Jump to content

Herşeyin Cevabı Aslında Budur

TheCaSPiaN

Önerilen Mesajlar

Dediğinize göre mayaların takvimi bitiyor ve dünyanın sonu geliyor öylemi?

Ya mayaların tarihçisi takvimi 2012 yılına kadar yazabilmiş ve sonrasında vefat etmişse ?? Madem olasılıklardan bahsediyorsunuz en büyük olasılıklardan biri de bu. Neden herkes pesimizmin pençesinden kendini kurtarabilecek azmi kendinde bulamıyor sorarım size.

Rhonda Byrne'ın The Secret kitabında bahsedildiği üzre neyi arzularsanız neyi düşünürseniz er yada geç kavuşursunuz.

Aynı sekilde Adam Fawer'ın Olasılıksız kitabında bahsettigi gibi dünyaya her yıl meteor carpma olasılıgı 6 milyonda birdir ve dünya 6 milyar küsür yasında olduguna göre suanda dunyanın yok olmus olma ihtimali %600'dür. sorarım size biz suanda olmayan bi dünyadamı yasıyoruz?

Herseyi gectim 6 milyar yıllık bu dünya 2010 yılına gelmiş ve 2 sene içinde pat diye ortadan kayıp mı olacak? Dünyanın yokolması bile yıllar gerektiren bi süreç ve bu süreç başlamışsa bile en azından bi 2012 senesi daha vardır mantık-ut tahir olarak..

-Güneş batıdan dogdumu?

-Mesih yeryüzüne indi mi?

-Dünya üstündeki herkes tek din altında toplandı mı?

-Saçma sapan yaratıkların varlıgı kanıtlandı mı?

Biz deriz ki dünyanın sonunun ne zaman geleceğini bırakıp kalan zamanda nazik .o.o'nuzu nasıl kurtaracagınızı düşünün..

2012 yi bırakın da......

Yarın hiç gelmiycekmiş gibi yaşayın.. :wallbash:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin inancına göre kıyametin kopması için bütün bunların olması gerekiyor olabilir ama bütün inançlarda böyle değil bu :)

Güneş batıdan doğdu mu demişsin, evet doğdu, güneşin batıdan doğması herşeyin tersine dönmesini simgeler

Dünyadaki herkes tek din altında toplandı mı demişsin, evet herkes paraya tapıyor

Diğer bir yandan kıyamet kelimesi arapçada kıyam kelimesinin çoğuludur ve kıyam kalkmak, doğrulmak anlamındadır.Tasavvufa baktığımız zaman özüne dönüş, öldükten sonra tekrar doğmak gibi anlamlar taşıyan bir kelime olduğunu görürüz.Bu da 2012-foton kuşağı senaryosuna son derece uygun düşer...

Tabiiki anı yaşamak önemli birşey ama insan geçmişi ve geleceğine dair hesaplar yapmak, bilgiler edinmek ister.Böylelikle kendini güvende hisseder, böylelikle bütün yaşanmışlıklarını anlamlandırır ve kendisini tanır ;)

Ayrıca kalan zamanda poponuzu nasıl kurtaracağınıza bakın derken kast ettiğin şey ibadetse şunu belirteyim, ibadet ilahi sevgiyle bağdaştırılması gereken birşeydir, popoyu cehennem ateşinden kurtarmak adına ibadet edenler ikiyüzlüdür(bence)...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uyanisin senaryosunu beraber yazalim ve beklenen kiyamete ortak olalim :)

oyleyse bildiklerimizden yola cikarak bilmediklerimize dogru bir takvim cizelim bakalim sonu nereye dayanacak ?

sonsuzluga mi ? tanriya mi ? yildizlara ? gunese ? yada hiclige ?

mayalar gibi bir halkin hiclik tanri sonsuzluk gibi kavramlari hakkinda ileri bilgileri oldugu asikar ise neden kova cagi dusundunmu hic ?

neden bahsettigin kitaplar binlerce yildir yaziliyor iken simdi algiliyoruz gercekleri ? ( konuyu acan arkadasa sorum )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır bütün inançlarda böyle Tevrat olsun İncil olsun Kuran-ı Kerim olsun bütün kitaplarda böyledir. bunlarda sadece değişen şeyler kişilerin yada onları halka açan kişilerin kendi çıkarları dogrultusunda değiştirdiği şeylerdir ki hiç değişmeye ugramayan şeyler kıyamet alametleridir.

