Jump to content

Evi Kutsama Ritüeli (Koruma ve Arındırma)

sirius

Önerilen Mesajlar

Evi Kutsama Ritüeli

Bu büyüyü özellikle yeni bir eve girdiğinizde yapmanızı öneririm. Yine de eski evinize de yapabilirsiniz. Bu büyü ile evinizi kutsayarak enerjisini tazeleyebilir, arındırabilir ve en önemlisi dış enerjilere karşı koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra ev içinde uyumu da sağlayacaktır.

İhtiyacınız olanlar;

Tuzlu su

Tütsü (Adaçayı veya üzerlik)

Süt ve Bal karışımı

Kutsama Yağı (Bknz: http://www.gnoxis.com/ileri-seviye-cadilik-dersleri-2-yaglar-43690.html veya Zeytinyağı)

Kırmızı Şarap

Tencereler, tavalar vb.. gürültü yapan aletler

Tütün

Tuz

Siyah mum

Defetme

Ritüele başlamadan önce evinizin ortasında durun, siyah mumu yağ ile kutsayın ve şunu fısıldayın;

"Uyumu çağırıyorum, barışı çağırıyorum... Uyumsuz ve şeytani ruhları kovuyorum. Bilgeliğin karanlığı defetsin zarar verenleri"

Mumu kutsadıktan sonra hemen yakmayın. Ellerinizi havaya kaldırın ve güçlü bir şekilde evdeki ruhlara ve enerjilere seslenin. Onları çağırın ve sizinle uyumlu yaşamak isteyenlere evde kalmaları için izin verdiğinizi dile getirin. Sizle ve ailenizle uyumlu olmayacak enerji ve ruhları ise serbest bıraktığınızı ve gitmekte özgür olduklarını söyleyin. Yani ev halkıyla uyumlu olmayacak tüm "enejrileri" serbest bırakmaya niyet edin. Zaten siz bunu güçlü bir şekilde niyetle belirttiğinizde, ruhlar bu titreşiminizi algılayacaktır. Kalmak isteyenlere uyumlu olmak şartıyla kalacak, size zarar verenler veya sizle uyumlu olmayanlar kendi istekleriyle evden ayrılacaklardır. (Eğer evden ayrılmazlarsa şimdi yapacağınız uygulama onları kovacaktır)

Bu niyeti ettikten sonra bir kaseye tütün ve tuz karışımı koyun. Siyah mumu yakarken tütün ve tuz karışmınıda tütsüleyin. Mumun tamamen bitmesini bekleyin.

(Dipnot: Eğer deneyimli bir cadıysanız, benim tavsiyem mumu dökerken tütünü ve tuz karışımı muma eklemenizdir. Yakma işlemini de nargile kömürü üzerinde yapabilirsiniz. Mumu kutsamak için defetme yağı yapabilirsiniz; Bknz: http://www.gnoxis.com/defetme-ve-defetme-buyulerinin-temeli-olan-defetme-yagi-yapimi-42712.html)

Kutsama ve Arındırma

Mum tamamen bittikten sonra, salonunuzda güçlü bir çember kurun ve çember kurduktan sonra görsel olarak çemberi genişleterek tüm evi içine aldığını imgeleyin. Ardından ata ruhlarınızı, varsa patron tanrı ve tanrıçaları, (patron ilahınız yoksa) genel anlamda tanrıları ve tanrıçaları ve tüm uyumlu ruhlar ile rehber ruhlarınızı ve evde durmak isteyen enerjileri çağırın, davet edin ve onları selamlayın. Onlardan evi arındırmalarını ve kutsamalarını isteyin. Bunun için genel bir spell yazın.

Daha sonra tencere, tava ve tüm gürültüye neden olacak nesneleri toplayın. Bütün kapı ve pencerelere tek tek gidip orada rahatsız edici derecede gürültü çıkarın. (Şömine veya köpek kapısı gibi küçük deliklerede gidin). Bu rahatsız edici tını istenmeyen ruhları rahatsız edecektir ve onları kovacaıtr. Aynı zamanda istenmeyen ruhların içeri girmesini de engelleyecektir. (Bu sesin özellikle insanları da rahatsız eden tınkırdı sesi olması gerekiyor.)

