Jump to content

Şaman İlk Adım Tekniği

nevermore

Önerilen Mesajlar

Sitelerde , kitaplarda , orda burda okuduğunuz onlarca teknikten farklı bir teknik anlatacağım size ..

Aslında ğek teknik değil de hazırlanma süreci demek daha doğru ..

Anlatacağım çalışma Tamamen birebir konuşmadan izin alınarak size aktaracağım bir çalışmadır ..

Lütfen kopyala yapıştır yapacak arkadaşlar bunu dikkate alsın ...

Yaz aylarının bir bölümünü İzmir şirincede Geçirdiğimiz iki kırgız arkadaşım var . İki arkadaşın da inanç sistemi orta asya şamanizmi.

İki arkadaşla yıllar önce bir seminerde tanıştık ve o zamandan bu zamana hiç koparmadık bağlarımızı .

Özellikle Ahmed ATIMTAY aileden gelen bir geleneğin şu anda son adımı ..

El verme ytkisine sahip biri .. Tabi bu babadan oğula yada onların oğul olarak gördüğü kişiye verdikleri bir eğitim süreci.

Bizim bildiğimiz yörükler vardır o şekilde yaşayan bir topluluktan bahsediyorum..

Çadırda doğayla iç içe .

Şamanik gelenekleri sonuna kadar yaşayan bunun yanı sıra pagan ve wicca geleneklerinide değişime uğramış şekilde bilen ve uygulayan bir topluluğun el almış en genç üyesi Ahmed..Bildiğiniz isimle Hıdırellez için İzmire gelen ve finallerimi bile unutturup şirinceye gittiğimiz sadece şarap içip doğayla bütünleştiğimiz bir gün içinde konuştuğumuz astral seehatin onlar açısından başlama ve uygulama sürecini anlatacağım size .

Köydeki hr genç hemen hemen bu eğitim sürecini alıyormuş . 12 yaşına basan her erkek çocuğu yanına bir yoldaş alıyor ve o şekilde başlıyorlarmış eğitime .

Yani iki kişilik grup olur . Eğitimi veren yolu çizdiren ise şimdilik Ahmedin babası .. (dedesi 2 sene önce öldü ) sona Bu görev Ahmede geçecek.

Aslına bakarsanız Yaşayış biçimlerimiz çok benzer değil . Dolayısı ile astral seyehat için hazırlık yolculuğu bizim için çok meşakatli olabilir ama fikir açısından , Gerçek bir şaman için Astral ne demektir bunu bilme açısından anlatmakta yarar görüyorum .

önce kafanızda canlansın diye biraz köyden bahsedeyim size .

Misafir olduğum köyü anlatıyorum ..

Şarabı ço9k seviyorlar :D çoluk çocuk şarap onlar için çok özel .. ve tabi ki yasal olmayan bir kaç doğal kaynakta öyle . Bu kısmı gçelim :)

Açıkçası gençler ile yaşlılar arasında inanç farklılığı yok gibi .

Çünkü bu arkadaşlar otağlarda dağda gürül gürül akan bir nehrin yanı başında yaşıyorlar .

Her yer yeşillik yiyeceklerini kendileri üretiyorlar .

Televizyon yrine sohbetlri var . Hikayeleri efsaneleri .

zamanla efsanalar halklar arası benzerlik de göstermis . Misal bizdeki dulkarası vs gibi ..

Mistizm ile ne kadar içli dışlı oldukarını bilseniz hayret edersiniz .

Her çadırda bir kedi mutlaka var Kedilerin hislerinden faydalanıyorlar ve insanların göremediklerini gördüklerini iddia ediyorlar ki kesinlikle katılıyorum .

Ayrıca Ahmedin babası köyün hem son sözcüsü hem doktoru .

Bir çoğunuz için fenomen olan iyi etme teknikleri var . Elini vücutta gezdirerek hastalığa nokta atışı yapabilen bir zat kendisi .

Davulları ile yaptıkları ruh kovma ritüelleri görmeye değer ve biliyormusunuz ritüel sonrası öyle hafifliyorsunuz ki ....

Efendim akşam devam edeceğim ...

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şamanik insiyasyonların en başında seçiln kişi bir dizi teste tabi oluyor. Nların değimi ile sırra ermeden önce geçilmesi gerekn meşakatli bir yol bu .