Güneş batıdan dogumundan kastım astrolojik olarak güneşin biz kuzeye bakarken solumuzdan yükselmesi..

Lugatlara takılma tevrat da mı arapça gönderildi incil de mi arapça gönderildi?

Sen kendini dünyanın sonunun geleceğine inanarak mı güvende hissediyosun? Hadi seni geçtim tüm 2012 takıkları mı öyle hissediyor acaba?

popoyu kurtarmaktan kastım tasavvufi açıdan bi bakış değil. Sadece kalan zamanımızı yokolucağımızı düşünerek değil nasıl daha uzun süre varlığımızı koruyabilirz şeklinde düşünerek geçirmektir..

Ben kimseye alnınızı secdeden kaldırmayın cagrısı yapmıyorum. Ayrıca Cehenneme gitmemek için ibadet etmeyen birini örnek olarak gösterirsen sevinirim..

Benim olaya bakışım espritüel yöndendi ayrıca ben olayın bilimsel ve mantıksal tarafıyla ilgileniyorum yani olasılıklara dayanarak bunları söyledim. Konuyu başka şeylere çekerek insanların bilgilerimle aydınlanmasını engelemezsen mutlu olurum.. 2012 kehanetleri konusunda aydınlanması gereken bir ton insan var lütfen onların bakış açılarını daraltıp onları kehanetlerin bilinmez ucurumuna sürükleme..:devil:

--------------------

Senin inancına göre kıyametin kopması için bütün bunların olması gerekiyor olabilir ama bütün inançlarda böyle değil bu :)

Güneş batıdan doğdu mu demişsin, evet doğdu, güneşin batıdan doğması herşeyin tersine dönmesini simgeler

Dünyadaki herkes tek din altında toplandı mı demişsin, evet herkes paraya tapıyor

Diğer bir yandan kıyamet kelimesi arapçada kıyam kelimesinin çoğuludur ve kıyam kalkmak, doğrulmak anlamındadır.Tasavvufa baktığımız zaman özüne dönüş, öldükten sonra tekrar doğmak gibi anlamlar taşıyan bir kelime olduğunu görürüz.Bu da 2012-foton kuşağı senaryosuna son derece uygun düşer...

Tabiiki anı yaşamak önemli birşey ama insan geçmişi ve geleceğine dair hesaplar yapmak, bilgiler edinmek ister.Böylelikle kendini güvende hisseder, böylelikle bütün yaşanmışlıklarını anlamlandırır ve kendisini tanır ;)

Ayrıca kalan zamanda poponuzu nasıl kurtaracağınıza bakın derken kast ettiğin şey ibadetse şunu belirteyim, ibadet ilahi sevgiyle bağdaştırılması gereken birşeydir, popoyu cehennem ateşinden kurtarmak adına ibadet edenler ikiyüzlüdür(bence)...

uyanisin senaryosunu beraber yazalim ve beklenen kiyamete ortak olalim :)

oyleyse bildiklerimizden yola cikarak bilmediklerimize dogru bir takvim cizelim bakalim sonu nereye dayanacak ?

sonsuzluga mi ? tanriya mi ? yildizlara ? gunese ? yada hiclige ?

mayalar gibi bir halkin hiclik tanri sonsuzluk gibi kavramlari hakkinda ileri bilgileri oldugu asikar ise neden kova cagi dusundunmu hic ?

neden bahsettigin kitaplar binlerce yildir yaziliyor iken simdi algiliyoruz gercekleri ? ( konuyu acan arkadasa sorum )

eyw modum:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanların bilimle aydınlanmasını engellemek mi, komik :) Schuman rezonansı diye birşeyin varlığından haberin var mı? Peki ya varlık-yokluk ikiliğini aşabilen takyonlardan ve bunların insan zihni üzerindeki olası etkilerinden?Peki ya takyonların foton kuşağındaki miktarından?

