Jump to content

Majisyen Ve/veya Büyücü olmak

nevermore

Önerilen Mesajlar

Bir insan sıradan büyü türünde çalışıyorsa onun büyücü sayılması için bir çok işte başarı kazanması gerekir. Buna karşılık Yüksek büyü ile ilgilenen bir kimse sadece ilgilenmesi ile de majisyen sayılır. Mesela elli yaşından sonra tenis oynamaya başlamış olan ve haftada bir, ayda bir tenis klübüne gidip oynayan ve daha çok da klüp lokalinde oturup çay kahve içip sohbet eden, tenisi seven ve bu konuda konuşan, belki yönetimde görev alan bir kimseye Tenisçi deriz. Ona tenisçi sıfatı verilmesi için dünya şampiyonu olması gerekmez. Zaten başka bir isim de aklımıza gelmez. Yani Tenisçi demek ille de şampiyonalara katılan dereceler alan birisi demek değildir. Bu bütün sporlar için geçerlidir. Kahvede iş olsun diye satranç oynayan birisi de satranç oyuncusudur, dünya şampiyonu da. Kısaca Büyü de böyledir. İnsan bu yazıları okuyor, benzeri kitapları karıştırıyor, konu hakkında bilgi topluyor ve konudan zevk alıyorsa majisyendir. Onun insanları kurbağaya çevirmesi veya Kızıldenizi ikiye ayırması gerekmez. Ayrıca yıllarca belli bir ekole bağlı olarak çalışan ve fizik planda birşey yapmaya muaffak olamayan veya yapmaya teşebbüs etmeyen birisi de majisyendir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir insan sıradan büyü türünde çalışıyorsa onun büyücü sayılması için bir çok işte başarı kazanması gerekir. Buna karşılık Yüksek büyü ile ilgilenen bir kimse sadece ilgilenmesi ile de majisyen sayılır. Mesela elli yaşından sonra tenis oynamaya başlamış olan ve haftada bir, ayda bir tenis klübüne gidip oynayan ve daha çok da klüp lokalinde oturup çay kahve içip sohbet eden, tenisi seven ve bu konuda konuşan, belki yönetimde görev alan bir kimseye Tenisçi deriz. Ona tenisçi sıfatı verilmesi için dünya şampiyonu olması gerekmez. Zaten başka bir isim de aklımıza gelmez. Yani Tenisçi demek ille de şampiyonalara katılan dereceler alan birisi demek değildir. Bu bütün sporlar için geçerlidir. Kahvede iş olsun diye satranç oynayan birisi de satranç oyuncusudur, dünya şampiyonu da. Kısaca Büyü de böyledir. İnsan bu yazıları okuyor, benzeri kitapları karıştırıyor, konu hakkında bilgi topluyor ve konudan zevk alıyorsa majisyendir. Onun insanları kurbağaya çevirmesi veya Kızıldenizi ikiye ayırması gerekmez. Ayrıca yıllarca belli bir ekole bağlı olarak çalışan ve fizik planda birşey yapmaya muaffak olamayan veya yapmaya teşebbüs etmeyen birisi de majisyendir.

nevermore umarım yazı senin görüşlerin değilde alıntıdır.:) Çünkü katılmadığımı söyleyeceğim.

Sporcu kıyaslaması bence yanlış. Çünkü ayağına top alan herkes belki futbolcuyum/sporcuyum diyebilir ama söz konusu majisyenlik olunca bence bu o kadarda basit olmamalı.

Bir adam futbol oynar hiç gol atamaz. Sorun değil o futbolcudur.

Ama büyü yapmayı bilmeyen yada yapmaya çalışıp başaramayan birine nasıl büyücü diyebiliriz ki?

Mesela bende okuyorum majiyle ilgili hatta öğrenmeye çalışıyorum. Ama şu an için kendime "majisyen" diyemem. Hiç daha pratik anlamda majikal çalışma yapmadım. Eğer kendime "majisyen" dersem, yılların ustalarına/bu alanda gerçekten uzmanlaşanlara biraz haksızlık olmaz mı? Yada majisyenliği basite indirgemek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görüş Sayın Bülen KISA'ya aittir :D tanırmısınız ??

Tanırım üstadı. Çok şaşırdım.

Çünkü majiyle ilgili okuduklarımdan mesela bunun tehlikeleri olacağını da öğrendim. Büyük uğraş ve belkide uzun zamana varan düzenli çalışmaları gerektiriyor majisyen olmak. Yani bu durumda diğer spor/sanat vb uğraşlardan hem nitelik hemde nicelik olarak tamamen ayrılıyor.

Yukarıdaki tanımlama ise majiyi basitleştirmiş. Yani şaşırdım açıkcası..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...