Jump to content

Melekler ve Seytanlar

katilpalyaco

Önerilen Mesajlar

Yapım:

2009 ~ ABD, Fransa

Tür:

Dram, Gerilim, Gizem, Macera, Polisiye, Suç

Yönetmen:

Ron Howard

Senaryo:

Akiva Goldsman, David Koepp

Senaryo (Kitap):

Dan Brown

Yapımcı:

Dan Brown, Ron Howard, Brian Grazer, John Calley

Görüntü Yönetmeni:

Salvatore Totino

Müzik:

Hans Zimmer

Dağıtım:

Warner Bros

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_221059660.jpg

Melekler ve Şeytanlar (İngilizce: Angels and Demons) Dan Brown'ın 2000 yılında yayınlanmış romanı. Da Vinci Şifresi isimli romanın da baş karakteri olan Robert Langdon ilk kez bu romanda boy gösterdi. Bu romanda Illuminati isimli eski bir kardeşlik örgütü ile Katolik kilisesi arasında geçen heyecan dolu olaylar anlatılıyor. Ambigramlar ( diğer bir deyişle tersine çevirme (inversion), sunulduğu şekliyle okunabildiği gibi, tam tersine çevrildiğinde de okunabilen grafiksel figürler) hakkında bilgi içeren ilk roman olarak gösterilir.Romanının büyük bölümü Vatikan ve Roma'da, bazı bölümleri de İsviçre'de bulunan CERN laboratuvarında geçer. Film uyarlaması 15 Mayıs 2009'da ABD'de ve Türkiye'de vizyona girdi. Ron Howard'ın yönettiği filmde Robert Langdon'u 2006 yapımı The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi'nde olduğu gibi yine Tom Hanks canlandırdı.

Melekler ve Şeytanlar romanının kısa özeti: Robert Langdon'ı başta basit bir terörist grup tarafından işlenmiş gibi görünen Cern cinayetinin asıl amacı Vatikan rahiplerinden ve Vatikan geçmişinden intikam almaktır. İllimunati her yere sızabilecek güçtedir ve önce karşı maddeyi sonrada 4 kardinali kaçırırlar. Robert Longdon Da Vinci'nin Şifresi'nde olduğu gibi tarih bilgisi, kıvrak zekası, azmi ve CERN de bir Illuminati üyesi tarafından öldürülen fizikçi/rahip Leonardo Vetra nın evlatlık kızı olan Vittoria Vetra ile bu olayı da kısıtlı zamanı olmasına rağmen çözecektir. Her saat başı kaçırılan bir rahip doğanın dört elementi kullanılarak öldürülecektir. Ve bir kez daha Robert Longdon günü ve dünyayı kurtaracaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha önce düşüncemi belirtmiştim.. ama hangi konuydu..:confused:

ben malesef başarılı bulmadım.. kitabı okuduktan sonra kitabın en çok ilgi çekebilecek ve aksiyonu bol olan yerlerini es geçmeleri hoşuma gitmedi...

(hani bomba sahnesinde... helikoterde Camerlengo ve Langdon'un mücadelesi görmek isterdim.. sanırım T.Hanks fazla yaşlandığı için kıçını kaldıramadı.. dublör kullanabilirlerdi.. anlamadım açıkcası..):rofl::rofl:

Secret_Sun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dan brown'un en iyi kitabının filmde süre kısıtlamasına gidilerek bi koşuşturmaca biçiminde anlatılması kötü olmuş film gerçi süre olarak kısa değil fakat kitaptaki konular ve ayrıntılar fazla olunca kısa geliyor ama yine de fena film değildi...kısaca filmi tom hanks kurtarmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) aslında kitapta verilen çok ağır bir bilgi vardı ama gördüğüm kadarıyla kimse bunun vermek istediği bilgiyi tam olarak alamamış ! :S Gerçi filmini izlemedim ama onuda en yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum

bu arada filmde geçenlerle kitapta yazılanlar aynı olmayabilir.

boynuzsuzgeyikler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...