Dine sevgiyle değil korkuyla sarılanlar hakkındaki sure ve hadisleri okumanı tavsiye edeceğim... İncilde ya da tevratta kıyamet diye geçmez merak etme onu da senden daha iyi biliyorum azizim tıpkı kutsal kitapların alegorilerini, gnostisizmi,kabalayı, hurufiliği vb. bildiğim gibi:)

Ayrıca şunu da unutma, insanlığın uzun soluklu tarhiyle kıyaslandığında "semavi" dinlerin tarihi son derece kısadır ve onlardan önce var olmuş ve hala daha varolagelen bir çok din vardır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun burda işte, hazır olmayan insanlar köklü değişimlere korkuyla bakıyorlar, eskiye sıkı sıkıya bağlanmışlar bir kere...

Kıyamet yeniden doğuştur, kıyamet öze dönüştür, kıyamet spritüel anlamda yükselme sürecidir.Hemen her ezoterik okul müridlerine kendi küçük kıyametini yaşatarak alır bünyesine.Ölüm ritüelinden geçen aday insiyasyon sürecine yeniden doğuşla başlar, aydınlanır ve böylelikle ilerler...

2012'de başlaması beklenen kıyamet süreci de bu siprütüel uyanışı simgeler.Eğer ki forumda bu konuya dair açılan konuları incelersen bunların uzun uzun anlatıldığını ve tartışıldığını göreceksin. Şüphesiz ki hiç birimizin kesin bir kelam edebilecek bilgisi yok ama 2012 ya da 3012, böyle bir sürecin yaşanacağı kesin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydınlanmak... Kime göre, neye göre?

Olasılık olarak bakarsak olaya dünyanın 2012'de yok olma olasılığı %50. Tabii yok olmama olasılığı da buna denk. Alametlere geçecek olursak eğer, iki sene içerisinde gerçekleşmeyeceği ne malum? Kıyamet sürecinin uzunluğundan bildiğim kadarıyla hiçbir kaynakta bahsedilmiyor. Var mı 3 sene veya 3 ay sürecek diyen bir kaynak?(Varsa cahilliğime verin.) Güneşin yarın biz kuzeye bakarken solumuzdan, yani batıdan, doğmayacağını iddia edebilir misin? İslami açıdan bakacak olursak "Allah bilir." deyip kestirip atmak lazım. O da bilimsellik ve olasılığa ters düşer.

Merak ne güzel şey, güzel şey merak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aydınlanma için yeniden doğuşa muhtaç olan insanlara bi ithafım yok bu konuda tabi insanlar küçük kıyametlerini yaşayıpda sonrasında ne kadar aydınlanabilir oda ayrı bi tartışma konusu.. benim demek istedigim sadece insanlar surekli olarak cahilliklerini bi nedene baglarlar surekli sucu baskalarında ararlar mucize olmasını beklerler ama asıl cahillik onların içindedir sadece kendileri bu tabuları yıkabılmeyi basardıktan sonra gercek aydınlıga ulasıcaklardır ben buna inanıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğinize göre mayaların takvimi bitiyor ve dünyanın sonu geliyor öylemi?

öyle birşey yokbu tedirginlik yaratmak isteyenlerin ortaya sürdüğü bir yalan .. son değil bir başlangıç .. dünyanın sonu anca milyarlarca yıl sonra güneş genişleyip dev bir kırmızı yıldıza dönüştüğünde olacak ...

Ya mayaların tarihçisi takvimi 2012 yılına kadar yazabilmiş ve sonrasında vefat etmişse ??

bu maya gibi eski kadim medeniyetleri salak yerine koyanlar var .. onlara sadece gülüyorum .. sırf mayalar değil uzakdoğudaki bir sürü eski kadim medeniyetinde dünyanın bugünkü teknolojiye ve düşünce zenginliğine ulaşmasında büyük katkıları olmuştur .. adam vefat ediyormuş takvim eksik kalıyormuş bu çok komik bir varsayımdı .. sadece takvimleri yoktur mayaların zaman tapınaklarıda vardır .. zaman tapınaklarındaki kayıtlarında da son tarih 2012 dir .. dikkat edin mayalar o yıllarda 12 haneli bir rakam hesaplamasınaadar gitmişler 365,24 gün hesabını hatasız bulmuşlar sonra vefat edip o takvim yarım kalacak .. bu kadar basit düşünülmemeli .. ama dikkat edin o tarih birşeylerin kesinlikle ve kesinlikle habercisi ..

