Jump to content

faust

Önerilen Mesajlar

ABIGOR : Kendisini mızrakB taşıyan bir süvari gibi takdim eder. 60 lejyona hükmeder ve cehennemin büyük bir düküdür.X-ZSavaşların ve geleceğin sırlarını bilir ve liderlere askerlerinin güvenini kazanma yollarını öğretir.

ADRAMELECH : Cehennemin yüksek bakanı ve şeytanlar konseyinin yüksek başbakanıdır. Bazen bir katır veya tavuskuşu gibi görünür. Sepharvaim ve Assyrians şehrinin insanlarının çocuklarını ona kurban ettiği söylenir.

AIM : 26 lejyona hükmeden bir ateş şeytanı ve cehennemin düküdür. Meşale tutuyor ve engerek yılanı üstünde gidiyor gibi görünür. Yılan, insan ve kedi olmak üzere 3 kafası vardır. Bazıları onun Raum ile aynı olduğunu söyler.

ALLOCES : 36 lejyona hükmeder. Şövalye gibi giyinir ve bir at üstünde gider. Yüzü bir aslanın karakteristiğine, alevlenmiş cilde ve ateşli gözlere sahiptir. Astronomi ve diğer liberal sanatları öğrettiği söylenir.

AMDUSIAS : 29 lejyona hükmeder. Gerçek formu tek boynuzlu bir attır fakat emredildiğinde insan formunda görünür. Emir verilirse konserler vericektir, trampet ve diğer müzik enstrumanlarının sesi ile kendisine eşlik edilir.

AMON : 40 lejyona hükmeden Amon yılan kuyruklu ve alev fışkıran bir kurt formunda görünebilir. İnsan formundayken bir baykuşun kafasına ile gagasına ve bir köpeğin dişine sahip gibi gösterilir. Amon geçmiş ve gelecek hakkında bilgi verebilir ve arkadaşlar arasındaki farklılıklarda onları uzlaştırır.

AMY : Önceleri ışıldayan ateş formunda görünen mükemmel bir başkan, fakat bir süre sonra insan yapısını alır. Görevi herhangi birinin Astroloji ve diğer liberal bilimlerde mükemmel bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. 36 ruh lejyonuna hükmeder.

ANDRAS : 30 lejyona hükmeden Andras bir meleğin vücuduna ve baykuşun kafasına sahiptir. Siyah bir kurt üstünde gider ve süvarı kılıcı taşır. Nasıl öldürülceği konusunda tavsiyede bulunabilir, tartışma ve anlaşmazlıkları çoğaltır.

ANDREALPHUS : Önceleri mükemmel sesli bir tavuskuşu formunda görünen yetenekli bir Marki. Bir süre sonra insan şeklini alır. Geometriyi mükemmel şekilde öğretir. Bir insanı kuş kılığına dönüştürebilir. 30 şeytani ruh lejyonuna hükmeder.

ANDROMALIUS : Elinde mükemmel bir yılan tutan erkek formunda görünen yetenekli ve mükemmel bir İngiliz Kontu. Görevi bir hırsız ve çalınan tanrıları geri getirmek, tüm karışıklıkları keşfetmek, ayrıca tüm hırsızları cezalandırmak, saklı hazineleri ortaya çıkarmaktır. 36 dan fazla ruh lejyonuna hükmeder.

BAAL : Le Grand Grimoire göre, şeytani güAçlerin başıdır. Ayrıca Wierus Pseudomonarchia Daemonumda ilk adı geçen şeytandır. Wierus'a göre doğuda mülkleri olan cehennemin ilk kralı. Kara kurbağa, insan ve kedi olmak üzere 3 başı vardır. Boğuk fakat iyi biçimlenmiş bir sese sahiptir. 66 lejyona hükmeder. Görünmezlik sanatını öğretir.

BALAM : 40 lejyona hükmeder, yılan kuyruklu, ateş fırlatan gözler, boğa, insan ve koç kafalı olarak takdim edilir. Sesi boğuk ve kabadır. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek olaylar hakkında bilgi verebilir, kurnazlığı öğretir ve görünmeden görmeyi öğretir.

