Jump to content

İnternette Düşünce Gücü ile İlgili Bir Deney


nevermore

Önerilen Mesajlar

Son yıllarda “Ne Biliyoruz Ki?” (What the Bleep Do We Know?) “Sır” (The Secret) ve benzeri türde film ve kitaplar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popüler hale geldi. Bu kitaplarda işlenen ana tema ruhsal konularla ilgilenenlerin oldukça aşina oldukları ve aslında derneğimiz tarafından da uzun yıllardır işlenen bir konu. Ama herhalde konunun popüler biçimde sunuluşu ve toplumun ihtiyaçlarından olsa gerek bu eski konu giderek büyük kitleler tarafından ilgi görür hale geldi.

 

Neydi bu filmlerdeki ve kitaplardaki ana tema? Ana tema, zihnimizdeki düşüncelerin kendi yaşantımız ve bedenimiz de dahil olmak üzere fizik gerçeklik üzerinde önemli bir etkisi olduğu. Yani düşüncelerimiz bizim tam olarak kestiremediğimiz bir mekanizma ile yaşamımızdaki çeşitli eş zamanlılıkları, karşılaşmaları, sağlığımızı ve her türden olayı etkileyebiliyor. Bu, zaten çok eskiden beri anlatılan ve ruhsallıkla ilgili pek çok öğretinin önemli bir parçasını oluşturan bir temel ilke. Son zamanlarda tanık olduğumuz, bu temel ilkenin biraz popülerize hale getirilip süslü püslü biçimde ambalajlanarak geniş kitleler tarafından benimsenir bir hale gelmesi aslında.

 

Elbette herhangi bir konunun popüler hale gelmesi ciddiyetine gölge düşürmüyor. Son zamanlarda bu konuyu ciddi biçimde ele alan bazı araştırma kurumları ve internet siteleri gelişmeye başladı.

Bu site ünlü yazar Lynne McTaggart tarafından yaratılmış. Lynne Mc Taggart The Field (Alan) ve 2007 yılında yayınlanan The Intention Experiment (Niyet Deneyi) kitaplarının yazarı ve şimdi kendi oluşturduğu “The Intention Experiment” adlı internet sitesi aracılığıyla dünyanın her yerinden katılımcıları düşüncelerinin ve niyetlerinin gücünü test etmeye davet ediyor. Söz konusu sitede düzenli olarak duyurulan ve herkesin katılabileceği deneylerin yanı sıra pek çok forum ve tartışma platformları da yer alıyor. Katılımcılar kendi “blog”larını oluşturup kişisel deneyimlerini paylaşabiliyorlar. İçeriği İngilizce olan bu site hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu deneye katılmak için www.theintentionexperiment.com adresine tıklayabilirsiniz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Arka Oda

Arka Oda

    Chat izniniz bulunmuyor
    ×
    ×
    • Yeni Oluştur...