Jump to content

Yeni Albüm Haberleri ( RAP )

Siber_Keşiş

Önerilen Mesajlar

Türk rap müziğinin en üretken isimlerinden Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Kolera (Esen Güler) ile kendi plak şirketleri olan Melankolia Müzik'i kurdu. Bu şirketten çıkan ilk albüm olma özelliğini taşıyan Kafile, aynı zamanda; rap'in yeni yeteneklerine yer vermesiyle de

dikkatleri çekmekte.

Kayıtları Kuvvetmira Stüdyosu'nda yapılan albümün prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer üstlendi.

Albümün içerisinde Sagopa Kajmer ve Kolera'nın yanı sıra; Raffine, Zet, Abluka Alarm gibi bir çok yeni yetenek de yer almakta.

Türkiye'nin en iddialı Türkçe rap karması olan Kafile albümü 16 şarkıdan oluşmakta.

Lirikal ve müzikal açıdan bir çok farklı rap stilini içinde barındıran Kafile albümü, bu türü sevenler için koleksiyon değeri taşımakta.

ALBÜMDEKİ PARÇALAR

1-BAYTAR - SAGOPA KAJMER

2-YAR - SİTEM DEPRESİF(FEAT.MOZOLE MIRACH)

3-EVVELA ELVEDA - RAFFİNE

4-GÜNLÜKLERİM AYLIK OLMUŞ - ABLUKA ALARM

5-SANSÜR PERDESİ - SAGOPA KAJMER

6-LA KAYYUME ILLAHU - KOLERA

7-YAŞANANLAR VAR - RAFFİNE

8-SUAL - LEADRİ

9-SEVEMEDİM VEDALARI - KOLERA(FEAT.MOZOLE MİRACH)

10-DİYET - ZET

11-ONCA SANE VARKEN - MOZOLE MİRACH

12-İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ - SAGOPA KAJMER

13-EŞGALİMDİ EŞKIYA - ABLUKA ALARM

14-İSTEDİĞİMİ VERİN(FEAT.RAFFİNE) - ZET

15-YAŞAMADIM RELAX - SAVAŞ

16-KAFİLE - KUVVETMIRA RAP STICKS

Ben albümü dinledim içindeki parçalar hoşuma gitti ama sadece 3 parçada sagopa söylüyor, o yüzden biraz üzücü :( Almak isteyenler için söyliyim, bu albüm sagonun bir önceki albümü olan Romantizma albümünün yanından bile geçemez... Romantizma yaptığı en güzel albümdü çünkü... Neyse, değişiklik olsun dienlere öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok o benim tarzım değil, yok bu böyle şu şöyle diyen insanlara fitil olurum zaten. ya tarzımız olmayabilir ama bi dinlemekte fayda var bazen öyle oluyorki tarzımız olmayan müzikten hoşlanabiliyoruz. açık konuşmak gerekirse İ.Tatlıses pek dinlemem ( seven arkadaşlar alınmasın ) ama ' bir taş attım' şarkısını çok güzel söylemiş onu duyunca yerimde duramıyorum vallahi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.ikimizianlatanbirsey.com/images/stories/sgpklrbn4.jpg

Uzun süredir beklenen Sagopa Kajmer & Kolera düet albümünün detayları belli oldu. Melankolia Müzik’ten çıkan üçüncü albüm olma özelliğini taşıyan albümün adı İkimizi Anlatan Bir Şey olarak belirlendi. Kapak dizaynı Kolera tarafından yapıldı.

Albüm hakkında konuşan Sagopa Kajmer albümün büyük bir heyecanla beklenildiğini, kapakta yaşanan sorunlar yüzünden albüm çıkış tarihinin dört gün ertelendiğini belirtti. Bir an önce albüme kavuşmak isteyenler için vemuzik.com işbirliği ile önsipariş verilebiliniyor. Ayrıca, albümün ilk 5000 basımı özel bir sürpriz içeriyor.

Limited Edition denilen bu sürümde, şarkıların yanı sıra, ek olarak beatlerin bulunduğu ayrı bir CD yapıldığı belirtildi. Bu bakımdan albüm Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. İlk 5000 basımdan sonraki basımlarda albüm tek CD olarak basılacak. Fakat süprizler bununla da sınırlı kalmıyor.

Albümün içinde Kuvvet Mira sevenler için bir çok hediye var. İşte hediyeler:

- 1 Adet Poster

- 1 Adet Kartpostal

- 1 Adet Defter (Bu defterin içinde albümün sözleri ve Sagopa ile Kolera’nın şarkılar hakkında düşünceleri bulunmakta.)

- 1 Adet CD

Lirikal ve müzikal anlamda eski kaliteli şarkılarını aratmayacak nitelikte ki yepyeni Sagopa ve Kolera şarkılarını içeren albümde ayrıca Contribution X ve Amerika’nın önemli Underground rap gruplarından Critical Madness’ın Mc’si Critical da ikiliye eşlik eden isimlerden.

-----------------------------------------------------------

Ben aldım. Dehşet bi albüm olmuş. benim çok hoşuma gitti. Hatta bi kaç gündür gün boyu "Kendim için" adlı parçanın nakaratını -Ben Bugün ölebilirim...- mırıldanıp duruyorum. Sago ve Kolo da albümü hazırlarken bunu çok mırıldanmışlar :) Ağzımızdan yel alsın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla ben bu albümlerinden ''ne bilirsin'' adlı şarkılarını dinledim ve accayip hoşuma gitti...aklımda kaldığı kadarıyla nakaratıda şöyle...

masalmı sandın etkilemez ölüm beni inan hiç...

omuzumdaki yükleri sal dünya...

yan gönül yan...

kalpten düştü yaşama sevincim inan....

kalpten düştü kıyım yakın artık...

oyunmu sandın....

hileni ancak kendine yedirirsin....

yedirirsin yedi bitti git artık...

sevdimmmi sandın...

taaruzumun yönünü sen ne bilirsin ...

neyi bildinki yönümü bilceksin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...