Jump to content

Mayalar falan hikaye asıl 2012 Kuran’da!

AyŞaman

Önerilen Mesajlar

Mayalar falan hikaye asıl 2012 Kuran’da!

[/font][/color]

Ne Mayalar’ın tartışmalı tabletleri ne de diğer kehanetler… 2012 yılında dünyanın karşılacağı felaketler bir bir Kuran’da yer alıyor. Rahman Suresi’nden yola çıkılarak 2012 yılında dünyanın sonunu getirebilecek olaylar, zamanları ve yerleri belirlendi.

Bilindiği üzre Mayaların “zamanların sonu” olarak nitelendirdikleri 2012′de dünyanın yok olacağı üzerine son zamanlarda çok şey yazılıyor çiziliyor.

Bu görüşü besleyen en önemli kaynak ise bulunan bir Maya tableti. Bu tablette, 21 Aralık 2012′de maya takviminin biteceği ve bunun dünyanın sonuna işaret edeceği kehanetinde bulunuluyor, kıyametten önce büyük bir tufan olacağı da belirtiliyordu.

Nitekim, dünyanın şu an karşı karşıya kaldığı doğal felaketler (Su taşkınları, iklim değişiklikleri, kutuplardaki manyetik kayma) ve de Ortadoğu’da çalınan savaş tamtamları Mayalar’ın kıyamet kehanetinin çok önemli kilometre taşları olarak görülmeye başlandı.

Ta ki bu ayın başlarına kadar.

Bilim insanları, Maya takviminin yanlış anlaşıldığını, 21 Aralık 2012′nin kıyamete değil Mayalar’ın tanrısı Bolon Yokte’nin dünyaya döneceğine işaret ettiğini buldular. Bu kuşkusuz, maya tabletinden kıyamet senaryosu çıkaranlar için büyük bir çelme etkisi yarattı.

Peki dünya rahat bir nefes almalı mı şimdi?

Bu soruya maalesef kolayca “Evet” demek zor.

Çünkü, özellikle İslami çevrelerde (batılı müslüman olmayanlardan da destek var) , Kuran’da 2012 yılında dünyayı çok kötü olayların beklediğine ilişkin kehanetler olduğu tartışmaları var ve bunlar gerçekten ürkütücü…

Bu tartışmaların çıkış noktası ise Kuran’ın Rahman suresi. Kutsal kitabın 55′inci suresi olan Rahman’ın 13′üncü ayetinde “O halde Rabbimizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz” ifadesinden yola çıkılarak bir ebced hesabı yapılıyor. Bu ayetin Rahman Suresi’nde 31 kez aynen tekrarlanıyor ve tekrarlanılan ayet numaralı yanyana getirilip toplandığında Hicri 1433 (Rumi 2012) sayısına ulaşılıyor.

Yine Rahman Suresi’nin Arapça 355 kelimeden oluştuğu bunun da Ay takvimine göre 1 yıla denk geliyor. “O halde rabbimizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz” ifadesinin Arapça karşılığı da 4 kelimeden oluşuyor.

İslami çevrelere göre bunun anlamı şu: 2012′de 4′er gün sürecek 31 felaket yaşanacak.

Yine basit bir matematikle olayların başlangıcı olarak 7 Ocak 2012 tarihine (67 gün geç kalma ihtimali de var) işaret ediliyor. Eğer dünya için bu kötü olaylar 7 Ocak’ta başlarsa, sonuncunun da 4 Kasım 2012′de gerçekleşeceği ortaya çıkıyor. Eğer bir gecikme olursa son olayın 21 Aralık 2012′de gerçekleşme olasılığı da bulunuyor (Maya takviminin bitiş tarihi).

