Jump to content

Tarot kartlarımın yorumu

AkuJuk

Önerilen Mesajlar

Merhaba, kartlarımı yorumlarsanız çok sevinirm çünkü ben tarotta yeniyim ve şuan tarotun cevabına da ihtiyacım var..

Sorum bir erkek var ve bu erkeğin bana karşı hisleri neler, neden böyle davranıyor gelecekte ne olucak.

Kartlar:

1-tılsım prensi [ters]

2-kupa kraliçesi [ters]

3-tılsım beşlisi [ters]

4-aziz

5-kılıç sekizlisi

6-imparatoriçe

7-ölüm

8-kılıç şovalyesi [ters]

9-değnek ikilisi [ters]

10-değnek yedilisi

bekliyorum. şimdiden teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-tılsım prensi [ters]

2-kupa kraliçesi [ters]

3-tılsım beşlisi [ters]

4-aziz

5-kılıç sekizlisi

6-imparatoriçe

7-ölüm

8-kılıç şovalyesi [ters]

9-değnek ikilisi [ters]

10-değnek yedilisi

insani ilişkilerde ve iletişimde eksikliği olan bir erkekten bahsediyoruz. Biraz acı deneyimler yaşamışsın. yanlış tercihler yapılmış, yanlış yol izlenmiş ve hala bu yanlışlarda ısrar edilmekte. sorun tamamen manevi. sıkıntılı bir dönem geçirilmiş. eğer istersen isteğine başarıyla ulaşacaksın. uzak kalmaktan, ayrı düşmekten korkuyorsun. hatta çevrendekiler o kişinin doğru biri olmadığını söylüyor veya düşünüyor. seninde bu kişiyle olan ilişkinin olumsuzlukla devam edeceği endişen var ama sonuç olarak uğruna savaş verecek cesaretin var ve zafer kazanabilirsin. mantıkende doğru bir insan olduğuna inanıyorsan....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba 11 yıllık tarot geçmişim var hangi açılımı yaptığınıda yazarsan daha iyi yorumlanır.

en son kartın keader kartın için şunları söyleyebilirim:mücadeleyi bırakmazsanız sonuçta kazanma şansınız yüksek...taraflardan birinin çevresi sende ya da onda ondan hoşlanan çok kişi var görünüyor.rekabet bekliyor fakat hissettiğim kadarıyla sen avantajlı noktadasın diğerlerine göre üstün olan özelliklerin var...eğer yakın gelecek kartına imporatiçe çıktıysa bu da gene bir rakibi gösterdiği gibi bunu sonuç kartına dayanarak söylüyorum aynı zamanda yeni bir aşk yeni bir durumun ortaya çıkıcağınıda heber veriyor olması muhtemel..sana neden böyle davranıyorkılıç sekizlisi açtığın açılıma göre yakın geçmişi gösterdiğini düşünüyorum bu da çevrenizde pek de hoş olmayan şeyler döndüğünü yalan dolan vs...çevre faktörlü çalkantılı bir dönemden çıkmış olduğunuzu düşündürüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-tılsım prensi [ters]

2-kupa kraliçesi [ters]

3-tılsım beşlisi [ters]

4-aziz

5-kılıç sekizlisi

6-imparatoriçe

7-ölüm

8-kılıç şovalyesi [ters]

9-değnek ikilisi [ters]

10-değnek yedilisi

insani ilişkilerde ve iletişimde eksikliği olan bir erkekten bahsediyoruz. Biraz acı deneyimler yaşamışsın. yanlış tercihler yapılmış, yanlış yol izlenmiş ve hala bu yanlışlarda ısrar edilmekte. sorun tamamen manevi. sıkıntılı bir dönem geçirilmiş. eğer istersen isteğine başarıyla ulaşacaksın. uzak kalmaktan, ayrı düşmekten korkuyorsun. hatta çevrendekiler o kişinin doğru biri olmadığını söylüyor veya düşünüyor. seninde bu kişiyle olan ilişkinin olumsuzlukla devam edeceği endişen var ama sonuç olarak uğruna savaş verecek cesaretin var ve zafer kazanabilirsin. mantıkende doğru bir insan olduğuna inanıyorsan....

çok çok teşekkür ediyorum sihirlienerji :)

---------

merhaba 11 yıllık tarot geçmişim var hangi açılımı yaptığınıda yazarsan daha iyi yorumlanır.

