Jump to content

2013 Futbol Oyunları


dawnofrelic

Önerilen Mesajlar

Konami Digital Entertainment GmbH'nin merakla beklenen futbol simulasyon oyunu PES 2013’ün PlayStation 3 (PS3), Xbox 360 ve Windows PC için 20 - 21 Eylül tarihlerinde piyasada olacağı duyuruldu. Konami'den yapılan açıklamada, "Futbol türüne büyük yenilikler getirecek olan PES 2013 oyunculara her bir pas ve şut üzerinde mutlak kontrol imkanı sağlayan 'PES Full Control' ismindeki yeni özelliğe sahip olacak" denildi.

Oyunun yeni “Pro Active AI” özelliği futbolcuların gerçek hayattaki gibi hareket edip tepki vermelerini sağlarken, futfol tutkunu oyunseverler, yeni “Player ID” özelliği sayesinde dünyanın en iyi futbolcularını görünüşlerinden, hareketlerinden ve oyun stillerinden anında tanıyabilecek. PES 2013'ün PSP (PlayStation Portable), PlayStation 2, Nintendo 3DS ve Nintendo Wii versiyonları için çıkış tarihleri daha sonra açıklanacak.

 

http://im.haberturk.com/2012/09/07/774397_7d40d3adc817a7f6677d244440c39256.jpg?1347009296

 

FOOTBALL MANAGER 2013 TÜRKÇE OLARAK GELİYOR

Sports Interactive ve SEGA tarafından bugün duyurusu yapılan Football Manager 2013 (FM13), Türkiye’de tamamen ‘Türkçe’ olarak sevenlerinin karşısına çıkacak. Oyunun Türkçe çıkacağının sinyallerini çok önceden verdiklerini belirten Sports Interactive’in Stüdyo Direktörü Miles Jacobson, "Oyuna ayrıca Türkçe dil desteğini de ekleyerek toplam dil sayısını 15'e yükselttik. Birkaç yıl önce konuk olduğum bir Türk televizyonunda oyunun herhangi bir versiyonu 10 binin üzerinde satılırsa dil desteğini ekleyeceğimizi söylemiştim. Bu sayıya birkaç ay önce ulaştık ve elbette sözümüzü tutuyoruz. Umuyorum ki Türkiye'nin güzel insanları da kendi paylarına düşeni yaparlar ve satışlarımızın artmasına yardımcı olurlar" diye konuştu.

 

Sega tarafından bu yılın sonlarında Windows PC ve Mac için piyasaya sürülecek olan FM13'te bulunan FMC olarak adlandırılan yeni klasik modunu değerlendiren Miles Jacobson, şunları söyledi: "Son yıllarda şunu gördük ki Football Manager oynamak isteyen ama oyunun gerektirdiği ölçüde zamanı ayıramayacak durumda olan bir çok kişi var. Bu yüzden oyun oynamak için kısıtlı zamana sahip olan oyunculara, oyunun sunduğu deneyimi çok fazla sulandırmadan hitap edecek bir yol bulmaya çalıştık."

http://im.haberturk.com/2012/09/07/774397_135b96743c47e7b4299938ce3d563a9b.jpg?1347009296

 

8 SAATTE BİR SEZON BİTECEK

Tüm sezonun 8 ile 10 saat arasında tamamlanabileceği, menajer rolünü kolaylaştıran FMC modu ayrıca oyuncular iki farklı oynanış şekli de sunacak: oyuncular ister açık uçlu kariyer moduna katılabilecek, isterlerse yeni Mücadele modunda ellerinden geleni yapmaya çalışabilecekler. Mücadele modu oyunculara genellikle yarın sezonluk bir süre dahilinde menajerlik yeteneklerini sınayabilecekleri belli bir senaryo sunacak. Mücadeleler gerçek hayatta karşılaşılabilecek çeşitli koşulları taklit edecekler… örneğin çocuklardan oluşan bir kadroyla başarıya ulaşmak mümkün olabilecek mi, ya da Yılbaşı gününde ligin sonunda yer alan bir takım sezon sonunda küme düşmekten kurtulabilecek mi?