Herseyi gectim 6 milyar yıllık bu dünya 2010 yılına gelmiş ve 2 sene içinde pat diye ortadan kayıp mı olacak?

ekonomik krizi gördün dimi veya istanbuldaki sel felaketini ne kadar çabuk bitiverdi dimi farketmeden bir anda patladı .. öyle şeyler olur ki 1 haftada dünyada ciddi doğa olayları olsun milyarlarca insan ölür .. bu imkansız birşey değil ..

-Güneş batıdan dogdumu?

-Mesih yeryüzüne indi mi?

-Dünya üstündeki herkes tek din altında toplandı mı?

-Saçma sapan yaratıkların varlıgı kanıtlandı mı?

birde bu din kisvesi altında yorumlar yapılıyor .. dinlerin birkere kökeninin araştırın kökenini .. safsata asi bir uzaylı varlığın ortadoğudaki halkları seçip getirdiği birşey bu din .. sonra ne oldu kaçtı gitti çünkü neden iyiler kazanmak zorunda çünkü .. şimdi nerede büyük ihtimal orionda biryerlerdedir .. bir kere dinlerin hiç mi hiçbir önemi yok .. köleliğe yönelten insanı insan olmaktan uzaklaştırıp sanki tapınmasına gerek varmış gibi kul eden, insana hakaret eden birşey iyi inceleyenler çok iyi bilir bu dediklerimi .. bir mehdidir gidiyor birsürü dini kavram gelip gelip gidiyor sadece komik .. evrende cennet cehennem huriler konaklar biraz gerçekçi olun hayalci değil .. neyse eninde sonunda zaten anlayacaksınız benimde anladığım gibi.. umarım geç olmaz..

yaptığım astronomik araştırmalardan gördümki önemli hareketlenmeler var .. galaksi merkezinden gelen ışınlar yavaş yavaş güneş sistemine girmeye başlıyor .. umarım bu fotonlar ışınlar insanlığı kötü etkileyecek nitelikte değildir .. birde ara ara gördümki fotonu tek sabit bir kavram içine sıkıştıranlar var .. genlerimizin %3'ü kullanılırken acaba hurda diye geçen oracıkta duran kullanılmayan %97'lik kısım ne işe yarıyor .. bunları kim biliyor .. açıkcası kendi gözlemlerimle gördümki birşeyler olacak ... samanyolunun bilgisayardan çıkmış görüntüsüne baktığımda sanki güneş sistemimizi peşine takmış .. yani bağlanmış gibi .. ve şu anda samanyolu galaksisi andromedaya doğru hızla ilerliyor açıklanamayan bir boşluk tarafından itiildiğimiz söyleniyor .. herneyse birşeyler olacak ama iyi olması için iyi dileklerde bulunalım hep beraber ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kendi çapımda İslamiyet e inanan ve ibadet eden bir insanım ve yemin ederim ki bunu Cennet'e falan girmek için yapmıyorum. Cennet'in sıkıcı olduğunu bile düşünüyorum ne öyle herkes iyi ve sanmıyorum zaten beni alıcaklarını. Yunus Emre'nin dediği gibi ben neyliyem cenneti bana seni gerek seni =) (konuyu açan arkadaşa)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bahsettiğin iç büyük din ne kadar zamandır üç büyük din oluyor bi bilgin var mı.insanlık varolduğundan beri süregelen inanç sistemlerinin yanında islam çocuk klaıyor malesef.herşeyi kendi inançlarınıza göre değerlendirmeyin.

üstelik sen kurtatrıcı olduğunu falan mı iddaa ediyorsun anlamadım? 2012 ye inananlar yanlış yoldalar ve sen onlara gerçeği gösterip aydınlatacaksın öyle mi?

gülünç olma arkadaşım.sitede bu ve benzeri konularda ziyadesiyle bilgi mevcut.hepsini okursan belki aydınlanmazsın ama farklı inançlara saygı gösterme yetisini kazanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamamen katılıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de şu açıdan bakalım. Sonsuza uzanan bir takvim yapamazlardı değil mi?;) Mutlaka yaptıkları takvimin bir sonu olmalıydı. Takvimi 14 mart 2011 ya da 30 ağustos 2023 de bitebilirdi. Bu tarihlerde bitseydi yine aynı inanış olacaktı. (Kimse "Aa maya takvimi 8 şubat 2012' de bitmiş, o zaman kıyamet falan kopmaz arkadaş" demezdi.) Yani illaki bitecekti bu takvim, gün üstünde o kadar takılı kalınmamalı bence. Ki bu söylediğim için çok geç. Herkes inancını çoktan seçti.