en son kartın keader kartın için şunları söyleyebilirim:mücadeleyi bırakmazsanız sonuçta kazanma şansınız yüksek...taraflardan birinin çevresi sende ya da onda ondan hoşlanan çok kişi var görünüyor.rekabet bekliyor fakat hissettiğim kadarıyla sen avantajlı noktadasın diğerlerine göre üstün olan özelliklerin var...eğer yakın gelecek kartına imporatiçe çıktıysa bu da gene bir rakibi gösterdiği gibi bunu sonuç kartına dayanarak söylüyorum aynı zamanda yeni bir aşk yeni bir durumun ortaya çıkıcağınıda heber veriyor olması muhtemel..sana neden böyle davranıyorkılıç sekizlisi açtığın açılıma göre yakın geçmişi gösterdiğini düşünüyorum bu da çevrenizde pek de hoş olmayan şeyler döndüğünü yalan dolan vs...çevre faktörlü çalkantılı bir dönemden çıkmış olduğunuzu düşündürüyor

ayrıca sizede teşekkür ediyorum Calypso :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karşındakinin kim olduğunu bilmek kartları önyargılı yorumlamaya neden olmaz mı. belkide kart başka bir mesaj vermek istiyordur. arkadaş ilk mesajda tarotta yeni olduğunu, henüz yorumlama aşamasında sıkıntısı olduğunu belirtmiş ve kartlardan bir cevap almak istemiş. iki dakika uğraşmakla yorum yapmak doğru mu. elbetteki çalışacak, öğrenecek ve öğrendiğinde de kendi yorumunu yapabilecek. gençlerin hevesini kırmadan daha ılımlı daha olumlu yaklaşımlar diliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karşındakinin kim olduğunu bilmek kartları önyargılı yorumlamaya neden olmaz mı. belkide kart başka bir mesaj vermek istiyordur. arkadaş ilk mesajda tarotta yeni olduğunu, henüz yorumlama aşamasında sıkıntısı olduğunu belirtmiş ve kartlardan bir cevap almak istemiş. iki dakika uğraşmakla yorum yapmak doğru mu. elbetteki çalışacak, öğrenecek ve öğrendiğinde de kendi yorumunu yapabilecek. gençlerin hevesini kırmadan daha ılımlı daha olumlu yaklaşımlar diliyorum..

Bir yorum ararken başkasının yorumunu alırsa ne anlamı kalır? Cabalamadan aldığı bir yorum ona ne katar? Tamam sorsun. Ama yorumlama konusunda neler yapabileceğinden bahsedelim. Belki okudu anlamadı konuların birinin altına sorusuversin. O zaman tepki vermem tamam yeni başladı ve birşeyler yapmaya çalışıyor derim. Ama böyle olmaz.

Bu arada Akujuk amacım seni rencide etmek değil sadece sorular sorup kendi kendine başarmanı sağlamak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısaca anlatayım belirleyici kart soru sorulacak kişi temsil etmek amaçlıdır Bu kişinin burcuna yani güneşinin bulunduğu burca göre seçilir örnek olarak danışan kadın 20 yaşından büyük ve yengeç burcu ise (su) kupaların kraliçesi belirleyici kart olacaktır

Kartlara gelince ben kartları hep düz açarım o yüzden ters olan kartlarıda düz olarak varsayacağım

1.kart yaşanmakta olanı gösterir içinde bulunduğun durumu anlatır

Akıllı bir iş anlayışına sahip görevlerini yapmada titiz birisini gösteriyor

2. kart yaşanmakta olanın engeli'ni gösterir soruyla ilgili olanın içinde bulunduğu duruma karşı gelen engeli anlatır

Sezgileri güçlü iyi bir eş veya anneyi gösteriyor

3. kart geçmişten gelen tesirleri şuur altındaki denenmiş geçmişi gösterir

işsizlik veya fakirlik yalnızlık buluşacak yer bulamayan sevgilileri gösteriyor

4. kart soruyla niyeti olanın gerçekleşmesi istediği sonucu gösterir

Danışma ile işe yarayacak tavsiyelerin alınması eski fikirlere kapılmayı fikirlerin hapsedilmesiyle yenilere uyumsuzluğu gösteriyor

5. kart geçmekte olanı

Kısıtlamayı müdahaleyi gösteriyor

6.kart gelmekte olanı

Bolluğu maddi zevki evliliği analığı doğurganlığı gösteren İmparatoriçe toprak anadır Kendini fark etme ile oluşan fikir tohumlarından gebe kaldıktan sonraki üretken verici şuur altı faaliyetlerini gösterir

7.kart Ruh halini ne durumda olduğunu gösterir

Zamanı önlenemeyen değişimi ölümü ve yeniden doğumu gösteriyor

8.kart dış etkileri çevreden gelecek tesirleri gösterir

Yaratıcı düşünceyi doğru algılamayı saldırıya geçmiş olan cesur güçlü faaliyetleri gösteriyor

9.kart korkuları geleceğin korku ve endişelerini gösterir

Koruyucu verici ama affetmeyen bir tabiatı hükmetmeyi başkası üzerindeki tesiri gösteriyor

10. kart

Sonucu okunan veya yazılan kader'i gösterir

Cesaret ile gelen zaferi Kişisel cesaret ile kaderin dalgalarına karşı zaferi göseriyor

Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

---------

Danışan ile tarot ustası arasında aynı mekanda fiziksel bir temas olmalıdır Bu temas tarot destesinin ellerinin değmesiyle kartlar aracılığıyla sağlanmaktadır Seans öncesi sohbet ve duygusal derinliğin artması da bu amca hizmet eder bunlar ne kadar uygulanırsa doğru cevaplar alma olasılığıda artar onun için bu yorumların ne kadar doğru cevaplar olduğu konusunda bir şey diyemem...