Bitmedi…

Bulunan 1433 rakamı (Rahman’da tekrar edilen ayet numaralarının toplamı) Kuran’a uyarlandığında dünyayı bekleyen tehlikeler de şöyle oluyor:

1. 1433′üncü harf ele alındığında bu gökten meteorların yağacağı anlamına geliyor (Kuran 2′inci Sure 24′üncü ayet).
  2. 1433′üncü kelime ele alındığında bu azabın hiç hafifletilmeyeceğini vurguluyor (Kuran 2′inci Sure 86′ıncı ayet).
  3. 1433′üncü ayet ele alındığında bu da şiddetli bir cezalandırmaya denk geliyor (Kuran 10′uncu Sure 69′uncu ayet).

Peki bunlar dünyanın nerelerinde olacak?

Bu sorunun yanıtı da yine tekrarlanan 31 ayet yan yana getirildiğinde bulunuyor. Ayet numaralarının işaret ettiği enlem ve boylamlar, dünyayı kıyametin eşiğine götürecek olayların Bengal Körfezi, Tayland, Vietnam, Orta Amerika, Orta Afrika ve Arabistan yarımadasının güneyinde patlak vereceğini gösteriyor.

Bizden aktarması..

*Alıntı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır anlayamadığım durum şu. Ebced hesabına dayandırılan birşeyin 67 gün geç kalıp Maya takvimine dayandırılması nasıl oluyor? 15 Kasım'da Hicri 1433 yılı bitecek. Hadi onların dediği gibi 4 Kasım olsun son tarih. 67 gün gibi bir süreyi konuda bahsedilen hangi tarihe eklersen ekle Maya takvimine denk gelmiyor? Bahsedilen enlem ve boylamlar nasıl bulundu oda merak konusu. Bu kadar birbirinden bağımsız yerlerin enlem ve boylam numaralarını, ayet numaralarını yan yana getirerek nasıl buluyorlar? Bu ebced hesabının formülünü de versinler bir zahmet.

Bana aşırı derecede saçma geldi şahsen. Ancak yine de bilgi için sağol.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kendi fikirlerimi yazmadım. Sadece okudum ve paylaştım. Tartışmaya açık bir konu tabiki..

Ama bir eleştride bulunmak istiyorum. Sizde sadece eleştirmek için yazmışınız. Ebced hesabı arap harfleri-kelimeleri ile yapılan bir hesaptır. Ebced hesabının daha ne olduğunu anlamadan "ebced formülü sormanızdan yola çıkarak söylüyorum" direk olmaz bu demişiniz. Konuyu da maya takvimine bağlamak gibi bir niyet yoktu orda. Sadece bir kaç ayetten ve 2012 yılından basediyor.

Bizim tek sorunumuz aklımıza yatmayan bir konuyu "hayır olamaz" şeklinde sonlandırmamız. Anlayamadığımız nokta ise "tek bir doğru" nun olmayışı...

O ise başlı başına ayrı bir konuyu oluşturur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kendi fikirlerimi yazmadım. Sadece okudum ve paylaştım. Tartışmaya açık bir konu tabiki..

Ama bir eleştride bulunmak istiyorum. Sizde sadece eleştirmek için yazmışınız. Ebced hesabı arap harfleri-kelimeleri ile yapılan bir hesaptır. Ebced hesabının daha ne olduğunu anlamadan "ebced formülü sormanızdan yola çıkarak söylüyorum" direk olmaz bu demişiniz. Konuyu da maya takvimine bağlamak gibi bir niyet yoktu orda. Sadece bir kaç ayetten ve 2012 yılından basediyor.Bahsettiğim olay bu. Ben bunun mantığını çözemedim. Bunun bir açıklamasını yapabilecek bir arkadaş varsa bende öğreneyim nasıl olabileceğini.

Bizim tek sorunumuz aklımıza yatmayan bir konuyu "hayır olamaz" şeklinde sonlandırmamız. Anlayamadığımız nokta ise "tek bir doğru" nun olmayışı...

O ise başlı başına ayrı bir konuyu oluşturur...

Ebced hesabıyla ilgili bilgim var. Zaten eleştirimde size değildi. 1433 yılının 15 Kasım'da biteceğini ve işaret edilen konularla ilgili hiçbir gelişmenin olmadığını söylemeye çalıştım.