 

http://im.haberturk.com/2012/09/07/774397_00cba23163eb2d507e1f2c57d44cf1d7.jpg?1347009296

 

FM13'te bulunan 900’den fazla yeni ve geliştirilmiş özellik aarsından en çarpıcıları şunlar:

 

- Geliştirilmiş 3D maç motoru

: FM13’te belki de en fark edilir görsel değişiklikler 3D maç motoru üzerinde yapıldı. Bu yılki oyunda stadyumlardan taraftarlara, futbolcu hareketlerinden topun havadaki hareketlerine kadar sahada olup biten her şey son derece gerçekçi görünüyor. Yeni ve geliştirilmiş animasyonlar maçları daha gerçekçi bir hale getirirken, elden geçirilen kamera sistemi de maç günü deneyiminin televizyon görselliğini yakalamasını sağlıyor. Maç motorunun yapay zeka sistemi üzerinde yapılan önemli değişiklikler de bu görsel geliştirmeleri destekliyor.

 

- Yeni personel rolleri:

FM13 menajerlerin yardımcı personellerinde ve rollerinde de ciddi ölçüde yeniden yapılanmaya gidiyor. Yeni Futbol Direktörü sayesinde isterseniz sözleşme görüşmeleri veya istenmeyen oyunculardan kurtulmak gibi görevleri kendisine vererek menajerin iş gücünü azaltabileceksiniz. Ayrıca uzman koçların sayısının arttırılmasıyla menajerler hangi koçtan, ne zaman tavsiye isteyeceklerine daha rahat karar verebilecek, koçluk sertifikalarını almak için yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olabilecekler.

 

- Geliştirilmiş basın etkileşimi:

Menajer ve basın arasındaki etkileşim de yenilendi. Bunun en önemli etkilerinden biri olarak menajerler artık basınla konuşurken farklı tonlar kullanabilecek, sakinlik ile agresiflik arasında bir çok farklı ruh haline bürünebilecekler.

 

- Ağ oyunu:

FM13’ün artık Steam sisteminin ağ işlevselliğinden tamamen faydalanan çokluoyuncu oyunu da büyük yenilikler içeriyor ve oyuncuların diğer menajerlerle birlikte çok daha rahat biçimde oynayabilmelerini sağlıyor. Geliştirilmiş ağ oyunu ayrıca standart kariyer versiyonuna ek olarak özel, tek seferlik lig ve kupa opsiyonlarına, ayrıca oyuncuların tek kişilik oyunlarında kurdukları takımlarını çokluoyuncu ortamında test edebilmelerini sağlayan bir moda da sahip.

 

- Dünya geneli liderlik tabloları:

FM13’ün Steam ile derin entegrasyonu sayesinde ilk kez oyuncuların dünyanın diğer yerlerindeki menajerlere karşı ne durumda olduklarını görmelerini sağlayacak olan dünya geneli liderlik tabloları mevcut olacak. Bu sıralamalara ek olarak ayrıca oyunun farklı modları, oynanabilir her ülke ve lig için de ayrı liderlik tabloları bulunuyor. Liderlik tabloları menajerin seçtiği zorluk seviyesi, takımının mali performansı ve hatta oyun içinde aldığı maaş (ki bu yeni menajer sözleşmeleri görüşmelerinin oyunun çok önemli bir parçası haline getiriyor) da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin göz önüne alan, sofistike bir puanlama sistemi kullanıyor.

 

- Kullanıcı arayüzü:

FM13 ‘kariyer’ modu için yeni arayüz ve kabuğa, ‘klasik’ mod için de yepyeni bir görünüme sahip. Ayrıca dolaşımda yapılan iyileştirmeler, animasyonlu arayüz ve yeni arama sistemi sayesinde FM13 hangi modda oynarsanız oynayın serinin bugüne kadar ki kullanımı en kolay ve en iyi görünen oyunu olacak.

 

- Geliştirilmiş antrenmanlar:

FM13’te menajerler takımlarının antrenmanlarına daha detaylı biçimde karar verme ve ihtiyaçlarına uygun planlar seçme imkanına sahipler. Antrenmanlar artık genel takım yönetimini ayrıntılı hazırlık dönemi ile birleştiren, basitleştirilmiş bir özet paneli üzerinden yönetiliyor. Menajerler artık takımlarının antrenmanlarında ne üstüne yoğunlaşacaklarına karar verebilecek, ister daha genel rutinler kullanıp, isterlerse belli maçlar için özel hazırlık yapabilecekler.

 

- Gerçekçi vergi uygulamaları:

Gerçek dünya futbolcularının imza atacakları takıma karar verirken göz önünde bulundurdukları en önemli faktörlerden biri ülkeden ülkeye değişen vergi oranlarıdır. Bu durum artık FM13’te de aynen yansıtılıyor ve oyundaki her ülke için güncel vergi oranları kullanılıyor – artık oyundaki futbolcular da takım seçerken buna dikkat etmek zorunda olacaklar.