Yeniden evi baştan başa gezin ve özellikle her pencere köşesine ve ana kapı eşiğine tuzlu suyu serpin bir yandan da adaçayı ile odaları tütsüleyin ve şunları söyleyin bunu yaparken;

"Tuzlu su ve adaçayının bilgeliği, arındırır evimi

Çağırıyorum dört elementi, kutsasın hanemizi"

Bütün odaları tütsüleyip, pencere kenarlarına ve kapı eşiğine, ayrıca evin köşelerine tuzlu su serptikten sonra kapı ve pencerelere eşiklerini bu sefer süt ve bal ile kutsayın ve şunu söyleyin;

"kutsal sütün ve balın gücüyle

gelir evime bolluk ve huzur kutsallığın bilgeliğiyle"

Bal ve süt ile kutsadıktan sonra ise bir tek yağlama kısmı geliyor. Adaçayı ve tuzlu su ile arındırdık, süt ve bal ile kutsadık şimdi yağ ile mühürleyeceğiz. Bunun için kutsama yağınzı alın ve bu sefer tüm pencere eşiklerine gidip yağla "+" şekli çizin ve şöyle diyin ;

"Yağ ile bu girişi mühürlüyorum ve içerdeki herşeyi korumaya alıyorum"

Şimdi ön kapıya gelin. Onu da yağla kutsayın ve elleriniz kapıya koyun. Derin derin nefes alıp verin ve tüm evin enerjisiyle bütünleşin. Zihninizden tüm evin odalarının enerjisini hissedin. Ardından tüm enerjinizle güçlü bir mavi korunma balonu yaratarak şunu söyleyin;

"İrade yasası ile evime hiçbir negatif varlığın ve enerjinin girmesine izin vermiyorum. Evimi tüm kötülüklere ve zarar verici şeylere karşı koruyorum. Ey kutsal varlıklar ve tanrılar tanrıçalar size sesleniyorum, size yalvarıyorum. Evimi sadece sevdiklerime, arkadaşlarıma ve bana zarar vermeyecek varlıklara açın. Geri kalan tüm zarar verecek enerjiyi ve varlığı dışarıda bırakın."

Enerjiye odaklanın, burası sizin eviniz ve siz istemediğiniz sürece hiçbir varlığn buraya girmeyeceğini hissedin. ARdından altın rengi bir enerjiyle tüm evi kutsayın. Son olarak kapı eşiğine boydan boya kırmızı şarap dökün. Kırmızı şaraptan bir yudum alın. Geri kalan bal, süt ve kırmızı şarabı karıştırıp, tanrı ve tanrıçalara adak olarak toprağa dökün. (Mümkünse ormana)

Böylece evinizi arındırmış, korumaya almış ve kutsamış olacaksınız.

sirius

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu mükemmel paylaşım için çok teşekkürler.:) Fakat bir sorum olacak.Bu rituel ne kadar süre geçerli ? Veyatta ne kadar sürede bir yenilemek gerekir ?

Her yıl bahar ayının geldiği dönemde özellikle beltanede ve o civarda bu büyüyü yenileyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu da eklemeliyim kimi cadılar aynı cadı kavanozu gibi evi kutsama ritüellerinin de bir kere yapılması gerektiğini düşünürler. Ama bunun dışında her ay veya çok fazla negatif etki yoksa yıllık süreçte sadece korunma tazelenebilir. Burada kendi iç sesinize dönerek bu yenilemeyi belirleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"kapı ve pencerelere eşiklerini bu sefer süt ve bal ile kutsayın"

"kutsama yağınzı alın ve bu sefer tüm pencere eşiklerine gidip yağla "+" şekli çizin"

"Son olarak kapı eşiğine boydan boya kırmızı şarap dökün."

Bu noktalarda aklıma takılan bir kaç bir şey var. Süt ve bal ve yağı kullanırken, parmağımızı bandırıp ardından havada bir işaret mi çizeceğiz yoksa fiziksel olarak pencere eşiğine sürerek bir + işareti mi çizeceğiz? Eğer öyleyse ritüelin ardından kuruması beklenmeli değil mi?