Zaten kam , bu deneyimi yaşamadan tam olarak şaman olmuyor . Uzun kısmı atlayıp konu ile ilgili olan bölümü anlastmaya çalışacağım .

Öncelikle şunu söyleyeyim .. Şamanizmde yer altına inmeyen ruh yükselemez ..

Yani cehennemi görmeden cennete ulaşamazsın ..

Bu yüzden şamanizmde uyku halleri rüyalar çok önemli ..

Kişi öncelikle sıkı bir perhize giriyor. kesinlikle hayvansal gıdalar tüketmiyor . ki bu sadece et değil buna yoğurt peynir vs de dahil.. Süreyi belirleyen kişi her ne kadar ustası olsada zaman içindeki değişimi bu sürede belirleyici özellik.

Sadece sebze ve meyve ile beslenen kişi her akşam yatmadan önce hazırlanan bir karışımı içmek durumunda ..

( bu karışımı burada vermiyorum ama şunu söyleyebilirim yasal olmayan maddeler içeriyor.)

Tabi bu olaya bizim etik ve kültürel anlayışımız ile bakmamak gerek . Konuya vakıf olanlasr ne demek istediğimi anlamıştır.

Karışımı içmesindeki amaç şu , karışım içindeki maddeler sinir sistemine direk etki ediyor . Yani gün içinde yorulan beyin aslında şuur ile başbaşa kalıyor ve zamanla siz şuurunuzu görüyor oluyorsunuz .

Ayrıce tetra seviyesine kadar çıkan uyku hali o güne kadar bunu hiç yaşamamış beyin zihin ve beden üçlemesini astral seyahat için hazırlıyor ..

Burada amaç bildiğimiz astral seyahat için yapılan tekniklerdeki klasik yöntem ..

Sakin bir oda kendine odaklan birsey düşünme vs durumunu bu insanlar karısımdaki maddeleri kullanarak uyku durumunda zihni yönetebilme gücü veriyor ki görülen her rüya aslında bir çeşit lusid e dönüşüyor.

Lusid rüyadan astrale geçmek çok daha sağlıklı bir iş.

Ancak serbest kalan şuur öyle şeyler görüyor ki ileride yüksek alemlerde gezerkrn bizim deyimimz ile dumura uğramıyor :D

Yani amaç şuur korkusunu yenmek ..

Astral çıkıştaki ilk ve esas konu korkuyu yenmekten geçer ;)

Bu karışım aynı zamanda gün içinde flaşh etkisi yaratarak adayın transa geçmesini sağlıyor .. Sürekli elinde davulla ritm müzik çalarak transı kolaylaştıran kişi ileride astral yolculuk içinde zihnini alıştırmış oluyor ..

Trans halleri tamamen şuursuzluk değil, bu yüzden etraf ile bağlantısı tamamen kopmayan ama farklı boyutta olan şuur posede olmadan bağlantı kurmayı da öğrenmiş oluyor .

Çünkü onları astral alem çalışmaları biraz daha sert ve hızlı ilerliyor .. Yani aylarca çalışan biri bizde sadece bedenini görebilirken bu arkadaş ilk astral deneyiminde farklı boyutlara yolculuk yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süreli bir perhiz bir çok gelenekte mevcut bunda farklı bir durum yok ancak perhiz süresince kullandıkları bir merhem var ki sıkı durun tarif aynen witch merhemi ..

Şuradan inceleyebilirsiniz ..

http://www.gnoxis.com/astral-projeksiyon-icin-witch-merhemleri-40204.html

Bu merhem Ahmedin söylediğine göre kasları gevşetiyor dinginlik veriyor .. Ancak astral denemesine başlamadan önce perhiz boyunca her akşam sürüyorlar.

Tüm Bu süreç boyunca ruhsal arınma en önemli olgu . Sadece astral için değil tabi ki .

Burada eski mısır insiyasyonlarına benzer bir durum söz konusu .

Hoca suya yoğun enerji yüklüyor ve şaman adayıda bu suyla yıkanıyor .. Sebep auranın güçlenmesi .

Benzer bir durum kadim mısır geleneklerindede mevcut okumuştum hatta sitede paylaşmıştım ..

