Jump to content

Tarot Soru Cevap Bölümü

AkuJuk

Önerilen Mesajlar

Merhaba, Tarot'a yeni başladım.Kartlarımı henüz aldım. Ama bu konuda sorularım/sorunlarım var..

1-Kartlarımı siyah/kırmızı ipek kumaşa sarmadan sadece tahtadan koyu renkli kutuda saklasam olur mu?

2-Kartlarımla aramdaki bağı kuvvetlendirmek için yapmam gereken özel birşey var mı?

3-Yorumları için sadece kitapçıkta yazanlar değilde renk-şekil-desen özellikleriyle daha etkili yorumlama tekniğini anlatabilir misiniz?Veya bu konuda bana yardımcı olabilecek herhangi bir kitap ismi.

4-Tarot kartlarıyla kaç tür açılım vardır? Ve bu açılımları bilenler anlatabilirler mi?

5-Tarot sahibi kendisine tarot bakabilir mi?

6-Tarot bakılırken ortam nasıl olmalı? Uygun veya tavsiye edilen koşullar nelerdir?

7-Özel bir mum/tütsü/eşya/taş/kıyafet/materyal gerekli midir?

8-Daha verimli bir bakım için gün içinde belli bir zaman var mıdır?

9-Herkes tarot bakabilir mi? Kartlarla aramızda belli bir his/duygu olmalı mı?

10-Tarot bakmadan önce yapılması gereken meditasyon/ritüel var mıdır?

11-Tarot kartlarıyla başka fallar bakılabilir mi?

12-Tarot kartlarıyla büyü yapılabilir mi? Varsa bunlar nelerdir?

13-Tarot kartlarıyla iç içe oldukça ruhsal varlıkları kendimize çekmiş olur muyuz?

14-Tarot kartlarının lanetinden nasıl kurtulunur?

Araştırdım fakat net cevaplar bulamadım.Yardımlarınızı bekliyorum.

*Ayrıca bu konuda bilgisi olanlardan gerçekten yardım istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4-belli bir sayısı yok. kendin bile bir açılım uydurursun

5-bakabilir

12-sayılır. mesela ben abimin sınavları için geçmiş ve şimdi hanesine olanları geleceğe olmasını istediklerimi koymuştum. Yada bir köşede açık tarot kartı bırakmak bile hayatınıza etki eder

cevaplayabileceğim bu kadarı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4-belli bir sayısı yok. kendin bile bir açılım uydurursun

5-bakabilir

12-sayılır. mesela ben abimin sınavları için geçmiş ve şimdi hanesine olanları geleceğe olmasını istediklerimi koymuştum. Yada bir köşede açık tarot kartı bırakmak bile hayatınıza etki eder

cevaplayabileceğim bu kadarı

çok teşekkürler :)

bildiğiniz veya ünlü medyum/kahinlerin kullandığı açılımlar varsa yazabilir misinz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.gnoxis.com/78-kart-rider-waite-tarot-ornek-acilimlar-ve-kombinasyon-yorumlari-21381.html burdaki yöntemi tavsiye ederim kelt haçının cevapladığı soru alanları geniş ve ayrıntılıdır :)

evet biliyorum bunu. ama farklı açılımları da merak ediyorum. 12 yaşımdan beri neden bilmem yanımda bana ait tarot kartlarım var. ama usta değilim elbette :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yol açılımı var 1.kart esas sorun 2.kart kalbin sesi 3.kart mantıklı olan 4.kartsonuç,çözüm yolları yapılması gereken vb o tarzda bir açılım var gül haç açılımı var 1den 5e yan 3ün üstü 7ve 6 altı 8den 13 şeklinde diziliyor 1 ve 2 geçmiş 3 şuan 4 ve 5 engeller ve karşıtlıklar 6 ve 7 umut ve beklentiler8 soru soranın gücü 9 kadersel etkiler 10 bireysel etkler 11 toplumsal etkiler 12 gizli kalmış etkiler ve 13 sonuç şeklinde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. olur

2.Bir süre yanında çantanda taşırsan ve uymadan önce yastığının altına koyarsan manyetizmayı güçlendirsin

3.metin kiraz tarot ile kehanet sanatı baya iyidir

4.Kelt haçı açılımı en iyisidir

5.Pek önermeseler de ben bakıyorum

6.Mumlar tütsülerle oluşturlmuş bir mabet ortamı önerilir gece bakmak en iyisidir fonda hoş bir müzik olursa iyi olur

7. ...

8.Astrolojide zamanın kalitesi vardır ne için bakıyorsan o gezegenin zamanında bakılması önerilir

9.Herkesin tarot bakamayacağını düşünüyorum bu kişinin yıldız haritasına bakılarak anlaşılabilir

10.Meditasyon ve dua okunursa çok daha etkili olur

11.Başka fallar derken neyi kastettiğini anlamadım sonuçta tarot kartlarıyla bakla falı bakamazsın

12.Olabilir bu konu hakkında fazla bilgim yok

13....

