Jump to content

Aile etkeni.. =(

TheBull

Önerilen Mesajlar

Wiccan olma oylunu seçtiğimden beri, mum sevgimi mitolojiye olan sevgimin kat kat artması sebebiyle annemler "çok böyle şeylere bulaşma, psikolojin bozulur" diyorlar. Bütün şevkim yok oluyor. Meditasyon yapmaya çalışsam, görebilirler ki o zaman bin bir soru çeşidine tutulurum. Aşırı sinirim bozuluyor. Yalnız kalmak istiyorum. Ama olmuyor tabii.. Bir şekilde bu baskıyı görmezden gelmemi sağlayacak bir öneriniz var mı? Aileyle iletişim içermezse sevinirim... Mesela diğerlerinin sözlerinden etkilenmemenin yolu vb.. Büyü olgusunu tamamen psikolojik problem sanan ablam da pek yardımcı olmuyor... Kısacası kimsem yok bana destek çıkacak!! :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

inankı bu konuda hıcbır bılgım yok ama emınımkı deneyımlı arkadaslarımı sana bır sekılde yardımcı olacaklardır....belkıde coklu tanrı oldugu ıcın tedırgın olabılıyorlardır :S (yanlıs degıldır umarım benım bıldıgım tanrı ve tanrıcadan olusuyor cunkı )...ne bılıyım sen medıtasyon yap ıllakı mum yakmana gerek yok...gorurlersede dınlenıyorum negatıf dusuncelerımden kurtuluyorum de ...benım aklıma tek gelen bu ama emınım cok daha ıyı fıkırlı arkadaslarımız cıkacaktır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ailenin tutumunu ve seni tanımamakla beraber geleneksel türk aile yapısı üstünden konuşucak olursak maalesef ki bu çemberi kırmak mümkün değil. Benim tavsiyem kendine ait bi odan varsa ayinlerini gecenin geç saatlerine bırakman aklıma başka bir yol gelmiyor maalesef...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama babasının açısından bakınca da adam haklı aslında:

Muma yazık sonuçta meditasyon yapıcam diye mum boşa gidiyor yarın öbür gün elektrik gitse evde mum yok

-mumlara noldu lan?

-eee baba şey meditasyon yapıyordum da bitti yani...

-!'+%^'+%+^%+^%&'

Bunun birde büyü kısmı var. Nasıl açıklayacaksın adama şimdi hele adam birazda dindarsa gör o zaman aksiyonu 3. sayfa haberlerine çıkar valla :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ailenden birini siteye üye olması için ikna et , gerisini de bana bırak :)

nevermore kendine güveniyorsun :) ama işler hiçte o kadar kolay değil. Bu siteye giren yüzlerce kişi var ve tartışmalardan geçilmiyor. Hepsini ikna edebildin mi :) Bu durumda Maverick'in haklılık payı var.

geleneksel türk aile yapısı üstünden konuşucak olursak maalesef ki bu çemberi kırmak mümkün değil.

Ama bireysel olarak mümkün değil. Bu biraz toplumsal mesele. Ve aynı zamanda sürecin getireceği bir olgu. Ülkemizde en demokrat ailelerde bile her türden kutuplaşma yaşanıyorken, hala feodaliteden arınamamış kimseleri hiç düşünemiyorum bile. Lakin toplumdaki 10 aileden 9'u böyle maalesef.

Bırakın inançları, bir takım kültürel normları bile aşamamışken söz konusu wicca, pagan veya satanizm !!!

Çocuğu hristiyan oldu diye kiliseyi basmaya çalışan ebeveynleri bilirsiniz. Töre cinayetlerine değinmiyorum bile.

