Jump to content

boynuzsuzgeyikler

Önerilen Mesajlar

Not: ALINTI DEĞİLDİR...

Büyük arkana :

0 - Joker - Hava

I - Büyücü - Merkür

II - Başrahibe - Ay

III - İmparatoriçe - Venüs

IV - İmparator - Koç

V - Başrahip - Boğa

VI - Aşıklar - İkizler

VII - Araba - Yengeç

VIII - İstek - Aslan

IX - Ermiş - Başak

X - Yazgı Çemberi - Jüpiter

XI - Güç - Terazi

XII - Asılan Adam - Su

XIII - Ölüm - Akrep

XIV - Zaman - Yay

XV - Şeytan - Oğlak

XVI - Kule - Mars

XVII - Yıdız - Kova

XVIII - Ay - Balık

XIX - Güneş - Güneş

XX - Vahiy - Ateş

XXI - Dünya - Satürn

Küçük Arkana :

Çubuklar :

Çubukların Ası : Ateşin gücü

Çubukların İkilisi : Koçtaki mars

Çubukların Üçlüsü : Koçtaki güneş

Çubukların Dörtlüsü : Koçtaki venüs

Çubukların Beşlisi : Aslandaki satürn

Çubukların Altılısı : Aslandaki jüpiter

Çubukların Yedilisi : Aslandaki mars

Çubukların Sekizlisi : Yaydaki merkür

Çubukların Douzlusu : Yaydaki ay

Çubukların Onlusu : Yaydaki Satürn

Kupalar :

Kupaların Ası : Suyun gücü

Kupaların İkilisi : Yengeçteki venüs

Kupaların Üçlüsü : Yengeçteki merkür

Kupaların Dörtlüsü : Yengeçteki ay

Kupaların Beşlisi : Akrepteki mars

Kupaların Altılısı : Akrepteki güneş

Kupaların Yedilisi : Akrepteki venüs

Kupaların Sekizlisi : Balıktaki satürn

Kupaların Dokuzlusu : Balıktaki jüpiter

Kupaların Onlusu : Balıktaki mars

Kılıçlar :

Kılıçların Ası : Havanın gücü

Kılıçların İkilisi : Terazideki ay

Kılıçların Üçlüsü : Terazideki satürn

Kılıçların Dörtlüsü : Terazideki jüpiter

Kılıçların Beşlisi : Kovaaki Venüs

Kılıçların Altılısı : Kovadaki merkür

Kılıçların Yedilisi : Kovadaki ay

Kılıçların Sekizlisi : İkizlerdeki jüpiter

Kılıçların Dokzlusu : İkizlerdeki mars

Kılıçların Onlusu : İkizlerdeki güneş

Diskler :

Disklerin Ası : Toprağın gücü

Disklerin ikilisi : Oğlktaki jüpiter

Disklerin Üçlüsü : Oğlaktaki mars

Disklerin Dötlüsü : Oğlaktaki güneş

Disklerin Beşlisi : Boğadaki merkür

Disklerin Altılısı : Boğadaki ay

Disklerin Yedilis : Boğadaki satürn

Disklerin Sekizlisi : Başaktaki güneş

Disklerin Dokuzlusu : Başaktaki venüs

Disklerin Onlusu : Başaktaki merkür

Ana kartlar :

Çubukların Kralı : Yay

Çubukların Kraliçesi : Koç

Çubukların Valesi : Aslan

Kupaların Kralı : Balık

Kupaların Kraliçesi : Yengeç

Kupaların Valesi : Akrep

Kupaların Kralı : İkizler

Kılıçların Kraliçesi : Terazi

Klıçların Valesi : Kova

Dislerin Kralı : Başak

Disklerin Kraliçesi : Oğlak

Disklerin Valesi : Boğa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haklısınız gerçekten istenildiğinde yapılabilir tabi neden yapılmasın.tarotu kişinin kendisi için açamadığını duymuştum yani kendi falına bakamıyomuş tarot bilenler.normal olarak insan önce kendi hakkkındakileri merak eder bende kendime bakamıyosam nie öğrenicem mantığı oluştu ondan hiç girişmde bulunmadımm sanırım :D bencilce ama mantıklı bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

