Jump to content

Necronomicon'dan ufak bir bölüm.(copy paste değildir.)

faust

Önerilen Mesajlar

Hangi Ruhlar Yararlı Olabilir

Çağırma törenlerinde herhangi türde bir ruh çağırılabilir ve sorularınızı yanıtlayana ya da arzu ettiğiniz şeyi yapana kadar alıkonulabilir.Ölülerin ruhları uyandırılabilir.Doğmamışların ruhları uyandırılabilir.Alevlerin ruhları uyandırılabilir.Hepsi içinde,en önemlileri Binbir ruhlardır ve deneylerin esnasında bunları bileceksin.Pek çok başkalarıda vardır,ama bazılarının hiç gücü yoktur ve sadece kargaşa yaratırlar.

İlk ayinlerde çağırılmak için en iyi Ruhlar,mükemmel şekilde hazır bulunan ve Dışarının dikkatli gözcüleri olan,Tanrı MARDUK'un İsimlerinin elli ruhudur.İhtiyaç duyulduğundan daha uzun süre alıkonulmamalıdırlar ve bazıları gerçekten sabırsız ve vahşi tabiata sahiptir ve görevleri olabilecek en kısa zamanda verilmelidir ve sonra serbest bırakılmaları gerekir.

Bunların ardından,Rahip,Yürüyormuş gibi yaparak onların Yollarına ayak bastıktan sonra,Yedi Kürenin ruhları faydalanmak için çağırılmalıdır.Rahip NANNA kapısına giriş hakkı kazandıktan sonra,ama daha öncesinde değil,o krallığın Ruhlarını çağırabilir.Bunları seyahatin esnasında öğreneceksin ve LIBAT'ın,Kraliçe İSHTAR'ın kürelerinin çalışmaları ile ilgili birkaç soylu formül haricinde,burada yazılmalarına gerek yoktur.Bunlar erkek ve kadınlar arasında muhabbet yaratan nazik tutkuların çalışmalarıdır.Ve en iyi şekilde beyaz bir daire içinde,Rahip temizlenince ve temiz bir elbise giyince yapılmalıdır.

Başlangıç niteliğindeki arınma yakarısı

Gökyüzünün parlak olanı,bilge İSHTAR

Tanrıların sahibesi,'evet'i gerçek 'evet olan

Tanrıların kibirlisi,Onun ki kumandası en üstündür

Gökyüzünün ve Yeryüzünün Sahibesi,her yeri yöneten

ISHTAR,İsmin ile bütün başlar eğilir

Ben...oğlu.... senin önünde eğiyorum başımı

Bedenim lacivert taşı gibi arınsın!

Yüzüm kaymaktaşı gibi parlasın!

Parlak gümüş gibi ve kızılımtrak altın gibi olayım,sönük değil!

Bir Kadının aşkını kazanmak

(aşağıdakini bir elmaya veya nara üç kez oku,meyveyi,sıkıp suyunu içmesi için bir kadına ver ve emin ol ki sana gelecektir.)

munus sıgsıgga ag bara ye

ınnın aggısh xashxur gıshnu urma

shazıga bara ye

zıgashubba na agsıshamazıga

namza ye ınnın durre esh akkı

ugu agba veagub!

Cinsel Gücü Geri Kazanmak

(Bir harp teline üç düğüm at,bunu sağ ve sol elinin etrafına sar ve aşağıdaki büyülü sözleri yedi kez oku ve cinsel güç geri dönecektir.)

lıllık ım lınu ush kırı

lıshtakssır erpetumma tıku lıttuk

nı yısh lıbbı ıa lu amesh ıd gınmesh

ısharı lu sayan sayammı ye

la urrada ultu muxxısha!

lütfen tıklayın

http://www.gnoxis.com/forum/basitce-maji-ve-buyu-t6914.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence necronomincon lovecra+gerçek karışımı. Yani gerçek uygulamalar var ama lovecraftında bir elinden geçip değiştirilmiş. Mesela mumla istediğiniz birinin ruhunu çağırma ritüeli okumuştum. Ve gerçekten işe yarar bir ritüeldi (İçinde isim falan yoktu.) ve de ilk girişlerinde bilgeliğe giden yolu ezoterik artı farklı sembollerle anlatılmış. 7 kademe falan olduğunu 7 basamak olarak sembolleştirmiş. Yani ezoterik yanı da var. ilginç bir kitap...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bir uyarıda bulunmak istiyorum necronomicondaki ritüeller tecrübesiz majisyenler için çok kötü sonuçlar doğuracak kadar riskli ve tehlikelidir.Lütfen bu konuda bilgi sahibi değilseniz ve belli bir düzeyde maji uygulamasına sahip değilseniz uygulama girişiminde bulunmayın.Saygılarımla,HDHM!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://altikirkbes.wordpress.com/2010/11/14/necronomicon/ bu linki bir incelermisiniz.altıkırkbeş yayınları necronomicon u türkçeye çevirmiş.elinde olan varsa e-kitap olarak buraya yükleyebilirse iyi olur.teşekkürler.