BATHIN : Çok güçlü bir adam yapısında görünen, yılan kuyruklu, solgun bir at üstünde oturan mükemmel ve güçlü bir dük. Bitkilerin ve değerli taşların özelliklerini anlar, aniden insanları bir ülkeden başka bir ülkeye transfer edebilir ve 30 lejyona hükmeder.

BERITH : 26 lejyona hükmeden cehennemin mükemmel bir dükü. Yahudiler tarafından Berith, necromancerlar tarafından Bolfiri adıyla anılır. Sichemitler tarafından tapılmaktadır. Kırmızı at üstünde giden ve kafasında taç olan bir asker gibi görünür. Geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki olayları bilir, rütbe verir, şarkı söyleme kabiliyetinde yardımcı olur, metalleri altına çevirmekteki arzusundan dolayı simyagerlerin şeytanı olarak bilinir.

BIFRONS : Bir canavar benzeri gibi görünür. Birini astrolojide marifetli hale getirebilir, gezegenlerin mansiyonlarını deklare edebilir, bitkilerin, değerli taşların ve odunların gücünü ve değerini mükemmel bir şekilde anlayabilir, ölü vücutları bi yerden başka bir yere taşıyabilir, ölülerin mezarları üstünde mum yakar. 26 lejyona hükmeder.

BOTIS : Büyük bir başkan ve İngiliz Kontu. Şuan, geçmiş ve geleceğin hakkında doğru cevaplar verir. Arkadaşların ve düşmanların arasını bulur. 60 lejyona hükmeder.

BUER : 50 lejyona hükmeden cehennemin bir başkanı ve ikinci düzenin şeytanı. 5 bölümlü yıldız veya tekerlek formundadır. Kendini yuvarlayarak hareket eder. Buer filozofi, mantık ve bitkisel ilaçları öğretir. Hastalığı iyileştirmekte ve iyi servis sunmakta yeteneklidir.

CAMIO : Ardıckuşu formunda olan mükemmel bir başkandır. Yanan küllerin içinden cevap verir, elinin içinde keskin bir kılıç taşır, insanlara tüm kuşları anlama, iğdiş edilmiş boğaların sevilme, köpeklerin havlama ve suların sesini vermiştir.

CIMEJES : Afrikaya hükmeden güçlü ve m

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel paylaşım teşekkürler.. Çevirileri sen yaptın heralde? çünkü daha önce hiç çevirisini görmedim.. Goetiayı türkçeye çevirmek güzel fikir aslında, tüm kitabı bölüm bölüm çevirip ebook haline getirebiliriz. Gnoxis olarak türk araştırmacılara biraz daha yardımımız olur. Bunun için ing iyi gönüllü üyelere ihtiyaç lazım tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uğraşıp cevirip zahmet edip yaptığın çelışma çok güzel emeğine sağlık

bendeki kaynaklardan çok farklı şaşırtıcı derecede aydınlatıcı eksik tamamlayıcı olmuş kademeleri ve yaşaları gibi bazı özelikleride belirtilmiş olsa süper olurdu

teşekürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Urum. tamamlayıcı bilgiler ne gibi bilgiler acaba merak ettm bak şmdi :D(Evet cümle baya bi yamuk oldu ama idare edin yani örneklendirme yaparsan merakımı giderirsin demek istedim :D)Eğer bildiğim bir dildeyse kaynağın çeviri yapmana yardımcı olabilirim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tama goetia gerçekten kapsamlı bir kaynak ama abartmadın mı biraz faust?Bir çok farklı dilde birçok farklı kaynak var.Ayrıca hatırlatırım ki bir çok kişi "Allah'ın peygamberi" Kral Süleyman'ın böyle bir kitap yazmış olacağına inanmıyor;)Bir diğer nokta da şu ki ak büyüyle uraşan kişilerde demonlardan yararlanıyor olmasına rağmen yazında bütün demonları şeytanın hizmetkarı olarak göstermişsin.Bence demon kelimesini çevirirken daha dikkatli davranmalısın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette faydalı olmuş bu çeviri,sağol Faust buna ayırdığın zaman için.