Gün içerisinde kumda yada çimende yürümek toprak ile bütünleşmek ve negatif enerjiyi dışarı akıtmakta bu süreç içinde yapılan rütin işlerden ...

Fark ettiğiniz üzere kimse astral teknik bulup yapmıyor . Yılllar anlatmaya çalıştığım şey de tam bu .. Dur şu tekniği deneyim belki çıkarım demeden önce uzun ve meşakatli bir yol çizmelisiniz ...

Okuyan varmı bilmiyorum ama okuldayım dersden sonra devam edeceğim

:D

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben okuyorum nevermore, orjinal ve elle yazılan bütün yazıları severim, takdir ederim, paylaşman çok güzel teşekkürler :)

Diğer sevindiğim noktaysa, bizim kökenimizin dayandığı şamanizm hakkında yeterli bilginin olmaması ve paylaşılmaması. Bu açıdan da çok sevindim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben okuyorum nevermore, orjinal ve elle yazılan bütün yazıları severim, takdir ederim, paylaşman çok güzel teşekkürler :)

Diğer sevindiğim noktaysa, bizim kökenimizin dayandığı şamanizm hakkında yeterli bilginin olmaması ve paylaşılmaması. Bu açıdan da çok sevindim.

senden hiç şüphem yok zaten :) teşekkür ederim . Çok ilginç şeyler anlatacağım mutlaka bildiğin bilmediklerinde ise şaşıracağin noktalar olacak çünkü ben dumur olmuştum bazı karışımlar ve madeleler i es geçiyorum malum sebeplerden . Ancak tüm bu aşamalardan sonra çıkılan projeksiyonlarda da yaşanılanları yazmayı düşünüyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaman inancında astral seyehat kavramı bizim bildiğimizden biraz farklı anlamar taşıyor.

Bir kaç küçük değişiklik olsada tüm şamanik geleneklerde astral seyahat aslında anlam itibariyle kuş tüyüne dönüşen ölmüş kişilerin ruhları ile buluşmaktır..

Yani aslında bunca zorlukla uğraşmak tamamen gelenek ve astral seyahat denilen çalışmanın şamanlar için farklı anlam taşıması.

Buraya kadar anlatılanlar aslında sadece astral seyahat için değil hemen hemen tüm çalışmlar için gerekli ön hazırlık..

Bahsettiğim bir aylık süreç içerisinde son on günlük bir meditasyon çalışması varmış.

Bi kaç noktada bağlantı kurdum aslında ..

Şöyle ki ,

Gün batımında çadırında deli gibi dönen bir şaman düşünün.. ( bu size tanıdık geliyormu :) ) ve elbette bu dönme hareketi davul sesi eşliğinde kişi transa geçinceye kadar dsevam ediyor..

Ki bu trans hali lumg gom durumuna kadar devam ediyor..http://www.gnoxis.com/lung-gom-pa-37492.html

Ne olduğunu yukarıda ki linkte okuyabilirsiniz..

Bu şekilde trans haline geçmiş kişinin . Birde yine tek düze davul ritmi eşliğinde meditasyon yaptığını düşünürsek zaten nirvanaya yaklaşmış sayabiliriz ..

On gün boyunca her akşam devam eden bu çalışma rüya kesei eşliğinde güzel bir uykuyla son buluyormuş.. Ancak uyurken arkadaşlar boş durmuyor elbet :)

Lusid çalışmaları ve rüya günlüğü tutuyorlar...

....

Bir sonraki yazıda astral denemesini anlatacağım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nevermore her başlığın ve mesajın altın değerinde :) Ben hala şamanist olan Türk kabileleri olduğunu biliyordum ama İzmir'de de oldukları aklımın ucundan bile geçmezdi açıkçası, her ne kadar Kırgız, Özbek çiftlikleri, köyleri vs olsa da.

Dörtgözle yazının devamını bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok merak ettiğiniz bir şeyi bu işi dinsel bir ritüel olarak algılayan o şekilde yapan arkadaşımın ağzından aktaracağım ..

Astral projeksiyonda maddelere dokunabilirmiyiz ?

Ahmedin anlattıklarını yazıyorum şimdi .

