Jump to content

Enokyan,Maji (1) ,Melek Alfabesi ve Enokyan Anahtarı

Urumhamatahayil

Önerilen Mesajlar

Ibranilerden öğrenilen Celestial ve Enochian Alfabelerine ayrıca "Melek Alfabeleri" de denir. Isa'nın öldüğü eski zamanlarda araştırmacılar Melek Hükümdarlıkları üzerinde ciddi çalışmalar yapmaya başladılar. O zamanlar Hristiyanlık ve din çok ciddi konulardı. Hükümdarlar kimin din hakkında bilgi verip konuşabileceği ve kimin konuşamayacağı üzerine sıkı kurallar koymuşlardı. Bu araştırmacılar gibi yasal olmayan yollardan çalışmalar yapmak hükümet tarafından kötü cezalara çarptırılıyordu.

69.gif

Bu alfabelerin ibranilerin alfabeleri degiştirilerek meydana getirildiği ve kutsal melek ve Tanrı sembolleri içerdiği belirtilmiştir.

Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir. Bu sistem onlara (teorik olarak) bedensiz varlıklar tarafından tebliğ edilmişti. (Tabii ki her ikisi de dindar veya en azından inançlı Hıristiyan olduklarından) bu varlıkları melek diye tanımladılar. Bu sistem, böyle kısa bir mektupta anlatmak için fazla kapsamlıdır. Hatta, Dee ve Kelley’nin sandıklarından çok daha kapsamlı (örneğin, Büyük Elemanlar Tablosu evrenin altı boyutlu bir şemasıdır. Dee ve Kelley’nin bunu idrak ettiklerini hiç sanmıyorum. Üç boyutun ötesini içerecek geometrik çalışmaların o devirlerde geliştiğini zannetmiyorum). Son asrın sonlarında, bazı Golden Dawn (Altın Şafak Cemiyeti) üyeleri tarafından bu konuda önemli çalışmalar yapıldı (özellikle McGregor Mathers ve Aleister Crowley). Bu sistemin evren görüşü şöyledir, fiziksel evren iki yöne aynı anda hareket eden dört boyutlu bir hiperküredir (Dördüncü boyutta hareket eden bir Einstein evrenini düşünürseniz - sanırım buna zaman benzeri hareket diyorlar- iyi bir benzetme olur.) Hiperküre elemanlara ve alt elemanlara bölünmüştür (Golden Dawn revizyonunda harfleri ve başka sembolik sistemleri içine yerleştirdiler), bunlar da ayrıca bölünür, dolayısıyla bütünün her biriminin içerdiği güç istenildiğinde belirli veya genel olabiliyor.

70.gif

bu yazılanlar çeşitli türkçe sitelerden alıntıdır devamını gelecek ceviri yaptıkca bu konuyu paylaşmaya devam edicem çok geniş çünkü

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

enokyan majide yazı sitemi önemli olduğa kadar ses ve sesin kullanımına yönelik çalışmalar yürütülmüştür türkçeye cevrilen enekyan maji ses sistemi ve fonetik kullanışını okumadım 48 adet enokyan maji fonetik kullanışı vardır bu 48 enokyan ses anahtarından yine türetilmiş yüzlerce metod vardır

yazı sistemi bu ses kullanışları ve bazı semboollerle davetler kovmalar büyüler ve diğer maji uygulamaları türetilmiştir zararlı olmayacak bazı fonetik ses kullanışlarını burda paylaşacağım

ilk enokyan anahtarı

ingilizce olrak bir dua şeklinde okunur ama burda onu vermeyeceğim yazım şeklinide vermeyeceğim nasıl okumanız gerektiğini vereceğim ilk anahtar tanrıdan ve onun meleklerinden yardım istemek içindir.psişik güç,psişik olgunluk,psişik gelişim istenmektedir.anlama kabiliyeti istenmektedir anlayacağınız majikal güç kazanmak için vardım istenir

işte fonetik olarak enokyan ilk enokyan anahtarı

Ol sonuf vaoresaji, gohu IAD Balata, elanusaha caelazod!

Sobrazod-ol Roray i ta nazodapesad, Giraa ta maelpereji, das hoel-qo!

Qaa notahoa zodimezod, od comemahe ta nobeloha zodien!

Soba tahil ginonupe pereje aladi, das vaurebes obolehe giresam!

Causarem ohorela caba Pire!

Das zodonurenusagi cab!

Erem Iadanahe!

Pilahe farezodem zodenurezoda adana gono Iadapiel das home-tohe!

Soba ipame lu ipamis!

Das sobolo vepe zodomeda poamal, od bogira aai ta piape Piamoel

od Vaoan!

Zodacare, eca, od zodameranu! odo cicale Qaa; zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, Hoathahe I A I D A!

her cümleden sonra teşekür etmeyi unutmayın

Daha sonra 2.ye geceğim devamı gelecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikici anahtar

aşağıdaki sözlerle rüzgarların soğuğun fırtınanın buzun gücünü istemektedir onları yadıma çağırmakta ve maji analında kullanılmaktadır ak maji çalışmalrında korunmalarda ve kişisel güç için kullanılır

yine fonetik olarak veiyorum yazıldığı gibi okuyacaksınız

Adagita vau-pa-ahe zodonugonu fa-a-ipe salada!

Vi-i-vau el!

Sobame ial-pereji i-zoda-zodazod pi-adapehe casarema aberameji ta!

