Jump to content

Karabasan Nedir?

Amon35

Önerilen Mesajlar

Halk arasında Karabasan yada Al Karısı şeklinde isimlendirilen olay hakkında 2 inanış mevcuttur.Bazı bilginler bunun cin yada cinlerin eseri olduğunu düşününürler.

Bilim adamları ise bunun uyku ile uyanıklık arası bir durumda olduğunu söyler. Çoğunlukla uykudan uyandığınızı sanırsınız. Ancak aslında uyku hali devam eder.Beyin uyandığını düşünür ama vücüt hala uyku halindedir. Bu arada bir çeşit halusunasyon görürsünüz. Herkes de ayrı bir senaryo söz konusudur.

Uyandığınız yada uyandığınızı sandığınız halde yataktan kalkamamanız, bir güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi, kıpırdayamamanız yada konuşamamanız, bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza rağmen çıkmaması, bu sure zarfında çeşitli sesler ve halusunasyonlar görmeniz karabasan'ın belirtileridir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan tam altı sene önce 1.5 yıl sürecen karabasan ziyaretleri başladı. Feci bir duygu olduğunu söyleyebilirim. Çünkü her gün ama hergün o şey geliyordu ve ben uyuyamıyordum. Bundan bir türlü kurtulamadım. Bir seferinde bu kez gelirse karşı koyucam dedim ve bekledim. Sağ tarafıma yatıyordum, Sol tarafımda ayaklarımdan başlayıp başıma kadar üzerime; yumuşak, kemiksiz ve sanki tüylü olduğunu hissettiğim şey uzandı. Kıpırdayamadım sonra kendimi telkin edip dirseğimle itmeye çalıştım. Bir taraftanda dua ediyordum. önce birşey olmadı ben itmeye devam ettim ve öyle sert bir şekilde birden üzerime çöktü ki sol tarafımda korkunç bir acı hissettim. Sonra üzerimden akıp gitti. Sabah sol tarafımın çürümüş olduğunu gördüm. Bu şey herneyse var. Kurtulmak için çok şey denedim. Ama kurtuldum. Biri bana siyah taş kolye takarak yat dedi. Yaptım.... Ve inanın geçti......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gölge şeklinde gördüğünü söyleyenler de var bunu hatta yatakta olmadan tam şuur halinde yaşayanlar da var bende size çok ilginç bir olay anlatıyım..

Arkadaşımın annesinin ananesinin başına gelmiş kadın hala yaşamaktaydı çok ileri yaşlarda olmasına ramen şuan hayatta mıdır bilmiyorum.. Bundan çok uzun yıllar önce oluyor bu olay genç kızlığında, köyde ekmek yapmak için fırının başında otururken sağında bir karaltı farkediyor ve döndüğünde yuzunu göremiyor bile sadece çok uzun boylu olduğunu hatırlıyor, teyzesinin kızına sesleniyor teyzesinin kızı noluyor diye geldiğinde kadını kapıdan çıkarken görüyor, bunlar köyün de dışında olduğundan ormanlık alanda biyere gitmesi imkansız çıkıp arayıp bulamayınca birine kaçtı diye düşünüyorlar herhangi bir araç kullanıp biyere gitmesi lazım anca çünkü. Bundan 6ay sonra tekrar ortaya çıkıyor kadın ve birkaç yıl konuşamıyor hocalar falan okutuyolar napıyorarsa konuşmuyor daha sonra bir hocaya devamlı gitmeye başladıktan bir süre sonra konuşmaya başlıyor tesadüf yada değil ve bu 6 ay boyunca tek hatırladığı merdivenler olan, yerlerin çamurla kaplı olduğu biyerde düğün gördüğü.. Benzer bir olayda annemin emektar bayan çalışanının başına çocukluğunda geliyor..

bunlar şuurlu halde, uyku esnasında olmayan şeyler olduğundan bana da bu bilimsel açıklama yeterli gelmiyor..

