Jump to content

Cadılık ve Büyü ile ilgili Kaynaklar

sirius

Önerilen Mesajlar

Bilgi alabileceğiniz ve cadılık ve büyü ile alakalı kitaplar;

*Cadılığın Tarihi, Ortaçağda Bilge Kadının Katli- Lois Martin (Tanrıça kültürünü anlatıyor)

*Büyünün, Cadılığın ve Okültizmin Tarihi - W. B. Crow

*10 adımda psişik gücünüz - Cassandro Eason

*Altın Dal I-II - James Frazer

*Antik Felsefe Gizem ve Büyü - Peter Kingsley

*Bütün Kadınlar Cadıdır - Cassandra Eason

*Cadının Mutfağı - Kate west

*Cadının Bahçesi - Kate West

*Büyücülük Klavuzu - Elisabeth Brooke

*Modern Büyücülük El Kitabı - Carl Rider

*Bitkisel Büyü - Ellen Dugan

*Merlyn Kral Arthur'un Büyücüsünün Gizli 21 Dersi - Douglas Monroe

*Kara Afrika'nın Kara Çığlığı Voodoo - Heike Ovusu

*Aradia; Cadıların İncili (Bu kitap başlangıç seviyesinde olanlar için ağır ve anlaması zor, deneyimli cadılar için bir şaheserdir)

*Şamanın Yolu - Michael Harner

*Runların Çağrısı - Igor Warneck

*Kızılderili Bilgeliği - Timothy Freke, Wa'Na'Nee Che

*Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 1. Kitap - Agrippa

*Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 2. Kitap - Sayı Büyüsü - Agrippa

*A'dan Z'ye Büyüler - Recinal Sekoot (Özellikle Anadolu Büyüleri var ve güçlü formüller)

*Sağlık ve Para Büyüleri - Recinal Sekoot

*Sevgi Büyüleri - Recinal Sekoot

*Tarot Büyüleri - Recinal Sekoot

*Ortaçağda Büyü - Richard Kieckhefer

*Ortaçağ Avrupası'nda Cadılar ve Cadı Avı - Haydar Akın (Araştırma)

*Necronomicon "Kara Dünyanın Kitabı" - Altıkırkbeş Yayınları

*Dr. Snake'in Voodoo Büyüleri Kitabı, Voodoo (Ticari amaçla yazılmış bir kitap pek gerekli değil)

*Kadim Cadılık öğretisi; Wicca - Erhan Altunay - Sınırötesi

*Paganizm; Kadim Bilgeliğe Giriş - Erhan Altunay - Hermes Yayıncılık

*Yeryüzü ile konuşma sanatı - Stephan Harrod Buhner (Kızılderili tekniklerinden bahsediyor)

*Kadim Viking İrfanı; İskandinv Runik alfabesi - Ayna yayınevi (Rune bilgeliğinden detaylı olarak bahsediyor)

*Tanrıça'nın sihri ve gücü - Ayna yayınevi (tanrıça ve cadılığın özündeki dişil prensibin felsefesini veriyor)

*Doğu Büyüsü - İdris Şah (Genel manada büyücülük tarihine bakıyor ve çeşitli büyü formüllerini derlemiş, incelemek için çok güzel bir kaynak. Süleyman'ın kitaplarından çin, hindu ve çeşitli kültürlerin büyü sistemlerini ele almış.)

*Büyüsel Dans Teknikleri - New Age yayınları (yoğun bir şamanik inanç barındırmıyor yine de dansın ritüelistik kullanımına dair hoş bir kitap)

*Şamanın Kozmik Dünyası - Ayşe Nilgün Arıt

*Hintlilerde Ak ve kara Büyü - Paul Dare

*Pagan Öfke Majisi - Tammy Sullivan

*Kara Büyü - Rollo Ahmed

Romanlar

*Brida - Paulo Coelho

*Simyacı - Paulo Coelho

*Portobello Cadısı - Paulo Coelho

*İzmir Büyücüleri - mara meimaridi

*Nazar - Reha Çamuroğlu

*Gölgeler Kitabı - James Rees

Ulaşabileceğiniz bazı havass kitapları

*Havassın Derinlikleri - Bülent Kısa

*Gizli ilimler Hazinesi - Mustafa İloğlu

*Şemsul Maarif (Büyük Bilgiler Güneşi) - İmam Ahmed Bin Ali El-Buni

*Dualar ve Tılsımlar - Mustafa Yiğit

*El-Afak (Murada Giden Yol) İMamı Gazali

*Kenzul Havas - Es Seyid Süleyman El Hüseyni

*Saatlerin Hazinesi - Muhiddin-i Arabi

Cadılık ile dolaylı şekilde alakalı olan Kitaplar

(Bu kitaplar direk cadılıktan bahsetmese bile cadılığı anlamanız ve uygulamanız için gerekli temel bilgiyi verecektir)

