Jump to content

Metal Müzik Camiasından Haberler

AurorA

Önerilen Mesajlar

Zombie Inc. "Challenge of the Undead" Klibi Yayınlandı!

ded

Avusturalyalı old-school Death Metal grubu Zombie Inc.'in son klibi "Challenge Of The Undead" yayınlandı. Bu parça grubun 14 Şubat'ta Amerika'da Massacre Records aracılığı ile piyasaya sürülen debut albümü "A Dreadful Decease"de yer alıyor. Söz konusu albüm Avusturalya'da atVato Loco'da Martin Schirenc tarafından kaydedildi ve mastering işleri ise Edge of Saity, Nightingale ve Bloodbath gibi isimlerden hatırlayacağınız Dan Swanö tarafından İsveç'teki Unisound'da gerçekleştirildi.

Albümdeki Parçalar;

1. The Chaosbreed

2. Deadtribe Sinister

3. Challenge of the Undead

4. Horde Unleashed

5. We Must Eat!

6. Bloodrain Overdose

7. Grim Brutality

8. Horror Fills This Hollow Earth

9. A Dreadful Decease

10. Planet Zombie

Daha fazla bilgi için bkz. www.facebook.com/zombieinc666

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

Bloodbath Vokalisti Mikael Akerfeldt Gruptan Ayrıldı!

[/font]http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/bloodbath2011.jpg

İsveç'li Progressive Metal grubu OPETH'in efsanevi vokal/gitaristi Mikael Akerfeldt, Death Metal grubu Bloodbath'tan ayrıldığını açıkladı. Yerine vokal olarak kimin geçtiğini söyleyemeyeceğini belirten Mikael, loudwire'a şu şekilde açıklama yaptı;

"Bloodbath benim için hiçbir zaman ciddi bir proje olmadı. Bu sadece eğlenceydi. Kuzey Amerika turnesinde iki şarkı yaptık çünkü o sırada Katatonia ile beraber turnedeydik... Yani bütün Bloodbath grubu oradaydı. Bu hala eğlence için, anlıyor musunuz? Ama sanırım Bloodbath'taki diğer elemanlar bunu bir sonraki aşamaya geçirmek istiyorlar. Ki ben bunu istemiyorum çünkü gerçekten çok yoğunum."

"Buna ek olarak benim scream vokallerime gerçekten ihtiyaç yok, bu sadece benim için progressive proje değil. Death Metal'e adanmış bir proje ve ben yeterince uzun zaman bunu yaptım. Bu artık eğlence olmaktan çıkınca, ben gerçekten bunun bir parçası olmak istemiyorum. Bir şeyleri uzun aralıklarla yapınca her zaman eğlenceli olur. Gösterilerimiz çok eğlenceliydi, ama bunu devam ettirmeye ihtiyaç duymuyorum."

Kaynak: BlabberMouth

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rob Zombie'nin Yeni Reklamı!

​Rob Zombie, büyük başarı sağlayan Woolite reklamından sonra yeteneklerini karınca öldürme alanına yöneltti. Reklamda karınca sorunu yüzünden çıldırmanın eşiğine gelen ve tek umudu Amdro Karınca Öldürücü olan adam rolünde Clint Howard karşımıza çıkıyor.

Üç parçalık Amdro reklam serisinde çeşitli kişiler bu sinir bozucu altı bacaklı yaratıklar yüzünden deliliğin eşiğine geliyor. Serinin "Death Note" (Ölüm Notu) adını taşıyan bu bölümünde Clint Howard'ın bu küçük düşmanlarına karşı kurduğu tuzağı izliyoruz.

Fearnet ile yaptığı söyleşide Rob Zombie, "The Lords of Salem" ve "Halloween"de birlikte çalıştığı Clint Howard ile tekrar birlikte çalışmanın muhteşem olduğunu dile getirdi.

Rob Zombie'nin önceki reklamı woolite;

Son reklamını ise bu adresten izleyebilirsiniz;

http://legacy.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=172577

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malmsteen Revolver Golden Gods Müzik Ödüllerinde Sahne Aldı!

