Jump to content

Cadılık ile İlgili Site İçi Yönlendirmeler (Dizin) Ve Teorik-Pratik Bilgiler

sirius

Önerilen Mesajlar

Cadılık konusu forumumuzda oldukça dağınık olduğu için işe yarar temel bilgileri uygun okunma sırasına göre bir dizin yapma gereği duydum. Bu başlığı takip ettiğinizde cadılıkla ilgili temel bilgilere sahip olacaksınız. İlk başta şu başlığı incelemenizi öneririm;

Teorik Bilgiler;

Cadılık Nedir?

Cadılık ve Wicca Arasındaki Farklar

Cadılık ve Büyü

Cadılık Kan Bağıyla Geçer mi?

Cadı İsmi Seçme ve Büyüsel İsim

Cadılığın 13 prensibi ve açıklaması-yorumu

Cadılık ve Büyü ile ilgili kaynaklar 

Büyü hakkındaki temel sorular

Cadı Piramidi

Cadılığın Etikleri

Cadılık ve İçgüdüsel Güçler

Hakimiyetin Dört Sembolü

Büyü Çeşitleri ve muskalar

Sekiz Açık hava Bayramı

Elementlerin Bilgeliği ve Dört Element Nefes Meditasyonu

Evrensel Denklikler 4 ana öğe toprak, su, ateş, hava

Cadılıkta Elementler

Wicca, paganizm, cadılık hakkında genel bilgilendirme

Paganizm, Wicca ve Cadılık Soru Cevap Bölümü

Ay bilgisi- Moon lore

Coven ve solitary Wicca

Wicca Güç Kanunu

Tanrı Tanrıça Geleneği ve Soru - Cevap

Cadılıkta Kovan

Gölgeler Kitabınızın Bölümleri için

Pagan Haberleri

Kulam (Büyü Bebeği)

Cadılığa Adanmadan Önceki Hazırlık Uygulamaları;

Nasıl meditasyon yaparım, Zazen uygulaması

Büyülerde Nefes Tekniği

Enerjinizi Yükseltme-Dengeleme Teknikleri

Hızlı Acil bir Korunma Tekniği

Psişik Korunma-Auranızı GÜçlendirmek Kalkan Oluşturabilmek için Işık Kulesi 

Tibetin Gençlik Pınarı 5 ayin egzersizleri

Dünyayı Şifalandırmak Arındırmak için toplu meditasyon(buradaki temel meditasyonu yapabilirsiniz)

Affetme Meditasyonu, Dünyevi Bağları kesme ve affetme çalışması

Kırmızı Renk ve İçinizdeki Savaşçı Meditasyonu 

Çakra nefes meditasyonu

Her açıdan şifalanmak için - Green Tara Mantra

Pratik Temel Uygulamalar;

Cadılığa Nereden Başlayacaksınzı ve temel cadılık dersleri 

Temel Cadılık Dersleri 1-Çember Açma

Temel Cadılık Dersleri 2- Kişisel Cadılık İnisiyasyonu (Adanma)

Temel Cadılık Dersleri 3 - Ritüel Araçlarının Kutsanması

Cadılık Dersleri

Cadılık Dersleri 3 

Büyüye nereden başlayacaksınız (Cadılık ve Büyü ile ilgili Kaynaklardan ve Büyüye başlamadan bahseder)

Cadılık ve Büyü ile ilgili kaynaklar

Cadılıkta kutsama ve koruma

Cadılıkta ve paganizmde kutsal su

defetme ve defetme büyülerinin temeli olan defetme yağı yapımı

Oldurmanın (Büyünün) püf noktaları ve Sırları (Büyünün Püf Noktaları, Ol'durmadan Kasıt, majikal içeriktir)

Ağaçlar ve Dilekler

Nesneleri Yakmak, Kuvarslar Ve Dilekler - Mum Renkleri ve Dilekler

Totemler, Nesneler ve Dilekler

Elementlerin Bilgeliği ve Dört element nefes meditasyonu

Ayı aşağı çekme Ritüeli (Dolunayda Uygulanabilecek Basit bir Meditasyon)

İleri seviye cadılık dersleri 1- İksir yapımı

İleri seviye cadılık dersleri 2- Yağlar

İleri seviye cadılık dersleri 3- Cadı kesesi

Üç Bürünme ayini

Druid-Pelen tan ritüeli

Oluşturulmuş Bilinçaltı Sembolleri: Kendi Tılsımınızı nasıl yaratacaksınız?