Ayrıca;

"Yine basit bir matematikle olayların başlangıcı olarak 7 Ocak 2012 tarihine (67 gün geç kalma ihtimali de var) işaret ediliyor. Eğer dünya için bu kötü olaylar 7 Ocak’ta başlarsa, sonuncunun da 4 Kasım 2012′de gerçekleşeceği ortaya çıkıyor. Eğer bir gecikme olursa son olayın 21 Aralık 2012′de gerçekleşme olasılığı da bulunuyor (Maya takviminin bitiş tarihi)."

takıldığım nokta burası. Ebced hesabı yapılan bir konuda 67 gün gecikme ihtimalinin mantığını çözemedim. Eğer bir gecikme olursa cümlesiyle başlayan olasılık ihtimali bana saçma gelen durum ki bağlanmamış dediğiniz halde yazının içerisinde bu olasılığa değiniliyor. Mantık olarak bana hatalı gelen durum burası. Bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilecek arkadaş var ise bende konunun özünü öğreneyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi arkadaşlar açık olmak gerekirse artık bıktım şu 2012 den gelse de ne olacaksa olsa da kurtulsak :sick: şu insaların kafalarından uydurup binbir türlü hikayeleri baydı beni artık.Herkes ne çok biliyor varya...Beni sinir eden bunlar ve gelsin biran önce yeter ya...Bende atıcam ortaya bişey sonra ortalık karışacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır anlayamadığım durum şu. Ebced hesabına dayandırılan birşeyin 67 gün geç kalıp Maya takvimine dayandırılması nasıl oluyor? 15 Kasım'da Hicri 1433 yılı bitecek. Hadi onların dediği gibi 4 Kasım olsun son tarih. 67 gün gibi bir süreyi konuda bahsedilen hangi tarihe eklersen ekle Maya takvimine denk gelmiyor? Bahsedilen enlem ve boylamlar nasıl bulundu oda merak konusu. Bu kadar birbirinden bağımsız yerlerin enlem ve boylam numaralarını, ayet numaralarını yan yana getirerek nasıl buluyorlar? Bu ebced hesabının formülünü de versinler bir zahmet.

Bana aşırı derecede saçma geldi şahsen. Ancak yine de bilgi için sağol.

kim alınırsa alınsın buna eleştiri değil aklın yolu birdir denir bu kadar. dawnofrelic diyor ki bu yazılan saçmalıktır zira hesap kitap uymamaktadır, yerden göğe de haklıdır. Maya takvimi o kadar byük bir saçmalık ki inandırıcılık vermek için işin içine kutsal kitap sokmaya çalışan zavallıların beyhude çabaları işte. Üstelik 67 günlük nasıl bir gecikmeymiş bu ay takviminin neresine oturuyormuş 2 aylık gecikme fena merak ettim gerçekten.

Yalnız ne çok kıyamet bekleyen varmış arkadaş, ya maya takvimi olmadı blu beam zırvası ve illuminati saçmalığı, o da olmadı foton kuşağından geçmek sureti ile yokolacak bu dünya taktık yani :D

Birşey olacağı yok, her zamanki gibi rezil ve haksızlıklarla dolu bir dünyada hem üzüntü hem mutluluğu tadarak standart doğal afetlerle beraber hayatımızı yaşamaya devaö edicez. Ne diyim 22.12.2012 tarihinde sırf bu yüzden bir başlık açıp"eee ölmedik ne yapçaz şimdi" diye komplo teoristyenlerinin engin bilgisine başvurmak istiyorum.

Gerçi 2012 değil 2013 müş diyecek kadar da kaypaklar komplo teorisyenleri ya neyse. Hatırlatırım en son illuminati olimpiyatlarda londrada (kimilerine göre nükleer) bomba patlatacaktı. Olmadı ama komplo teorisyenleri full gaz devaö utan mada yok bunlarda kalkıp din kitabını bile alet ediyorlar.