*Mitoloji Sözlüğü (Bu herhangi bir yayınevinin güzel bir mitoloji sözlüğü olabilir)

*Ansiklopedik Metapisişik Terimler Sözlüğü - Ergün arıkdal

*Semboller ve Yorumları - Necmettin Ersoy

*Renklerle Terapi

*Meditasyon kitapları

Benim incelediğim,özellikle önerebileceğim ve şimdilik aklıma gelen kitaplar bunlar. Sirius

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"voodoo büyüleri kitabı"nı sevgilimi inceden eğlendirerek korkutmak amacıyla içinde birşeyler bulurum hevesi ile aldım oldukça hoş ve öğretici bir kitapmış yaşandığı idaasıyla anlatılan hikayeler özellikle anderseni aratmayan fabllar harika idi... açıkcası bütün büyüleri denemedim anlatımı malzeme tarifleri ve büyü çeşitliliği ve büyüye saplantı halinde bakmayan üslubu kararındaydı ürkütüp korkutmadı ama voodoo kültürünü sevdirdi. hoşuma gitti. forumda tarifi sorulan pek çok büyü bu kitapta da mevcut. foruma kayıt yaptırmama da kitap sebeb oldu. ne yalan söyleyim kitaptaki tarifleri daha aydınlatıcı buldum

kitabı bulamayanlarla paylaşabilirim.

h2o yayınları dr.snake voodoo büyüleri kitabı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dr.Snake'in vodoo kitabının tek kötü tarafı ciddi anlamda ticari amaç içermesidir. Mesela şans büyüsü tarifi vermiş, tarifin içnde şans yağı geçiyor. Şans yağını nereden temin edebiliriz diye düşünenlere de Dr.Snake'in sitesini önermiş. Pek tabi ki mesela benim için şans yağı tarifini bulmak zor değil, haliyle orada bişey yağı diye geçtiği bütün tarifler mevcut ama hiçbir bilgisi olmayanlar için o tarifleri bulmak biraz zorlayıcı olabilir. Zaten kitabın genel ögesi daha eğlenceli hale getirmek.

Türkçe yayınlanmış olan bir diğer voodoo kitabı ise (Kara Afrika'nın Kara Çığlığı Voodoo - Heike Ovusu) Dr.Snake'in kitabı kadar eğlenceli değil ama daha çok bilgi içeriyor. Bilgi açısından heiki'nin kitabını öneririm lakin dr.snake'inkine göre dha korkutucu ve bilmeyen kişileri rahatsız edebilecek cinste bir kitap.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dr.snake kitabını savunmak bana düşmez ancak pek çok kitapta boylesi kısır noktalar var... ejdarha tozu demiş snake ama ejdarhayı nerden bulucam diyebilirsin...

dediğim gibi kara afrikanın kara çığlığında da benzeri kitaplarda da yeni başlayanlar için pek çok açmaz var bunlar tıpkı senin gibi meseleye vakıf oldukça çözülebilecek hatlar...

bence mesele bilgi meselesi değilde inanç ve atmosfer meselesi... inanınca bunları malzeme sizde yapmak mümkün... ama haklısın yazarların yayıncıların okuyunca saygısı yerlerde sürünüyor artık... tek fark bu butun eserler için geçerli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dr.snake kitabını savunmak bana düşmez ancak pek çok kitapta boylesi kısır noktalar var... ejdarha tozu demiş snake ama ejdarhayı nerden bulucam diyebilirsin...

dediğim gibi kara afrikanın kara çığlığında da benzeri kitaplarda da yeni başlayanlar için pek çok açmaz var bunlar tıpkı senin gibi meseleye vakıf oldukça çözülebilecek hatlar...

bence mesele bilgi meselesi değilde inanç ve atmosfer meselesi... inanınca bunları malzeme sizde yapmak mümkün... ama haklısın yazarların yayıncıların okuyunca saygısı yerlerde sürünüyor artık... tek fark bu butun eserler için geçerli

ejderha kanı tozu gerçekten var... =)) tabi gerçek ejderhadan elde edilmiyor. Dragon blood olarak geçen bu madde ejderağacı denen bir palmiye cinsinin reçinesi. Hatta reçine hem grubu (demir) içerdiği içn (aynı insan kanı gibi), kırmızı renkte bu yüzden eski yerli halk onun reçinesine ejderha kanı demişler. Ama maalesef Türkiye'de bulunması çok zor bir madde.