fakat uste uzanan ağırlık çürüyen yerler falan benim aklıma obsesyonu getiriyor, hatta bence karabasan denen şey belkide obsesyon yani musallat varlıktır.. Özellikle bayanların başına gelen pek hoş olmayan bu durumlar yapılan araştırmalarla da kanıtlanmıştı,, ve gerçekten korkunç bir şey..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bildiğim kadarıyla obsesyon, ruh cin vs.. herhangi bir varlığın bir insanı saplantı haline getirmesi,, mesela bu obsesyonda tecavüzlerin olduğu söyleniyor,, genelde görünmesede hissediliyor,, örneğin obsesyon yaşayan bir kadının elbiselerinin kendiliğinden yırtıldığı vucudunda izler oluştuğu tespit edilmiş.. :ermm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgi için teşekkür ederim... ama bahsettiğim varlık bana sadece ağırlık veriyor ve hareket etmemi engelliyordu. Bir seferinde yatağımdan kalkıp elektrik düğmesine ulaşmak istedim düğmeye dokunduğumda düğme yumuşamıştı ve içeri çöktü. Zorlukla kapının kolunu buldum bu arada dokunduğum her yer yumuşaktı ve tüyle kaplıydı. Nihayet kapıyı açtığımda kayboldu. Annemin yanına yattım bu kez ayağımın üzerinde oturdu ve o şekilde uyuyakaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu sadece türkiyede olan bir inanış değil sleep paralaysis deniyor ve uyku sırasında veya yatakta ağırlık çökmesi gibi hareket edememe, bağırmaya alışıp bağıramama, nefes alamıyo gibi olma ve halusunasyonlar dahildir, fakat ayağa kalkıp dolaşırken elektrik düğmesinn yumuşaması olayı falan biraz karıştırıyor işi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, bu söylenen şey gerçektende gerçektir ( ilginç bi cümle oldu :) ) çünkü aynı şeyi bende yaşadım. yaratık öyle sadist bişeyki gelip resmen ense köküne çöküyo. hareket edemiyosun, ses çıkaramıyosun ve odada yalnızca sen onu görüyosun. bide biraz tepreşmeye çalışınca manyak şey hakkaten can acıtacak kaba güç kullanıyor. ben nur cemaatinin yurtlarında kladım. orda hep başımıza geliyodu. bi gün bizden sorumlu belletmene durumu açtık. oda Allahın bi yarattığı şey dedi. küfür felan etmeyin ona dedi. ondan sonra yastığınızın altına cevşan koyup yatın dedi. bizde öyle yaptık. ondan sonra hiç bi vaka olmadı. hakkatende tüylü bişey onu belirteyim ve tırnakları çok sivri... ( şaka değil beyler, umarım başınıza gelmez ama gelirse beni anlarsınız )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kemiksiz tüylü vb gibi bir kimse anlatmamış mıydı hiç? sonuçta bedensiz varlıklrı biz görürken zihnimizde düşündüğümüz şekillerde görebiliyoruz genelde.. yurtta bir çok kişinin başına gelmesi daha ilginç geldi insanlar birbirlerini etkiliyo olabilir diye düşündü, konuşmaya anlatmaya bile gerek yoktur toplu histri de kanıtlanmış tek paranormal fenomendir neredeyse.. benim arkadaşımın bebekliğinde beşiğinin ustune bir gölgenin geldiğini görmüş ailesi bende inanmıyor değilim anlayacağınız ama nasıl birşey olduğunu merak ediyorum, gören varsa net bir şekilde çizerse falan süper olur aslında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kemiksiz tüylü vb gibi bir kimse anlatmamış mıydı hiç?

Kastle inan kimse anlatmamıştı.. Bak başımdan geçen başka bir olay çok küçüktüm tvnin tek kanallı olduu zamanlar ve filmlerde cenazelerin tabutla gömüldüğü sahneler var. ben hiç tabutsuz gömülen cenaze görmedim. Hiç merak edip kimseye sormadım. Ama bir gece dümdüz yatakta uzanırken tavanda kendi cenaze törenimi izledim. Ve tabuttan çıkarılıp gömüldüğümü gördüm. Üstelik cenaze töreninin tüm aşamalarını eksiksiz gördüm.. Buna ne dersin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok ilginç gerçekten,, ozaman bu açıklanamayan olaylar siz daha çocukken başladı,, önceki hayatınızdan kalma görüntüler olabilir mi acaba diye düşünüyorum bunlar.. karabasan hakkında gerçekten pek bir şey bilmiyorum ilk defa benim başıma geldi diyen birilerini bulmuşken herşeyi öğrenmeye çalışıyorum yanlış anlamayın :) bu tanıdığınızın verdiği taş nedir tam olarak özelliği falan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok yook alınmadım böyle şeylere insanların inanması çok güç biliyorum taş kolyenin bir özelliği varmı bilmiyorum bana yurt dışından hediye gelmişti. Bana siyah taş kolye tak öyle yat diyen kişi vermedi. Belkide sadece tesadüf ama cevşen su iğne Kuran hatta sabaha kadar açık bıraktığım televizyonum hiçbirşey gelmesini engellemedi taş kolye en son çaremdi ve ne olur artık gelmesin diye yalvararak taktım. Ve gelmedi. Belki Allah acıdı çünkü çok zor durumdaydım düşünsene 1,5 yıl boyunca gece 1-2 saat uyku ve gündüz uykularıyla falan ayakta kaldım Reenkarnasyona gelince sanmıyorum çünkü ben öldüğümde yanımda gördüklerim şimdiki annem ve ablamdı Öncesi varmıydı bilmem. Ama buna benzer çok şey yaşadım ben. Ve gerçekten çok korkuyorum buna alışamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkçası neler yaşadığınızımerak ettim başka ne gibi şeyler oldu? karabasan bukadar komplike anlatılmıyor halk arasında bildiğim kadarıyla, musallat varlık olabilir gibi geliyor banada.. karabasan için hep uyku esnasında üstüne çöküp nefes alamanı engelleyen zarar veren bir varlık diye duydum, musallat varlık için ise bir çok şey söyleniyor özellikle fiziksel etkileri açısından..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ziyaretler sıklaştıkla tanımlamak kolaylaşıyor. Karabasan değilde başka birşey olsaydı sanırım 1.5 yılda çok daha farklı şeyler olabilirdi ama sadece karşı koymaya çalıştığımda canımı çok acıtıyordu. Bu varlığın gelmesi için uygulanacak bir ritüel yok sadece gelmesinden endişelenmek ( ama çok endişelenmek ) yada gelmesini istemek yetiyor. Gelmesini istemiştim 1 kez çünkü karşı koymaya karar vermiştim ve karalıydım geldi karşı koydum ve canımı çok acıttı. Başıma gelen diğer olayları ilgili sayfalarda zaman içerisinde anlatabilirim çünkü çok fazla ve kendimi bildim bileli devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok ilginç bi olay bu karabasan,, bu varlık tam olarak nedir amacı nedir niye böyle bir şey yapar hiç bir teori yok mu? okuduğum bikaç yerde halk arası inanışlarda yatakta yemek yersen yatakta ekmek kırıntısı olursa vs şeyler yazıyordu ama tatmin edici bişey göremedim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