Ta-labo paracaleda qo-ta lores-el-qo turebesa ooge balatohe!

Giui cahisa lusada oreri od micalapape cahisa bia ozodonugonu!

Lape noanu tarofe coresa tage o-quo maninu IA-I-DON!

Torezodu!

Gohe-el, zodacare eca ca-no-quoda!

Zodameranu micalazodo od ozodazodame vaurelar; lape zodir!

IOIAD!

Adagita vau-pa-ahe zodonugonu fa-a-ipe salada!

Vi-i-vau el!

Sobame ial-pereji i-zoda-zodazod pi-adapehe casarema aberameji ta!

Ta-labo paracaleda qo-ta lores-el-qo turebesa ooge balatohe!

Giui cahisa lusada oreri od micalapape cahisa bia ozodonugonu!

Lape noanu tarofe coresa tage o-quo maninu IA-I-DON!

Torezodu!

Gohe-el, zodacare eca ca-no-quoda!

Zodameranu micalazodo od ozodazodame vaurelar; lape zodir!

IOIAD!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3. Enokyan Anahtarı

3 anahtarda sislerin, nefesin ve karanlıkları aydınlığa cevirin güçlerin yardımı istenir şifa vermek için iyileştirmek için saf enerji kazanmak için bu anahtar kullanılır . şifa gücü kazanmak için bu sözleri okuyun yine yazıldığı gibi okuyacaksınız

Micama! goho Pe-IAD!

Zodir com-selahe azodien biabe os-lon-dohe!

Norezoda cahisa otahila Gigipahe; vaunudel-cahisa ta-pu-ime qo-mos-pelehe telocahe; qui-i-inu toltoregi cahisa i cahisaji em ozodien; dasata beregida od toreodul!

Ili e-Ol balazodareji, od aala tahilanu-os netaabe: daluga vaomesareji elonusa cape-mi-ali vaoresa CALA homila; cocasabe fafenu izodizodope, od miinoagi de ginetaabe: vaunu na-na-e-el: panupire malapireji caosaji. Pilada noanu vaunalahe balata od-vaoan.

Do-o-i-ape mada: goholore, gohus, amiranu!

Micama!

Yehusozod ca-ca-com, od do-o-a-inu noari micaolazoda a-ai-om!

Casarameji gohia: Zodacare! Vaunigilaji! od im-ua-mar pugo pelapeli Ananael Qo-a-an!

Her cümleden sonra teşekür etmeyi unutmayın !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bend e şunu soruyum :)

bunu fonetik olarak melek harfleriyle yazsak işe yarar mı.Eğer yaramazsa,bunu orjinal yazılışları var mı enokyanla yazılmış ?

çünkü heran açıp okuyamayız,yanımızda taşımakd a isteyebiliriz.Yoksa sadece sesli okunduğunda mı işe yarıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır fonetik olarak yazamak derken,enokyanla yazmak :)

yani nasıl söyleyim

mesela Pe-IAD! kelimesini aynen sırayla enokyan harfleriyle önce "p" sonra "e" ...şeklinde enokyan harflariyl yazmak.Zaten okumak için dğeil,okumamak için :)

yani enokyan harflerinin zaten kendi enerjisi var,sadece yazmak da yetiyor bazı şeyleri gerçekleştirmek için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlamayın ama enochian maji ile ilgili yeterlilikte bu sitede kimse olabileceğini sanmam.sadece fikir sahibi olabiliriz diye düşünüyorum.Telaffuzu doğru yapılabilse bile sağlıklı uygulaması imkansız ve Hayatlarını maji sanatına adamış insanların bile uzak durduğu çok riskli yan etkileri olan bir tür.John Dee'nin eserlerini dosyalar bölümüne eklemiştim.

Ama yinede paylaşım için sağol urum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

enokyan maji değil verdiklerim ses yoluyla kapıları acmaya yarayan anahtarlardır yazımı ile okunuşu faklı ben okumanız gereken şekliyle verdim yazumu daha farklı latin alfabesine cevrilmiş olarak yazımı var birde melek alfabesi şeklinde yazımı var enokyan maji sanato okdar genişki benim burda verdiklerim sesli okunan 48 anahtardan ilk üçü oldu hepsini sırayla vereceğim ama büyü uygulamalarını burda vermeyeceğim

--------------------

4.anahtar da gök gürültüsünden yani yıldırımlara bulutlara seslenilir neşe keyif mutluluk için yapılır ak majilerde mutluluk ve aşk maji çalışmalarında kullanılır mevsimleri doğa olaylarını ve yapılan ayinleri kutsamak için kullanılır herzamnki gibi fonatik olarak veriyorum yazıldığı gibi okuyacaksınız

4. enokyan anahtarı

Otahil elasadi babaje, od dorepaha gohol !

Gi-cahisaje auauago coremepe peda, dasonuf vi-vau-di-vau?

Casaremi oeli MEAPEME sobame agi coremepo carep-el !

Casaremeji caro-o-dazodi cahisa od vaugeji; dasata ca-pi-mali cahisa ca-pi-ma-on: od elonusahinu cahisa ta el-o CALAA!

Torezodu nor-quasahi od fe-caosaga!

Bagile zodir e-na-IAD: das iod apila!

Do-o-a-ipe quo-A-AL, zodacare!

Zodameranu obelisonugi resat-el aaf nor-mo-lapi!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...