---------

Bir de yeni aklıma geldi kartların ters açılması karta okunanın tam zıttının olması şeklide yorumlanabilir dediğim gibi ters bakmadığım için bunu hakkında fazla bilgim yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, kartlarımı yorumlarsanız çok sevinirm çünkü ben tarotta yeniyim ve şuan tarotun cevabına da ihtiyacım var..

Sorum bir erkek var ve bu erkeğin bana karşı hisleri neler, neden böyle davranıyor gelecekte ne olucak.

Kartlar:

1-tılsım prensi [ters]

2-kupa kraliçesi [ters]

3-tılsım beşlisi [ters]

4-aziz

5-kılıç sekizlisi

6-imparatoriçe

7-ölüm

8-kılıç şovalyesi [ters]

9-değnek ikilisi [ters]

10-değnek yedilisi

bekliyorum. şimdiden teşekkürler :)

Gelecekte açıkçası pek bir şey olacağı yok, boşa beslenen umutlar ve boşa çıkan çabalardan başka. Açıkçası ortalıkta pek de bir his olduğu söylenemez. Hisler çok zayıf ve o yönde pek bir ağırlık yok. Enerji havada asılı kalmış ne yöne gideceğini şaşırıyor.

Sen kendini zaten baştan kaybetmiş hissediyorsun. Bu adam ve bu adamla yaşadığın süreç sadece hayatının akışında bir tıkanıklık. Sadece savaşmış olmak için savaşıyor, sevmek için seviyorsun. Adamın pek bir öneminin olduğunu sanmıyorum. Senin de yapacağın pek bir şey yok bütün kartlar birbirini nötrlüyor, sana yapacak bir şey kalmıyor.

Olayların görünen ve görünmeyen doğalarına da çok hakim değilsin bu süreçte, hatta sürükleniyorsun. Görünmeyen güçler birbirlerinden alakasız bir şekilde bir şeyler yapıyorlar, ama bunun ürünleri acı veya tatlı çok sonra ortaya çıkacak. İlişkilere dair bir açılım olduğu için İmparatoriçe kartı çok önemli, ve yerinden kesinlikle memnun değil. Yanındaki kılıç sekizlisi bu kişi ile fiziksel hayatta yapacağın bir beraberlik duygusal açıdan verimli olmayacağını, hep araya bir şeylerin veya insanların gireceğini söylüyor.

Özet olarak olayların duygusal bir temeli yok. Tensel bir çekim belki var denebilir ama yeterli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşındakinin kim olduğunu bilmeden yorumlayamayız. Ayrıca bu "Ben açayım biri yorumlar" mantığı ile olmaz. İki dakika uğraşta kendin yap. Cevaba ihtiyacın varsa onun için çalışmalısın kimsenin sana cevabı gökten indirmesini beklememelisin.

Öneriniz için kocaman bir teşekkür ediyorum.

Fakat sanırım biraz önyargılısınz ben tarotla 2 senedir ilgileniyorum.Ve rica ediyorum bilip bilmeden, saçma konuşmayınız. Kendim yorumlarıma elbette baktım.Bu sitedeki daha bilgili kişilerdende bir yorum almak istedim sanırım size battı biraz :D Bu arada gökten cevap iniyorsa bir zahamet banada yollayın :)

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle merhaba. tarot kartlarını yorumlamakta acemiyim. yeni yeni öğreniyorum.kartlarıma yorum yaparsanız çok sevinirim.

boğa burcuyum .kelt açılımı yaptım. kartlara sorduğum soru güzel bir ilişkim olacak mı ? belirleyici kart = para kraliçesi

1- kupa 8

2-kupa 4

3- asılan adam

4- güneş

5- kılıç 10 ters

6-kupa ası

7- dünya ters

8- değnek 8

9- imparatoriçe

10- değnek 4

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kelt açılımı yaptım. tarot konusunda acemiyim. yorumlamakta zorluk çekiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

belirleyici kart : değnek şövalyesi

1-aşıklar ters

2-para şovalyesi ters

3-para 10lusu ters

4-değnek 2lisi ters

5-kılıç ası ters

6-kılıç kralı

7-ermiş

8-kılıç 3lüsü

9- ölüm

10-kupa şovalyesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da bakabilir misiniz;

ben katina destesinden çektim,benimde sorum aynı az çok-düşündüğüm bir kişi var,onun bana bakışı

güneş ters

dag-düz

sunit-düz

Aranızdaki yakınlığın ne derece olduğunu bilmiyorum bu yüzden elimden geldiğince yorumlayacağım.

Sanırım gelgitli bir ilişkiniz var bu onu yormuş bazen de hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmuş ama size olan hisleri bu sorunları atlata bilecek kadar güçlü görünüyor. Mutluluk yolda fakat vadesi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...