Jump to content

Festivalde Bir Kavgası!

Ariakas

Önerilen Mesajlar

Efes Pilsen tarafından 14–15 Temmuz tarihlerinde santralistanbul’da düzenlenecek olan One Love Festival 11 için geri sayım başladı. Festivalin başlamasına birkaç gün kala bir grup, sponsorun bir içki firması olması gerekçesiyle festivalin iptali için kampanya başlatınca sosyal medya karıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/4835/17204835.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif

Beş yılından bu yana Eyüp ilçesine bağlı, Bilgi Üniversitesi'nin de içinde olduğu santralistanbul’da gerçekleşen Efes Pilsen One Love’a günler kala geçtiğimiz senelerde olduğu gibi sosyal medyada festival karşıtı sesler yükselmeye başladı. Kendilerine "eyüplüler" diyen bir grup, yoğun bir şekilde Efes Pilsen One Love Festivali’nin Osmanlı'dan kalma ilk santral binasında ve Eyüp Sultan ilçesi sınırları içinde yapılmasına karşı çıkıp, bu yöndeki tepkilerini “Eyüp'te bira festivaline 'Hayır!..” başlığıyla Twitter’ın en çok konuşulan konusu yaptı.

GEREKÇE: RENCİDE EDER

Festivale hayır kampanyası başlatan Eyüp'lüler eyüpgazetesinin internet sitesinden yazılı bir açıklamada bulundular: " Biz kimsenin inancına yaşantısına sanat anlayışına karşı bir tepki koymuyoruz, bildirilen sanatçıların katılması ve kendi sanatlarını icra etmesine de bir itirazımız yok. Ancak Osmanlı'dan yadigar kalan bu mekanda ve Eyüp Sultan İlçesinin sınırları içerisinde, mübarek üç ayların içinde tam da Ramazan ayının girişine yakın bir tarihte böyle bir festivalin bizler gibi Tüm Eyüp'lüleri ve Eyüp Sultan severlerini rencide edeceğini hem siyasi ve mülki erkanın, hem de festivalin sponsoru olan firmaların ve Bilgi Üniversitesi yetkililerinin bilmesi ve bu hassasiyetlere uygun bir şekilde hareket etmesini istiyoruz.Eyüp Sultan'da bira festivaline HAYIR diyoruz."

Bir diğer taraftan Efes Pilsen One Love festivalinin müdavimleri ve tüm müzikseverler Twitter'da aynı “Eyüp'te bira festivaline 'Hayır!..” başlığı altında tepkilerini dile getiriyorlar. Hemen her yıl festival öncesi ortaya atılan bu konunun saçma olduğunu festivalin halka açık olmadığını ve kapalı bir alanda festival severlerin katılacağının altını çizerek herkesi One Love'a çağırıyorlar.

FESTİVAL KARŞITI OLAN KULLANICILARIN TWEETLERİ

@ferudun özdemir

Eyüp Sultan'da Yapılması Planlanan ''BİRA'' Festivalini Şiddetle Kınıyor ve #Eyuptebirafestivalinehayir Diyoruz...

@ulkegercekleri

Eyüb Sultan Hazretleri'nin yanı başında gerçekleştirilecek bu rezilliğe seyirci kalmamalısın..! RT Lütfen. #Eyuptebirafestivalinehayir

@justisess: Eğer böyle bir organizasyon varsa yeri eyüp değildir saçmaladınız artık #Eyuptebirafestivalinehayir

FESTİVAL DESTEKÇİSİ OLAN KULLANICILARIN TWEETLERİ

@Emre Ş.

Bira festivali değil, Efes Pilsen One Love Festival.. Efes sadece sponsor. Ramazanda değil 14 temmuzda. Eyüp meydanında değil üni kampüsünde

@taci_kalkavan

#Eyuptebirafestivalinehayir milli içkimiz rakı varken bu yapılan büyük ayıp!!! Efendi gibi kapın bi 35'liğinizi öyle gidin.

