Jump to content

Neden Demonlarla Antlaşma Yapılıyor

MiDNiGHT

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar sitede yeniyim biraz okudum gönderilenleri ilgimi çekti bende bişeyler yazmak istedim. öncelikle şunu bilmeliyizki allahın yarattığı en üstün alem insanoğludur yani ademoğulları demondan medet bekleyen bekliyen arkadaşlarımın bunu bilmesinde fayda var düşünün çağırıyorsun ve geliyor peki o seni çağırabiliyormu sen çağırdığında geliyor buda senden düşük seviyede olduğunun ispatıdır. ayrıca şuda var bunların en büyüğü azazil (Seytan) değilmi allah ona adem a.s secde etmesini buyrumuştur çünkü adem a.s ondan üstündür ama şeytan bunu red etmiştir ve cennetten uzaklaştırılmıştır. insanoğlundaki yaradılış hiç bi varlıkta yoktur yani kendinizin bile neler yapabileciğini asla bilemezsiniz. site bilgi edinme amaçlıdır operatör arkadaşlar bilgiyi paylaşır. olay budur gelin siz vazgecin bu antlaşma sevdasından insanoğlunun sırlarını çözün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkes senin bu inançlarına bağlı değil bunu unutma. Demonları Tanrı olarak görenler de var. Bir de bizden düşük seviye diyorsun ama işte aması var senden benden düşük seviyede değiller. Senin inancın gereği bunları söyleğini görüyorum ama belirteyim senin inancında da Allah katında en üstün varlık insandır. Bu dünyada değil.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitede en sevdiğim özellik, buradaki herkesin birbirinin dini düşüncelerine inançlarına saygı göstermesidir. İnanç tartışılabilen bir kavram olmadığından herkesin inancının ve dini düşünceleri konusunda kendi yolunu çizmesi taraftarıyım. Site bilgi paylaşımını hedefliyor gibi geliyor bana, sonuca varılmayacak tartışmaları değil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tanrı olarak görenler var diyosun peki öyle düşünenler neden esir almaya çalışıyor tanrı esir alınırmı tanrı antlaşma yaparmı tanrı çağırdığında gelirmi hayır bence yanlış görüyorlar

:) ben bazıları dedim.Misal benim için tanrı değiller. Yani birçok inanç ve din var dünyada sen inandığın doğrultuda uyarını yaptın ama bu konu tartışmaya döner. Ve böyle olursa kilitlenir ve silinir. Bu çok gereksiz bir tartışma bu yüzden. İsteyen istediğini Tanrı olarak görbilir.Buna kimse müdahale edemez.İnsanlar özgür iredelidir.Ve seçme hakları vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben saygı duyarım bak benim inancımda Kuran-i Kerim'de demon diye bişey gecmez ve ben hiç görmedim konusmadım ama varlığını inkar etmiyorumki buda saygı duyduğum anlamına gelir inş. tatrtışma olmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Midnight böyle bir eleştiri veya uyarıda bulunabilmen için sitedeki herkesin İslam dinine bağlı olması gerekli ama değiller. Sitedeki üyeler çok çeşitli dinlere inandıkları(veya inanmadıkları gibi) herkeste kendi inanış ve görüşlerine sahip. Yani senin dinin böyle söylediği için demonlar insanoğlundan güçsüz olmak zorunda değil. Bazı inanışa göre demon yok, kimisine göre tanrı yok. Eleştiri ve uyarı yapmadan önce birazcık bakış açısını genişletmek ve empati kurmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saygı duyduğunu belirten mesajlar yazabilen bir üye aynı tavrı konusu için seçtiği başlıkta da göstermelidir. Toplistte böyle bir ifade görmek hoş değil açıkçası.. niyetinizi ve fikrinizi belli ettiğiniz ilk cümlenizdir başlıklar.. bu konuya da biraz özen gösterelim ki herşey yolunda gitmeye devam etsin. Bölümden sorumlu moderatörümüz bununla ilgilensin konu öyle devam etsin lütfen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Midnight böyle bir eleştiri veya uyarıda bulunabilmen için sitedeki herkesin İslam dinine bağlı olması gerekli ama değiller. Sitedeki üyeler çok çeşitli dinlere inandıkları(veya inanmadıkları gibi) herkeste kendi inanış ve görüşlerine sahip. Yani senin dinin böyle söylediği için demonlar insanoğlundan güçsüz olmak zorunda değil. Bazı inanışa göre demon yok, kimisine göre tanrı yok. Eleştiri ve uyarı yapmadan önce birazcık bakış açısını genişletmek ve empati kurmak gerekiyor.