Bir de üstüme vazife olmadan bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bakın önceleri uzaylılara inanıldı.

Ardından insanların hayalgüçleri işin içine girmeye başladı. İşte uzaylı ırkları tasvir edildi, adlar takıldı bu ırklara, yaşadıkları yıldızlar, görünüşleri, hatta sosyal yaşamları söylendi vs.

Ardından dinlerin uzaylılar tarafından getirildiğine, meleklerin uzaylı olduğuna inananlar oldu.

Ve bu doğrultuda kaçınılmaz olarak(yılar önce bunu öngörmüştüm) uzaylıların yaratıcı olduğuna inananlar ortaya çıkmaya başladı.

Herkes düşüncesini kibar bir şekilde söylemekte özgür. Bende kendi inancım doğrultusunda şunu söylemek istiyorum.

İslam inancında kıyamet alametlerinden biri olan Deccal vardır. Uzun uzadıya anlatmadan sadece şunu söyleyeceğim. Deccal kendisini Allah ilan edecek ve tüm dünya buna inanacak(belli seviyeye ermiş salih kullar hariç). Bu beni hep düşündürmüş ve korkutmuştur. Tüm dünya inanacağına göre çok mantıklı ve ikna edici olması gerekir. Yani çıkıp ortaya dayanaksızca ben Allah'ım diyecek birisi(ya da bir şey) olmayacaktır. Öyle bir şey olacak ki yeryüzünde 3 büyük din olmasına rağmen insanlar buna inanacak.

Demek istediğim bu uzaylı meselesinde "bence" sınırı koruyun. Her gördüğünüze ve görmediğinize, duyduğunuza, "düşündüğünüze" körü körüne inanmayın. Kimseye öğüt vermek de haddime değil. Bu forumda benden daha bilgili, terübeli insanlar vardır mutlaka.

Son olarak 2012 hakkında görüşümü söylemek istiyorum. İnsalar şu güne kadar çok tarih belirledi, belki bizden önceki nesiller de bir tarih belirleyip kıyameti yada tüm dünyayı değiştirecek bir şey beklemişlerdir kim bilir.

Dünyada bir şeyler değişecek elbet. Mesela 2012 de uzaylı istilası olsa bile ben bunun maya takvimi yüzünden olacağını sanmıyorum.(o bir takvimdi, her yapılan takvimin başı ve sonu vardır) İnsanlar 2012 ye kendilerini şartladıkları için, gelecek birileri "varsa" sırf insanları biraz daha az şoka sokmak için(ki insan ırkını umursuyorlarsa) bu tarihte geleceklerini düşünüyorum.

Birde ırk olarak şu özelliğimiz var. Gizeme merakımız ve gizeme eklediğimiz hayalgücümüz. Zamanında cadılara, vampirlere, kötü ruhlara vs. inanıyormuş insanlar, şimdi de uzaylılara(ki bende farklı bir şekilde de olsa inanıyorum). Şuna eminim yüzyıllar sonra da bizim aklımıza bile gelmeyen bir şeye inanacak torunlarımız. Çünkü bu yapımızda var. Bu da bir gerçek ki bu tür inançlarımız, korkularımız olmasa dünya gerçekten daha sıkıcı olurdu. 2012 yerine belki burada özel iletişim vergisi hakkında konuşuyor olurduk.:)

Teşekkür ederim. Eğer bir cevap gelirse umarım kişiliğime ve inancıma saygılı bir şekilde gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne çok fikir var ama ben şundan yanayım ki ,

