Jump to content

Arkadaslar Sizce Bu Yecüc Mecüc Olabilir mi ?

seLene

Önerilen Mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/_np/1146/8711146.jpghttp://www.hurriyet.com.tr/p/newsDetail/kutu/hurriyet_kutu_right.gif

Meksika'da 2007'de bir çiftçi tarafından bulundu ve öldürüldü. Cansız bedeni incelendikçe tuhaflıklar birbirini izledi. Kimine göre uzaylı, kimine göre henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü. Bilim adamları ise "DNA'sı yok" diye şaşkın. Kimine göre ise her şey tartışmalı.

Ne var ki şimdilerde bir ikinci "yaratıktan" daha söz ediliyor.

Meksika'da uzaydan geldiği düşünülen ikinci bir yaratığın görüldüğü konuşuluyor.

İşçi Francisco Garcia:"Yaşayan ikinci bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı" dedi.

İlk yaratık, Meksika'da 2007 yılında bulunduğunda büyük bir şok yaşanmıştı.

Çeşitli incelemeler sonunda bazı UFO uzmanları bu yaratığı 'uzaylı' olarak nitelendirirken, bazı uzmanlarsa yaratığın henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü olabileceğini savunuyor: Yakalanan ilk yaratık üzerine yapılan DNA testlerinden herhangi bir sonuç çıkmadı.

'Bild am SONNTAG' gazetesi muhabiri Michael Remke, yaratığı görmek için Meksika'daki Metepec kentine gitti. İzlenimlerini aktarırken, "Göz çukurları, insan üzerinde korkutucu bir etki yaratıyor" ifadesini kullandı.

Veteriner Marco Salazar, yaratığı bulan çifçinin, bir anlık korkuyla onu boğarak öldürmesinin hemen ardından yaratığı inceleme fırsatına sahip olduğunu anlatırken "Şu ana kadar her türden hayvanı görme imkanım oldu, ama böyle bir şey daha önce hiç görmemiştim" dedi.

Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip bu yaratığın; aynı zamanda kafatası yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha yüksek zeka seviyesine sahip olduğu düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla da insana benzediği iddia ediliyor.

Dört ayrı labaratuvarda en modern tekniklerle DNA yapısı çözülmeye çalışıldı ancak bir sonuç alınamadı. Uzmanlar "DNA'sı yok. Ya da var ama bu tekniklerle biz inceleyemiyoruz" diyor.

Bulunan yaratığın hücre testlerinde, bedenini ince bir deri tabakasının kapladığı ve daha önce tanımlanmamış, ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olan bir canlı olduğu kaydedildi.

Çiftçinin yaratığı öldürmeden önce fotoğraflarını çektiği ve bu fotoğrafların yakında yayınlanacağı bildirildi.

arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meksika'da uzaydan geldiği düşünülen ikinci bir yaratığın görüldüğü konuşuluyor.

İşçi Francisco Garcia:"Yaşayan ikinci bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı" dedi.

resimdeki canlı fosili en fazla 10 cm boyunda.... birbirleriyle bağlantısı yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

off çok ilginç yaa...:rolleyes: bir arada alt tarafı timsah üst tarafı insan iskelti olan bir canlı keşfedişmişti..daha neler göreceğiz bakalım ????:rolleyes:

evet onu da biliyorum... çok ilginç ya... acaba hayvanların genleriyle oynayarak mı yarattılar bu canlıları ? :ermm: yoksa en basından beri böyle canlılar var mıydı ? :ermm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resimdeki canlı fosili en fazla 10 cm boyunda.... birbirleriyle bağlantısı yok...

neden olmasınki...belki bu resimdeki daha tam gelişme çağındadır 70 cm olan da gelişme çağını geçmiştr :):)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında batıl inanç tarafı çok zayif olan bir insan olarak yazıyorum bunu ama çok merak ettim Yecüc Mecüc nedir acaba? Merağın önüne geçilemiyor maalesef :D

Yecüc ile Mecüc Kuran dahil tüm kutsal kitaplarda yer alan ve

insan ırkını ortadan kaldırmaya çalışacakları söylenen bir ırk.

Dünyaya büyük zarar verecekleri ve önlerine gelen herkesi öldürecekleri söylenen

bu ırkın kıyamet alameti olduğu kabul ediliyor.

Şimdi, wicca ve büyü konusunda bahsettiğiniz üzere hristiyan inancına sahipseniz incil ve içindekiler hakkındada bilgi sahibisinizdir.

Oysa kutsal sayılan kitaplarda geçenler batıl inanç olarak görünmez :)

neyse sorunuzada incilden bir alıntıyla cevap vereyim..

“Bin yıl tamam olunca, şeytan zindanından çözülecektir. Ve yerin dört köşesinden olan milletleri, Ye’cüc ve Me’cüc’ü saptırmak ve onları cenk için bir araya toplamak üzere çıkacaktır. Onların sayısı denizin kumları kadardır.”İncil, Vahiy, 20:7-11;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yecüc ile Mecüc Kuran dahil tüm kutsal kitaplarda yer alan ve

insan ırkını ortadan kaldırmaya çalışacakları söylenen bir ırk.