Horns Up Rocks!tan Jo Schüftan efsanevi İsveçli gitarist Yngwie Malmsteen ile 11 Nisan'da Los Angeles Kaliforniya'da dördüncüsü düzenlenen geleneksel Revolver Golden Gods müzik ödüllerinin kırmızı halısı üzerinde bir röportaj gerçekleştirdi. Bu etkinlikte sahne alan Yngwie'nin performansı XBox Live üzerinden ve Xbox ve Revolver'ın Facebook sayfalarından canlı olarak yayınlandı.

İşte Malmsteen'in canlı performansından görüntüler;

ded

Kaynak; BlabberMouth

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

Epica'da Beklenmedik Sağlık Sorunları!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/epica2011.jpg

Kısa süre önce Yves Huts yerine gruba alınan Epica'nın yeni bassisti Rob van der Loo tarafından kısa süre önce aşağıdaki beyan yayınlanmıştır;

"Dün bazı ciddi ve beklenmedik sağlık sorunları yaşadım. Bununla ilgili bilgi almak için hastanede birkaç test yaptırdım ve doktorlarım tekrar gücüme kavuşana kadar biraz dinlenmemi öğütlediler. Benim için kabul edilmesi zor bir şey olsa da, sağlığın ne kadar değerli bir şey olduğu düşünülünce, buna saygı duymam gerekiyordu. Bu da bütün taramalarım sonuçlanana kadar (umarım birkaç gün içerisinde olur) Epica ile Avrupa turnesine devam edemeyeceğim anlamına geliyor. Elbette gruba olabildiğince çabuk katılacağım ama maalesef şu an için kesin bir tarih veremiyorum. Turnenin başlangıcı için gruba ve herkese başarılar diliyorum ve ben gerçekten onlara katılmak için sabırsızlanıyorum!"

Bu beklenmedik duruma rağmen Rob'un yokluğunu geçici bir çözümle hissettirmeyeceklerini ve Avrupa turnesine başlayacaklarını bildiren grubun diğer üyeleri, onun dönüşünü beklerken ona acil şifalar dilediklerini bildirdiler.

Kaynak; BlabberMouth

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zenith Reunion'ın İlk Albümü Fin Müzik Listelerinde İlk 10'a Girdi!

<!--url{0}-->

Oulu, Finlandiya kökenli metal grubu Zenith Reunion'ın ilk albümü olan "Utopia" grubun ana vatanında müzik listelerine 9. sıradan giriş yaptı.

25 Nisan'da Violent Journey Records tarafından piyasaya sürülen albümün parça listesi aşağıdaki şekildedir;

01. Can't Feel The Pain

02. Naked Boy

03. Dust

04. Gone Forever

05. FF

06. Victim Of Time

07. Truth Inside

08. Darkness Fall

09. Utopia

"Can't Feel The Pain" isimli albümün ilk parçasını aşağıda izleyebilirsiniz.

Kısaca grup hakkında da bilgi verelim... 90'ların başında kurulan Zenith Reunion benzersiz sound'u ile 80'ler ve 90'lardaki Stone, Tarot, Zero Nine, Accept ve Dream Theater'dan etkilenmiş görünüyor. Güçlü, güzel iniş çıkışlı riffler melodik vokallerle, bass ve davul bölümleri ile bir araya geldiğinde geçmiş yılların Heavy Metal'ini güncelleyerek günümüze taşımış oldular.

Biraz da kadroya bakalım:

Jouni Juurikka: Lead Vokal (Low mezzo-soprano)Jukka Uusi-Illikainen: Gitar, Geri Vokal, Vokal

Jukka Ihme: Gitar, Geri Vokal

Jukka Jokikokko: Bass, Geri Vokal

Ville Hanhisuanto: Davul ve perküsyon, Geri Vokal

Daha fazla bilgi için bkz. www.zenithreunion.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/munkywedding.jpg

KORN gitaristi James "Munky" Shaffer ve dört aylık eşi, aktris Evis Xheneti ilk çocuklarının Kasım ayında doğmasını bekliyorlar.