daha iyi şekilde açıklayamazdım. kesinlikle katılıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

demıssınkı cagrıyoruz gelıyorlar onlar bızı neden cagıramıyorlar...soyle soyleyelım cunkı bız onların oldugu yere onlar cagırsda gıdemıyoruzz :) üstünüz ama bız melekler gıbı yargılanmadan cennete gıremıyoruz....sadece kuranda yazanlara ınanıyorsunuz pekı neden ustunuz bunuda sız acıklayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hoş geldiniz . seviyeli tutumunuz için de ayrıca teşekkür ederim . ancak fazlaca bilgi sahibi olmadığınız (mesajlarınızdan bunu anlıyorum ) bir konuda yorum yapmak için çok erken diye düşünüyorum.Arkadaşların da bahsettiği üzere sizin inancınıza göre bahsedilen varlıklar insanlardan üstün değiller hatta tanrı ve insanlara düşmanlar. Ancak kuranda geçmiyor dediğiniz varlıkları kuranda yok saymıyor isim olarak olmasa da var oldukları bir çok ayetde geçiyor? Onlar çağırınca biz gidemiyoruz ? Yo gayet gidiyoruz . astral projeksiyon da paralel evrenleri inceleyin bunun için .insan denen varlık gücünün farkına varmış olsa idi haklısınız bizden üstün olmazlardi . ama insani duygularımız özellikle egolarimiz yüzünden bu üstünlük zamanla yok oldu . o yüzden değilmidir bunca nefis törpüleme çalışmaları ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

demıssınkı cagrıyoruz gelıyorlar onlar bızı neden cagıramıyorlar...soyle soyleyelım cunkı bız onların oldugu yere onlar cagırsda gıdemıyoruzz :) üstünüz ama bız melekler gıbı yargılanmadan cennete gıremıyoruz....sadece kuranda yazanlara ınanıyorsunuz pekı neden ustunuz bunuda sız acıklayın :)

değerli kardesim söyle sölim insanoğlu istediği yere istediği zaman gidebilir sadece gitmesini öğrenmek lazım ben bilmiyorum ama gidilebileceğini çok iyi biliyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biride şöyle bir değerlendirme yapsa:

tanrıda, azazilde ademdir!!!

ademin konuştuğu kulak verdiği kendidir!

adem kendi ruhaniyetiyle ilahi yönünü birde nefsiyle şeytani yönüne tarafsızca kulak verecek özüne en uygun vasfın kimliğine iradesini teslim edecek ve buna uygun bir yaşam sürmek istemektedir..

ve adem kendi üzerinedeki kararını vermiştir! şeytan(ego) ademdeki ego tanrılığını istemektedir sadece kendi için varolmuştur! öfke, şiddet, intikam -ateş- özelliklerine uygun vasfıyla tüm iyilikleri tüm güzellikleri talan edebilir toprak özelliklerini yakabilirdi adem "BU KENDİNİ" çok iyi tanıyordu..

adem kalbine diz çökerek kalb meclisine kendine elçiydi!

şimdi kim üstün kim alçak kim cehennemde kim cennete!!

bu durumda insanın bir yarısı cennette diğer yarısı cehennemdemidir?

adem bir yönüyle kendine cehennemken bir diğer yönüyle kendine cennetti!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

değerli kardesim söyle sölim insanoğlu istediği yere istediği zaman gidebilir sadece gitmesini öğrenmek lazım ben bilmiyorum ama gidilebileceğini çok iyi biliyorum saygılar.