Aslında belli bie süredir Maji ve tarot konularıyla ilgileniyorum yalnız sunu belirteyim amacım bos vakitlerimi geçirmek ilgi cekme cabası veya cocuksu büyücülük oynamak değil yaptığım internet gezintilerinde bunlara cok fazla rastladım bana göre maji ve tarot kadim zamanlardan gelen kadim ilimler mesala su anda Tüm zamanların gizli ögretileri adlı kitabı okuyorum acıkcası kitabın özünü anlayabilmek icin agır gidiyorum sence bu kitap nasıl bir başlangıc boynuzsuzgeyikler veya bana önericeğin baska seyler varmı tarot icin değisik destelerin adı geçiyor ( peri tarotu , çingene tarotu ) hatta internette enoyan torat destesine bile rastladım benim elimde rider waite destesi var ben bu kartları kullanıyorum ( daha doğrusu kullanmaya calısıyorum ) bu deste sence uygunmu yoksa farklı bir deste kullanmalıyım bu arada ben bir baskasına bakmaktan acayip derecede rahatsız oluyorum helede kartlarıma bir baskasının dokunması kardeşlerim bile dahil beni fena halde sinirlendiriyor sence bu normalmi eger bu konuda bana yardımxı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hala uykuluyum o kitabı hatırlayamadım :)

Kadimini bilemem.Ama güzel bir olay ve destenin bir önemi yok aslında.Tamamen kartları ve sembolleri yorumlama becerisinde bitiyor olay.Bu beceri de sonradan elde edilebilecek bir şey.Ama hisler ve seziler vardır yorumlamalarda bir de ki bunlar sonradan elde edilemez.Bu yüzden elindeki deste gayet iyi.

Kartlara dokunma olayı , bir yerde bunun kötü olduğunu okuyup bilinç altına atmış olabilirsin.Dokundurtmamak iyidir ama bu kadar da sinir yapmak gereksizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

Aslında kendim dısımdaki insanlara bakmak istesemde bundan kacıyorum cünkü bu işi bir oyun olarak görmüyorum tarotta cok yeni olmasamda kendimi öğrenmiş biri olarak saymıyorum yani başka insanların cevaplarını görecek kadar derin bakıp bakamadığımı bilmiyorum aslında isin kolay ve eğlencilik kısmını tercih edip senin icin kartları acıp duymak istediğin cinsten bir şeyler söyleyip eğlenebilirdik

ama bu pek benim eğlence tarzım değil ama yinede sen ac zaten maksadım birazcık gizem söyediklerini zaten tınlamam dersen o zaman belki bakarız

Bu arada zaten tınlamayacak olsan niye actırasın dimi zaten ben de oyun kartı acmam

Ne yapsak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boynuzsuz geyikler guzel bir paylasim lakin

bir arastirmaya gore Tarot kagitlari bir donemin Aza larinin haberlesme ve toplanti yeri belirtme araci olduguda soylenmekte bu da bir ek konu olarak burda dursun...

Zaten halen benim destem dahil birçok deste gizli öğretilerin yayılması amacı ile de kullanılıyor aynı zamanda. Ama bu tüm deste böyle demek olmuyor.Tüm destede 3-4 kartta ufak birkaç ayrıntı bu bahsettiğimiz.Tabiyi ki önmeli ayrıntılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki nasıl kendime bakabilrim kartların adını öğrenmem iyi oldududa kendi burcumu seçip gezegenimi seçip mi bakıcam yoksa nasıl yardımcı olun lütfen:confused:

En güzeli gidip bir deste almak.İçerisinde zaten anlamları ve açılım kombinasyonları var.O şekilde kandine bakabilirsin.Bu başlıkta paylaştığım yardımcı kaynak görevi gören bir bilgi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...