Thebull, şimdi ayrı eve çık diyeceğim biraz abest olacak :) Bu durumu yaşayan tek kişinin sen olmadığını bilmeni isterim. Çevremdeki bir çok arkadaşımsenin durumunda. Hatta biri 37 diğeri 42 yaşlarında arkadaşım var. Birisi dini inancını hala eşine ve çocuklarına söyleyebilmiş değil. Diğeride siyasal görüşlerinden dolayı sıkıntı çekiyor ve "ailem eski kafalı kabullenemezler" diye söylemekten çekiniyor. O nedenle üzülmeni gerektirecek pek bir şey yok.

Ancak;

Mesajında "baskıyı görmek" yada "etkilenmek"ten söz etmişsiniz. Anladığım kadarıyla ailenin yada çevrenin görüşlerinden etkileniyorsun. Bu durum henüz oturmamış düşüncede olduğunu gösterir. Etrafın söylemlerini aşmak için önce kendini aşman gerekir. Nasıl yapacağını biliyorsun sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wiccan olma oylunu seçtiğimden beri, mum sevgimi mitolojiye olan sevgimin kat kat artması sebebiyle annemler "çok böyle şeylere bulaşma, psikolojin bozulur" diyorlar. Bütün şevkim yok oluyor. Meditasyon yapmaya çalışsam, görebilirler ki o zaman bin bir soru çeşidine tutulurum. Aşırı sinirim bozuluyor. Yalnız kalmak istiyorum. Ama olmuyor tabii.. Bir şekilde bu baskıyı görmezden gelmemi sağlayacak bir öneriniz var mı? Aileyle iletişim içermezse sevinirim... Mesela diğerlerinin sözlerinden etkilenmemenin yolu vb.. Büyü olgusunu tamamen psikolojik problem sanan ablam da pek yardımcı olmuyor... Kısacası kimsem yok bana destek çıkacak!! :(

birçok kişi aynı sorunu yaşamıştır. Söyleyeceğin bazı şeyler ile onların algı seviyesine indirebilirsin. Mesela psikolojin bozulur demelerine kulak asmamayı öğrenmelisin çünkü hepimize "fazla ileri gitme delirirsin" dediler, şimdiden buna moralin bozulursa ilerde daha ağır laflar geldiğinde ne yapacksın =) Bu sözlere şevkin kırılmasın. En nihayetinde senin dünyan adha farklı. Kitap okumayı, araştırmayı seviyorum siz merak etmeyin diye geçiştir. Öte yandan sosyal hayatını arttır. Hem sosyalim hem okuyorum mesajını verirsen, bu çelişki içerisinde kalmazlar.

Meditasyonlar için ise, direk meditasyon diyebilirsin. Eğer bu bile zorsa, rahatlamak, stressten arınmak için yapıyorum. Psikologlar önermiş diyebilirsin. Veya uzanarak ve geç saaatte meditasyon yap, en kötü durumda uyuyor sanırlar =) Mumlarını kendin al, mum yakmayı sevdiğini söyle. Kesinlikle büyü yaptığını, tanrı ve tanrıçalara inandığını söyleme. BUnları kaldırmak mümkün değildir başlarda.

Her ne kadar bu denli önlemler alsanda zorluklar yaşayacaksın. Hepimiz vakti zamanında yaşadık. Parapsikoloji, spiritülizm, enerjiler vs.. insanlara korkutucu gelir. Başta yadırgarlar. Çocuklarının karanlığa doğru gittiğini düşünürler, böyle endişelenmeleride çok doğaldır. Anne baba olmanın getirdiği endişedir ve bunun doğal olduğunu farket. Lakin pes etme. Çünkü hayatımızın dengede olduğunu, huzurlu olduğumuzu görünce onlarda anladılar. Sende yaşamındaki başarın ve huzurunla bunu onlara kanıtlayabilirsin. Zorlu bir seçimdir ama inan ilerleyen zamanlarda ailen bunu kabul etmek durumunda kalacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben anneme neleri kabul ettirdim. bu da o kadar zor olmasa gerek. zaten meditasyon yaptığımı falan bilio. sadece küçük bi uyarı yaptı. kendini fazla kaptırma ne yaptığından emin olmadan bişeye kalkışma die. bence az çok bilio o da ama anne olarak beni bi şekilde ikaz etmek istedi sanırım. haklı da... ne yaptığını bildiğin sürece hiç bi sorun yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

başkasından destek beklemek ,kendini güçsüz görmektir. sen kendine inandıkça ve aziimle çalışıp çabaladıkça o zaman kimsenin desteğine ihtiyacın kalmaz.