benım sorumdakı kasıt su siz biz cagırınca gelıyorlar ama onlar bızı neden cagıramıyorlar dedınız ...şeytanın bizi yanına cagırma gıbı bır luksu oldugunu sanmıyorum gercek yasam ıcerısınde yonlendırıp vesvese verebılır...ama onların yaptıgını bız yapabılırmıyız ?yani bizi üstün kılan sey nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkes senin bu inançlarına bağlı değil bunu unutma. Demonları Tanrı olarak görenler de var. Bir de bizden düşük seviye diyorsun ama işte aması var senden benden düşük seviyede değiller. Senin inancın gereği bunları söyleğini görüyorum ama belirteyim senin inancında da Allah katında en üstün varlık insandır. Bu dünyada değil.

boynuzsuzgeyikler iyi bir noktaya değinmiş ama bu insanın dünya boyutundada üstün olamayacağını göstermez en basit örnek boynuzsuz geyiklerin kendisidir bu kadar söyliyim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Midnight birde söyle düşünelim evet Allah katında herşeyden üstün olan biz bunun kıymetini bilebildik mi herkes nefislerini ateşliyor bu Kuran'a göre tam tersi olması gerekiyor peki müslümanların %60 lık veya daha fazla kısmı namaz mı kılıyor Kuran mı okuyor yada hadi müslümanlık demiyelimde Türkiyede diyelim70 milyon müslüman var farzedelim %60lık bir oranı içkiye kumara düşkün bir milletiz ama nüfus cüzdanımızda dini İslam olarak geçiyor değil mi peki bu dinizmizde yasak değilmi yasak aslında şuanda tüm insanlık normalde bizim üstün olmamız gereken varlıklardan daha alçaktır en azından benim görüşüm öyle söylemek istediğim insanlar Allahtan hakkıyla istemedikleri ve tabiki boş duaları sebebiyle elde edemedikleri şeyleri başka başka yollardan elde etmek istiyorlar demonlarla antlaşma yapmakta bunlardan biri umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benım sorumdakı kasıt su siz biz cagırınca gelıyorlar ama onlar bızı neden cagıramıyorlar dedınız ...şeytanın bizi yanına cagırma gıbı bır luksu oldugunu sanmıyorum gercek yasam ıcerısınde yonlendırıp vesvese verebılır...ama onların yaptıgını bız yapabılırmıyız ?yani bizi üstün kılan sey nedir ?

değerli kardesim onların yaptığını derken neyi kasteddin pek anlamadım ama dediğim gibi insanoğlunun gizemlerini araşatırmak lazım çünkü insanoğluna göre imkansız diye bişey yoktur misal biri çıkar kamyonu çeker dişleriyle biri çivi üstüne yatar biri inanılmaz hızlıdır vs. tvde görüyoruz değilmi bunları yapanlar insan değilmi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi öncelikle şuna açıklama getirmek gerekir ki demon dediğimiz şeyin ne olduğunu hiç kimse bilmiyior. Yani konu üstünde bir fikir birliği yok. Hristiyanlara göre demonlar michael ile lucifer arasındaki savaşta cennetten sürülen düşmüş melekler, enkiyanlara göre insan ırkını ve hatta dünyadaki ekosistemi yaratıp uzun süre dünyada hüküm süren üstün uzaylılar, spritüel satanistlere göre yardımsever cici varlıklar,eski dini anlatılarda gözcüler, necromancerlara göre eski tanrılar, islami terminolojiye göreyse kötü huylu cinler. Yani uzun lafın kısası demonları neden çağırdığımız onlara olan bakışımıza göre değişkenlik gösteriyor.

Ortaçağ ve öncesi avrupalı cadı ve büyücüler demonları menfaat sağlamak için çağırır (ilim öğrenmek, hazinelerin yerini bulmak, yaptığı büyülerde yardım almak, düşmanlarını yoketmek vs. vs.) pek çok anlatı bu yöndedir ki bunların en ünlüsü goethe'nin faust isimli eseridir. Ama tabii o dönemde basılan hemen her kitabın kilise baskısıyla şekillenen bir ortamda yazıldığı gerçeğini unutmamak gerekir. Çoğu yazar can güvenliğini sağlayabilmek adına bu tip anlatılardan uzak dururken, yazanların da hemen hemen hepsi kiliseyi hoşnut edecek ifadeler kullanma yoluna gitmiştir.