Dünyaya büyük zarar verecekleri ve önlerine gelen herkesi öldürecekleri söylenen

bu ırkın kıyamet alameti olduğu kabul ediliyor.

Şimdi, wicca ve büyü konusunda bahsettiğiniz üzere hristiyan inancına sahipseniz incil ve içindekiler hakkındada bilgi sahibisinizdir.

Oysa kutsal sayılan kitaplarda geçenler batıl inanç olarak görünmez :)

neyse sorunuzada incilden bir alıntıyla cevap vereyim..

“Bin yıl tamam olunca, şeytan zindanından çözülecektir. Ve yerin dört köşesinden olan milletleri, Ye’cüc ve Me’cüc’ü saptırmak ve onları cenk için bir araya toplamak üzere çıkacaktır. Onların sayısı denizin kumları kadardır.”İncil, Vahiy, 20:7-11;

Yecüc Mecüc'ün bu olabileceği aklıma hiç gelmemişti doğrusu. Tabiki de incilde yazanlar batıl inaç değil ama ben bunun sembolik olduğunu düşünmüştüm yani bir insan ırkını işaret ediyor diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yecüc Mecüc

Kuranda zulkarneyn adlı varlığın, azgın bir kavmi, erimiş bakır kullanılarak bir dağda hapsettiği ve rabbin günü gelene kadar bu insanların orda kalacağı bildirilmektedir. Zulkarneyn; aynı gün içinde seyahat ettiği araçla, birçok kavmi ziyaret etmiştir. Demek ki kendisi uçak gibi hızlı bir araçla yolculuk ediyordu. O devirde öyle hızlı giden bir taşıt olmadığı için, ruhsal varlıkların taşıtlarından biriyle yolculuk ediyor olmalıydı.

Yecüc-mecüc denen kavim başedilemez durumda olduğundan, kendileri, Zulkarneyn tarafından dağa hapsedildi. Pekii, bu kavim ne yapmıştı da böyle bir muamele görmüşlerdi. Bu yecüc-mecüc denilenler kimlerdi?

Tarihte; Hunlular olarak bilinen uygarlık, diğer uygarlıklar için büyük tehdit oluşturuyorlardı. Çinliler, bu uygarlık yüzünden, -şimdi uydu aracılığla bile görünebilecek büyüklükte- bir set inşa etmişlerdi. (Çin setti). Setin uzunluğu kilometrelerce uzunlukta ve metrelerce yükseklikteydi. Hunlular, avrupaya yönelince büyük bir göç başladı. Tarihte kavimler göçü olarak bilinen bu olay, Hunluların nasıl bir uygarlık olduğunu gösteriyordu. Hiçbir kavim Hunlularla başedemiyordu. Pekii ne oldu da bu kavim birden ortadan kayboldu? Hangi uygarlık, Hunluları tarihten silmeyi başardı?

Hun imparatorluğu, batı ve doğu Hun olmak üzere bölündü. Batı Hun imparatorluğu, bilindiği gibi yıkıldı. Doğu Hun imparatorluğu ise, birden ortadan kayboldu. Tarih kitaplarında; Doğu Hun imparatorunun hanının, bir çinli prensesle evlendiği sonucunda da, Hunluların asimile oldukları, şeklinde anlatılmıştır. Pekii gerçekten böyle mi olmuştur? Koskoca imparatorluk, dünyayı tir tir titreten ulus böyle basit bir şekilde yok olmuş olabilir mi?

''Yecüc-mecüc'' kelime anlamıyla ufak-tefek demektir. Kısa boylu insanlar için eskiden bu terim kullanılırmış. Çin ve Moğalistan dolaylarındaki insanlar, bilindiği gibi kısa boyludurlar. Bu iklimden kaynaklanmaktadır. Hunlularda, bu bölgeleri yurt edindikleri için, onlarda doğal olarak Çinliler gibi kısa boyluydular.

''Nihâyet iki sed arasına ulaşınca, onların önünde hemen hiç söz anlamayan bir kavim buldu. Dediler ki: Ey Zülkarneyn, Ye'cuc ve Me'cuc bu yerde bozgunculuk yapıyorlar.''

Bu ayete dikkatinizi cezbetmek istiyorum. Çünkü bu ayette; setten, yecüc-mecücten (ufak-tefek) ve bozgunculuk yapan bir kavimden bahsediliyor. Hunlular; bulundukları coğrafyadan dolayı kısa boyluydular, bu yüzden kendilerine yecüc-mecüc deniyordu. Bulundukları zaman içersinde o kadar bozgunculuk yapıyorlardı ki, Çinliler kendilerinden sakınmak için dünyaca meşhur Çin settini yapmak durumunda kalmışlardı.