Dr.Snake'in kitabı kesinlikle uydurma formüller içermiyor bunu söyleyebilirim size. Yada "efsanevi" mitolojik ögeler yer almıyor (Bu ejderha kanı tozu gibi), sadece voodoo formüllerinin çok basit ve temel bilgileri ve büyü formüllerine ve voodoo ile alakalı geleneksel anlatılara yer vermiş. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, nasıl bizim kültürümüzde medyumlar ve hocalar varsa (ki bunlar havassın halka indirgenmiş halinden faydalanıyorsa), yurtdışında da (amerika'da özellikle) Dr. lakabı altında bizim bu medyum hocalara benzer voodoo doktorları var. Bu doktorlarda gerçek voodoo'nun basitleştirilmiş hoodoo versiyonundan yararlanıyorlar =) Ama dediğinize katılıyorum, gerçekten voodoo konusunda tam net bir fikre sahip olmaynalar için temel bilgileri edinmesi açısından oldukça faydlaı bir kitap. Mesela mumu yağlama şeklini biz hepimiz bilirizz ve mum kutsama da bu detaya değinmeyi bile gerekli bulmayız. Ama sıfırdan başlayan biri mumu yağlama şeklini kitapta bulabilir... Bu da başlangıç seviyesinde olanlar için voodoo açısından iyi bir kaynak olduğunu (türkçe olarak) gösteriyor =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cadılık ve büyü ile ilgili olan, bu kitapların büyük çoğunluğunu(ve fazlasını) okuma şansım oldu.

Cassandra Eason'un çalışmalarını aşırı modern buluyorum, yeni başlayanlar için çok iyi bir kaynak olması ile birlikte eski gelenekle ilgilenmek istiyenlerin pek hoşuna gitmeyecek fikirleri olabilir.Elisabeth Brooke'in çalışmalarını beğensem de onun çalışmalarının aşırı feminist ve tek yönlü olduğu ve ataerkil tutuma açık bir şekilde saldırdığını kabul etmek gerekli. Ellen Dugan'ın kitabı fazla pratik içermese de çok güzel bulurum. Voodoo ile ilgili kitapların her ikisi de İngilizce bilmiyenler için çok iyi kaynaklar, ancak İngilizce bilip Voodoo ile meşgul olanlara başka kaynakları da incelemelerini öneririm.

Bugünlerde beliren bir durum söz konusu cadılığı sadece ailesine yada içinde bulunduğu topluma isyan etmek için kullananlar var, bunların çoğu direk olarak batılı kaynakları öneriyor ve Anadolu da bulunan pek çok uygulamayı reddediyor. Bu oldukça cahilce bir tutumdur. Batılıların yazdıkları kitaplara zaman ayıracağınız yerde ninelerinizin, dedelerinizin anlattığı hikayeleri dinleyip pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Bunların yanı sıra alacağınız kitapların illaki cadılık yada büyücülük uygulaması içermesi gerekmez yada illaki büyülerden bahsetmesi gerekmez. Cadılık çok yaygındır ve çok ilginç uygulamaları vardır. Eğer bitki büyüleri ile ilgileniyorsanız, bitki büyüleri ile ilgili kitaplara liralar harcıyacağınıza büyü ile ilgili araştırmalar yapıp ardından bitkiler hakkında kitaplar okumanız daha yararlı olacaktır. Tanrıça kültüyle meşgul olanlarınsa Paulo Coelho'nun kitaplarından hiç sıkılmadan pek çok şey öğrenebileceklerini, en azından araştırmaları için ilham olacağını söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok para almiyorlar ben uyeyim siniflara kayit oluyorsunuz ve size bir sifre veriliyor bu sifre ile dersleri gorup odev yapiyorsunuz cadilik herbalizm fal ay buyuleri hipnotizm astral vsvs bir suru bilgi veriliyor elbette birebiri tercih ederim ama maalesef oyle biri yok etrafimda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar Cadının Mutfağını bulabileceğim bir yer bileniniz var mı çok uzun zamandır aramaktayım ama ne yazık ki son basım 2004

O kitap değilde, onun devamı olan ve baskısı tükenmiş olan Cadının Bahçesini tesadüf eseri bir avm'nin kitap dükkanında buldum. Sahaflarda bile bulunması zor bir kitabı tesadüfen raflara koymuşlar, fırsatı kaçırmadan hemen satın aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...