Üç aylık hamile olan Xheneti'nin çeşitli beyanlarında çocuğun sonbahar sonunda dünyaya geleceğini ve bu bilgiyi herkesle paylaşmamak için çiftin kendilerini zor tuttuğunu bildirdi.

Hatırlayacağınız üzere Shaffer ve Xheneti 2011 Mayıs ayında nişanlanmış ve Ocak ayında da Paris'te evlenmişlerdi. Shaffer'in önceki evliliğinden Carmella Star adında bir de kızı var.

BlabberMouth.Net

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(Al sana haber o zaman)

Marduk 1 Haziran'da yayınlayacağı 12. albümü "Serpent Sermon"un ilk klibini yayınladı. "Souls for Belial" isimli şarkıya çekilen klibin yönetmenliğini Håkan Sjödin (Hakan?!?) yaptı. Klip klasik bir Black Metal klibi. Eski Behemoth ve Satyricon arasında kalmış bir görüntü içeriyor. Ancak parça standart bir Marduk klasiği...

Ayrıca Marduk, 1349 ile beraber bir Amerika/Canada turu sonrası Avrupa'ya da yol alacakmış Kim bilir belki tekrar izleriz...

"Souls Of Belial" Video;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pentagram Geçmişin Yükü Klibi!

Müzik dünyasında 25. Yıllarını kutlayan Pentagram, Nisan ayında yayınladıkları “MMXII” albümlerinden ilk videolarını “ Geçmişin Yükü” isimli şarkıya çekti. Athena, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Nejat İşler gibi ünlü isimlerin konuk olduğu videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

http://dai.ly/JlfQfG

Kaynak: metaltr.net

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mustaine - Hetfield Atışması!

http://metallicablogmagnetic.com/wp-content/uploads/2009/08/dave-mustaine-james-hetfield.jpg

Megadeth vokali/gitaristi Dave Mustaine, Metallica’dan James Hetfield’den özür diledi! Mustaine bir süre önce kendisi ve Megadeth bassisti David Ellefson ile Metallica’dan James Hetfield ile davulcu Lars Ulrich’in bir araya gelmesiyle “süpergrup” oluşturmak istediğini söylemişti. Bu sözleri sonucunda Hetfield tarafından tepki almıştı. Hatırlayacağınız üzere Mustaine Metallica’nın orijinal kadrosundayken 1983 senesinde gruptan atılmıştı. Bu olaydan sonra “Big Four” ve “Metallica’nın 30. Yıldönümü” gibi sebeplerle nadiren bir araya gelmişlerdi.

Hetfield, Mustaine’in sözleri üzerine So What! İsimli Metallica’nın fan klübü dergisine şu şekilde beyanda bulundu; “Şu anda Mustaine’i daha sağlıklı görüyorum. Eskisinden daha az sert çizgileri var. Ama bu aralar basında onun bizimle birlikte prova yapmak ve albüm yapmak konusunda çok fazla konuştuğunu görüyorum. Ve daha birçok çılgın şey… Bunu okuduğumda kendi kendime ‘Hey dur bakalım. Bu unutmaya çalıştığımız Dave. Biliyorsun onun kocaman bir çenesi vardır ve sürekli konuşur!’ dedim. Ama konuştuğu zaman söylediklerinde hep bir doğruluk payı vardır. Söylemeden önce pek düşünmez. Ağzından çıkanı kulağı duymaz. Eğer bu tarz şeyler söylüyorsa, mutlaka iyi niyetle söylemiştir.”