Spritüel satanistlerde demonlar insiyelerin yardımcısı, inananların koruyucusu rolündedir ve spritüel satanistler uygulamalarında destek görmek, akıl danışmak ve kendi demonlarını tanımak için invokasyonlar yaparlar.

Ama aslına bakarsanız günümüzde patlak veren demon daveti olayının kökeninde şamanik uygulamalar yatar. Doğa ruhlarıyla iletişim halinde yaşayan şamanik topluluklarda ruhla bir olma, ruhtan izin alma, ruhu hoşnut etme gibi kavramlar çok yaygındır. İster inanın ister inanmayın ama insanların kendilerinden önceki kuşakların anıları genler aracılığıyla onları etkiler. Yani şamanik kültürden gelen insanların çoğu aslında farkında bile olmadan şamanik yol ve yöntemlere öykünürler.

Tabi bir de "depresif ergenin demondan beklentileri" konu başlığı var :D Yanlış anlaşılmasın bu sözü kimseyi küçümsemek yada aşağılamak için söylemedim ama şu sıralar gnoxiste ardı ardına açılan demon çağırma başlıklarında hep bu hava var. İnsanlar bazen yaşadıkları sıkıntılarla başedemezler, bunu hepimiz biliyoruz ve büyük ihtimalle yaşamışızdır. Yaşanan ruhsal travmalar sonucu kişi içindeki son umut kırıntılarıyla beraber kendini sorgulamaya başlar ve tanrı inancı, etik değerlere önem verme gibi hususlardan vazgeçer, bunları geride bırakır. Sonrası zaten klasik hikaye dart vader olayı. Herşeyimi kaybettim ben bittim mahvoldum artık karanlık ve zalim yanım ortaya çıktı! Bundan sonra siz benden korkun ey insancıklar, güç kazanmak için ölümü bile göze alıcam, zaten yeni bi başlangıç yapamazsam yaşamamın da anlamı yok, hele şu demon gelsin bi el sıkışalım siz ondan sonra görün beni temalı 3 perdeli müzikal... Kanımca bu arkadaşlara ufak bir elementali obsesif olarak göndermemiz ve akabinde gecenin köründe üzerine doğru uçan tabak çanaklarla karşılaşması halinde bu işlerden elini eteğini çekecektir :D

Şahsi kanaatimce yeterli şekilde çalışıp kendini geliştiren her majisyen, gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra demonlarla iletişim kurmalıdır. Bu iletişimde esas amaç bireyin varolduğu evreni, bu evrenin yapısını ve ihtiva ettiği varlıkları tanımasıdır.Demonlar güvenilir varlıklardır, çağırdığınız diğer varlıklar gibi sizi kandırmakla dolandırmakla vs uğraşmazlar, gerekli görürlerse savunmasız bi anınızda direk barbekü yaparlar. İhtişamlı varlıklardır olur da iletişim kurarsanız kibar davranın, onları kızdırmayın, anlaşmazlığa düşerseniz sinirlenmeden nazikçe uğurlayın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz insanlar maddenin şehvetine yenik düştüğümüzden dolayı böyleyiz. Aslında yapabileceklerimiz sınırsız. Artık hayal bile kurmayan insanlar var. Hatta yalnızken düşünmeyen kişiler gördüm. Ruhun bir anlamı kalmadı sanki. Herşey madde, herkes maddesel. Bu beni deli ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güdülenme ve Algıdaki çok çeşitlilik kuramlarını yeteri kadar örtüştürebilirseniz , anlarsınız bence . :D . Ha birde benim gördüğüm başka birşey . Zaten bu konularla ilgilenen insanların ; başkalarını cezbetmeye ve iradeleri üzerinde etki bırakmaya yönelik son derece tutkun ve manipülatif bir tutuma sahip olmaları . Bu tür davet çalışmalarında bulunan kişiler aynı zamanda telekült çalışmalarına yer veriyor , İnsan doğası ile ilgileniyor , Astral katlarda enerjisel varlıklar ile temas kuruyor falan . Komplike bir mevzu . ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konu artık başka yanıtlara kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...