Jump to content

Avcılar'da Metrobüs köprüsü çöktü.

dawnofrelic

Önerilen Mesajlar

Avcılar'da D-100 karayolu üzerindeki metrobüs bağlantı yolu köprüsü, beton blokların söküm işlemleri sırasında çöktü. Olayda 1 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi de yaralandı.

Olay sonrasında haber merkezimizi arayan vatandaşlar metrobüs seferlerinin tamamen durduğunu söyledi. Ayrıca, D-100 karayolunun Edirne istikameti trafiğe kapatıldı. Çökme anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Enkaz kaldırma çalışmaları ise sürüyor.

BETON BLOKLARIN ALTINDA KALAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

E-5 Karayolu üzerinde yapımı devam eden Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının Avcılar'daki bağlantı yolu köprüsünün söküm işlemleri sırasında, sökülen beton bloklar, işçilerin üzerine düştü. Beton blokların altında kalan Yakup Kavak olay yerinde hayatını kaybetti. İşçilerden Hasan Güney (41) ve Adem Yıldırım (42) yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, vinç yardımıyla beton blokların altından çıkarılan Kavak'ın cesedi incelemenin ardından morga götürüldü.

Kaza sebebiyle uzun araç kuyrukları oluşan E-5 karayolunda, metrobüs seferlerinin durduğu ve vatandaşların metrobüs yolundan yürüdüğü gözlendi. Bu arada, yarın Beylikdüzü-Söğütlüçeşme metrobüs yolculu deneme seferlerinin yapılacağı bildirilmişti.

Video: http://video.haberturk.com/haber/video/metrobus-baglanti-yolu-coktu/63926

Kaynak: Habertürk

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hadımköy tarafından gelirken gördüğüm kadarıyla işçilerin önlemi olmadan önlem alınmış süsü verecek iki baget kafada işlerini sürdürdükleri yerde battaniyelerin üstünde çalıştıkları alanlarda bu tür olayın olması şaşırtmadı beni geç bile oldu denebilir . Bu arada Şirinevler deki köprünün akıbetini bekliyorum ne zaman insanlar üzerindeyken yıkılacak .

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pelican alışveriş merkezinin oradaki köprü açılmadan önce 2 kez çöktü. İyiki yaralanan yada ölen olmadı. Zaten yaralanan yada ölen olmadığı için haberlerde dahi çıkmadı. Avcılardaki köprü tonlarca ağırlığında demir yığınından oluşuyor. Herhangi bir vinçle desteklenmemiş videoda yada geçerken gördüğüm kadarıyla ki bu sabah köprü çökmeden ortalama 15 dk önce oradaydım. Oksijen kaynaklarıyla kesim çalışması yapılır tonlarca metale ve herhangi bir destek yok. Edirne yönünde binlerce araç kuyruktaydı. Ya o köprü ters tarafa düşseydi de orada bekleyen araçların 3-5 tanesinin üzerine gelseydi. Kim verecekti hesabını? Hadi ihtimalleri geçtim. Bugün ölen işçinin hesabını kim verecek?

Herzaman söyledim. Metrobüs yapım çalışması başlamadan önce de Beylikdüzü'nde oturuyordum. 20 dakikalık yolu 15 dakikaya düşürmek için harcadıkları para ve zaman ile 3 Metrobüs hattı daha yapılırdı. Avcılar - Beylikdüzü Metrobüs hattı yapılmaya başlandığında dikkatinizi çekmiştir belki inşaat alanlarında 3 farklı inşaat firmasının reklamları vardı sürekli. 29 Ekim 2011 Metrobüs'ün taahhüt tarihidir normalde. Bu 3 firmaya da hakediş bedellerinin büyük bir kısmı ödendikten hemen sonra bu 3 firmadan ikisi iflas verdi. 3. firma da inşaatı tek başına üstlenemeyeceğini belirterek ihaleden çekildi. Henüz Metrobüs çalışmaları başlayalı 4 ay olmuştu bu işler dönmeye başladığında... Sonrasında zorda kalan İstanbul Büyük Şehir belediyesi yeni taşeron firmaları kendi bünyesi altında göstererek zaten gecikmiş olan inşaat süresini saçma sapan işlerle daha da uzattı... Örneğin Metrobüs yolunun 4 kez kazılması... Kanalizasyon hatlarının, yol aydınlatma hatlarının unutulmuş olması, yol kenarında arazisi olan firmaların arazilerinin rızasız bir şekilde istimlak edilmesi ve açılan mahkemeler sonucu işlemlerin durdurulması... Avcılar ve Tüyap'ta gereksiz yere dolandırılan Metrobüs yolları... Ayrıca bilmiyorum bu tarafa yolu düşen arkadaşların dikkatini çektimi, üst geçitler neden gereksiz şekilde bu kadar uzatılmış? Vardır elbet altında bir bit yeniği...