Ne diyim yazık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ebced hesabıyla ilgili bilgim var. Zaten eleştirimde size değildi. 1433 yılının 15 Kasım'da biteceğini ve işaret edilen konularla ilgili hiçbir gelişmenin olmadığını söylemeye çalıştım.

Ayrıca;

"Yine basit bir matematikle olayların başlangıcı olarak 7 Ocak 2012 tarihine (67 gün geç kalma ihtimali de var) işaret ediliyor. Eğer dünya için bu kötü olaylar 7 Ocak’ta başlarsa, sonuncunun da 4 Kasım 2012′de gerçekleşeceği ortaya çıkıyor. Eğer bir gecikme olursa son olayın 21 Aralık 2012′de gerçekleşme olasılığı da bulunuyor (Maya takviminin bitiş tarihi)."

takıldığım nokta burası. Ebced hesabı yapılan bir konuda 67 gün gecikme ihtimalinin mantığını çözemedim. Eğer bir gecikme olursa cümlesiyle başlayan olasılık ihtimali bana saçma gelen durum ki bağlanmamış dediğiniz halde yazının içerisinde bu olasılığa değiniliyor. Mantık olarak bana hatalı gelen durum burası. Bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilecek arkadaş var ise bende konunun özünü öğreneyim.

"İslami çevrelere göre bunun anlamı şu" diye başlayan fıkıh ve anlam farklılığı var demek oluyor. Demek ki başka türlü bir hesaplama -yorumlama daha mevcutmuş anlamı taşıyor. Ebcet direk şudur diye Kuran'a yönelik bir kural koymaz.

Tılsım-büyü-muska v.s yapımında ebcet doğru sonuçlar verir. Fakat iş Kuran'ın anlamına gelince sadece yorum yapılabilir. Bu hesaplama da yorumdan ibaret.

Direk kesin böyle olacak denmiyor-denilemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"İslami çevrelere göre bunun anlamı şu" diye başlayan fıkıh ve anlam farklılığı var demek oluyor. Demek ki başka türlü bir hesaplama -yorumlama daha mevcutmuş anlamı taşıyor. Ebcet direk şudur diye Kuran'a yönelik bir kural koymaz.

Tılsım-büyü-muska v.s yapımında ebcet doğru sonuçlar verir. Fakat iş Kuran'ın anlamına gelince sadece yorum yapılabilir. Bu hesaplama da yorumdan ibaret.

Direk kesin böyle olacak denmiyor-denilemez.

Tamam işte olayda bu kesin böyle oluyor denmiyor. Bende bana saçma geldiğini söylüyorum. Mantığıma yada bildiğim bütün ilim ve bilime uyan hiçbir yanı olmadığını söylüyorum. Burda eleştirim size de değil zaten siz elçisiniz. Ancak hiçbir konuda da eleştri yapamayacak ve görüşlerimizi belirtemeyeceksek ne anlamı kaldı buraya açılan konuların.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Estagfurullah ben konuyu açtım ki tartışma olsun... Yoksa paylaşma gereği duymazdım.

Bende 2012 adına komplodan öte bişey yazmak istiyorum. Buna çoğunuzun katılacağından eminim...

Görüldüğü üzere 3.dünya savaşı eşiğinde bir zamandayız..

Peki, nükleer tehtitlerin bu kadar hızlandığı, silahlanma yarışının daha önce hiç olmadığı kadar arttığı, dünya insanlarının sosyo-ekonomik durumlarının hiçte iyide olmadığı bu zamandan öte kıyamet olur mu???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben her zaman şunu söyledim. Komplo teorilerine dalmaktan gözümüzün önünde ki gerçekleri görmez olduk. Kendimizin ve toplumumuzun yaptığı hataları başkalarının bizi etkisi altına almasına maalettik. İğneyi kendimize batırmak lazım önce. Sonra toplum, sonra çevre, sonra ulus, sonra dünya... İnsanların en büyük hatası her zaman kendilerini inandıracak birşey aramalarıdır bana göre. Her ne kadar birçok açıdan mantıklarına yatmayan konulara dahi tutku ile bağlanırlar ki bununda en büyük sebebi etraflarındaki etkileşimdir.