fikirlerinizi sadece bir yazıyı okuyup yada bir çok duyum alıp sonra kendi düşüncelerinize göre yorumlayarak oluşturmayın çünkü kocakarılarla eş güdüm giden bir olay oldu artık bu, dışardaki yaşlı teyzeler bile konuşuyor bu 2012 olaylarını nedir bu ya? maskara oldu artık ağzı olan konuşuyor ortada belli bulgular kanıtlar var ve herkesin gözü önünde felakete giden bir dünya olur veya olmaz orası ayrı bir nokta ama her şey değişir ilerler sonucu belki başa dönmesidir belkide farklı bir durumdur burasınıda bilmek güç ama 2012 de kıyamet kopcak kelimesini duyan kişi hemen bir tepki veriyor ve kişiden kişiye ay olur mu öle şey savsata yada dünyanın değişme vakti geldi ne kadar güzel bir olay diyen de var çok garip bir durum neden araştırma yapmadan bir sonuca varılıyor ? ki zaten sonuç burada sadece kendi zihninizdeki bir ferahlamaya ulaşma oluyor çünkü bence sonucu şu anda kimse tam anlamıyla bilmiyor gizli tarikatların bilgilerini bilemicem ama zannediyorum 2012 kapanmış bir tarih..

--------------------

Bir de şu açıdan bakalım. Sonsuza uzanan bir takvim yapamazlardı değil mi?;) Mutlaka yaptıkları takvimin bir sonu olmalıydı. Takvimi 14 mart 2011 ya da 30 ağustos 2023 de bitebilirdi. Bu tarihlerde bitseydi yine aynı inanış olacaktı. (Kimse "Aa maya takvimi 8 şubat 2012' de bitmiş, o zaman kıyamet falan kopmaz arkadaş" demezdi.) Yani illaki bitecekti bu takvim, gün üstünde o kadar takılı kalınmamalı bence. Ki bu söylediğim için çok geç. Herkes inancını çoktan seçti.

Bir de üstüme vazife olmadan bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bakın önceleri uzaylılara inanıldı.

Ardından insanların hayalgüçleri işin içine girmeye başladı. İşte uzaylı ırkları tasvir edildi, adlar takıldı bu ırklara, yaşadıkları yıldızlar, görünüşleri, hatta sosyal yaşamları söylendi vs.

Ardından dinlerin uzaylılar tarafından getirildiğine, meleklerin uzaylı olduğuna inananlar oldu.

Ve bu doğrultuda kaçınılmaz olarak(yılar önce bunu öngörmüştüm) uzaylıların yaratıcı olduğuna inananlar ortaya çıkmaya başladı.

Herkes düşüncesini kibar bir şekilde söylemekte özgür. Bende kendi inancım doğrultusunda şunu söylemek istiyorum.

İslam inancında kıyamet alametlerinden biri olan Deccal vardır. Uzun uzadıya anlatmadan sadece şunu söyleyeceğim. Deccal kendisini Allah ilan edecek ve tüm dünya buna inanacak(belli seviyeye ermiş salih kullar hariç). Bu beni hep düşündürmüş ve korkutmuştur. Tüm dünya inanacağına göre çok mantıklı ve ikna edici olması gerekir. Yani çıkıp ortaya dayanaksızca ben Allah'ım diyecek birisi(ya da bir şey) olmayacaktır. Öyle bir şey olacak ki yeryüzünde 3 büyük din olmasına rağmen insanlar buna inanacak.

Demek istediğim bu uzaylı meselesinde "bence" sınırı koruyun. Her gördüğünüze ve görmediğinize, duyduğunuza, "düşündüğünüze" körü körüne inanmayın. Kimseye öğüt vermek de haddime değil. Bu forumda benden daha bilgili, terübeli insanlar vardır mutlaka.

Son olarak 2012 hakkında görüşümü söylemek istiyorum. İnsalar şu güne kadar çok tarih belirledi, belki bizden önceki nesiller de bir tarih belirleyip kıyameti yada tüm dünyayı değiştirecek bir şey beklemişlerdir kim bilir.

Dünyada bir şeyler değişecek elbet. Mesela 2012 de uzaylı istilası olsa bile ben bunun maya takvimi yüzünden olacağını sanmıyorum.(o bir takvimdi, her yapılan takvimin başı ve sonu vardır) İnsanlar 2012 ye kendilerini şartladıkları için, gelecek birileri "varsa" sırf insanları biraz daha az şoka sokmak için(ki insan ırkını umursuyorlarsa) bu tarihte geleceklerini düşünüyorum.