benim ailemde bana meditasyonda destek vermiyor. ama bana ne.. sonuçta benim yapacağım benim içindir,benim yararımadır.

arkadaşım sana tavsiyem ailen de olsa kimseden destek bekleme. Sen güçlü biri olduğuna inanıyorsan başarırsın.

örneğin; KFCyi kuran adam.. Tavuk sosu buluyor ve bunu yaymak için 200den fazla restaurnt geziyor. hherkes dalga geçerek gönderiyor ve sonunda bi restaurant ona şans tanıyor Ve şimdi KFC yi görüyoruz.

Walt disney içinde aynı şey geçerli. Herkesin hayallerni gerçekleştirebileceği, eğleneceği mutlu bir mekan yaratmak istiyor ve bankalardan kredi almak için geziyor.1008den fazla banka onu reddediyor. bi kaç bankadan ufakk ufak krediler alarak şuan ki DİSNEY LANDI kuruyor.. onların desteği yoktu.. defalarca reddedildiler. sence senin hala desteğe ihtiyacın varm ı? meditasyonun senin içindir. kendin için yapacaksın desteği boşver :) kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

babası üye olup siz dordurdunuz ul.n kızımı derse :S :D

sonunda kız babaya voodoo buyusu yapar :D

Ben erkeğim :D

nevermore kendine güveniyorsun :) ama işler hiçte o kadar kolay değil. Bu siteye giren yüzlerce kişi var ve tartışmalardan geçilmiyor. Hepsini ikna edebildin mi :) Bu durumda Maverick'in haklılık payı var.

Ama bireysel olarak mümkün değil. Bu biraz toplumsal mesele. Ve aynı zamanda sürecin getireceği bir olgu. Ülkemizde en demokrat ailelerde bile her türden kutuplaşma yaşanıyorken, hala feodaliteden arınamamış kimseleri hiç düşünemiyorum bile. Lakin toplumdaki 10 aileden 9'u böyle maalesef.

Bırakın inançları, bir takım kültürel normları bile aşamamışken söz konusu wicca, pagan veya satanizm !!!

Çocuğu hristiyan oldu diye kiliseyi basmaya çalışan ebeveynleri bilirsiniz. Töre cinayetlerine değinmiyorum bile.

Thebull, şimdi ayrı eve çık diyeceğim biraz abest olacak :) Bu durumu yaşayan tek kişinin sen olmadığını bilmeni isterim. Çevremdeki bir çok arkadaşımsenin durumunda. Hatta biri 37 diğeri 42 yaşlarında arkadaşım var. Birisi dini inancını hala eşine ve çocuklarına söyleyebilmiş değil. Diğeride siyasal görüşlerinden dolayı sıkıntı çekiyor ve "ailem eski kafalı kabullenemezler" diye söylemekten çekiniyor. O nedenle üzülmeni gerektirecek pek bir şey yok.

Ancak;

Mesajında "baskıyı görmek" yada "etkilenmek"ten söz etmişsiniz. Anladığım kadarıyla ailenin yada çevrenin görüşlerinden etkileniyorsun. Bu durum henüz oturmamış düşüncede olduğunu gösterir. Etrafın söylemlerini aşmak için önce kendini aşman gerekir. Nasıl yapacağını biliyorsun sanırım.

