Jump to content

Üç Maji okulu

Prometheus

Önerilen Mesajlar

Ve bir ses haykırdı: Yüceler Yücesinin çıplaklığının perdesini kaldırana lanetler olsun, onun doyup sarhoş olduğu şarap Üstatların kanıdır. Ve Babalon O'nu göğsünde uyuşturup uyuttu, ve sonra kaçtı, ve O'nu çıplak bıraktı, ve çocuklarını çağırıp seslendi: Benimle gelin, ve Yüceler Yücesinin çıplaklığıyla alay edelim.

Ve Üstatların ilki O'nun utancını bir giysiyle örttü, geriye yürüdü, giysi beyazdı. Ve Üstatların ikincisi O'nun utancını bir giysiyle örttü, yana doğru yürüdü, ve sarıydı. Ve Üstatların üçüncüsü O'nun çıplaklığıyla eğlendi ve alay etti, ileriye yürüdü, ve siyahtı. Ve onlardır Majinin üç büyük okulu, Bethlehem'e beraber yolculuk etmiş üç Maji de onlardır; ve sen hangi okulun galip geleceğini bilmeyeceksin, eğer üçü birleşip bir olmazlarsa, çünkü sen bilgelik sahibi değilsin.

And a voice cries: Cursed be he that shall uncover the nakedness of the Most High, for he is drunken upon the wine that is the blood of the adepts. And BABALON hath lulled him to sleep upon her breast, and she hath fled away, and left him naked, and she hath called her children together saying: Come up with me, and let us make a mock of the nakedness of the Most High.

And the first of the adepts covered His shame with a cloth, walking backwards, and was white. And the second of the adepts covered his shame with a cloth, walking sideways, and was yellow. And the third of the adepts made a mock of His nakedness, walking forwards, and was black. And these are the three great schools of the Magi, who are also the three Magi that journeyed unto Bethlehem; and because thou hast not wisdom, thou shalt not know which school prevaileth, or if the three schools be not one.*

-Crowley'nin "Magick Without Tears" kitabından üç Majikal ekol hakkında verdiği misali alıntıladım-

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üç üstad denilenler üç haham ?

--------------------

babalon : babil ırak

bethlehem: beytullahim filistin

3 üstad: 3 haham

yüceler yücesi : şeytan

sanırım...

fotonkedi tarafından düzenlendi
Ardarda Atılan Mesajlar Birleştirildi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

" Ve Üstatların ilki O'nun utancını bir giysiyle örttü, geriye yürüdü, giysi beyazdı. "

Çevirirken "giysi" kelimesinde hata yapmışım, özür dilerim. "giysisi" olacaktı. Cümlenin içinde geçen "giysi beyazdı" yerinde, Yüceler Yücesini kuşattıkları giysinin rengini söylemiyor, Yüceler Yücesini giydiren kişinin kıyafet rengini anlatıyor cümlenin son kelimesinde. Yani 3 Majisyenin her birinin kuşandıkları cüppelerin rengi değişik. Birisi Beyaz giyinmiş ve Beyaz maji ekolünü temsil ediyor. Diğeri Sarıyı. Üçüncüsü ise diğerlerinden bir açıdan farklı. Kara Majisyen, Yüceler Yücesini saklamıyor, Yüceler Yücesini giydirmiyor ve çıplak bırakıyor, ve alay ediyor onunla. Kötü bir kadın olan Babalon'a benziyor yani biraz. Kendisi ise çıplak değil Kara Majisyenin, ve siyah giyiniyor.

Bana en ilginç gelen kısmı, bu üç okulun birleşmek zorunda olduğunu söylemesi. Yoksa bilmek mümkün değilmiş.

Bu üç okulun birleşmesi de bana kalırsa dünya üzerinde gerçekleşecek birşey değil. Yükselme yolunda ilerleyen kişinin, inisasyon basamaklarını çıkan öğrencinin, kendi içerisinde üç okulu birleştirmesi demek bence. Işıkla Karanlığı seviştirmek. Hatta üçünü. Sarı dengede sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

altın şafak tarikatına üye olmuş ya crowley sonra buranın liderlerinden biri de siyah ve beyaz tapınak adında gruplar oluşturuyor...bence renkler buradan geliyor...bunlar dağılınca çok üzülüyor hatta siyah beyaz olanlardan gümüş grubu kuruyor kendisi... ama 3 büyük majisyen 3 haham bu kişiler şeytanla ve gelecekle irtibat kurabilen hatta dünyayı yönlendiren kişiler ...o yüzden bunları kastettiğini söyledim diğer yerler ise benzetmeler olabilir belki... tam emin olamadım bu kadar araştırınca onlardan şimdi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

altın şafak tarikatına üye olmuş ya crowley sonra buranın liderlerinden biri de siyah ve beyaz tapınak adında gruplar oluşturuyor...bence renkler buradan geliyor...bunlar dağılınca çok üzülüyor hatta siyah beyaz olanlardan gümüş grubu kuruyor kendisi... ama 3 büyük majisyen 3 haham bu kişiler şeytanla ve gelecekle irtibat kurabilen hatta dünyayı yönlendiren kişiler ...o yüzden bunları kastettiğini söyledim diğer yerler ise benzetmeler olabilir belki... tam emin olamadım bu kadar araştırınca onlardan şimdi...

Üçlülerin benzerliğine dikkat çekmişsiniz, bilgisiz olduğum bir konudur, çok ilgimi çekti ve bir kenara not ettim. Teşekkür ediyorum. Elbette bunun gibi eskice bir İngilizceyle yazılmış olan majiyle alakalı bu tip metinlerin birden fazla anlamı oluyor ve bir tanesini hakkıyla anlamak bile bayağı güzel birşey. Çoğu zaman anlamıyoruz. Farklı açılardan bu tip metinleri okuyabilmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence de ...ayrıca kafası uyuşmuşken yazdığı kitaplarda diğer toplumların oluşturduğu kavramları benzetmelerle kullanması da olasılığı yüksek gibi geldi bana... ama bu 3 güç , majikal bilgilerin en üstününe sahipmiş ve onlardan bu bilgi çıkmazmış...araştırdıkça çoğalan bilgiler ...keyifli bilgilenmeler olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...