Birde ırk olarak şu özelliğimiz var. Gizeme merakımız ve gizeme eklediğimiz hayalgücümüz. Zamanında cadılara, vampirlere, kötü ruhlara vs. inanıyormuş insanlar, şimdi de uzaylılara(ki bende farklı bir şekilde de olsa inanıyorum). Şuna eminim yüzyıllar sonra da bizim aklımıza bile gelmeyen bir şeye inanacak torunlarımız. Çünkü bu yapımızda var. Bu da bir gerçek ki bu tür inançlarımız, korkularımız olmasa dünya gerçekten daha sıkıcı olurdu. 2012 yerine belki burada özel iletişim vergisi hakkında konuşuyor olurduk.:)

Teşekkür ederim. Eğer bir cevap gelirse umarım kişiliğime ve inancıma saygılı bir şekilde gelir.

saygın için teşekkürler ilk olarak şunları sölemek isterim

1. maya takvimi durup dururken bitmiyor bitiş tarihinde 21 aralık 2012 diye çevrilen tarihte yarasa ve panter işaretleri var.

yarasa ölümü panter ise değişimi simgeliyor bilinen kadarı ile

2. olarak insanlar mucizeye inanmak istiyor demek çok yanlış olur bence çünkü insanların yapısı zaten bir mucizedir yani evren sınırsız ihtimallerle dolu iken ve de islam gibi bir dine mensup biri bunu sölüyorsa bence çok garip bir çelişki var Allah gibi mucizevi bir şey var ortada sonsuz bir güç sonsuz bir yaratıcı neden ters baktığınız uzaylılar cadılar başka alemler yada farklı sistemler olmasın ki? bence bütün bu görünen inanılan ve hatta düşünülen şeyler varlar hiç bişi yoktan gelipte bir anda efsanyee dönüşmez hayal gücü sadece emperyalist düzenin temellerini oluşturan bir kelimedir ve hayal gücü adı ile örtülürler neden hükümetler araştırma yapıyorlar yada savaş sırasında inkar ettikleri bu güçleri yada bu olayları kullanıyorlar soğu savaş sırasında abd ve rusyanın mental güçlü insanları kullanrak bir çok girişim yaptığı bilinmekte ve bunlar gerçekler bu tür şeyler varlar cadılar zaten olan şeyler vampir ve kurt adamlarda varlar efsanelerin hepsi vardır uzaylılar zaten fiziksel olarak görünen ve var olan canlılar yani evrende yanlız olmamız ve insanların sadece 4 duvar arasında bunalıp sonrada pislik içindeki şehirlerinde yaşayıp fatura ödemesi bence daha mucizevi bir şey evrende acaba kaç canlı kendi soyunu kurutup sonrada kendini mahkum hale getirmiştir merak ediyorum burada korkulması gerekn şey budur ölmek bile bu korkunçluğun içinde bir kurtuluştur ki yürekten dünyanın değişmesini istiyorum açık sözlü olmam gerekirse ,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu 2012 olayı aklıma şunu getirdi birkaç sene önce Ömer Çelakıl vardı 2006'da dünyaya hatta ege denizine göktaşı düşücek ege sular altında kalıcak demişti bütün ülke bekledik göktaşı düşücek diye ama hiçbişey olmadı sonra dedi yanlış hesaplamışım 2008'de düşücek dedi 2009 bitiyor hala bişey yok :D şimdi 2012'de bişey olmazsa eğer diyeceksinizki 2014'e sarktı gene bişey olmazsa bikaç sene sonra farklı bir senaryo ile başka bir olay beklenicek :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

asakura yoh :)..

2012 de güneş fırtınasının dünyayı vuracağı ve bunun maya takvimi ile alakalı değil günümüzdeki uydularla saptanan bir gezegensel olay olduğu biliniyor güzel bir açıklama olmuş.Dünya ve yaşam tarzlarınız değişicek ister endişelenin ister kendinizi camdan aşağa atın burası ayrı bir konu ama söyledikleriniz inanmak istediklerinizdir. Ortada gerçekler var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

asakura yoh :)..

2012 de güneş fırtınasının dünyayı vuracağı ve bunun maya takvimi ile alakalı değil günümüzdeki uydularla saptanan bir gezegensel olay olduğu biliniyor güzel bir açıklama olmuş.Dünya ve yaşam tarzlarınız değişicek ister endişelenin ister kendinizi camdan aşağa atın burası ayrı bir konu ama söyledikleriniz inanmak istediklerinizdir. Ortada gerçekler var.