söyle bir arkadasların basından geçenleri okudum teker teker gercekten cok ilginç şeyler... acı vermesi tarif etmeleriniz gerçekten cok ilginç. peki o kadar canım acıdı falan yazılmıs sabah kalktıgınızda acaip şeylerle karsılastıgınız oluyor mu?? morluk kızarıklık fln.. bu sene içinde 1-2 kere bana yatmadan hiöçbir iz olamamsına ragmen sabahında morluklarla uyandıgımı bilirim ama ne acı ne kalkamama ne başka birşey ve söyle bir ayrıntı kafamı bacagımı carpacagım biryer de yok yatagın dibinde duvar yok başka birşey de ama hayatımda vucudumda ki en saglam morartı o zamanlarda oldu nedendir hala belli degil.. hatta şakayla karısık annemlere ben yatarken bana vurdunuz mu geyigi bile yaptıgım oldu :biggrin:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim yurtta hep karşılaşılan bi olydı. daha öncede söylemiştim. ama içmizden bi kişiye ne yurtta kaldığı süre dahilinde nede daha önce hiç böyle bişey olmamış. çok merak ediyodu. bizde sizin dediğiniz gibi ekmek kırıntısı felan önerdik. ama bişey olmadı. Hocamız karabasan hakkında 5. boyuttan bir varlık diye söz etmişti. bence belli bi amacı yok :) taş kolye hakkında bi bilgim yok ama cevşanın etkisini garanti ederim... 2-3 aydrı böyle bir vakayla karşılaşmıyorum o yüzden çok mutluyum :biggrin: bu arada yalnızca tüylü bi yaratık olarak görünümüyo. bazen o anlarda üzerime yürüen kazlar veya kafamda yürüyen tavuklar görüyodum :biggrin: bilmiyorum belkide psikolojik birşeydir ama hakkaten geçici bi felç geçirmenin ne kadar kötü bişey olduğunu insan anlıyor... Ya zaten bizim yurt manyak bi yerdi :biggrin: orda yaşadığımız şeyleri anlatsam 3 bölümkük bi korku filmi çıkar heralde :biggrin:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(mescalin @ 30 07 2006, 22:06 ) 1451[/snapback]

sorunun cevabı var zaten morlukların oluştuğu yazılmış.. sende oluşan morluklar biyere çarpmadan kaynaklanıyordur tahminim, sen diil miydin deli yatıyorum ben diyen hep, nasıl morluklar ki bunlar hiç anlatmadın
[/b]

eet sana anlatmadımın yeni farkındayım kendime de şaşmadım degil belki de o kadar önemsemedim salla gitsin dedim.. ama burda yazılanlarla bi ilişkili olabilir diye yazayım dedim.
mescalin tamam deli uyurum bilirsin sende :) ama çarpmadan kaynaklansa ne bileyim o kadar acı veren birşeyde kalkarım.. sabahında cıktı biriki kere bende anlam veremedim harbiden gittim annemlere de sordum gece uyurken bana vurdunuz mu diye :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...