 

Kaynak: Habertürk

 

 

Dünyanınen iyi futbol oyunlarından olan FIFA'nın son oyunu 13'ten yeni oyuna ait ilk detaylar ve görüntüler ortaya çıktı. Dünyanın en iyi futbol oyun yapımlarından olan bu oyunun yapımcısı David Rutter son oyunu FIFA 2013 için 5 ana kolda geliştirme gerçekleştirdiklerini, yeni oyunun yapısının biraz farklı olacağını söledi. Londra'da yapılan etkinlikte dile getirilen bu açıklamalar kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti.

 

5 Adımda gerçekleştirilecek yeniliklere bakacak olursak, yeni oyunda ilk karşımıza çıkan yeniliklerden birisi daha güçlü ve daha gerçekçi bir top kontrolü. İkinci olarak Player İmpact olarak bilinen bu özellik David Rutter'a göre oyuncuların mücadelesinde gerçek dışı olmayan bir animasyon görülemeyecek demesi ile belirdi. Üçüncü olarak karşımıza çıkan yeniliklerden birisi de 2012 oyununda gerçekleştirilen dripling atma olayının 13'de olmayacağı ve serbest vuruşlara yeni bir sistem getirilmesi söz konusu.

 

Son olarak gelecek yeniliklerden en önemli ve en gerekli olanı da savunma konusundaki yapay zekanın daha da geliştirilmiş olarak karşımıza çıkması deniliyor. Yani Bilgisayarın kontrol ettiği oyuncular daha iyi yerlere koşacak ve sizin nereye pas atacağınıza dair daha iyi kararlar verebilecekler. Öte yandan maçın gölcüleri forvet oyuncular daha akıllı davranıp maç esnasında sizin topu atacağınız yeri daha önceden seçip oraya yönelebilecek.

 

 

Kaynak: Teknolojioku

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kaptan Tsubasa'daki Futbol Sahasının Uzunluğu

   Konuya en uygun yer olarak burayı düşündüm. Konunun kaynağı Ekşi sözlük ve yazan kişi mmrsrkn nickli yazar. Şimdi gelelim mevzumuza:     [h=1]Kaptan Tsubasa'daki Futbol Sahasının Uzunluğunun 18 Km Olması[/h] gelin hep beraber kaptan tsubasa'daki futbol sahasını ölçelim   öncelikle kaptan tsubasa çizgi filmindeki çocuklar ilkokula gidiyordu. ortalama 12 yaşlarında olsalar, boyları da ortalama 130 cm olur. bu kenarda kalsın. bir kalenin yüksekliği zeminden 2.44 metre imiş. çocuklara özel kale

   , Yer: Anime & Manga

  • Atari Oyunları

   Çoğumuzun en az 5 yılını beraber geçirdiği atarileri özleyeniniz vardır elbet. O grafiksiz ama zevkli oyunları çoğu bilgisayar oyununa tercih ederim açıkcası. Aynı zevki vermese de atari oyunlarını emülatörler sayesinde bilgisayarlarda oynayabiliyoruz. Bakalım isimlerini hatırlayabilecek misiniz..   http://img10.imageshack.us/img10/7289/51124684.png   http://www.mediafire.com/?a8j75hhhdx9176e Oyunları, virtuanes programı ile açın. Tuşlar değiştirmediğiniz sürece X, Z, Backspace ve Enter dır

   , Yer: Oyun

  • Shingeki no Kyojin (2013)

   Anime türü: Aksiyon, Dram, Fantastik, Süper Güçler. Bölüm sayısı: 22+ Özet: Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın b

   , Yer: Anime & Manga

  • Açlık Oyunları Serisi

   Açlık Oyunları 'Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.' —Stephenie Meyer   'Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.' —Stephen King KAZANMAK ÜN VE TALİH, KAYBETMEK İSE KESİN ÖLÜM ANLAMINA GELİR. BU OYUNUN GALİBİNİN KARNI DOYACAK KAYBEDEN İSE ÖLÜMLE TANI

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • Dabbe : Cin Çarpması (2 Ağustos 2013)

   Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013 (Cuma)   Oyuncular : Irmak Örnek, A. Murat Özgen, Cansu Kurgun, Sultan Köroğlu Kılıç, Elçin Atamgüç, Sabriye Günüç   Tür :Korku, Gerilim   Ülke :Türkiye   KONUSU Evlilik hazırlıkları yapmakta olan Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve bedeni tanımlanmayan varlıklar tarafından ele geçirilir. Başına gelen bu esrarengiz olay yaşadığı köy "Kıbledere" için yeni bir şey değildir.   Bu gizemli köy geçmişte define ara

   , Yer: Filmler

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...