Jump to content

Charlie Chaplin Sözleri

ArpiA

Önerilen Mesajlar

http://www.gnoxis.com/charlie-chaplin-24680.html

http://4.bp.blogspot.com/_NQeSF1kfB44/TTry9YT6XMI/AAAAAAAAA-8/BA9kdnHJXiI/s1600/city-ligths.jpg

• -Gün sonunda yapmadıklarınla değil yaptıklarınla yargılanırsın.
  • -Benim hayatımdaki en büyük düşman zamandır.
  • -Bir kişiyi öldürürsen katil,milyonlarca kişiyi öldürsen kahramansın.
  • -Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için, başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun.
  • -Hayat dar alanda trajedi, geniş açıda komedidir.
  • -Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı. Tanrı ruhunu affetsin diyen papaza cevabı.
  • -Ayna benim en iyi arkadaşımdır. Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez.
  • -İnsanlar ölmeyi bildikleri sürece özgürlük yok olmayacaktır. Hayatta beni mutsuz edebilecek en büyük şey, lükse alışmaktır .
  • -Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.
  • -Genellikle insanlar sizi kiritik et sizinle alay etmek için her zaman bir eksiğinizi bulacak ve kimse sizi olduğunuz gibi kabul etmeye yanaşmayacaktır. Bunun için, doğru bildiğiniz şekilde yaşayın ve kalbinizin sizi yönlendirdiği yere gidin.
  • -Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans edin, âşık olun... Hayatınızın her anını değerlendirin.
  • -Beni anladıkları için, seni anlamadıkları için alkışlıyorlar. Albert Einstein'a söylediği söz.
  • -Hayatın bize çizdiği yol, özgürlük ve güzelliklerle dolu olabilir, ama biz bu yolu yitirdik. Hırs insanların ruhunu zehirledi, dünyayı bir nefret çemberine aldı. Hepimizi kaz adımlarıyla sefaletin ve savaşların içine sürükledi. Hızımızı artırdık, ama bunun tutsağı olduk. Bolluk getiren makineleşme bizi yoksul kıldı. Edindiğimiz bilgiler bizi çıkarcı yaptı, zekamızı da katı ve acımasız. Çok düşünüyoruz, ama az hissediyoruz. Makineleşmeden çok insanlığa, zekadan çok iyilik ve anlayışa gereksinmemiz var. İnsancıl değerlerimizi koruyamazsak hayat korkunç olur, hep yitiririz. Siz insanlar güçlüsünüz. Makineleri yapacak güç sizdedir. Bu hayatı olağanüstü bir mutluluk serüvenine çevirecek olan yine sizlersiniz. Öyleyse, insanlık ve demokrasi adına bu gücü kullanalım ve milliyetçilik hastalığına karşı birleştirelim. Din, dil, ulus ayrımcılığı olmayan yeni bir dünya yaratalım.

http://www.brightlightsfilm.com/60/60_images/60circusmonkey1.jpg

Vedasının 35. yılı anısına..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel sözler ama bu söz dikkatimi çekti: "Ayna benim en iyi arkadaşımdır. Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez." :D

"Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans edin, âşık olun... Hayatınızın her anını değerlendirin."

Bu söze de "ah becerebilsek" diycem gene. :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Charlie Hunnam

Charles Matthew Hunnam, bilinen adıyla Charlie Hunnam, İngiliz aktör. 1980'de Newcastle'da doğdu. William "Billy" Hunnam (1952–2013) ve Jane Hunnam çiftinin çocuğuydu. Billy adında bir ağabeyi vardı. Anne ve babası, Charlie Hunnam 2 yaşındayken ayrıldı.   Annesinin sonraki evliliğinden Oliver ve Christian adında 2 üvey kardeşi oldu. 5 yaşından 13 yaşına kadar Avustralya'da yaşadı.   Oyunculuğa kısa süreli bir modellik döneminden sonra geçiş yaptı. 1999'da Queer As Folk dizisinde eşcinsel Na

, Yer: Aktör ve Aktristler

• Yüzü Olmayan Yeşil Adam Charlie

Batı Pensilvanya'da bir otoyol restoranına gidip, Yeşil Adam'ı gören olup olmadığını sorarsanız insanların ellerindeki çatal bıçakları yere düşürdüklerine şahit olabilirsiniz.   http://i.hizliresim.com/MDplP9.jpg   Bölgede Yeşil Adam ya da Yüzü Olmayan Charlie olarak anılan ve yeşil bir ışık saçtığı söylenen doğaüstü bir varlığın dolaştığı efsanesi oldukça yaygın. Bu şehir efsanesinin baş karakteri ise gerçek bir insan. Gençken bir kazada yaralanan Raymond Robinson, gözlerini, burnunu ve k

, Yer: Paranormal Olaylar

• Joan Baez Şarkı Sözleri

I'll be damned, here comes your ghost again But that's not unusual It's just that the moon is full And you decided to call   And here i sit, hand on the telephone Hearing the voice i'd known A couple of light years ago Heading straight for a fall   Well we both know what memories can bring They bring diamonds and rust Yes we both know what memories can bring They bring diamonds and rust   Now i see you standing all around with snow in your hair Now we're looking out the window of a

, Yer: Şarkı Sözleri

• Emre Aydın (sarkı sözleri ve şiirleri)

Afili Yalnızlık   Ölsem, ölsem, ölsem... hemen şimdi Kaçsam, gitsem, kaçsam... tam da şimdi   Bu kez pek bir afili yalnızlık Aldatan bir kadın kadar düşman Ağzı bozuk üstelik... bırakmıyor acıtmadan Bu kez pek bir afili yalnızlık Ağlayan bir kadın kadar düşman Tuzaklar kurmuş üstelik Bırakmıyor acıtmadan   Bitiyorum her nefeste Ne halim varsa gördüm Çok koştum, çok yoruldum Ve şimdi ben de düştüm...   Sövdüm, sövdüm, sövdüm… ben dünyaya Acılara, sokaklara, ait olmaya,

, Yer: Pop

• Charlie challenge

Charlie challenge diye birşey var kağıdı dörde bölüp çapraz olarak yes no yazıyorlar iki kalemi artı oluşturacak şekilde üst üste koyuyorlar kalem yes no ları dörde bölücek şekilde konuluyor. Sonra "Charlie Charlie are you here?" deniliyor. Kalem yese doğru kayıyor. İstenilen sorular sorulabiliyormus bazı eşyaların düştüğü videolarda görülüyor. Bazıları müslanlarda işe yaramadığını söylüyor. (İman powermı ne ) bazıları Meksika şeytanının çağırıldığına inanıyor değişik değişik şeyler bazılarıda

, Yer: Paranormal Olaylar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...