http://metaltalk.net/images/mustaine_hetfield.jpg

Dün itibariyle Mustaine ile röportaj yapan Artisan News muhabiri, Mustaine’e Hetfield’in yorumunu sordu. Bunun üzerine Mustaine “Daha yeni James’e yazılı bir özür mesajı gönderdim ve kendisine bu konuyu bir daha açmayacağımı bildirdim. James’i severim ve söyledikleriyle beni pohpohladığını düşünmüştüm ama sonra konuşmalar sanki ters bir tarafa gitti ve tekrar bana döndü. Bu sorun değil. Sanırım her şey benim onları sevdiğimi, özlediğimi ve onlarla çalmaktan zevk aldığımı bilmelerini istememle başladı. Eğer bu çift taraflı değilse, bunu anlarım. Hala ona saygı duyuyor ve onu önemsiyorum. Eğer benimle birlikte bir daha çalmak istemiyorsa, bu iyi. Eğer belirttiğim fikirden hoşlanmadıysa bu da tamamdır. Bu olacak dememiştim, bu sadece olmasını dilediğim bir şeydi. Ama bilirsiniz, sorun yok… Böylece benim yapılacaklar listemden silinecektir. Söylediklerimi muhtemelen söylememe gerekirdi… Sanırım özellikle bunları popüler olmak için söylediğimi düşünen insanlara… Benim niyetim bu değildi. ”

---------

Eski Death Gitaristi Rick Rozz Gitarını Chuck Schuldiner Fonu için Açık Artırmaya Sokuyor!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/rozzguitar.jpg

Death, Massacre ve Mantas gibi gruplardan tanıdığımız Frederick “Rick Rozz” DeLillo, ödüllü BC Rich gitarlarından birini açık artırmaya koyuyor. Açık artırmanın kazancı 13 Aralık 2001’de nadir görülen bir beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybeden Chuck Schuldiner’in vefatından kalan medikal faturaların ve borçların ödenmesi için toplanan “Chuck Schuldiner Fonu”na gidecek. Bağışta bulunmak isteyen hayranlar “241 North Maitland Avenue, Suite 346, Maitland – Florida, 32751 USA” adresine (Chuck Schuldiner Fonu olarak belirtmek suretiyle) Avukat Charles Wohlust vasıtasıyla bağışlarını ulaştırabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AC/DC Gitaristi 1-2 Yıl İçinde Albüm Çıkaracaklarını Müjdeledi!!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/malcolmsolo.jpg

AC/DC gitaristi Malcolm Young'ın Classic Rock Dergisine verdiği röportajda, ünlü gitarist grubunun 2008'deki "Black Ice"ın devamı üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Young ayrıca hayranlarının vokal Brian Johnson'ın önerisi üzerine önümüzdeki sene yeni materyaller üreteceklerinden albümün piyasaya sürülmesinin umulandan biraz daha uzun beklemesi gerekebileceğini söyledi.

"Brian'ın nasıl olduğunu bilirsiniz. Bir şeyler söyler ve hemen uzaklaşır. Sanırım albümü piyasaya sürmek bir ya da iki yılımızı alır. Bazı parça fikirleri üzerine çalışmalar yapıyorum ve bunu gruptaki herkes gibi her zaman yapıyorum. Biz halen çalışıyoruz. "Stiff Upper Lip" ve "Black Ice"dan sonra çok uzun bir ara verdik ve şimdi biraz daha çok çalışıp kendimizi toparlamamız gerekiyor."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Slash'in Apocalyptic Love adlı albümünden ilk video YouTube'da yayınlandı!

Efsanevi gitarist Slash'in yeni single'ı aşağıda görülebilir. 28 Nisan'da California'daki Universal Studios'da çekilen klibin yönetmenliğini Anthony Leonardi III. üstlendi. Klibi çekilen "You're A Lie" Slash'in 22 Mayıs'ta piyasaya sürülecek ve kendi firması ve EMI Records aracılığı ile dağıtılacak olan ikinci solo albümü "Apocalyptic Love" albümünden...

GNR döneminde grubun sıkı bir hayranıydım. Sonrasında Slash'i Slash's Snakepit projesinde de takip etmeye çalıştım ancak dinlediğim bu parçaya kadar hiçbir parçası bana GNR parçaları kadar tat vermemişti. Nedense bu parça bana eski GNR'ı hatırlatıyor... Buyrun izleyin;

ded

---------

70'ler ve 80'lerden birçok popüler rock şarkısının yer aldığı ve Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones, Russel Brand ve Jullianne Hough gibi isimlerin rol aldığı "Rock of Ages" isimli Broadway Müzikalinde Tom Cruise Def Leppard'ın "Pour Some Sugar On Me" isimli şarkılarını seslendirecek.