Burada bahsi geçenden farklı bir kitap aslında Necronomicon. 6.45 yayınları, yeraltı edebiyatının doğal dinamiklerinden dolayı bazen su koyvermeden beter hareketler yapmaya müsait bir yayınevidir (metin değiştirme, edisyonu baştan aşağıya yeniden yazma, yazar adlarını karıştırma, tanınmamış (bir takım) yazarların tanınmış yazarların üslubunu taklit edip onların ağzından yazması ve ismini kullanması) ve her yayınına ciddiyet ile yaklaşılmamalıdır. Bu kitapta da kafasına göre bir Yazar adı yaratmışlardır. Gerçek Necronomicon olmadığı şüphesizdir. :) Doğru ile kurgu arasında bir sentez olacağını tahmin etmekteyim, okkültizm açısından değerli bilgiler olacağı kuşkusuzdur. Bu tip kitaplar bu yayınevinin kırık mizah anlayışının ilk örneği değildir. Zira H.G Ginger diye birisi yok, eğer olsaydı ve bir necronomicon yazmış olsaydı, muhtemelen en azından bir wikipedia sayfası olurdu. Ama H.R Giger diye bir Okkultist, Ressam var. Ki her ciddi okkült öğrencisi tarafından incelenmesi gereken bir sanatçıdır kanımca. Aynı temanın kurgusal bir bütünlükte altı ayrı edebiyat ustasının ağzından yazıldığı öne sürülen ''Gizli Hava Müzesi'' yayınevinin "yerse" edebiyatının bir başka örneğidir, ki bu kitabın yazarının Cem Akaş olduğu düşünülmekte. Öte yandan H.R Giger'ın Necronomicon'u bir Artbooktur bu yüzden yaklaşık A5 boyutunda bir hamur kağıda basılabilecek bir şey değildir... H.R Giger'ın Necronomicon'unun linki aşağıdadır...

http://www.amazon.com/H-R-Gigers-Necronomicon-Giger/dp/0962344729/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1331155002&sr=8-5

Lovecraft hikayelerinde Necronomicon'dan bahsettiğinden beri, bayağı popüler olduğu için bir kaç tane Necronomicon adıyla eser var ve bence bu kavram karışıklıklarını kaldırmak için bir başlık açılmalı... Simon'un Necronomicon'u, bu isim etrafında, içinde gerçekten Ritüeller ve uygulamalar barındıran tek kitaptır. Bu da yine başka bir "yerse" durumudur. Zahmet edip okuyanlar bunu anlayacaktır...

Özetlemek gerekirse, H.P Lovecraft zamanında hikayelerinden birinde Necronomicon diye bir kitaptan bahsetti ve bu ilgi gördü... Eğer Necronomicon ve H.P Lovecraft'ın bunu aldığı kaynağın doğası ile ilgili biraz olsun bilgi edinilmek istenirse kaynak kitaplar, "Outside The Circles of Time - Kenneth Grant" ve "Liber 231 - Aleister Crowley"dır.

Ki Kenneth Grant'in bahsettiği şeyleri anlayabilen için, Typhonian Magick ekolü zaten Necronomicon'un özünü barındırır. Ancak Liber 231, şu anki konumuzun bağlamının çok dışındadır, yine de Typhonian geleneğinin inşa edildiği temellerden biridir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

altıkırkbeş yayınlarının çıkardığı necronomicon, simon'un necronomiconun çevirisidir. Her nedense yazarına h.r.ginger demişler... Homoridens senin verdiğin linkteki kitap değil çeviri olan... Baştaki tablolar, sigiller, büyüler ve dualar birebir simon'un çevirisiyle aynı yani buna bağlı kalmışlar. Tabi ufak tefek eksikler veya yanlış çeviriler olabilir. O kadar detayına incelemedim :) Sadece yazarı sallamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

altıkırkbeş yayınlarının çıkardığı necronomicon, simon'un necronomiconun çevirisidir. Her nedense yazarına h.r.ginger demişler... Homoridens senin verdiğin linkteki kitap değil çeviri olan... Baştaki tablolar, sigiller, büyüler ve dualar birebir simon'un çevirisiyle aynı yani buna bağlı kalmışlar. Tabi ufak tefek eksikler veya yanlış çeviriler olabilir. O kadar detayına incelemedim :) Sadece yazarı sallamışlar.
Bu kitabın tamamını e-kitap olarak pdf formatında foruma yükleyebilirmisiniz.teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir tane Necronomicon bulup çevirmek zorundalar zaten, işlerine en yarayacak Simon'unki. Ama yine de bu yayınevinin bazı ciddiyetsizliklerini çok gereksiz buluyorum ama katkılarından affediyorum, Kadıköylülüklerine veriyorum. (:derisive:)

Neden Simon yazmamışlar yazar adına, şimdi o aklıma takıldı... Herhalde telif ödememek için.

Açıkçası ben bu 6.45 edisyonunu okumadan bir şeyler yazdım, beni aydınlattığın için teşekkür ederim Sirius. Bir göz atarım ve karşılaştırırım yakın bir zamanda. İngilizce Simon'un Necronomicon'u var bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...