Ama içinde bulunduğumuz zaman diliminde artık bir romana yada öyküye konu olabilecek birer figüre dönüşmüşler gibi geliyor bana.yada hala merakla seyrettiğimiz fantastik korku filmlerine.sakın yanlış anlaşılmasın bu.elbette bu karakterleri burada açıklanmadığı üzere belirli yöntemlerle kullananlar vardır.benim için geçerliliklerini yitirmiş olsalar bile.bir çok majisyeni meşgul ettiklerine eminim.saygı duymasam bile takdir ederim onları.sanat sanattır çünkü.ama benim bu konudaki düşüncem daha farklı.Goetiaların ne olduğunu ve olabileceğini bilenlere bu sözüm.bu eterik karakterleri yaratan o kadim insanların(ki aynı zamanda meçhul) bizden çok da hünerli olduklarını sanmam.yani demek istediğim kendine bu konuda güvenebilen herkesin yaşadığı bu zamana özgü kendi Goetiasını yaratabileceğine inanıyorum ben.sayılarını,isimlerini,özelliklerini,yetki ve şekillerini kendisinin belirleyebildiği.demonları yada melekleri.tanımları o kadarda önemli değil aslında.

Aleister Crowley’in de bir sözünde belirttiği gibi.Goetia’lar beynin bölümleridir Bir başkasınınkine ne hacet diyorum son olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tama goetia gerçekten kapsamlı bir kaynak ama abartmadın mı biraz faust?Bir çok farklı dilde birçok farklı kaynak var.Ayrıca hatırlatırım ki bir çok kişi "Allah'ın peygamberi" Kral Süleyman'ın böyle bir kitap yazmış olacağına inanmıyor;)Bir diğer nokta da şu ki ak büyüyle uraşan kişilerde demonlardan yararlanıyor olmasına rağmen yazında bütün demonları şeytanın hizmetkarı olarak göstermişsin.Bence demon kelimesini çevirirken daha dikkatli davranmalısın ;)

öncelikle Şeytan olrak iblisten bahsetmemiş faust yazısında rimmon , demonlar eski tanrılarıdr, sende demon ile deamonu karıştırmışsın sanırım rimmon :) demonlar eski tanrılar, deamonlar ise yeni dinlerin (hristiyanlığn) iblis olarak bahsettiği kvramdır, ancak ne yazııki bilgiler çarpıtılıp günümüze deamon ,demon olarak geçmiştir..aradaki farkı unutmayalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İblisle şeytan arasndaki farkı bilenlerin sayısı son derece az bu yüzden sık kullanılan tabirleri seçmeye özen gösterdim.Ayrıca daemon ile demon arasında bir fark yok.Hristiyanlıkta iblis olarak geçen bu kelime latince aslından değiştirilerek demon yapılmıştır.Bunun yapılış sebebi de hristiyanlığın insanları eski tanrılardan uzaklaştırma çabasıdır ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

rimmon tamamlayıcı dan kastım bir çok eserde 5 .6 .7 kademeden bahsetmez özeliklerini anlatmaz özellikle şeytanın elcisi olan bir çok demoon (burda satan dinindeki anlamında kullanmıyorum )yok denecek kadar az bahsedilir bendeki kaynakları amen bölümünde yavaş yavaş cevirip paylaşacaktım ama olmadı bu konuda fazla konuşmak istemiyorum her konuştuğumuz konu yeni bir soru ve cevap olcak bazı sırlar genel bir bölümde acıklanmak durumunda kalacak

nasıl usturuplu yassam diye yaz sil yaz sil bir tuaf oldum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konunun tamamını okumadınız sanırım :)Goetia'dan çeviridir bu listedeki demon adları.Nerde kullanıldığına gelince;bu listeyi bir dizin olarak düşünebilirsiniz.Hangi demon hangi konuda yardım eder öncelikle bunu belirleyip sonrasında luci'nin de belirttiği gibi uygun sigiller eşliğinde (goetia'da belirtiliyor yöntemler) seçilen demon çağırılır ve bilgisinden,becerisinden yararlanmak adına ricada bulunulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...