Sonuç: Bozgunculukları hadsafaya geldiğinden Zulkarneyn vasıtasıyla, rabbin günü gelene kadar, hapsedilmiş olan Yecüc-mecüc kavminin, Hunluların kavmi olması muhtemeldir

harun yahya.

kuranda yecuc mecuc ismi gecer.fakat hepsı bu.başka bı acıklama yoktur.gunumuze gelen hadıslerınde hangıler.ının uydurma olup olmadıgını bılmıyoruz...benım dusuncem bu.yanı sonuc olarak o ufaklık yecüc ve mecüc ırkından oldugunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yecüc Mecüc

Kuranda zulkarneyn adlı varlığın, azgın bir kavmi, erimiş bakır kullanılarak bir dağda hapsettiği ve rabbin günü gelene kadar bu insanların orda kalacağı bildirilmektedir. Zulkarneyn; aynı gün içinde seyahat ettiği araçla, birçok kavmi ziyaret etmiştir. Demek ki kendisi uçak gibi hızlı bir araçla yolculuk ediyordu. O devirde öyle hızlı giden bir taşıt olmadığı için, ruhsal varlıkların taşıtlarından biriyle yolculuk ediyor olmalıydı.

Yecüc-mecüc denen kavim başedilemez durumda olduğundan, kendileri, Zulkarneyn tarafından dağa hapsedildi. Pekii, bu kavim ne yapmıştı da böyle bir muamele görmüşlerdi. Bu yecüc-mecüc denilenler kimlerdi?

Tarihte; Hunlular olarak bilinen uygarlık, diğer uygarlıklar için büyük tehdit oluşturuyorlardı. Çinliler, bu uygarlık yüzünden, -şimdi uydu aracılığla bile görünebilecek büyüklükte- bir set inşa etmişlerdi. (Çin setti). Setin uzunluğu kilometrelerce uzunlukta ve metrelerce yükseklikteydi. Hunlular, avrupaya yönelince büyük bir göç başladı. Tarihte kavimler göçü olarak bilinen bu olay, Hunluların nasıl bir uygarlık olduğunu gösteriyordu. Hiçbir kavim Hunlularla başedemiyordu. Pekii ne oldu da bu kavim birden ortadan kayboldu? Hangi uygarlık, Hunluları tarihten silmeyi başardı?

Hun imparatorluğu, batı ve doğu Hun olmak üzere bölündü. Batı Hun imparatorluğu, bilindiği gibi yıkıldı. Doğu Hun imparatorluğu ise, birden ortadan kayboldu. Tarih kitaplarında; Doğu Hun imparatorunun hanının, bir çinli prensesle evlendiği sonucunda da, Hunluların asimile oldukları, şeklinde anlatılmıştır. Pekii gerçekten böyle mi olmuştur? Koskoca imparatorluk, dünyayı tir tir titreten ulus böyle basit bir şekilde yok olmuş olabilir mi?

''Yecüc-mecüc'' kelime anlamıyla ufak-tefek demektir. Kısa boylu insanlar için eskiden bu terim kullanılırmış. Çin ve Moğalistan dolaylarındaki insanlar, bilindiği gibi kısa boyludurlar. Bu iklimden kaynaklanmaktadır. Hunlularda, bu bölgeleri yurt edindikleri için, onlarda doğal olarak Çinliler gibi kısa boyluydular.

''Nihâyet iki sed arasına ulaşınca, onların önünde hemen hiç söz anlamayan bir kavim buldu. Dediler ki: Ey Zülkarneyn, Ye'cuc ve Me'cuc bu yerde bozgunculuk yapıyorlar.''

Bu ayete dikkatinizi cezbetmek istiyorum. Çünkü bu ayette; setten, yecüc-mecücten (ufak-tefek) ve bozgunculuk yapan bir kavimden bahsediliyor. Hunlular; bulundukları coğrafyadan dolayı kısa boyluydular, bu yüzden kendilerine yecüc-mecüc deniyordu. Bulundukları zaman içersinde o kadar bozgunculuk yapıyorlardı ki, Çinliler kendilerinden sakınmak için dünyaca meşhur Çin settini yapmak durumunda kalmışlardı.

Sonuç: Bozgunculukları hadsafaya geldiğinden Zulkarneyn vasıtasıyla, rabbin günü gelene kadar, hapsedilmiş olan Yecüc-mecüc kavminin, Hunluların kavmi olması muhtemeldir

harun yahya.

kuranda yecuc mecuc ismi gecer.fakat hepsı bu.başka bı acıklama yoktur.gunumuze gelen hadıslerınde hangıler.ının uydurma olup olmadıgını bılmıyoruz...benım dusuncem bu.yanı sonuc olarak o ufaklık yecüc ve mecüc ırkından oldugunu sanmıyorum.

hatta bahsi geçen zülkarneyninde insan mı melek mi , cinmi yada peygamber mi ilim sahibi birimi yada normal birimi yine yada bahsi geçen 3 seyatin nerde olduğu söylenmemem tedir her şey tamamen muallakta bir konu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Haktan Akdoğan'nın söylediğine göre bu yaratığı bulan ve boğup öldüren şahsın sonu pek içaçıcı olmamış. Dediğine göre arabası otoban kenarında, tamamen erimiş bir biçimde bulunmuş. Yanmış değil erimiş. Nasıl bir enerji arabayı otoban kenarında eritebilir ki. İntikam olabilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...