Jump to content

Geçit Ayini

Virtue

Önerilen Mesajlar

GEÇİT AYİNİ

Pheryllt sonrası Druidler zamanında, anatipik etkilerine genellikle pedagojik sebeplerle ulaşılan böyle bir kaç medeniyet vardı: Atlantisliler, Sümerler, Mısırlılar. Bu, GEÇİT AYİNİ oalrak bilinen nadide bir deneyimle birleştirilen O KÜLTÜRDEN YAKINDAN İLİŞKİLİ BİR SEMBOL aracılığıyla gerçekleştirilirdi.

'Geçit' ile Keltlerin ruhsal kapı kavramından bahsetmekteyiz: TRİLİTON. Aşağıya bakın.

trilithon.JPG

Esas yöntem J.H. Brennan'ın aynı adlı mükemmel kitabında ( Aquarian Press, 1997) ASTRAL KAPILAR olarak adlandırdığı şeyle neredeyse aynı biçimde kontrollü imgelemeyi içerir. PEHRYLLT KİTABI basit adımları şu şekilde sıralar

* Bir süre, dikkatiniz bölünmeden sessizce oturun.

* Gözlerinizi kapatın

* Zihninizde berrak bir taş GEÇİT canlandırın (yukarıdaki gibi olabilir)

* Üst lentonun yüzeyindeki seçtiğiniz kültürel SEMBOL'ün üzerine zihinsel olarak 'basın'

* Yukarıdaki imgenin tümünü açık olarak 60 kalp atımı boyunca zihninizde tutabildiğinizde, öteki dünya biçiminizi geçitten içeri sokun.

Bu noktadan sonra, arayıcı araştırma yapabilir. Doğru olarak gerçekleştirildiğinde, artık kendini kullandığı özel sembolün anatipik dünyasında buluacaktır. Geri dönmek için, GEÇİT'in uzamsal konumunu aklınızda tutun ve içinden geri gidin. Yardımcı olarak tütsü yakılabilir ( bu durumda Ghostflower, Ardıç ve Lobelia önerilir) ve/veya bir çember çizilebilir.

Bölüm 17'nin ekinde, Kelt Mitos'u içinde büyük güce sahip belirli yerlere bağlanan 12 sembol verilmiştir. ( virtue: 17. bölümdeki sembolleri tekrar veriyor burda onları yazıcam). [ GEÇİT AYİNİ'nin herhangi bir geçmiş kültürle güçlü bir bağlantısı olanher hangi bir sembolle birlikte kullanılabiliceğini unutmayın].

SEMBOL --- GÖTÜRDÜĞÜ YER

Dağ Tepesi --- Snowdon Dağı( Yr Wyddfa )

Altın Meşe --- Palamudu Druid Adası ( Ynys Mon )

Gümüş Elma --- Avalon( Ynys Affalon )

Kırmızı Alevli Kılıç --- Dinas Powys

Mücevherli Taç --- Dinas Emrys

Taş Trilithon --- Caer Sidis

7 Telli Arp --- Llyn Tegid ( Bala Gölü )

Oyulmuş Balkabağı --- Güneş Diyarı

Demir Kazan --- Ay Diyarı

PERDE SEMBOLÜ---GÖTÜRDÜĞÜ YER

Siyah Mum --- Annwn

Cam Kayık --- Öte dünya

Mavi Gül --- Lyonesse Adası

NOT: Kitaptaki resim siyah beyaz bir diyagram şeklindeydi paintte denedim çizmeyi ama yeteneğim yokmuş ben de sembolik olarak bir tane koydum onu siyah beyaz düşünün.

Kaynak : Merlyn-Kral Arthur'un Büyücüsü'nün Gizli 21 Dersi / Douglas Monroe

Yazarı yazmayı unutmuştum düzelttim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır Douglas Monroe kitabın yazarı. Witchcraft bölümüne bakarsan bu kitabın başlangıç kitaplarında önerilen bir kitap olduğunu görebilirsin. Ayrıca Merlin denince insanların çoğunun aklına diziler filmler geldiği için böyle bir karşılık vermen de açıkçası normal. Merlin efsanesi filmlerdeki, hikayelerdeki gibi basit bir şey değil.

---------

Bu arada Breannan'dan kastını şimdi farkettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...