Evet şuan sonumuz pek iyi gözükmüyor tüm insanlık olarak. Ancak bunun karşısında yapılabilecek herşeyi başkalarından bekliyor herkes. Ben çok eminim ki silahlanması en üst düzeyde olan ülkelerde dahi birçok insan bu mevzulardan memnun değil. Ancak memnuniyetsizlik karşısında insanlar tepki göstermiyor. "Ben etliye sütlüye karışmam", "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığı. Ama o yılan hepimize dokunuyor malesef. Bireysel çabalar artmadıkça toplumsal çabaya dönüşmez. Toplumsal çaba olmadıkça da bireyler istenildiği gibi parmaklarda oynatılır.

O yüzden kuru gürültüler yerine gözümüzün önündeki olaylara bir tepki koymanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bu tür komplo teorilerinin hepsi bana zaman kaybı olarak geliyor. İlluminati'den tutunda Amerikan başkanlarının Reptilian olmasına kadar. Reptilian olsa ne olacak? Beni mi dilleyecek? Komplo teorileri yerine daha göz önünde olan daha gerçek, elle tutulur, gözle görülür şeyleri yeğeliyorum bu sebeple...

Umarım anlatabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

size katılmamak elde değil, komplo teorisi sayesinde insanlar gözünün önünde gerçekleşen olayları göremiyorlar, görseler de daha büyük nihai bir kötüye (illuminati) bağlıyorlar ve asıl sorunu ufaltıyorlar. Ancak ben sınırımızdaki açık tehlikeye rağmen savaş çıkacağına inanmıyorum hele ki nükleer savaş hiç sanmıyorum, olan yine büyük devletlerin güç oyununda arada kalan insanlara oluyor. Kısacası insanlık tarihinde hep süregeldiği üzere filler tepişiyor fareler eziliyor. Yoksa ne amerika bu ekonomik durumu ile suriyeye savaş açar / savaşa fiili destek verir ne de rusya kalkıp ta nükleer bir savaşı tetikler bunun yerine her zamanki gibi amerika sunni gurupları rusya şii gurupları el altından destekler arkasına yaslanıp savaşmalarını seyreder, kalan sağlar nasıl olsa savaşın kazananınıda ortaya çıkartır. Ah vah savaş çıkacak diye kendimizi yediğimizle kalırız, dünyanın bu ekonomik durumunda hiçbir ülke kalkıpta uzun süreli kuşatma ve elde tutmaya dayalı savaşa giremez. Ancak el altından karşıt guruplar silahlandırılır ve iç savaş çıkartılır, hem daha ucuz bu şekilde. Acı ama gerçek te bu. Yoksa ortadoğu dediğin bir gurup havlayan ama ısırmayan köpek hepsinin çenesine vurmuştur, vurmasada batıya karşı birleşemezler zira toplumsal akıllarıda yok ancak birbirlerini yerler bu arada batılı ülkelerde bir güzel sömürür enerji kaynaklarını, bir gurup ballı şirket ile ballı şeyh zengin olur halk ezilmeye devam eder.

