Jump to content

Grimoirum Verum

Gwaine

Önerilen Mesajlar

Uzun süredir grimoireleri Türkçe’ye çeviriyorum. Açıkcası pek çoğunda pek akla yatkın olmayan yazılar gördüm. İlginizi çekebileceğini düşündüğüm için bu kitabı tanıtmak istedim. İçindeki uygulamalar daha çok karabüyü ağırlıklı hem bu tür şeylerin uygulanmasına(majinin kötüye kullanılmasına) karşı olduğum, hemde sitede karabüyü paylaşımı yasak olduğu için sadece kitaptaki başlıkları paylaşmaya karar verdim. Eğer kitap ilgilerinizi çekerse internette rahatça İngilizcesini bulabilirsiniz.

Grimoirium

Verum

Ya da

Gerçek Grimoire,

En Doğru Süleyman Anahtarları

Önsöz

Birinci bölüm karakterlerin çeşitli planlarını içeriyor; ruhlar hangi güçlere sahiptir, bilakis şeytan çağrıları, bunları ne zaman yapmalı, her birinin güçleri ve onlardan neler getirmesini istemeli: ve herhangi bir rahatsızlık olmadan, hoşnut olmalarının sağlanması;aksi durumda yaratık hiçbir şey vermez.İlk bölüm Hava, Su, Ateş, yada bir infernus, Toprak Elemental ruhlarını çağırmak için gerekli araçları öğretir.

İkinci bölümde Daemonların hem doğal hemde doğaüstü faaliyetlerinden bahsedilmiştir.Onlardan yararlanma şeklini bulacaksınız.

Üçüncü bölümde kullanma şekli ile birlikte Çalışma Anahtarları vardır. Ama başlamadan önce, şunları bilmek gerekli: Üç güçlü vardır, Lucifer, Beelzebuth ve Astaroth. Karakterleri doğru şekilde ve saatte kazımalısınız.İnanın bana, tüm bunların sonuçları, unutulacak şeyler değil.

BİRİNCİ KİTAP

Daemonlerın Karakterleri Hakkında

Anlaşmaların Doğası

Türlü Ruhlar

Ruhların Göründükleri Şekiller

Aşağı Seviyedekiler

İKİNCİ KİTAP

ÜÇÜNCÜ KİTAP

İnvokasyon

Dua:Hazırlanış

Majikal Bıçak

Eşyaları Kutsama

Kurban Bıçağı

Tütsüleme&Asperging (Bu kelimeyi çok aramış olsamda ne manaya geldiğini bulamadım)Şekli

Kullanılmamış Parşömen

Dua

Neşter

Tuz Kutsama

Taşların Duası

Su Serpme

Kutsal Su Serpme

Parfümler

Aromatik Parfüm Duası

Sanat Kalemi

Mürekkepli Boynuz

Operatörün Hazırlığı

Scirlin’in İnvokasyonu

Lucifer İçin Kutsama

Beelzebuth İçin Kutsama

Astaroth İçin Kutsama

Ruhu Azat etmek

Aşağı Ruhlar İçin Kutsama

Aşağı Ruhları Azat etmek

Başka Kutsamalar

Salamanderler’in Duası

Pentacle ve Çalışma Şekli

Yine Ruhları Azat etmek

NADİR VE ŞAŞIRTICI MAJİKAL BİLGİLER

Kehanette Kullanmak İçin, Solomon’un Aynasını Yapma Şekli

Ruhun Görevden Alınması

Uriel’in Sözü ile Kehanet

Kutsama

Yumurta ile Kehanet

Hava Ruhlarını Görmek

3 Kızı yada 3 Adamı Odanıza Getirmek İçin, Yemekten Sonra

Bir Kızı Size Getirmek İçin, Ancak O Namuslu Olabilir

Kutsama

Kendinizi Görünmez Kılmak

Altın veya Gümüşe yada Şanlı El’e(Zaferin Eli diyede çevrilebilir) Sahip Olmak

Uzak Mesafeler İçin Dizbağı

Bir Kızı Çıplak Dans Ettirmek İçin

Geçmiş ve Gelecekten Herhangi Bir Şey Görebilmek İçin

Tırnak İçin(Düşmanlar İçin)

SON

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış bilmiyorsam Asperging kelimesi latince asperges kelimesinden literatüre girmiş bir terim. serperek kutsama anlamına geliyor. Tabi bu kutsama kutsanmış su ile yapılıyor. Genelde tütsülemede olduğu gibi arındırma açısından ön işlemde yapılır. (Bİr de diğeri zaferin eli olarak bilinir genelde.) Teşekkürler paylaşım için =) Grimoirelerde ilginç bilgiler var ama bana kalırsa baz alınarak çalışılacak kitaplar değil. Kimisi çok fazla detayı var, kimisin de ki formüllerde fazla uçuk. Bazılarının formülleri denemekten vazgeçirmek için bu kadar zorlaştırıldığını tahmin ediyorum. Daha çok yolunuza göre tılsımlarından veya önemli spellerden yararlanılacak kitaplar. Formülleri ben kendi yoluma göre düzenlemeyi tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...