@morethana_nerd:

#Eyuptebirafestivalinehayir diyenler Efes Pilsen One Love Festivalinden bahsediyor olamaz değil mi ? 11. senesinde mi aklınıza geldi?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herşeyin üzerinden provakasyon yapmanın moda olduğu bugünlerde gayet doğal bir davranış olarak karşılıyorum. Eyüp Sultan'ı binlerce yabancı konukta ziyaret ediyor. Alkol satışı yapılan bir sürü Tekel bayii, bir sürü restorant var. Eyüp mezarlığında dahi içki içenler mevcut ki bunlara kimsenin sesinin çıktığını görmedim ben bugüne kadar... Birinin çıkıp "Taksim eğlence mekanı, Taksim'de camiinin ne işi var" demesiyle aynı mantık bence...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıçası Efes Pilsen diyince benim aklıma içki firması değil basketbol geliyor. Bakış açısı :) Ayrıca İstanbul'da yaşamıyorum fakat kuzenlerim İstanbul'da ve bu organizasyon onlar için çok iyi olurdu. 11. senesi olmuş yeni yeni böyle şeyler oluyor. :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• 2 dişi ifritin kavgası

hayatımda en şaşırdığım olaylardan biri buydu 3-4 hafta oldu ama hala şaşkınlıgı içerisindeyim kendi iletişime geçtiğim varlıklar aracılığıyla o aleme gittim bildiğiniz hani doğudaki konaklarvarya 3-4 tane dağın ortasında konak var orda yaşıyorlar neyse biz duruyoruz karşıdan köylü kadın elbiseli yüzü buruş buruş eskimiş kadın karşıdan geliyor boyu 1.50 yaşı teyzeler gibi düşünün hani olurya 90 yaşınlarında öyle diğeride benim yanımda diğer karşıdan gelen sen kimsinki karşımda duruyon dedi diğer

, Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

• Bankalarla kuyumcuların yastık altı kavgası

[h=2]TCMB’nin zorunlu karşılıkların altın cinsinden tutulabilmesine imkan sağlamasıyla bankaların 5 bin ton civarında tahmin edilen yastık altı altına gözünü dikmesi ve hurda altın toplama girişimleri, kuyumculuk sektörünün şimşeklerini üzerine çekti.[/h]         http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/07/04/bankalarla-kuyumcularin-yastik-alti-kavgasi-2410319.Jpeg           Türkiye’de geçen yıl yaklaşık 200 ton, bu yılın ilk yarısında ise 100 ton hurda altın dönüşü olduğu tahmin edilir

, Yer: Gündem

• Uzayda 3 saat telsiz kavgası

Uzayda 3 saat telsiz kavgası!   İki telsizden biri anlamsız şekilde kırılınca uzun bir tartışma yaşandı   http://im.haberturk.com/2011/08/04/655030_detay.jpg?1312449072         Yörüngedeki Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (UUİ) mürettebatındaki iki Rus kozmonot, istasyonun dışına, antenlerinden biri kaybedilse de bir amatör telsiz uydusunu bıraktı.   Kozmonotlar Sergey Volkov ile Aleksander Samokutyaev, 6,5 saat süren uzay yürüyüşleri sırasında bir Rus kargo vincini istasyonun bir bölümünden

, Yer: Uzay ve Gizemleri

• Böyle Kedi Kavgası Görmediniz

http://www.izlesene.com/video/komik_videolar-boyle-kedi-kavgasi-gormediniz-/1747905     Haha İzlerken Gerçekten Gülme krizi geldi bizim şu kediler Alem ya dimi =)

, Yer: İlginç ve Komik Videolar

• Metal- Rap kavgası

Geçen bi olay yaşadım. Siyah siyah giyinmişim zincir mincir işte, 2-3 rapçi var baktılar öküz öküz "bu metalci hatunlarda güzel oluyomuş bee!" dedi biri. Abi bu ne ya!? Ona bozuldum ve onun için şimdi sizlere soruyorum, neden bu müzik türleri birbirine laf sokuyor? Neden rap- metal çatışması var? Hani müzik evrenseldi? Kendi içinde çözümlenemezse insanlara nasıl hitap edecek ki?Neden sokakta metalci/rapçi biri gördüklerinde kavga edecek gibi bakıyorlar?  

, Yer: Rock / Metal

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...