Astral seyahat bizim için sizin internette okuduğunuzdan farklı .. Hatta astral uçuş inancımızın temelini oluşturur.. Çünkü Göğe çıkış ve ruhlar alemine yolculuk hep bu seyahatte gerçekleşir . Ayrıca şamanik alt dünya yolculuğuda öyle ..

Vay be demiştim ben :D E tabi konu bu cevaplayanda ahmed olunca yer şirincenin tepesi de olunca tadından yenmeyen bir sohbetti ..Bu arada tüm bu yazdıklarım ondan izin alınarak aktarılıyor bilginiz olsun :)

Maddelere dokunma kısmına gelince , bozuk türkçesini ben düzelterek aktarıyorum ..

Astral seyahatta bildiğin gibi kademeler var .. Bu kademelere ulaşmak kordonunun ( gümüş kordondan bahsediyor) esnekliği ile ilgili ve tabi uluların izni ile .. Burada ki ulular kim bilmiyorum tanrılar değilmiş ama...

Ancak yoğun trans halindeki kişi astral projeksiyon çıkışını gerçekleştirdiginde önce bulunduğu yeri görür tıpkı uyanıkken olduğu gibi . Tabi bu algı sorununu ortadan kaldırmak yani bedeni gördüğün an geri dönme olayını yok etmek için yukarılarda bahsettiğim ve bahsettmediğim bir sürü çalışma yapıruz .Neyse bu kısmı sonra anlatırım ..

Çıkış işlemi gerçekleşti astral bedenin ayrıldı ve yoğun enerji şeklinde bedeninin bulunduğu yerde duruyor .. İşte bu noktada bir aylık yoğun çalışmanın etkisini görürsün .. Telkin yaparak şuurunu açarsın ki dumura uğrayıp geri dönmesin ..

Çok merak etmiyorsan bakma bedenine zaten bildiğin beden .. Ve mümkün olduğunca görüntüler sesler üzerine yoğunlaşma .. Zihninden su gibi aksın onlar . Çünkü astral seyahatte amaç kademeleri geçmektir ..

Çıkış esnasında hisstttiğin çınlamalar çıktıktan kısa bi süre sonra kesilir .. Bulunduğun ortam farklı görünebilir yani normalde kapın karşında olması gerekirken başka yerde olabilir .. Buna zihin yansıması diyoruz .Hani gözün kapalı iken kapının yerini bulursun ya işte beyin onu algılar ama şuur farklılığın olduğunu farkeder .. Karışık bi durum ( bizim bildiğimiz alis etkisi anlattığı)

İlk başta yapman gereken sey kapıyı açmadan diğer tarafa geçmek .. işte ilk kademe de bu zaten .. Sen diger odaya geçeceğini düşünürsün ama karşılastığın yer bambaşka bir yrde olabilir .. Şok olmayascaksın korkmayacaksın .

Hepsini olgunlukla sindire sindire yaşayacaksın ...Büyük çoğunlukla seyrek bi şekilde bedenler göreceksin .. onlarda seni görür ama gelip geçici görüntülerdir bunlar .. Gerçekten gördüğün kişilerin sureti vardır yani beyin aldatmacası değildir .. buraya kadar hersey rüya gibi yönetebildiğin bir hayal gibi ..

Ancak bir süre sonra görüntüler bulanıklasır . Yani şu bildiğin varlıklar saçma görüntüler anlamsız paranoyaslar başlar mesela ben sürekli soba görüyordum ..

İşte kullandığımız karışımların etkisi burtada devreye girer zaten absürd görüntülere alışmış olan beyin noluyo be diye kaçmaya çalışmaz :D ..

görüntüler tamaen bulanıklaştıktan sonra anlatamayacağım bi şekilde yolunu bulursun bunu nasıl oldugunu bilmiyorum ama bulursun işte ..