Mumları kendim alıyorum zaten ama şimdi dört elementi veya pentakl ın ne olduğunu "angels&demons" filminden öğrenmişler.. Odama altar yapmam aşırı sinirlerini bozar.. Telekinezi gibi şeylere ablam inanıyor ama büyüye değil.. Ben Tanrı ve Tanrıça olayını "Doğa, enerji ve zamanın" kişiselleştirilmiş hali olarak görüyorum. Bu konuda da kendimden eminim.. Ama annemler her işime karışan, sürekli soru soran tiplerden... Odama sürekli dalan, ne yaptığımı soran vs.. O filmi izlemeleri gerçekten kötü oldu... Filmden sonra gelip uyardı beni zaten. Pentakl koyarsam nelerle uğraştığımı anlar ve huylanır.. 16 yaşındayım. Ayrı eve çıkmam imkansız :D Arkadaşlarım bile normal karşıladılar inançlarımı.. Ama ailem büyük sorun arada.. Onlardan her şeyi saklıyorum hayatım hakkında.. Belki de bu yüzden soruyorlardır. Ama paylaşmak istemiyorum. Paylaşamam...

Kendimi nasıl aşmam gerektiğini bilmiyorum :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Thebull kendini aşmak nedir.

Hayatın boyunca karşına senden daha bilgili ve tecrübeli olduğunu iddia eden birileri mutlaka çıkıcaktır ki hepimizin karşısına çıkıyor.

Çok rastlarız şu laflara;

"Biz neler gördük",

"ooo biz ne badireler atlattık" veya

"benim durumuma gelmen için 10 fırın ekmek yemen lazım"

gibi bu böyle uzayıp gider...

Bu söylemler basit gelebilir. Aslından tecrübeyi öven ve tecrübe en iyi silahtır diyen sözlerin tezahürüdür bunlar.

Sahidende öylemidir?

Rıdvan dilmenden nasıl daha iyi futbol oynayabilirim eğer yeni başlamışsam?

Demirelden nasıl daha iyi yapabilirim siyaset eğer yeni başlamışsam?

Yuri gagarinden nasıl daha iyi astronot olabilirim eğer acemiysem ..

Görüldüğü üzere her zaman tecrübe konuşuyor!

Kendini aşmak genel anlamda bir deyimdir ama bu olanaksızdır. İyi bir koşucu voleybola gelince hiç bir başarı gösteremeyebilir. İyi bi ressam avcılığa gelince ava gidip av olabilir.

Ama sana çok nadir duyabileceğin bir şey söyleyeyim. Ben asla tecrübeye inanmam. O feodal bir silahtır. Rekabetin zorunlu sonucu olan davranış çeşitlerinin, modası geçmiş ve çekmecelere,raflara sıkıştırılmış kalıpların maskelenmiş kirli yüzüdür. Bilgi kavramını silaha dönüşütüren bir zehirdir. Bilgiyi bilgi olmaktan, bilgeyi bilge olmaktan çıkarır.

Kendini aşman için hayatın boyunca sana herkes bir şey söyleyecektir. Şöyle yap, böyle yap.

Onlara kulak ver ama onlara inanma. Kötü niyeti yoktur akıl verenin ama o da bilmiyordur seninle ilgili olan ve sadece sana dair gerçekleri.

Kısaca seni senden daha iyi kim tanıyabilir? Senle ilgili olan bir şeyi senden daha iyi kim bilebilir?

Eğer illaki bir eylem şekli istiyorsan sana yine 2.ci şahsı (ben dahil) aşan bir öneride bulunayım. "Düşünmek".

Belki sıkça duyduğun bir kelime. Ama sahiden nedir düşünmek?

Tecrübeli kimse "düşündüklerine mi" güvenerek konuşuyor yoksa tecrübesi sayesinde "inandıklarına mı"?

Dikkat edersen konudan konuya atlıyorum ve sonu asla gelmiyor ki gelmeyecekte. Eğer ben sonlandırmazsam.