Öncelikle bende seviyeli olduğun için teşekkür ederim. Cadılara, vampirlere inandığını söylemişsin. Böyle şeylerin olabileceğine ihtimal vermiyorum ama inandığın şeylere saygı duyuyorum.

Her şeyin olma ihtimali vardır. Dediklerin, inandıkların doğru olabilir. Ben buna kesin bir şekilde yalan diyemem. Ama "ortada gerçekler var" dediğin zaman bir iki şey söylemek isterim. Ortada dolaşan gerçekler dediğin "büyük oranda"(hepsi demiyorum) internette kaynağı belirsiz yazılar. Biliyorum bu konuda kitaplar da çıktı(ki iyi bir kar kapısı bu konu;) )

İşte tam olarak elle tutulur kesin bir şey olsa keşke. Bilimadamlarının yaptıkları araştırmalardan bahsetmiyorum. Dünyaya aşağı yukarı hangi felaketlerin geleceğini bilimsel verilerle "tahmin" ediyorlar.

Ama şu foton kuşağı meselesi. Özel güçlerimizin olacağı söylentisi. Telekinezi, telepati vs. Bu bilginin kaynağı nedir? Nasıl bir sebepten yola çıkarak bu sonuca ulaşılıyor? Ve bu güçlere sahip olacak insanların tüm farklılıkları bırakıp kardeşçe yaşayacağı. Elimde olmadan bu son söylenen şeyi her okuduğumda, gördüğümde ister istemez bir tebessüm beliriyor yüzümde. Buraya kadar her şey gerçekse bile bu son söylenen Pollyanna'cılığın hat safhası. İnsanız biz çünkü. Şimdi de, gelecekte de.;)

NOT: Yukarıda sorduğum soruların cevabı varsa gerçekten öğrenmek istiyorum. Sonuçta bu tür konulara ilgim olmasa bu forumda olmazdım. Sırf her şeyi reddetmek için burada değilim.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cobra yazını okudum ve bu konuya hiç taraf olmadan birşey sormak istiyorum.takvimin elbette bir sonu olacaktı demişsin.ama bu mantıksız bir görüş olmuş kanımca.

sen hiç biten bir takvim gördün mü başka? tüm takvimler belirli bir zaman dilimini gösterir ve sürekli kendilerini yineler.yani demek istediğim şu gregoryen takviminin bir sonu var mı? veya rumi takvimin.ocak ta başlar ve aralıktan sonra tekrar ocak ta başlar, aslında sürekli olarak döner yani.belirli bi tarihte biten maya takviminden başka bir takvimle karşılaşmadım ben.varsa bile eminim eski uygarlıklar tarafında yapılmıştır, muhtmelen de maya takvimiyle aynı tarihte bitiyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

varsa bile eminim eski uygarlıklar tarafında yapılmıştır, muhtmelen de maya takvimiyle aynı tarihte bitiyordur.

İlginç bir varsayım.;)

Günümüzdeki takvimlerin amacı ile maya takviminin amacı çok farklı. Günüzümde ki zaman kavramı sebebiyle(1 yıl 365 gün, 12 ay vs.) insanın zaman kavramına olan bağlılığı ve ihtiyaçları nedeniyle(sıradan kullanılan bir takvimi ele alalım) 1 yıllık takvimler yapılmakta ve ardından bittiğinde yenisi yapılmakta. Bu takvim kullanılmak içindir. Peki ya şu an günümüzde mayaların "mantığıyla" bir takvim yapsak, sonsuza uzatabilir miyiz? Ya da 1000'er yıllık döngüler halinde mi yaparız? İkisini de yap(a)mayız değil mi?

Demek istediğim günümüzün dönen takvimleri rumi, miladi takvimler ile maya takvimi arasında ismi dışında hiç bir mantıksal ve amaçsal benzerlik yok. O dönmemiş demek yersiz olur. Bir kaç binlik bir takvim yapıldıysa onu sürekli döndürmenin bir anlamı yoktur değil mi? Her neyse konu sapmasın çünkü sanki biraz alakasız bir durum bu. Galatasaray futbol takımıyla, LA Lakers basketbol takımını, hangisi daha iyi diye kıyaslamak gibi oldu. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...