Jump to content

29 Ekim Kutlu olsun

frezya

Önerilen Mesajlar

‘Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz!’ Mustafa Kemal Atatürk çoktan beri tasarladığı cumhuriyetin ilanı hazırlıklarını tamamlamıştı. 28 Ekim 1923 akşamı yakın arkadaşlarını Çankaya Köşkü’ne çağırdı ve onlara cumhuriyetin gerekliliğinden bahsetti.

http://www.iyikidogdun.net/icerik/cici/g/post/toren.jpg

Cumhuriyetin ilanı

29 Ekim 1923 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan cumhuriyet önergesi, meclis tarafından kabul edildi. Böylece ülkemize getirdiği yeniliklerle milletimize her zaman ışık tutan Atatürk, bir kez daha milletimizin doğuşuna öncülük etti.

Cumhuriyetimizin doğum günü 29 Ekim, her yıl Türk ulusunun yeniden doğuşu olarak anılır. Tüm ülkede coşku ile kutlanır. Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yıl kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 günü verdiği ‘Onuncu Yıl Nutku’nda, cumhuriyetimizin kutlandığı bu günleri “en büyük bayram” olarak nitelendirmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yürüyüş vb. etkinlikler vardır mutlaka Taksim'de bilgisi olan varsa söyleyebilir mi? Bazı şerefsizler yüzünden Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamaktan keyif alamıyorum artık. Cumhuriyet kurulmasın diye her yolu deneyen Türk düşmanı Türklerin torunları sarmış dört bir yanı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yürüyüş vb. etkinlikler vardır mutlaka Taksim'de bilgisi olan varsa söyleyebilir mi? Bazı şerefsizler yüzünden Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamaktan keyif alamıyorum artık. Cumhuriyet kurulmasın diye her yolu deneyen Türk düşmanı Türklerin torunları sarmış dört bir yanı.

Bizler Ulu ÖnderimiZ ATAmızın armağan ettiği bu vatanın kuruluş bayramını dahada çoşkulu kutlamalıyız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarım.

Ve özel bir teşekkür etmek istiyorum hepinize: Kulübümüze göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka, Atatürk sevgisi, ve geleceğe daha umutlu ve daha mutlu bakan insanların bu ülke için söyleyecek sözleri ve yapacak işleri olduğunu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her gecen gun biraz daha kutlama coskusu azalıyor ...tek korkum cumhurıyet kelımesının anlamını yıtırmesı ...günümüzde ya laiksindir ya müslüman seklindeki tabirlere cevabım hep aynı ben laiğim..son nefesıme kadarda laik kalıcagım ...bu cumhırıyet ugruna dokulen kanları yoka sayamam saptırılmış bir din ve şeriatciler yerine vatanımı sehırleri atamı cumhurıyetımı bagımsızlıgımı laikliğimi sectım......gonlunde senı tasıyanların kanı kurumadıkca emanetıne ıhanet etmeyecegiz eminim duyuyorsundur atam...

bir kelime işadet ile musluman olabılırsın....

ama türk olamazsın...

ben türküm demekle türk olunmaz....

türklük yürekteki asalettir...

ve şu sözleri unutmamaktır...

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.

İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

29-EKI~1.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir arkaplan çalışması

1024x768 : Mustafa Kemal Atatürk

1280x720 : Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyete, cumhuriyeti savunana, Atatürk'e, hatta Atatürk resimlerine bile tahammül edemiyor bazıları... Arkanda büyük bir millet ve o büyük millete yakışan aydınlık bir gelecek bırakarak hayata gözlerini yummak ne kadar da güzel olmalı Mustafa Kemal Atatürk...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her gecen gun biraz daha kutlama coskusu azalıyor ...tek korkum cumhurıyet kelımesının anlamını yıtırmesı ...günümüzde ya laiksindir ya müslüman seklindeki tabirlere cevabım hep aynı ben laiğim..son nefesıme kadarda laik kalıcagım ...bu cumhırıyet ugruna dokulen kanları yoka sayamam saptırılmış bir din ve şeriatciler yerine vatanımı sehırleri atamı cumhurıyetımı bagımsızlıgımı laikliğimi sectım......gonlunde senı tasıyanların kanı kurumadıkca emanetıne ıhanet etmeyecegiz eminim duyuyorsundur atam...

bir kelime işadet ile musluman olabılırsın....

ama türk olamazsın...

ben türküm demekle türk olunmaz....

türklük yürekteki asalettir...

ve şu sözleri unutmamaktır...

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.

İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

[ATTACH=CONFIG]5170[/ATTACH]

Yav arkadaşım yazdıklarını kendinden geçerek mi yazıyorsun. kelime işadet ne demek? müslümanlıkla türklük'ü nasıl aynı kefeye koyuyorsun? sana müslüman mısın laik misin diye sorunca bu soruda mantık hatası olmasına rağmen (kendinde bundan yakınıyorsun) niye bir cevap verme ihtiyacı duyuyorsun? insanların inancına neden saptırılmış diyorsun? ayrıca türklük bir millettir, ırk değil.ben türküm diyen türktür. ve galiba türkçeyle ilgili sorunun var ki imzanda bile yanlış yazıyor. ve hafleri neden kafam büyüklüğünde yazıyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir insanın hem laik hem Müslüman, hem Atatürkçü hem dindar olamayacağını söyleyen, kendini Hz. Muhammed ile Atatürk arasında seçim yapmak zorunda sanan, okumayı öğrenmeden ellerine silah tutuşturulan, İstiklal Marşı'nı, andımızı okumayı reddeden, hacıdan hocadan medet uman sonsuz cahilliğe batmış insanların ülkesidir burası.

Atatürk'ü sevene din düşmanı, Türkiye Türklerindir diyene ırkçı, milletini sevene faşist, metal dinleyene satanist, şehide kelle, teröriste özgürlük savaşçıcı, İzmirlilere gavur, etek giyene fahişe, saçları görünmeyene namuslu denilen, sanki yokmuş gibi "daha fazla özgürlük!, demokrasi nerede" diye inleyenlerin fotoğrafından bile korktuğu bir liderin kurduğu ülkedir burası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...