Jump to content

Saç dökülmesine çözüm!

mavi siyah

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir saç dökülmesi sorunu yaşıyordum. Kaç defa doktora gittim, pahalı ilaçlar, spreyler yazdılar. Hepsini aldım ama hiç biri gözle görülür bir fayda sağlamadı.

Bunun üzerine yapacağım bir şey yok artık deyip, kendi haline bırakacaktım ki doktorum birşey önerdi. Ben de uyguladım. 5 gün oldu ve dökülmem bayağı bir azaldı.

Belki benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardır , onlara da bir yararımız dokunur belki diyerek bunu paylaşayım dedim. Özellikle bayan arkadaşların ilgisini çekebilir :rofl:

Neyse doktorum dedi ki, ısırgan otunu al, çay gibi demle, soğut. Sonra süz, saçına sür. Eh peki bir de bunu deneyelim diyerek, belki de hayatımda ilk kez aktarın yolunu tuttum.

Belki işe yaramaz diye az bir miktar ısırgan otu aldım. Tabii aldığım kurutulmuş şekliydi. Çünkü mevsimi geçmiş tazesini bulamayız. Sonra oradaki hanfendi, istersen biraz da papatya vereyim, o da saçı besler yumuşatır dedi. Ben de ondan da aldım. Battı balık yan gider, oldu olacak papatya da sürelim kafamıza dedim. :rofl:

Uygulamayı anlatmaya geçeyim ben yeter bu kadar gevezelik.

* İki bardak kadar kaynamış suyun içine göz kararı avcunuzla bir tutam ısırgan otu atıyorsunuz.

* Sonra eğer papatyayı da kullanmak isterseniz onu da aynı ölçüde atıyorsunuz.

*Sonra şöyle bir karıştırıp, 4 dakika kadar hafif ateşte kaynatıyorsunuz.

*Sonra birazcık soğumasını bekleyip süzüyorsunuz.

*Afiyet olsun:rofl:

Şaka şaka içmeyin, Bunu öncelikle saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz. Sonra saç tellerinizin de ıslanması için kalanı da kafanızdan aşağı döküverin.

Tabi bu işlemi temiz saça uyguluyorsunuz. Bir de durulamak isterseniz şampuanlamadan duru su ile durulayın. Bu arada durulama işlemini 1 saat sonra felan yapın. Durulamazsanız da zaten koku felan bırakmıyor. İsterseniz banyoda saçını şampuanladıktan sonra son durulama suyu olarak bile kullanabilirsiniz. Bunu internetten de araştırdım, çoğu kişide işe yaramış belki sizde de işe yarar:derisive:

Neyse bu kadardı, iyi günler size;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de saçlarım dökülüyor 10 gündür şampuan değiştirdim onun için sanırım. :blink:

Papatya var evde dur bir onu deniyeyim. Ama asıl işe yarayan ısırgan otuymuş heralde, işe yaramayabilir o yüzden..

Canım çok ucuz zaten, bir poşetini 1 liraya veriyorlar. 100 gram felan al sen. Zaten 5-6 yıkama gidiyor o. Eğer kansızlık veya saç dökülmsine neden olabilecek başka bir hastalığın yoksa işe yarıyormuş bu yöntem. :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Isırgan evet. Denemeyi reddeden arkadaşıma yazını okutacağım sağ ol :) Bir de saçınız sarıysa papatya suyu saçınıza çok güzel bir görünüm verir.

Yok sarı değil. Ama güneşe çıkarsam rengini biraz açabilirmiş diye duydum:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim saçım sarıııı hemen gidip papatya suyu sürecem :cool: Ayrıca kelliğe doğru giden yolu uzatmak için herşey değer bunuda yapacağım:rofl:

Erkek tipi dökülme yolunda süreyi uzatmak için deneyeceksin yani. Akıllıca. Umarım sende de işe yarar:D Güneş gerekiyor ama sararması için:rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim saç bal rengi bende sürsem açılırmı ?