Gideceğin yeri artık sen tayin etmiyorsundur .. Rüzgara yönelmek en doğrsu ... rüzgarın geldiği yerde mutlaka teiz enrji vardır .. tabi amacın alt dünya yolculugu değilse ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok dostum unutmadım ama sırayla gideyim dedim . ben direk maddelerden baslayacaktım aslında sonra dedim ki ilk çıkıştan başlayıp devam edersem daha anlaşılır olur

Ve evet açtığım bi kaç konu yavaş ilerliyor ama mazur görün artık .Birde yazarken harf hataları yapıyorum çok kötü bir klavyem var bu yüzden de kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bütün olay bu içilen karışımda saklı gibi geldi bana :) bir yerde okumuştum aslında bu tarz bi karışım ama içinde bulunan 2 bitkinin satışı yasakmış kafa yaptığı için :) diğerlerini rahatlıkla aktarlarda bulabiliyoruz :) dediğin gibi never sinir sistemine işliyor ve bahsettiğin şekilde bir etkisi vardı ama yinede bilemem onu okuduğum yerde bu işlerle ilgisi alakası olan bir yer değildi ama bu tarz işler içinde kullanıldığı yazıyordu :) bizde denemek istesek o bitkileri elde etmemiz oldukca zor olur :( bir sıfır öndeler :) gerçi arayan herşeyi bulurmuş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Basit bir ayahuasca yapmak için TRde yapabileceğiniz en kolay yol ney yapımında kullanılan Kargı Kamışı(DMT içerir) ve Üzerlik Tohumunu saatlerce kaynatmak.Ta ki özütünü veresiye dek.Yasal bir sıkıntı yok, korkmayın.Ayahuasca dediğimiz şey zaten DMT içeren bir bitkiyle MAOI inhibitörü içeren bir bitkinin karışımıdır.DMT içeren ve MAOI inhibitörü her bitkiden ayahuasca yapılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel konu never, eline sağlık. Bu sanrılandırıcı bitkilerle ilgili de önerebileceğim kitap psikedelik şamanizm'dir. Bütün sanrılandırıcı bitkilerin ve etkilerinn detaylı anlatımı mevcut.

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Basit bir ayahuasca yapmak için TRde yapabileceğiniz en kolay yol ney yapımında kullanılan Kargı Kamışı(DMT içerir) ve Üzerlik Tohumunu saatlerce kaynatmak.Ta ki özütünü veresiye dek.Yasal bir sıkıntı yok, korkmayın.Ayahuasca dediğimiz şey zaten DMT içeren bir bitkiyle MAOI inhibitörü içeren bir bitkinin karışımıdır.DMT içeren ve MAOI inhibitörü her bitkiden ayahuasca yapılır.

DMT bağımlılık yapıyor ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu şimdi okuma fırsatı buldum. Cok güzel bir deneyim olmuş hayat yasam ve din felsefelerini köten alıp bir öğretmen tarafından bilinçli bir yol ile seviyeleri atlamak. İzmir şirince şarap bunlar bile biz şehir cocukları için kafa yapmalı bunuda söylemedn gecemeyeceğim. Bi arakdas yorumlarde kıskanıoyurm onları demşti kabaca tarif edersem eğer. Aynen ebnde kıskanıyorum cünkü biz bu tür şeyler yapmaya calıstıgımızda farklı karsılanıp ters teğkiler alıyoruz he tabi ona keza takmamayıda öğreniyoruz. ellerine saglık tekrardan never. Devamını beklemekteyiz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hikayeyi okuduğum ilk anda aklıma bir film geldi. Filmin adını o anda hatırlayamadım.

Sonra "ayahuasca" kelimesini arattırıp şans eseri ismine, 2004 yapımı "blueberry"e ulaştım...

Herkeste az, biraz, çok, ego mutlaka vardır.

Ego ise bizim anne rahmine düştüğümüz andan itibaren oluşturduğumuz veya dönüştüğümüz "sahte benlik"ten başka birşey değildir.

Filmin konusunu pek hatırlamasamda ana karakterin şamanik bir ritüelden geçmesi ve korkularıyla yüzleşmesi gerekiyordu..

Şaman bir karışım hazırlar ve adama içirir. Sonunda adam korkularıyla(egonun kaynağıyla) yüzleşeceği trans haline girer.

Bende bu ritüeli deneyimlemek istiyorum.

Kargı kamışı ve Üzerlik otu veya tohumu aklıma yatan ve bulunması kolay görünen iki bitki.

Ama bunu yapmadan önce daha önce denemiş kişiler varsa yapım aşamasını, dozajları ve deneyimlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...