14.Tarot kartlarının laneti falan yoktur içiniz rahat olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de yeni başlıyorum şimdiye kadar öğrendiklerimi paylaşiyim....

3-Thoth destesine göre konuşucam.. renk ve şekillerde de zaten kartın açıklaması bulunuyo ama evet bakarsan daha yararlı olur kartın yanında gelen kitapçıklar genelde o kadar detaylı açıklama yapmaz sana. The Book of Thot diye bi kitap önerebilirim... bi de bana chicken Qabalah önerdi biri. Tree of life ve biraz mitolojiyle astroloji öğrenmen gerekiyo bi de...

4-OOTK açılımını araştır.

7-çok gerektiğini düşünmüyorum ben ama tam bilemiyorum.

12-Bildiğim kadarıyla tarotun kendisi zaten maji.

13-Yine bildiğim kadarıyla ortada maji varken o varlıklar olur ama istemediğin sürece göremezsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-geleneklere göre siyah örtüye sarılıp saklanır ama bence kutusunda da saklanabilir. kartlar o anki enerjimize göre çıkarlar. o yüzden her dakika açıp açıp kullanılmamalıdır.

2-ben bir konunun olmamasını istiyordum ama tarota her danıştığımda bana olmasının bana faydalı olacağı anlamında kartlar çıkıyordu. belirli aralıklarla denedim ve her seferinde aynısı oldu. aradan fazla geçmeden o konu oldu ve çok büyük faydalarını gördüm. o günden beri kuvvetli bir bağ olduğunu düşünüyorum.

3-hiç kitap okuma gereği duymadım tarotla ilgili. kitapçıkları yeterli bence. yorumlama tekniği renk-şekil-desen senin karta bakarkenki gördüklerin olur.

4-kitapçıklarda bissürü açılım var ama ben kendime pratik gelen kendi bulduğum yöntemleri yapıyorum.

5-ben bakarım problem yok.

6-gürültülü, insan dolu, tv, pc açık şekilde vs. bu şekilde konsantrasyon bozulur. ben yalnızken bakarım.

7-soruna konsantre olmak odaklanmak için kullanabilirsin.

8-ne zaman uygunsam bakarım..

9- kartları bilmeden, hissetmeden odaklanmadan bakmak sallamasyon olur... herkesin bakabileceğini düşünmüyorum.

10-soruya, danışılacak konuya konsantre olmak için meditasyon yapılabilir

11-tarot kartını bir de büyüde kullanılabilir.

12-yapılır. bilenler pek açıklamaya yanaşmaz. herkesin kendine ait büyüleri vardır ve genelde paylaşılmaz.

13-korunmak için ritüeller var. araştırırsan bulursun.

14-yok öyle bişey....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir yıldır tarot bakıyorum. tarotun laneti diye bisiler okudum durdum ama pek inandıgım söylenemez. ama dün bi arkadasım ben uyurken kartlarımı alıp kendine fal bakmıs. ben bi anda uyandım gittigimde kartları kutusuna koyuyodu fal baktıgını söylediginde kızdım sonra kartları nötrledim ama aklıma hic kötü bisi gelmedi. sonra eve gectigimde evimi su basmıstı ve suya elektrik gecmisti ölüyodum resmen. kıl payı yırttım diyebilirim. kesin tarot laneti demiyorum ama bi ilgisi var mı merak ediyorum. :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir yıldır tarot bakıyorum. tarotun laneti diye bisiler okudum durdum ama pek inandıgım söylenemez. ama dün bi arkadasım ben uyurken kartlarımı alıp kendine fal bakmıs. ben bi anda uyandım gittigimde kartları kutusuna koyuyodu fal baktıgını söylediginde kızdım sonra kartları nötrledim ama aklıma hic kötü bisi gelmedi. sonra eve gectigimde evimi su basmıstı ve suya elektrik gecmisti ölüyodum resmen. kıl payı yırttım diyebilirim. kesin tarot laneti demiyorum ama bi ilgisi var mı merak ediyorum. :(

Öyle bir efsane var evet, ama bunu yapıpta bir şey olmayanlarda var. Bence tesadüf olmuş. Hem yanılmıyorsam kartları senin vermen gerekiyor, kendi alırsa sadece enerjisini nötrlüyor diyorlar. Ben anlamam öyle şeylerden :D

Ayrıca bana baksanaa! Merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kötü bir tesadüf.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. olur

2.Bir süre yanında çantanda taşırsan ve uymadan önce yastığının altına koyarsan manyetizmayı güçlendirsin

3.metin kiraz tarot ile kehanet sanatı baya iyidir

4.Kelt haçı açılımı en iyisidir

5.Pek önermeseler de ben bakıyorum

6.Mumlar tütsülerle oluşturlmuş bir mabet ortamı önerilir gece bakmak en iyisidir fonda hoş bir müzik olursa iyi olur

7. ...