İkinci olarak döktüğümüz kırmızı şarabın kurumasını mı beklenmeli yoksa ritüelin ardından temizlenecek mi?

Saçma olabilir ama cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(Dipnot: Eğer deneyimli bir cadıysanız, benim tavsiyem mumu dökerken tütünü ve tuz karışımı muma eklemenizdir. Yakma işlemini de nargile kömürü üzerinde yapabilirsiniz. Mumu kutsamak için defetme yağı yapabilirsiniz; Bknz: Defetme ve Defetme Büyülerinin Temeli olan Defetme Yağı Yapımı)

Burda mumu dökmekten bahsetmişsiniz, mumu nereye döküyoruz, yanarken bir yere damlatmaktan mı söz ediyorsunuz? Tütün ve tuz karışımını muma eklemek derken de yani mumu kenarlarından biraz ısıtıp bu tütün tuz karışımını mumun etrafına yapıştırarak yapabiliriz miyiz klasik yöntemle?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burda mumu dökmekten bahsetmişsiniz, mumu nereye döküyoruz, yanarken bir yere damlatmaktan mı söz ediyorsunuz? Tütün ve tuz karışımını muma eklemek derken de yani mumu kenarlarından biraz ısıtıp bu tütün tuz karışımını mumun etrafına yapıştırarak yapabiliriz miyiz klasik yöntemle?

Mumu bir tencere veya kap yardımıyla eritip, erimiş haldeyken içine tütün ve tuzu ekleyip sonra kalıba dökerek yapabilirsiniz. Örneğin bir bardağa vs. Ben genelde o şekilde yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mum, benmari usulü eritilir ve en iyi yöntem mum kalıbı olarak, fitil ile tuttuarak, mum kalıbına dökmektir. Mum yapımını internette bir sürü sitede bullabilirsiniz. :) Bardak çatlayabiliyor sağlam değilse, ona dikkat edin. Mum kalıpları kullanışlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mum, benmari usulü eritilir ve en iyi yöntem mum kalıbı olarak, fitil ile tuttuarak, mum kalıbına dökmektir. Mum yapımını internette bir sürü sitede bullabilirsiniz. :) Bardak çatlayabiliyor sağlam değilse, ona dikkat edin. Mum kalıpları kullanışlı.

Sirius sanırım sorum gözünden kaçtı. Tekrarlıyorum, yardımcı olabilir misin :)

"kutsama yağınzı alın ve bu sefer tüm pencere eşiklerine gidip yağla "+" şekli çizin"

Bu noktalarda aklıma takılan bir kaç bir şey var. Süt ve bal ve yağı kullanırken, parmağımızı bandırıp ardından havada bir işaret mi çizeceğiz yoksa fiziksel olarak pencere eşiğine sürerek bir + işareti mi çizeceğiz? Eğer öyleyse ritüelin ardından kuruması beklenmeli değil mi?

İkinci olarak döktüğümüz kırmızı şarabın kurumasını mı beklenmeli yoksa ritüelin ardından temizlenecek mi?

Saçma olabilir ama cevaplarsan sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sirius sanırım sorum gözünden kaçtı. Tekrarlıyorum, yardımcı olabilir misin :)

Saçma olabilir ama cevaplarsan sevinirim. Teşekkürler.

Fiziksel olarak...

Her ikisi için de kurumasını beklemenize gerek yok. :) Biraz kalsın sonra silebilirsiniz. Kuruması dert olmayacaksa kalabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler paylaşım için. Anlamadığım bir kısım var.Bir kaseye tütün ve tuzu koyup kenarda mumu yakıp bitmesini mi bekleyeceğiz bu arada tabi tütün ve tuz karışımını mı tütsüleyeceğiz yoksa yorumlarda olduğu gibi benmari şeklinde mumu eritip içine tütün ve tuzu koyup sonra çıkan kalıpta mumu yakıp bitmesini mi bekleyeceğimiz tam olarak anlayamadım galiba burasını.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...