi olması işime gelir doğrusu ama biliminde her şeye bir açıklaması var malesef :D

bunu öğrendiğim iyi oldu bende merakla bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güneş patlaması değil başka bir başlığın altında yazmıştım uzun zamandır sanırım 2010 dan beri bir radyasyon kuşağının içinden geçiyor muşuz. Nasa bu kuşağın içine uydu gönderip ölçüm yapmış vsvs. Uzun yıllar daha bu kuşağın içinde kalacakmışız, kuşağın boyutu henüz ölçülememiş milyarlarca km uzunluğundaymış. Biz buranın içinden geçerken bazen frekanslar insan kulağının duyabileceği seviyeye geliyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler Nakur yılının ne olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. Alakası yok uyduyla filan. Şimdiye kadar gönderilen uydular, ölçüm aletleri niye ses çıkarmadı. Yıl 2012 adam 2010 dan önce anlatmış neler olacağını olay nakur hadisesidir kuranda anlatılmıştır. Sur sesine benzetilmiştir ancak değildir. Araştırın bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde TV'de bir belgesel izlemiştim. Bilimsel olarak bu seslere bir açıklama getirmişlerdi. Ana araştırma merkezi, seslerin en şiddetli olduğu Kanada'da ki bir kasabaydı. Aklımda kaldığı kadarıyla; dünyada oluşan seslerin farklılaşarak atmosferden tekrar geri dönmesiymiş... Seslerin farklı şekilde olmalarının nedeni ise o bölgede ki faaliyet biçiminden kaynaklanıyomuş. Yani, sanayi bölgeleri vs...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde TV'de bir belgesel izlemiştim. Bilimsel olarak bu seslere bir açıklama getirmişlerdi. Ana araştırma merkezi, seslerin en şiddetli olduğu Kanada'da ki bir kasabaydı. Aklımda kaldığı kadarıyla; dünyada oluşan seslerin farklılaşarak atmosferden tekrar geri dönmesiymiş... Seslerin farklı şekilde olmalarının nedeni ise o bölgede ki faaliyet biçiminden kaynaklanıyomuş. Yani, sanayi bölgeleri vs...

kullandığımız cihazların çıkardıkları radyo dalgaları atmosferden geri dönüp ses dalgası frekansına düşüp düşmediğini araştırsalar belki bir şeyler bulunur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...