Münzevi Beltane Ritüeli

Münzevi Samhain Ritüeli

Yule Ritüeli, Yule Özellikleri ve Gelenekleri

Mabon Kutlaması ve Ritüeli

Lammas - Lughnasadh Anlamı, Çalışmaları ve Solitary Ritüeli

Samhain Denklikleri ve Ritüelleri

Ostara Anlamı ve Denklikleri

Dolunay ritüeli

Aşk ve Sevgiye Dayalı Büyüler ve Genel Bilgilendirme - Site içi Linkler

Yeni Doğmuş Bebeği Kutsamak için

Pagan Tılsım ve Semboller,

Ağaç Büyüsü

Site içindeki bilgiler oldukça dağınık olduğu için bu şekilde toparlamaya çalıştım. Lakin tabi ki eklemeyi unuttuğum veya size göre oldukça değerli olduğunu inandığınız yazılar, yazılarınız olabilir. Her yazıyı tek tek okumadığım için gözüme çarpmamış olabilir. Eğer buraya eklenmesini istediğiniz konu varsa lütfen belirtin ki böylece ben de ekleyebileyim. Bu genel bilgilerin linkleriyle yeni gelen arkadaşlar veya cadılıkla-wicca ile alakalı olanlar çok daha rahat bilgilere ulaşabilirler. İlgili arkadaşlara şiddetle buradaki bütün yazıların okunmasını tavsiye ederim. Sirius

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten çok güzel bir konu olmuş, hepsi tek çatı altında toplanmış. Cadılık ve büyü hakkındaki kitapları da bu alana dahil edebilirsiniz. Sadece bir tavsiye.

:)

zaten burada kaynaklara değindik;

http://www.gnoxis.com/cadilik-ve-buyu-ile-ilgili-kaynaklar-47752.html#post625385

YUkarıya da ekledim bu linki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Linkler yenilenmiştir arkadaşlar. Sizinde temel olarak orada olması gerektiğini düşündüğünüz konu, yazı varsa bana bildirebilirsiniz ekleriz.

Birde yeni başlayanlar için şu terimsel kelimelerin anlamlarını bir araya toplasanız :) Bazı terimsel kelimeleri anlayamıyorumda.Kolaylık olurdu.

Onla ilgili bir çalışma yapılabilir belki.. Şimdilik pek onun için zamanım yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Linkler yenilenmiştir arkadaşlar. Sizinde temel olarak orada olması gerektiğini düşündüğünüz konu, yazı varsa bana bildirebilirsiniz ekleriz.

Onla ilgili bir çalışma yapılabilir belki.. Şimdilik pek onun için zamanım yok.

Umarım en kısa zamanda vakit bulursunuz:) Gerçekten büyük kolaylık olacaktır bizim için.Şİmdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin size :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar hala bana bir çok soru geliyor cadılık ile ilgili, çok bilgi var kafamız karışıyor diye, bilhassa öbür siteler girip burada soruyorlar. Öncelikle şunu belirteyim (kesinlikle siteyi övmüyorum), cadılık ve paganizm konusunda en detaylı ve doğru bilgileri ancak bu forumdan bulabilirsiniz, bu forum dışındaki diğer forumları da tabi ki biliyorum ama oralarda çok fazla yanlış bilgi var. Özellikle dizilerden etkilenip bilgiçlik taslayan, sanal bilgeler var ki, onlar tam kafa karıştıran tiplerdir. O tür tiplere dikkat etmenizi öneririm... Peki burası niye en sağlam kaynak çünkü geçmişten şimdiye kadar, gerçekten cadılığın özünün ve paganizmin bilgeliğnin farkında olanlar tarafından açılmış bir çok güzel başlık var... Geçmiş konuları taratırsanız, nette bile zor bulacağınız çok güzel bilgiler, çeviriler ve konular mevcut. Örnek olarak element çalışmaları veya belfalas'ın çevirdiği çember açma ayinini verebilirim. Bunlar gibi nice temel ve güzel bilgi mevcut. Sadece okuyun ve araştırın.

Cadılığı anlayabilmeniz için önce ezoterizmi, okültizmi ve hepsinden de önemlisi Paganizmi anlamanız gerekiyor. Paganizmi bilip anlamadan, cadılığı anlamanız mümkün değildir, bunu net bir şekilde ifade edebilirim. Önce paganizmi ve doğa tabanlı inançları araştırın çünkü cadılık paganizmin pratik yoludur. Yahudi terimlerini bilmeden gerçek kabalayı nasıl anlayamazsanız, islami kuralları ve terimleri bilmeden nasıl havassı ve tasavvufu idrak edemezseniz, aynı şekilde paganizmi ve pagan gelenekleri bilmeden de anlamadan da cadılığı anlamanız mümkün değildir.

O yüzden cadılığa merak eden arkadaşların internet bilgilerinden önce paganizm, ezoterizm, okültizm ve enerjiler ile ilgili (aura, çakra vs.) temel bilgileri edinmesini ve bol bol bu konularda kitap edinmesini tavsiye ediyorum. Hangi kitap diye sormayın gidin ve paranız yettiğince kitap alıp okuyun.... Her elinize geçen kaynağı okuyun.

Burada cadılık ile ilgili hiç kimse size baştan sona bilgi veremez... Bizler sadece buradan "ipuçlarını" ve "temelleri" anlatabiliriz, detayını araştırmak ve konuyu detaylandırmak tabi ki size düşüyor. Eğer bir konuyu okuduğunuzda anlamadıysanız, alakalı başlık altında (lütfen ayrı konu açmayın) sorunuzu sorun, mutlaka cevap gelecektir. Soru sorarak anlayabilirsiniz bazı durumları. Ama hepsinden önemli bol bol kitap okumak ve araştırmak, bunu unutmayın.

Çok fazla ö.m. geldiği için bu konuda bir bildiri yayınlamak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...