8.Astrolojide zamanın kalitesi vardır ne için bakıyorsan o gezegenin zamanında bakılması önerilir

9.Herkesin tarot bakamayacağını düşünüyorum bu kişinin yıldız haritasına bakılarak anlaşılabilir

10.Meditasyon ve dua okunursa çok daha etkili olur

11.Başka fallar derken neyi kastettiğini anlamadım sonuçta tarot kartlarıyla bakla falı bakamazsın

12.Olabilir bu konu hakkında fazla bilgim yok

13....

14.Tarot kartlarının laneti falan yoktur içiniz rahat olsun :)

Yıldız haritasıyla nasıl anlaşılabilir ? Özel mesaj atmıştım bu konuyla ilgili eğer okursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaşlar.bundan 3 hafta once kendime (rider waite) tarot kartı aldım fakat aldığım yerde bi olay oldu polisler bizi sorgu ya çekti ve kartları falan onlar açtı kartlar yere döküldü ve ortamın enerjisi doğal olarak çok gergindi.Henuz kartları öğrenmeye çalışıyorum fakat kartları temızlemek istiyorum çünkü bnden önce bi kaç kişi dokundu flan bi yerde tütsü ile temızleme okudum ama yıne de size sormak istedım. Birde belirleyici kartları sadece saraylı kartlarından mı seçiyoruz orda bi aklım karıştı =/ yardımcı oabılırsenız çok sewinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet o konuyu okumuştum. ama ben kendi enerjimi nasıl yükleyebilirim? mesela hergün kartlarını alıp sayanlar oluyormuş bu şekilde enerjileri kartlarına geçiyormuş. başka bir sorumda şu ipek bir kumaş yok evde ama kartlarım ahşap kutunun içinde. ipek kumaş dışında başka neye sarabilirim kartlarımı enerjiyi tutmaları için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet o konuyu okumuştum. ama ben kendi enerjimi nasıl yükleyebilirim? mesela hergün kartlarını alıp sayanlar oluyormuş bu şekilde enerjileri kartlarına geçiyormuş. başka bir sorumda şu ipek bir kumaş yok evde ama kartlarım ahşap kutunun içinde. ipek kumaş dışında başka neye sarabilirim kartlarımı enerjiyi tutmaları için?

en iyi yöntem her kartın üzerine meditasyon yapmaktır. Daha basit bir tanımla kartı alıp tek tek incelenmeli, detaylarına dikkat edilmeli, sana ne çağrıştırıyor onu hissetmelisin. Bunun dışında belli bir süre yanında taşımak enerjinle bütünleşmesi için yeterli olacaktır ve tabi ki asıl bütünleşme kartları kullandıkça olacaktır.

Ahşaba koyabilirsin ama evde olmasa dahi gidip uygun bir kumaşçıdan ipek kumaş alabilirsin, ipek kumaş bulmak çok zor değil sadece biraz para ayırmak gerekiyor ona.... şimdilik ahşap kutu içinde saklamanda bir sakınca yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en iyi yöntem her kartın üzerine meditasyon yapmaktır. Daha basit bir tanımla kartı alıp tek tek incelenmeli, detaylarına dikkat edilmeli, sana ne çağrıştırıyor onu hissetmelisin. Bunun dışında belli bir süre yanında taşımak enerjinle bütünleşmesi için yeterli olacaktır ve tabi ki asıl bütünleşme kartları kullandıkça olacaktır.

Ahşaba koyabilirsin ama evde olmasa dahi gidip uygun bir kumaşçıdan ipek kumaş alabilirsin, ipek kumaş bulmak çok zor değil sadece biraz para ayırmak gerekiyor ona.... şimdilik ahşap kutu içinde saklamanda bir sakınca yok.

Çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düşündüklerimi yazmışsın ama ipek kumaş dediğin gibi pahalı ama ipek astar da işini görür maddi olarak biraz daha uygundur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklıma birşey takıldı. Kartların tam olarak anlamları öğrenilmeden açılım yapılmamalı mıdır? çünkü ben bir süre sadece kartlarla meditasyon yapmayı düşünüyorum ve anlamlarını kitaba bağlı kalmadan öğrenmeye çalışıyorum. kendimi hazır hissettiğimde de açılım yapmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklıma birşey takıldı. Kartların tam olarak anlamları öğrenilmeden açılım yapılmamalı mıdır? çünkü ben bir süre sadece kartlarla meditasyon yapmayı düşünüyorum ve anlamlarını kitaba bağlı kalmadan öğrenmeye çalışıyorum. kendimi hazır hissettiğimde de açılım yapmak istiyorum.

Kartlarının anlamını bilmiyorsan onları yorumlayamazsın zaten açılım yapsan da tıkanırsın. Kartlarını öğren onlara enerji yükle kendini de dediğin gibi hazır hissettiğinde yaparsan güzel olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...