Uygulama:

1- Papatyaları su ile kaynatın. Soğumasını bekleyin. Süzün.

2- Sprey şişesine koyun. Saçlarınızın her yerine uygulayın. Güneşte 45 dakika bu şekilde bekleyin.

3-Sonrasında saçlarınızı kremli bir şampuanla yıkayın. Haftada iki kere uygulayın.

Hiçbir yan etkisi olmayan üstelik saçlarınızı besleyecek bir saç rengi açma yöntemidir.

Aynı işlemi cildinizdeki (kol ve bacaklar) tüyleri sarartmak için de uygulayabilirsiniz.

Bunu netten buldum. Saç rengin açık zaten bence esmer birine göre daha rahat açılır:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim saçlarım ve yüzüm çok yağlanıyor "seboreik dermatit" adlı bir hastalık yüzünden. Bu hastalığa iyi gelecek bir çözüm var mıdır ki? :D

Valla canım doktora danış o halde. Yani saç dökülmesi biraz daha basit kalıyor seninkinin yanında. :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Danışıyorum da tedavisi yokmuş. İlaç veriyor, onları kullanınca da yüzüm taş gibi oluyor, bazen hiç işe yaramıyor. :D

şimdi netten baktım da Allah sabır versin ya. Nemli havalarda nüksediyormuş o yüzden kuru bir iklimde yaşaman lazım. Çekirdek ve yağlı şeyler yememen lazımmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi netten baktım da Allah sabır versin ya. Nemli havalarda nüksediyormuş o yüzden kuru bir iklimde yaşaman lazım. Çekirdek ve yağlı şeyler yememen lazımmış.

Bir de kış gelince aşırı bir şekilde azıyor. Head & Shoulders kullanınca geçiyor ancak. Öbür türlü her gün hayvan gibi kaşınıyor, kaşıyınca da yara olup açıyor saçlarımın dipleri. Yüzümdeki çirkinlikleri söylemiyorum bile. Kaşınan kedilere falan kızmıyorum ben mesela. :D Çok kötü bir şey. :(

---------

O da yetmiyo, eğer uzun süre banyo yapmazsan(uzun süre dediğim 3 gün en fazla) ensende sivilceler çıkmaya başlıyor koca koca. Ondan sonra da bir de bu hastalık olunca her gün banyo yapmak gerektiği için bu hastalık olanların çoğunda sinüzit hastalığı da varmış. Bende o da var. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de kış gelince aşırı bir şekilde azıyor. Head & Shoulders kullanınca geçiyor ancak. Öbür türlü her gün hayvan gibi kaşınıyor, kaşıyınca da yara olup açıyor saçlarımın dipleri. Yüzümdeki çirkinlikleri söylemiyorum bile. Kaşınan kedilere falan kızmıyorum ben mesela. :D Çok kötü bir şey. :(

---------

O da yetmiyo, eğer uzun süre banyo yapmazsan(uzun süre dediğim 3 gün en fazla) ensende sivilceler çıkmaya başlıyor koca koca. Ondan sonra da bir de bu hastalık olunca her gün banyo yapmak gerektiği için bu hastalık olanların çoğunda sinüzit hastalığı da varmış. Bende o da var. :D

İnşallah iyileşirsin bir kişide 5 yılın sonunda kaybolmuş. Sende de öyle olur inşallah. :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki gün arka arkaya papatya uyguladım ama şuanlık renginde açılma yok saçlarımın. Ayrıca biraz sertleşti :confused:

Güneşe çıkmak gerekiyormuş canım. Sadece sürmekle olmuyormuş. ayrıca çoğu krem kullanmış sanırsam sertleşmesin diye. Ayrıca saçların çok koyu renkse açılma olmayabilir. Ama onun dışında saça bir zarar verdiği yazmıyor hiç bir yerde. Memnun kalmadıysan devam etme:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...