Sanırım mesaj alındı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim.. Anladım sanırım...

Ama dış etkenler çok engel oluyor bu aralar.. Altar olmadan büyü arıyorum, ya da gizli gizli doğa ile bütünleşmeye çalışıyorum... Ama bu yetmiyor gibi geliyor.. Kendim hakkında uzun uzun düşünmem gerekiyordur belki de.. Yine de bu ailemin bana sürekli karışmasından kurtulamıyorum!! =S

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten masraflı bir olaydır kendileri. Ortamı ayarlamak başlı başına bir sorundur.

Realist olmak lazım.Hayal dünyasında yaşayıp gerçekleri görmezden gelmek saçma olur. Büyük şeyler yapmak için inanmak yetmez. İstemek yetmez. Gerekeni yapmadığın sürece ,engelleri kendi ellerinle kaldırmadığın sürece,yerinde sayarsın.Fikirlerin eyleme geçemez zaten.

Sızlanmakta haklısın, ince ayarlar gerektiren bir iş.Ama ben 'olabildiğince' yapmanın şimdilik yeterli olduğunu düşünüyoum. Mesela sizin ev hiç boş kalmaz mı? ya da kafa dinleyebileceğin akraba evi? Seninle aynı kafada olan arkadaş? .. Eminim senin de aklına geliyordur bunlar ama görünen kısım bu.

İnandıklarını,görüşlerini söylemek çoğu kez insanın başına hep bela olmuştur. Sorumluluğunu alabileceksen, göze alabiliyorsan,kaybedeceklerinle kazanacaklarının hesabını yapmayacak kadar bağlıysan bu işe, ikna yönüne git derim.

bunu fırsat bilip iç dünyana yoğunlaşabilirsin mesela. Çözülmemiş sorunlar,tıkalı yollar için zaman yaratılmıştır belki.:)

çok mu iyimser oldu ne:huh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"olduğu kadar" yapmaya çalışacağım artık.. en azından geceleri belki.. havalar soğumaya başlamasa dışarıda da yapabilirdim bizm bahçemiz var.. denize bakıyor.. Günümüzde büyü olayını, fal olayını tamamen saçmalıklara dayamış oldukları için insanlar, bu önyargı gitmiyor...ne doğru laf, "önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur."

Peki ne yapabilirim? Altarsız büyüler... Daha basit ritüeller önerebilir misiniz?.. Kimsenin huylanmasına izin vermeden..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) konunu özüne geldik :) kimseye çaktırmadan büyü yapayım ... Nasıl mesela sözlerl yapılan büyüler işinizi görür mü ? Altar kullanmadan wicca olmak ? Peki inanmdığınız (inanmak istediğiniz ) yolu tabulardan kurtarmak için saklanmaya devam ederek kullandığınızda ne kadarını alabileceğğinizi düşünüyorsunuz ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha yolun çok başındayım... Yeterince büyüyüp, adam gibi bağımsız karar verebilene kadar da bu sıkı durumun içinde olacağım. Neden "inanmadığınız" diyorsunuz?.. Ben hayatım boyunca hep doğal olmak istedim. Bu inanç doğallığa yakınlaştıran en uygun inanç.. Yeni olduğum için bu işin felsefesini de iyicene oturtmak istiyorum tabii ki.. Konunun özü "gizlice büyü yapayım" değil.. Altarı kurarım kurmasına.. saklarım bir şeyilde.. ama bu şu anki halimi çok zor duruma sokar ki gözlerin üstümde olmasından nefret ederim. Ben hep insanlardan ayrı oldum.. Her konuda, her yerde. Şimdi beni "reddetmeyecek" bir inancın oluşturduğu umudu, neden "aslında inanmıyorsunuz, amacınız sadece büyü" gibi şeyler ima ederek azaltıyorsunuz ben bunu anlamıyorum..? Yoksa yanlış mı yorumladım mesajınızı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...