Bazen insanların nasıl olupta tüm bunları göremediğine çok şaşırıyorum. Gerçi benim gördüğüm doğru demekde değil ya neyse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu yine illuminatiye gelmiş.Bari bu konuda bişeyler söyleyeyim her ne kadar ciddiye alınmayacak olsa da kısa ve öz.İlluminati bir örgüt değil arkadaşlar.Tüm dünyada kötücül bir örgüt olarak gösterilen illuminati aslında tamamen doğa üstü güçlerden oluşan varlıklar(örneğin melekler) tarafından dünyanın daha aydınlık(karanlık diyenlerin aksine ben bunu iddia ediyorum)bir hale gelmesini sağlayan,sağlamaya çalışan ve 21 aralık 2012 de de aydınlığın yani 0 kötülükle dolu bir dünyanın 6 günlük bir kranlık sonrasıında ,yeni bir başlangııçla birlikte başlamasını öngören bir şey.Bu konuda ciddi iddialarım var.Hatta illuminati adlı şeyin ,yani, illuminatiyi oluşturan bir melekle görüştüm desem atıp tutmuş olmam umarım.DAha ciddi iddialarım var kurana da el basarım burda tüm siteyi sarsıcak iddialarım var ama hepsini burda paylaşamıyorum ne yazıık ki cok tepki görmekten korktugum için olabilir belkide bilmiyorum ama nasl olsa siz bana inanmıycaksınız o yüzden fazla bu konuya değinmeden illuminatinin aslında kötücül bir örgüt olmadığını insanların artık anlaması gerektiğini düşünüyorum.Belki bu başlık altında konunun dağılmasını sağladım bu yüzden özür diliyorum ama artık dayanamıyorum yani illuminatinin kötü olarak gösterilmesine..:(:confused:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Savunma sanayisine milyon dolar yatırım yapılırken "Nükleer Savaş" fikri biraz uzak bir fikir. Ancak gerilla savaşlarına sığınılabilir. Zaten nükleer savaşta kullanan ülke de etkileneciği gerçeğinden dolayı zor biraz. Kıyamet fikrine gelince, Mayalar takvim hazırlarken 21 Aralık 2012 sonrasını nelerin beklediğini biliyorlar mıydı? Ya da Mayalar kutsal bir ırk mıydı ki Kutsal Kitapların hiç birinde -özellikle Kur-an'ı Kerim de- belirtilmeyen sır olarak saklanan ve gayb olarak belirtilen bir tarihi bu kadar net bir şekilde verebilmişler? Evet 21 Aralık 2012 sonrası bir değişim olması mümkün. Lakin Mayalar takvimlerini hazırlarken 21 Aralık 2012 sonrasını İspanyol işgali dolayısı ile hazırlayamamış olmaları mümkün değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Savunma sanayisine milyon dolar yatırım yapılırken "Nükleer Savaş" fikri biraz uzak bir fikir. Ancak gerilla savaşlarına sığınılabilir. Zaten nükleer savaşta kullanan ülke de etkileneciği gerçeğinden dolayı zor biraz. Kıyamet fikrine gelince, Mayalar takvim hazırlarken 21 Aralık 2012 sonrasını nelerin beklediğini biliyorlar mıydı? Ya da Mayalar kutsal bir ırk mıydı ki Kutsal Kitapların hiç birinde -özellikle Kur-an'ı Kerim de- belirtilmeyen sır olarak saklanan ve gayb olarak belirtilen bir tarihi bu kadar net bir şekilde verebilmişler? Evet 21 Aralık 2012 sonrası bir değişim olması mümkün. Lakin Mayalar takvimlerini hazırlarken 21 Aralık 2012 sonrasını İspanyol işgali dolayısı ile hazırlayamamış olmaları mümkün değil mi?