5 Haziran'da piyasaya sürülmesi beklenen Rock Of Ages: Original Motion Picture Soundtrack'te aşağıdaki parçalar olacak;

1. Paradice City (Tom Cruise)

2. Sister Christian / Just Like Paradise / Nothin' But a Good Time (Diego Boneta)

3. Juke Box Hero / I Love Rock 'N' Roll (Diego Boneta)

4. Hit Me With Your Best Shot (Catherine Zeta-Jones)

5. Waiting For A Girl Like You (Diego Boneta)

6. More Than Words / Heaven (Diego Boneta)

7. Wanted Dead Or Alive (Julianne Hough)

8. I Want to Know What Love Is (Malin Akerman)

9. I Wanna Rock (Diego Boneta)

10. Pour Some Sugar On Me (Tom Cruise)

11. Harden My Heart (Julianne Hough)

12. Shadows Of The Night / Harden My Heart (Julianne Hough)

13. Here I Go Again (Diego Boneta)

14. Can't Fight This Feeling (Russel Brand)

15. Any Way You Want It (Julianne Hough)

16. Undercover Love (Diego Boneta)

17. Every Rose Has Its Thorn (Diego Boneta)

18. Rock You Like A Hurricane (Julianne Hough)

19. We Built This City / We're Not Gonna Take It (Russel Brand)

20. Don't Stop Believin' (Diego Boneta)

Filmin fragmanına buradan bakabilirsiniz;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul'lu Slamming Brutal Death Metal grubu Makattopsy Çek Cumhuriyet'li NTEY (Nice To Eat You) Records ile anlaştı ve albüm ismini taşıyan parçarsı ''Purified Zombie Cadaver''ı yayımladı.

dinlemek için :

---------

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/581732_295868967165364_118181561600773_691440_995205716_n.jpg

GÜRZ, bu sene Ağustos ayında Metal Heads' Mission festivalinde UKRAYNA'da sahne alacak !

http://www.facebook.com/mhmfestival

Başarılı davulcu Erce Arslan GÜRZ'e katıldı.

Gürz Sayfası: http://www.facebook.com/gurzofficial

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Slipknot'tan "Antennas To Hell" Teaser Klibi!

Grubun dördüncü Greatest Hits albümü "Antennas To Hell" için çekilen bir dizi teaser klibin ikincisi aşağıda izlenebilir. Son klip Slipknot'ın davulcusu Joey Jordison üzerine odaklanıyor. "Antennas To Hell" albümünün 17 Temmuz'da Roadrunner Records aracılığı ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Henüz albümde henüz duyulmamış müzikler ya da bonus içerikler olup olmayacağı ya da hangi parçaların albüme alınacağına ilişkin bilgi verilmedi.

Corey Taylor tarafından onaylandığına göre grup sonunda demolarını bir araya koyarak 2013 yılı ortalarında piyasaya sürmeyi planladıkları 5. büyük albümlerini hazırlayacaklar.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz 24 Mayıs grubun bassisti Paul Gray'in ölümünün 2. yıldönümü idi. Grup Paul Gray'in beklenmedik ölümünden sonra henüz yeni yeni çalışmalarına dönüyor. Bu yaz A.B.D. California'da düzenlenecek olan Rockstar Energy Drink Mayhem Festivaltour'da headline olarak yer alacak olan grubun "Antennas To Hell" için çekilen her iki teaser klibini de aşağıda izleyebilirsiniz;

ded

ded

Kaynak; BlabberMouth

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(Her ne kadar kendisini sevmesem de) Ermeni asıllı System Of a Down grubunun vokalisti Serj Tankian 10 Temmuz'da yayınlayacağı solo albümü "Harakiri"nin ilk parçasını ücretsiz olarak yayınladı. "Cornucopia" parçasının free sürümüne ulaşmak için;

http://www.serjtankian.com/freesong/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ocak ayında 'Icon' adı altında derleme albümleri yayınlanan Antrax önümüzdeki Eylül ayında 1970'lerin Rock Gruplarının parçalarını cover'ladıkları bir albümü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Grubun davulcu Charlie Benante'nin söylediğine göre albümde Rush, Thin Lizzy, Boston ve Journey gibi grupların bazı parçalarının cover'larına yer vermişler.