Bakalım yarın deneme seferlerine başlayacaklardı hesapta. Mübarek Ramazan ayında insanlara hoş görünmek "Ehe bakın biz Metrobüs yaptık Ramazan'da yolda kalmayın" demek için bilinçsizce ve herhangi bir güvenlik önlemi olmadan hızlandırmaya çalıştılar işleri. Sonucu "şimdilik" 1 ölü, 2 yaralı... Geçen Ramazan dahil son 1 senede Avcılar'a bir saatte gittiğini unutup da "bak bizi Ramazan'da madur etmediler" diyerek bu zihniyete tekrar oy verirse bu millet beyin taslarına tacizde bulunma isteğim hızla artacak...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Mostar Köprüsü – Bosna-Hersek

http://i.hizliresim.com/zM5GEB.jpg   Mostar şehrinden geçen Neretva Nehri üzerinde 1566’da Osmanlılar tarafından inşa edilen köprüyü Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin yaptı. Köprü için 456 taş kullanılmış. 4 metre genişliğinde, 30 metre uzunluğunda ve 24 metre yüksekliğindeki köprü İslam mimarisinin Balkanlar’daki en çarpıcı örneklerinden biridir.   1990’larda Bosna savaşı sırasında Bosnalı Sırplar ve Hırvatlar tarafından yıkılan köprü savaştan uzun bir süre sonra tamir edilerek yenide

, Yer: Görülmesi Gereken Yerler

• Overtoun Köprüsü

Köpeklerin İntihar Köprüsü     Overtoun Köprüsü, İskoçya’da Milton yakınlarında bulunan ve 1859 yılında inşa edilen, en büyük köprüdür. Çeşitli dönemlerde, mimari yapısı ve tarihi özelliği ile gündeme gelen köprünün isminin bilinmesindeki en önemli özellik ise, üzerinde yaşanan intihar eylemleridir. Bazı kesimler Overtoun Köprüsünü, intihar köprüsü olarak da isimlendirmektedir. Bazı bilim adamları bazı açıklamalar yapmış olsa da, halen köprünün üzerinden neden intihar girişimleri dev

, Yer: Paranormal Resim ve Videolar

• Casuslar Köprüsü(Bridge of Spies)

Vizyon Tarihi: 27 Kasım 2015 Yapımı : 2015 - ABD Tür : Dram , Gerilim Süre: 141 Dak. Yönetmen : Steven Spielberg Oyuncular : Tom Hanks , Amy Ryan , Sebastian Koch , Michael Gaston , Alan Alda Senaryo : Joel Coen , Ethan Coen Yapımcı : Steven Spielberg , Marc Platt   [h=2]Film Özeti[/h] Film soğuk savaş döneminde geçmektedir. Amerikalı bir pilot Sovyetler’de tutsak duruma düşmüştür. Tutsak pilotu kurtarabilmek için Amerikalı bir avukat CIA tarafından görevlendirilir. Bu görev oldu

, Yer: Filmler

• Hayrettin - Metrobüs Reklamı

Baktım bulamadım.       Akşama kadar gülerim artık ağlanacak halimize

, Yer: İlginç ve Komik Videolar

• Kwai Köprüsü //The Bridge On The River Kwai

http://img01.imgsinemalar.com/images/afis_buyuk/k/Kwai-Koprusu.jpg   IMDB Puanı: 8.4/10 Yapım: 1957 ~ ABD, İngiltere Tür: Dram, Macera, Savaş Yönetmen: David Lean

, Yer: Filmler

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...