Jump to content

Yoksa sizin şifrenizde mi 123456

Locked

Önerilen Mesajlar

Geçtiğimiz günlerde onbinlerce MSN, Hotmail ve Live.com kullanıcılarının şifrelerini korsanlar tarafından ele geçirince gerçek ortaya çıktı...

Aslında internette her ortalama kullanıcı eposta hesaplarına herkes tarafından tahmin edilemeyecek bir şifre vermesi gerektiğini bilir.

Ama geçtiğimiz günlerde bir takım korsanların hotmail, gmail ve yahoo eposta hesaplarına saldırdığı haberinin yayınlanmasından sonra çok sayıda kullanıcının epostalarında çok kolay şifreler kullandığı ortaya çıktı.

Hotmail, MSN ve Live.Com'dan 10 bini aşkın hesabın şifrelerini ele geçiren korsanlar Ekim ayı başında ele geçirdikleri şifreleri pastebin.com sitesinde yayınlamışlardı.

Güvenlik uzmanı Bogdan Calin şifreler siteden kaldırılana kadar A ve B harfine kadar olan bölümü incelemiş. Sonuçlar çarpıcı...

Calin'in kendi blogunda yayınladığı sonuçlara göre en sık kullanılan şifre "123456", onu "123456789" izliyor. "111111" de sık kullanılan şifrelerden biri.

Sonuçlara göre kullanıcıların sadece yüzde 6'sı şifrelerinde daha güvenli olan harf ve rakamların karışımını kullanıyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sahi hep benzer şifrelerdir.. (arkadaşlarımdan da biliyorum :rofl:)

ya konuda da geçen 123....., 1111111.. ençok kullanılanlar arasında birde doğum tarihi vardır.. 14/5/2009 1452009..gibi... hatta fimlerde de konusu geçer... gereken şifre kolaylıkla bulunur..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Ya Sizin Hayatınızdaki Oblomovluk - lar?

https://www.youtube.com/watch?v=U4gwbdFRYx0   --- http://www.gnoxis.com/oblomov-ivan-goncarov-15765.html?highlight=Oblomov   --- http://www.gnoxis.com/oblomov-ivan-goncarov-6435.html?highlight=Oblomov

, Yer: Gnoxis Cafe

• Saldırganlığın doğuştanmı yoksa sosyalleşme sonucumu kazanıldığı konusundaki görüşler

Saldırganlık Doğuştandır Görüşü:   Bu düşünceyi savunan araştırmacılar Freud ve Lorenz'dir."Niçin savaş" adlı ünlü mektubunda,saldırganlığı "Ölüm içgüdüleri" olarak adlandırdığı biyolojik bir temele dayandırmıştır.   Freud'a göre saldırganlık doğuştan olmasına rağmen sosyalleşme yoluyla kuvvetlenebilmektedir.   Saldırganlık Sosyalleşme Sonucu Kazanılır Görüşü:   Margaret Mead,saldırganlığın kültürel bir buluş olfuğunu iddia etmiştir.Mead,savaşı düello ile karşılaştırmış her ikisini de snlaşm

, Yer: İnsan Psikolojisi

• İnsan mı doğaya hakimdir? Yoksa doğa mı insana hakim?

bu konuyu gerekli olduğu için açıyorum.görüşlerinizi bildiriniz.(gerçekten bunun sonucu önmli.)

, Yer: Anketler

• karabasanmı yoksa başka bişeymi

Gece arkadaşım bende kaldı ve sabah 11.30 civarı kanka ben çıkıyorum dedi ce çıktı,ben yatmaya devam ediyorum...Aradan çok kısa bir süre geçti ama ben yatıyorum,uykudamıyım değilmiyim ne olduğunun farkında değilim..Sokak kapısından benim odama doğru arkadaşım gelmeye başladı, ama ev boş tabi...Geldi odama girdi,ranzamın merdivenden tırmandı,,Yattığım yerden bunları görüyorum oda enteresan..Sonra üzerime çıktı ve seni öldüreceğim diyerek boğazımı sıktı ve klasik kara basan belirtileri gibi bağ

, Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

• Bana musallat mı oldular yoksa psikolojik mi ?

Burada uzun uzun başımdan geçenleri anlatmak istemiyorum. yaklaşık 13 yıldır obsesif-kompulsif tedavisi görüyorum. Son 3 yıldır bu dünyada cehennemi yaşıyorum diyebilirim. Tedavilerden sonuç alamadım. Hatta özel bir klinikte yattım, ama faydası olmadı. Kendimi bildim bileli doğaüstü olaylar hep ilgimi çekmiştir. Çocukluğumdan beri belki yüzlerce kez fincan daveti denedim. Sadece 2 yada 3 yıl önce yaptığım bir davette sonuç aldım. Tabi öncekilerde de belki davet başarılı olmuştur ama ben farketme

, Yer: Paranormal Varlıklar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...