http://anthrax.com/wp-content/uploads/2011/09/band-montage-920x288.jpg

---------

Kamelot'un Yeni Sesi Kim?

Bir süredir frontman eksikliği yaşayan Kamelot, bu boşluğu yeni albümde İskandinavyalı Tommy Karevik ile dolduracak. Tommy Karevik daha gruba çok da yabancı bir isim değil aslında. Geçtiğimiz sene Tommy grubun Pandemonium 2011 turnesinde misafir vokal olarak yer almıştı. Tommy'nin performansını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

ded

Eylül 2012 civarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni albümün piyasaya çıkmasıyla birlikte, grubu uzun bir dünya turnesi bekliyor.

---------

Children Of Bodom'dan 2013 Başlarında Albüm Planı!

Geçtiğimiz günlerde 15. yıl kutlamaları nedeniyle "Holiday at Lake Bodom" isimli CD+DVD piyasaya süren Children Of Bodom, 2013 yılının başlarında bir albüm piyasaya çıkarma konusunda karar aldı. Ayrıca grup Nuclear Blast Records ile bir anlaşma daha imzaladı.

"Holiday at Lake Bodom" ile birlikte grup bir de daha önce görülmemiş bir klip yayınladılar. Söz konusu klibi de buradan izleyebilirsiniz.

ded

---------

Linkin Park, Adele'nin "Rolling In The Deep" İsimli Parçasını Cover'ladı!

Kim demiş Chester Bennington canlı şarkı söyleyemez diye? Chester'ı buradan dinleyip, canlı şarkı söyleyip söyleyemediği konusunda kararı siz verin;

http://www.youtube.com/watch?v=gCsI9XQuWrk&feature=player_embed ded

---------

Pearl Jam 380.000 $ Dolandırıldı!

Pearl Jam menajeri olan firmanın eski çalışanı tarafından dolandırıldı! Şu an itibariyle sorgulaması devam eden Rickey Charles Goodrich, işten atıldığı Eylül 2010 tarihine kadar firmadan büyük kısmı Pearl Jam'e ait olan yaklaşık yarım milyon dolar çaldı.

http://www.pasifagresif.com/wp-content/uploads/pearljam_albumhaber_1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Axl Rose'un Mücevherleri Çalındı!

Paris'teki gösterilerinin ardından partiye katılan Guns N' Roses'ın ünlü solisti Axl Rose'un toplamda 200.000 $ tutarındaki üç adet altın ve pırlanta kolyesi çalındı.

http://images.triplem.com.au/2010/01/28/336834/axl-rose-guns-n-roses-rock-star-hairstyles-music-gallery-600x400.jpg

(bu adam napıyormuş ki pırlantalı kolyeyle :rofl:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LAMB OF GOD Vokalisti Tutuklandı!!!

http://img.karaoke-lyrics.net/img/artists/30571/lamb-of-god-79341.jpg

LAMB OF GOD grubunun vokalisti "Randy Blythe" tutuklandı.Grubun vokalistinin tutuklanma sebebi ise , Grubun 2010 yılında Prag'da gerçekleşen konser de sahneye atlayan ve ardından ölüm haberi alınan seyiricinin ölümünün suçlusu olarak grubun vokalisti "Randy Blythe" tutuklandığı belirtildi.

Grubun 2010 yılında Prag'ta gerçekleştirdiği konserin görüntüleri ise ;

[video=youtube;bKz_Qg-uaRw]

Kaynak: MetalTR

---------

As I Lay Dying'den Yeni Lyric Video!

