Jump to content

Karanlık maddenin sırrını çözecekler

Ashtar_Sheran

Önerilen Mesajlar

Bilimadamları, karanlık maddenin sırrını çözebilmek için dünyanın en yüksek megapikselli teleskobunu kullanacaklar. PS1 olarak da bilinen PAN-STARRS gökyüzü izleme teleskobu tam tamına 1.400 megapiksel. Bilimadamları PS1 ile gün batımından şafağa gökyüzünü izleyecekler.

Bu sayede uzayın derinliklerini gösteren çok detaylı fotoğraflar elde edebilecekler. Bu proje sayesinde gökyüzünün daha önce olmamış kadar geniş ve detaylı fotoğrafları bilimadamları tarafından incelenecek.

Bu görüntüler sayesinde araştırmacılar Einstein'ın genel izafiyet teorisini de geçerli kılmak istiyorlar. Bu teori, uzaydaki bir cismin(karanlık madde gibi) etrafındaki ışığın, cismin çekiminden dolayı o cisme doğru eğildiğini söylüyor.

Projede çalışan bilimadamları, elde ettikleri verilerle eğer şanslı olurlarsa, karanlık madde ve karanlık enerji hakkında bilgi sahibi olacaklarını söylüyorlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bu görüntüler sayesinde araştırmacılar Einstein'ın genel izafiyet teorisini de geçerli kılmak istiyorlar. Bu teori, uzaydaki bir cismin(karanlık madde gibi) etrafındaki ışığın, cismin çekiminden dolayı o cisme doğru eğildiğini söylüyor.

-Çekim kuvveti bence çok mantıklı.. Fotograflar da belli gözükürse muhtesem bir görüntü de olabilir :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çekim gücü arttıkça cisimler kendi kütlelerinde ezilirler.Çekim gücü millyara yaklaşınca ışık demeti bükülmeye başlar ve gerisin geri yeryüzüne döner.Daha da arttırılınca ışık bile çıkmaz ve böyle bir yere kara delik denir.Merak ettiğim konu şu: Kara deliklerde ışık yok.Orayı nasıl gözlemleyecekler ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Karanlık diyar

Son zamanlarda dark web de gezer iken gnostik kaynaklı bir bilgiye ulaştım adı karanlıklar diyarı ya da karanlık Dünya vb... birkaç Ada sahip konsept olarak aynı bilgi ve pratik bilgiyi aktarıyor PDF atamıyorum resim de paylaşmak ben istemem sonuçta dark web karanlık diyar ile ilgisi ve bilgisi olan  arkadaşlar bilgi verebilir mi cidden yanlış yola sapmadan ki sapmak üzereyim (uygulama aşamasındayım  karanlık diyara girmek için) bilgisi olan yazabilirimi ?

, Yer: Pano

• Karanlık Ama Neşeli Çocuklar: Depeche Mode

İnsan insandır, öyleyse neden, İyi geçinemiyoruz sen ve ben? Peki biz farklı renkleriz ve biz farklı inançlarız, Ve farklı insanların farklı ihtiyaçları vardır, Benden nefret etiğin gün gibi ortada, Yanlış bir şey yapmamış olsam da; Seninle hiç karşılaşmadım bile, ne yapabilirdim? Anlayamıyorum, bir insanı diğerinden Nefret ettiren ne?  Anlamama yardım et. Hikaye 74 krizine kadar uzanır. Dünya çapında “sosyal devlet” olarak kavramsallaştırılan devlet yapılarının müd

, Yer: Diğer Müzik Türleri

• 6. Koğuş - Maddenin Dönüşümü...

Maddenin Dönüşümü...   Ölümsüzlüğün karşısında bu ucuz bahaneyle teselli olmak ne büyük korkaklık! Bilincin dışında doğada meydana gelen bu süreçler, insanın aptallığından daha aşağıdır, çünkü aptallıkta bile bir bilinç ve irade mevcuttur; süreçlerde ise buna eşdeğer bir şey yoktur. Yalnızca ölüm karşısında saygıdan çok korku duyan bir korkak, bedeninin zamanla bir otun, taşın ya da kurbağanın içinde yaşayacak olmasıyla teselli olabilir. Maddenin dönüşümünde kendi ölümsüzlüğünü görmek, kırılan

, Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

• karanlık korkusu

benim karanlık korkum var ve korktukça daha kötüye gidiyo bu meret.yalnız yatamıyorum mesela yanımda sesleneceğim mesafede biri olmalı.çok komik biliyorum ama karanlığın içinde sanki paranormal bir varlık beni çekip götürecek.yalnız tek başıma bir odada yatabilmek istiyorum geceleri rahatça.eşşek kadarım:D yalnız yatamamak komik oluyo.bunu yenmem için bir öneriniz var mı?ne yapmalıyım?

, Yer: İnsan Psikolojisi

• Marrowbone (Karanlık Sır)

Şaşırtıcı bulduğum,iddialı bir gerilim filmi.         Dört kardeş, yıllardır birlikte sürdükleri mutlu mesut hayatlarını Annelerinin ölümüyle birlikte devam ettirmeyi amaçlamaktadır. Bunun için annelerinin ölümünü herkesten saklamaları gerekmektedir. Gerekçe olarak'ta mirasın öz çocuğa değil kendilerine kalmasıdır. Ancak en küçük kardeş olan Jane'nin annesiyle birlikte yıllardır kapalı bir kutu gibi gizli tuttukları bir sır ölümün habercisi olabilir. Çatı katında yaşayanlar kardeşler

, Yer: Filmler

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...