Mümkün Değil! :D aaaa lütfen komplo teorisyenleri üzülecek şimdi rica ediyorum Mayalar yazmış bize susmak düşer. Gerçi bu MÜTHİŞ(!) uygarlık aynı zamanda tarım tanrısı ghanan'a insan kurban ediyorlardı ama olsun canım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu yine illuminatiye gelmiş.Bari bu konuda bişeyler söyleyeyim her ne kadar ciddiye alınmayacak olsa da kısa ve öz.İlluminati bir örgüt değil arkadaşlar.Tüm dünyada kötücül bir örgüt olarak gösterilen illuminati aslında tamamen doğa üstü güçlerden oluşan varlıklar(örneğin melekler) tarafından dünyanın daha aydınlık(karanlık diyenlerin aksine ben bunu iddia ediyorum)bir hale gelmesini sağlayan,sağlamaya çalışan ve 21 aralık 2012 de de aydınlığın yani 0 kötülükle dolu bir dünyanın 6 günlük bir kranlık sonrasıında ,yeni bir başlangııçla birlikte başlamasını öngören bir şey.Bu konuda ciddi iddialarım var.Hatta illuminati adlı şeyin ,yani, illuminatiyi oluşturan bir melekle görüştüm desem atıp tutmuş olmam umarım.DAha ciddi iddialarım var kurana da el basarım burda tüm siteyi sarsıcak iddialarım var ama hepsini burda paylaşamıyorum ne yazıık ki cok tepki görmekten korktugum için olabilir belkide bilmiyorum ama nasl olsa siz bana inanmıycaksınız o yüzden fazla bu konuya değinmeden illuminatinin aslında kötücül bir örgüt olmadığını insanların artık anlaması gerektiğini düşünüyorum.Belki bu başlık altında konunun dağılmasını sağladım bu yüzden özür diliyorum ama artık dayanamıyorum yani illuminatinin kötü olarak gösterilmesine..:(:confused:

illuminati kötü değil evet, yapmak istediği kendini kötü olarak reklam edip insanlarda merak uyandırmak. bence haklısın ama açıklayacağın ve gündemi sarsacak bilgiler nedir öğrenmek isterim. kaçıncı derecedensin bu arada? açıklayacağın şeyleri nereden öğrendin msela?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modern Yucatan Mayaları

Günümüzde, Mayalar etnik yönden, Yucatan

yarımadasındaki nüfusun en büyük kısmını meydana getirirler. Fizik olarak kısa

boylu (boy ortalaması: erkeklerde, 1,55 m; kadınlarda, 1,42 m'dir), kuvvetli

yapılı, son derece yuvarlak kafalı, derileri bakır renginde veya siyahla koyu

kahverengi arası, düz, kalın saçlı insanlardır. Birçoğunun gözlerinde epikantus

vardır. Kültür yönünden, yerli hayat seviyesi köklü değişimlere uğramıştır: bu

değişim, ilkin İspanyol fetih ve sömürgeleştirmesiyle, daha sonra da, batı

sanayi medeniyetinin etkisiyle oldu. Bu etkenler yarımadanın doğu kısmında

(Quintana Roo) çok daha az duyuldu. Bölge halkı sömürgeleştirme sırasında

İspanyollara karşı ayaklandı ve büyük bir inatla geleneklerini korudu. 1847'de,

Meksika'nın bağımsızlığını kazanmasından sonra, Yucatan'ın, İspanyolların üç

yüzyıldan beri sömürgeler kurdukları bölgelerde yaşayan yerliler, beyaz

şeflerine karşı ayaklandılar (Kastlar savaşı).

Ayaklanma 1850'de

bastırıldığı zaman bir kısım halk Quintana Roo cengellerine kaçtılar ve burada

1901'e kadar silâhlı direnmeye devam ettiler. Hattâ bu tarihten sonra bile,

Quintana Roo'nun iç kısımlarında yaşayan yerli topluluklar ayrı yaşama

siyasetini sürdürdüler ve Federal hükümetin herhangi bir müdahalesine karşı

koydular ve siyasi bakımdan geleneksel kabile teşkilâtına döndüler, fakat

1935'ten itibaren Meksika milletinin bir parçası olma eğilimini

gösterdiler.

Amma bilgeler miş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mümkün Değil! :D aaaa lütfen komplo teorisyenleri üzülecek şimdi rica ediyorum Mayalar yazmış bize susmak düşer. Gerçi bu MÜTHİŞ(!) uygarlık aynı zamanda tarım tanrısı ghanan'a insan kurban ediyorlardı ama olsun canım ;)

Büyük bir uygarlıktan bahsediliyor en azından saygı duymalısınız.Bu tür mesajlar hiç hoş değil arkadaşım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...