As I Lay Dying, Awakened albümünden "Cauterize" isimli parçaları için hazırladıkları lyric videoyu 27 Haziran'da YouTube'da yayınladı. Videoyu buradan izleyebilirsiniz;

ded

---------

Dünyanın En Büyük Yüzen Metal Festivali: 7000 TONS OF METAL 2013'e Katılacak Gruplar Açıklanmaya Başlandı!

http://www.70000tons.com/images/ship_5s.jpghttp://www.70000tons.com/images/ship_centrum.jpg

http://www.70000tons.com/images/ship_pooldecknight.jpghttp://www.70000tons.com/images/small_4x3_viking_crown.jpg

Lüks bir yolcu gemisinde 40 metal müzik grubu ve dünyanın her yerinden katılabilecek 2000 hayranla 5 gün 4 gece sürecek gezinti/festivalde yer alacak gruplar organizasyon tarafından açıklanmaya başlandı.

Şimdilik bildirilen gruplar şunlar;

• ANACRUSIS
  • DIE APOKALYPTISCHEN REITER
  • DORO
  • HELSTAR
  • IMMOLATION
  • IN FLAMES
  • LACUNA COIL
  • NILE
  • SABATON
  • SUBWAY TO SALLY

---------

Korpiklaani'den Yepyeni İki Video!

Fin'li geleneksel Folk Metal grubu Korpiklaani, "Rauta" ve yine "Rauta" isimli parçanın İngilizce versiyonu olan "The Steel"e çektikleri iki yepyeni klibi hayranlarına sunuyorlar. Her iki parça da grubun 3 Ağustos'ta piyasaya sürmeyi planladıkları, 8. stüdyo albümleri olan "Manala"da yer alan parçalar. Videoları buradan izleyebilirsiniz;

ded

[video=youtube;rDSwF3igT-Q]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://media.novinky.cz/774/327741-top_foto1-h7rfv.jpg

LAMB OF GOD'IN RANDY BLYTHE HAKKINDAKİ RESMİ BEYANI

Lamb of God, grubun frontman'i olan Randy Blythe'ın Çek Cumhuriyeti'nde cinayet nedeniyle suçlanmasına ilişkin resmi beyanda bulundu.

"Öncelikle bu zor zamanımızda bizden ve Randy'den desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu destekler tarafımızca not edildi ve minnettarlıkla karşılandı. Bizler bu durumun değişken doğası, her gün farklı bir haber almamız nedeniyle başlarımızı öne eğdik ve bu zamana kadar konuşmadık. Bu durum başladığından beri bu önemli süreçte konuşmak biraz zaman alıyor ve hiçbir şey hiç birimiz için net değil, bizler kimseyi bilgisiz bırakmak istemiyoruz. Şu an Çek Cumhuriyeti'nde hapiste bulunan kardeşimize yardım etmek için bize ulaşan elleri ve soruşturduğumuz kaynaklarımızı kullanmaya çalışıyoruz. Son iki senedir bu olay hakkında hiç bilgilendirilmedik. Randy bizim kardeşimiz ve sizi temin ederiz ki onun açısından işe oldukça pozitif bakıyoruz, sonsuz bir çabayla ona mümkün olan her türlü yardımı sağlamaya çalışıyoruz. Yapabileceğimiz en iyi şey pozitif kalmak ve masum olduğunu bildiğimiz dostumuza destek vermeye devam etmek. Adaletin tecelli edeceğini biliyoruz ve dostumuza destek olmaya devam edeceğiz."

