Jump to content

karanlık korkusu

hashikio

Önerilen Mesajlar

benim karanlık korkum var ve korktukça daha kötüye gidiyo bu meret.yalnız yatamıyorum mesela yanımda sesleneceğim mesafede biri olmalı.çok komik biliyorum ama karanlığın içinde sanki paranormal bir varlık beni çekip götürecek.yalnız tek başıma bir odada yatabilmek istiyorum geceleri rahatça.eşşek kadarım:D yalnız yatamamak komik oluyo.bunu yenmem için bir öneriniz var mı?ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kardes karanlıktan cok korkutuğunu biliyorum ama korkunu yenmen icin karanlığın üstüne gidip o korkunu yenmen ve yatmadan önce melisa cayı ic ki rahatla biraz ve böyle birsey yok de kendine inancına sahip cık dua oku bnm tavsiylerim bunlar isede yarar saygılar ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim karanlık korkum var ve korktukça daha kötüye gidiyo bu meret.yalnız yatamıyorum mesela yanımda sesleneceğim mesafede biri olmalı.çok komik biliyorum ama karanlığın içinde sanki paranormal bir varlık beni çekip götürecek.yalnız tek başıma bir odada yatabilmek istiyorum geceleri rahatça.eşşek kadarım:D yalnız yatamamak komik oluyo.bunu yenmem için bir öneriniz var mı?ne yapmalıyım?

pyromancerinda dediği gibi karanlığın üstüne git. Mesela Ayıkken Karanlık bi odada 15-20 dk kal ve düşün aslında karanlıktan korkmanın anlamsız olduğunu :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gün içerisinde gözün kapalı olarak uzun süreli meditasyonlar yap. (yöntemi araştırmak sana kalmış)

Geceleri de uyumadan önce bu meditasyonu yatağında tekrarla. Gevşe ve rahatla. Önceleri loş ışıkta yatmaya çalış. Sonra uykunun gelmesine doğru ışığı söndür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kedi edinmem zor bir de ona bakması var, annemin evde kedi beslememe izin vereceğini sanmıyorum ayrıca ama diğer yöntemleri deneyeceğim.Melisa çayı işe yarar mı bende bilmiyorum.Vücudum devamlı gergin.Hatta bağırsaklarım düzenli çalışmıyor bu yüzden.Ama deneyeceğim bir.Dua zaten okuyorum.Televizyonu açık bırakmak kısa vadede işime yarayabilir.Meditasyon uzun vadede işe yarayacak bir çözümmüş gibi duruyor.Teşekkür ederim hepinize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Korkunu yenmek için farklı yöntemler de var onlardan birini deneyebilirsin. Birçoğunuz biliyordur ama ben yine de söyleyeyim sana. Gece vakti odana git ve bir elini lambanın açma kapatma düğmesinin üstüne koy. Lambayı kapat. Korkana kadar öylece bekle ve korkunca geri aç. Bunu her gün birkaç kez tekrarla. Sen de fark edeceksin ki karanlıkta durdukça alışacaksın ve korkacak bir şeyin olmadığını göreceksin. :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Felak nas sureleri okumanı tavsiye ederim. Karanlığı çöktüğü zamanın gecenin şerrinden Rabbime sığınırım der duanın içinde. Evet karanlıkda bir şer var sebebini bilemiyoruz ama bu şerden korunabileceği korkunun giderilebileceği gerçeğide var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende korkuyorum hatta yorganı başıma kadar çekip yatıyorum lakin odada güvenebileceğim biri olduğu zaman rahatlıkla uyuyabiliyorum.Bunun nedeni ölüm korkusuymuş bir ara psikolağa gitmiştimde.Hiç bi işe yaramadı çünkü düzennli gitmedim ama gitmeni tavsiye ederim.Dua oku ve kuran'ı Kerim i odanda bulundur.Ayetel kürsi(yazılışını bilmiyorum) oku veya yanına al onunla uyu çok rahat uyuyorsun :)) Arkadaşların dediği gibi ışığı kapa korkunca aç vsvs işe yaramıyo deneme hiç :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karanlık korku mu nasıl yendim kısaca anlatim, herşey üst üste gelmişti artık devam etmek istemiyordum herşeye noktayı koyacaktım belki bir arabanın altında belki bir namlunun ucunda ben ne yaptım en çok korktuğum şeye gittim karanlığa hatta kocaman bir aynam bile var odamda. Zifiri karanlık birşeyler gelsin ve beni parçalasın bitsin artık istiyorum.

Sonuç mu ? Bir halt olmadı gelin diye yalvardığım halde :D şimdi gülüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...