Jump to content

0 duygu Düşünce [Soru]

zero

Önerilen Mesajlar

Birşey düşünmemek için neden telkine ihtiyaç duyasınız?

Çünki Susturamıyorum.. Her Şey İçin Varsa Telkinler Bunun İçinde Vardır Diye Düşlündüm.. Kendimi Alıştırıp Vücüdumu o duruma Alıştırdıktan Sonra Gerek kalmiyacaktı..

~Teşekkürler "nevermore" Hemen Bakıyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zihni susturmak , hiç bir şey düşünmemek değil . bu mümkün de değil zaten. Hiçlik anlayışı içerisinde 'hiç' kavramını algılamak bile düşünme yeteneğinin bir parçası..

" Zihin, kontrolü elinde tutabilmek için, sürekli olarak şimdiki an'ı ve gelecekle örtüp gizlemeye çalışır, ve böylece, Şimdi'den ayrılmaz olan Var'lığın canlılığı ve sonsuz yaratıcı potansiyeli zaman tarafından örtülürken, gerçek doğanız da zihin tarafından örtülür. Ağır zaman yükü gittikçe artarak insan zihninde biriktirir. Tüm bireyler bu yük altında ıstırap çekerler, ama onlar bu değerli an'ı görmezden geldikleri ya da yadsıdıkları, veya onu - sadece zihinde bulunan, aslında var olmayan - gelecek bir an'a ulaştıracak bir vasıtaya indirgedikleri her seferinde bu yükü artırırlar. Zamanın ortak ve bireysel insan zihninde birikimi ayrıca geçmişten büyük miktarda bir acı kalıntısı da barındırır."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Zihni susturmak , hiç bir şey düşünmemek değil . bu mümkün de değil zaten. Hiçlik anlayışı içerisinde 'hiç' kavramını algılamak bile düşünme yeteneğinin bir parçası..

" Zihin, kontrolü elinde tutabilmek için, sürekli olarak şimdiki an'ı ve gelecekle örtüp gizlemeye çalışır, ve böylece, Şimdi'den ayrılmaz olan Var'lığın canlılığı ve sonsuz yaratıcı potansiyeli zaman tarafından örtülürken, gerçek doğanız da zihin tarafından örtülür. Ağır zaman yükü gittikçe artarak insan zihninde biriktirir. Tüm bireyler bu yük altında ıstırap çekerler, ama onlar bu değerli an'ı görmezden geldikleri ya da yadsıdıkları, veya onu - sadece zihinde bulunan, aslında var olmayan - gelecek bir an'a ulaştıracak bir vasıtaya indirgedikleri her seferinde bu yükü artırırlar. Zamanın ortak ve bireysel insan zihninde birikimi ayrıca geçmişten büyük miktarda bir acı kalıntısı da barındırır."

~Teşekkürler Bu Aydınlatıcı Oldu. Ama Yinede Telkinli Bi Müziğe İhtiyacım Var.. :/

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Büyü Hakkında Soru - Cevap

büyü, bir çok insanın ne olduğunu bilmediği, ya da hakkında eksik bilgiye sahip olduğu bir terim. bu konu başlığı altında eskiler ya da yeni başlayanlar fark etmeksizin hep birlikte sorularımızın yanıtlarını arayalım ve bildiklerimizi paylaşalım... bu konu hakkında soruları ya da sorunları olanlar lütfen çekinmeden buraya yazsınlar. ben ve eminim diğer konuya hakim arkadaşlar elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız bu konuyu... sevgi ve ışıkla...

, Yer: Maji ve Türleri

• Athame Seçimi Hakkında Soru

Merhabalar,   Siteye 2017 de üye olmama rağmen yalnızca 2 haftadır aktif kullanıcıyım. Paganizm yolunda ilerlemeye yeni başlamış birisi olarak bu platformdaki kullanıcıların bana çok faydası dokundu.   Şimdi farklı bir soru ile karşı karşıyayım. Athame satın alacağım fakat beğendiğim modelin bir sorun teşkil edip etmeyeceğine dair şüphelerim var. Buyrunuz aşağıya görsellerini koyuyor, cevaplarınızı bekliyorum...  

, Yer: Witchcraft

• Kamp ve Doğa Hayatı Soru - Cevap

Kamp ve Doğa hayatı ile ilgili sorularınızı burdan paylaşabilirsiniz. Diğer başlıkta paylaştığım bilgiler genel amaçlıdır oysa herkesin tercihi farklı farklı. Her kampçı kendi tarzını bulur geliştirir her gezgin farklı yollar izler burada önemli olan nasıl kendi yolumuzu bulacağımız. İhtiyacımız olanı belirlemektir bana bir gölgelik yeter bir başkası yağmura kara dayanıklı bir çadır isteyebilir ya da benim büyük bir çantaya ihtiyacım vardır ama size 15 lt bir çanta yetebilir anlatmak istediğim

, Yer: Görülmesi Gereken Yerler

• Astral seyahat Soru Cevap Bölümü

İddia ediyorum ki Astral seyahat konusunda edinebileceğiniz en geniş içeriğe sahibiz .. Öyle burada yönetici olduğum için şişirmiyorum . Özgün konu , teknik, deneyim ve bilgi açısından çok zengin. Bu yoğunluk özellikle yeni üyelerimiz için arama konusunda sıkıntı yaratabiliyor. Astral projeksiyon konusu forumun popüler konularından , bunu konulara olan ilgilerden ve daha çok gelen özel mesajlardan anlıyoruz . İşte bu başlıkta sorularınız için açıldı . Muhtemelen sorularınızın cevapları forum

, Yer: Astral Seyahat

• Tarot Soru Cevap Bölümü

Merhaba, Tarot'a yeni başladım.Kartlarımı henüz aldım. Ama bu konuda sorularım/sorunlarım var..   1-Kartlarımı siyah/kırmızı ipek kumaşa sarmadan sadece tahtadan koyu renkli kutuda saklasam olur mu? 2-Kartlarımla aramdaki bağı kuvvetlendirmek için yapmam gereken özel birşey var mı? 3-Yorumları için sadece kitapçıkta yazanlar değilde renk-şekil-desen özellikleriyle daha etkili yorumlama tekniğini anlatabilir misiniz?Veya bu konuda bana yardımcı olabilecek herhangi bir kitap ismi. 4-Tarot kart

, Yer: Tarot

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...