---------

Belphagor'dan Mart 2013'te Çıkarılması Beklenen Albüm İçin Stüdyo Çekimi;

http://modblackmoon.narod.ru/wallp_mus/Belphegor_01.jpgBelphagor, kısa süre önce Haziran ayında yaptıkları stüdyo çalışmasının kaydını gönderdi. Bu video Florida'daki Mana Studios'da Erik Rutan'ın bas ve davul çalışmalarını içeriyor. Mart 2013'te piyasaya sürülmesi beklenen albümün ilk çalışmalarını buradan izleyebilirsiniz;

http://www.youtube.com/watch?v=qY_kxdp3RB8&feature=player_embed ded

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AC/DC Gitaristi 1-2 Yıl İçinde Albüm Çıkaracaklarını Müjdeledi!!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/malcolmsolo.jpg

AC/DC gitaristi Malcolm Young'ın Classic Rock Dergisine verdiği röportajda, ünlü gitarist grubunun 2008'deki "Black Ice"ın devamı üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Young ayrıca hayranlarının vokal Brian Johnson'ın önerisi üzerine önümüzdeki sene yeni materyaller üreteceklerinden albümün piyasaya sürülmesinin umulandan biraz daha uzun beklemesi gerekebileceğini söyledi.

"Brian'ın nasıl olduğunu bilirsiniz. Bir şeyler söyler ve hemen uzaklaşır. Sanırım albümü piyasaya sürmek bir ya da iki yılımızı alır. Bazı parça fikirleri üzerine çalışmalar yapıyorum ve bunu gruptaki herkes gibi her zaman yapıyorum. Biz halen çalışıyoruz. "Stiff Upper Lip" ve "Black Ice"dan sonra çok uzun bir ara verdik ve şimdi biraz daha çok çalışıp kendimizi toparlamamız gerekiyor."

Güzel haber ölmezlerse tabi......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SOILWORK'TE DEĞİŞİM RÜZGARLARI...

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/29339029/Soilwork.jpg

Soilwork, gruba yeni bir gitarist/dost dahil edildiğini açıkladı. Yeni gitarist 2006'dan beri grubun turnelerinde gruba yardımcı olan, Night Flight Orchestra grubundan David Andersson. Daha önce de gruptan ayrılıp geri dönen, ancak geçtiğimiz günlerde yeniden gruptan ayrılma kararı alan Peter Wichers yerine gruba dahil olan David Andersson hakkında Björn "Speed" Strid'in yorumu şu şekilde;

"David'in bize katılmasıyla birlikte yeniden canlandık. Onun gibi muhteşem bir gitaristin etrafta olması harika! Bunlara ek olarak onu yıllardır tanıyoruz ve zaten yıllardır beraber turnelere katılıyorduk. Onun bize mükemmel şekilde uyacağını biliyorduk."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/28306331/Faith+No+More+84334_1164981_jpg_318753d.jpg

Faith No More'dan Jay Z ve Kanye West Coverları!

Faith No More, Jay Z ve Kanye West'in marşı haline gelen "Niggas in Paris"i bazı gösterilerde orijinal şarkıları olan "Why Do You Bother"ın arasında çalmak üzere coverladılar.

ded

ded

---------

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/11242941/Katatonia.jpg

Katatonia'dan Ücretsiz MP3!

Katatonia, 28 Ağustos'ta piyasaya sürülmesi beklenen dokuzuncu stüdyo albümleri olan "Dead End Kings"den "Dead Letters" isimli parçayı üretsiz olarak hayranlarının beğenisine sundu. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linke e-posta adresinizi girmek. Sonrasında e-posta adresinize gelen linki tıklayarak indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

http://emailunlock.com/peaceville-burning-shed/katatonia_dead-letters/widget#

---------

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/61506000/jpg/_61506514_jex_1462760_de27-1.jpg

Rolling Stones'dan 50. Yıl Provası!

Rolling Stones gitaristi Keith Richards tarafından bildirildiği üzere, grup 50. yıllarını devirdikleri şu günlerde birkaç prova yapmak için bir araya geldiler.

Altın yıl dönümü için Keith Richards'ın BBC'ye verdiği demeçte yeni işler peşinde olduklarını, bu nedenle bazı provalar yaptıklarını açıkladı. Ancak konuya ilişkin detaylı bir bilgi vermeyen grubun hayranlarına yapacağı sürpriz merakla bekleniyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...