Jump to content

Nedensiz duyumsadığım kokular

Valakar

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar,sizlere sormak ve bilginizden yararlanmak istediğim bir konu var.

Ben evde otururken, banyo yaparken, bilgisayarla ilgilenirken etrafımda kaynağını bilmediğim bir takım kokular duyuyorum. Bunlar çoğu zaman hoş ve iç gıdıklayıcı kokular oluyor. Bazense berbat oluyorlar. bu kokuları kaynaksız olarak nereden duyabilirim? Bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba?

Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dostum kokuların kaynağını bulmaya çalıştınmı hiç?kaynak derken sadece bir cisimden bahsetmiyoru.örneğin belli bir ruh hali içinde farklı bir koku gelebiliyor olabilr veyahut bu garip kokular geldikten sonrasında veya öncesindeki olayları takip et.vayada ilk önce hissettiklerinin gerçek bir koku olup olmadığını araştırmakla başla.bunun içinde kolonya gibi ağır bir kokuya sahip birşeyi diğer kokuları bastıracak şekilde uzun süre kokla.diğer kokuları hissetmediğin ana geldikten sonra kolonyayı koklamayı bırak.eğer bundan sonra hissettiğin bu garip kokular sanada daha ağır geliyorsa hissettiklerin psikolojik değil gerçek olabilir.

biraz üzerine git mutlaka bir yerden yakalarsın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MadMax dediklerini denedim diyebilirim sadece şu kolonya muhabbetini yapmadım. Onu da söz ilk fırsatta denicem. Ama diğer şekillerde bir açıklamasını bulamadım. Odamda daima hoş kokulu bir şeyler bulunduruyorum zaten. Ama duyumsadıklarım çok farklı. Yinede teşşkür ederim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bunu aslında paranormal olarak görmemin tek nedeni var kaynaksız duyulmaları. Başka neden değil. İlginiz için hepinize çok teşekkür ederim. Araştırmalarım sırasında her zaman gördüğümüz fakat önemsemediğimiz bir bilgi dikkatimi çekti.

bizim koku duyumuz talamaus denen bezden geçmeden direk beyine gidiyormuş. yani talamusta işlenmeden ham olarak beyne bir nevi direk insan ruhuna etki ediyormuş...

Buda beni biraz meraklandırdı. Araştırmalarıma devam edicem. Lütfen sizlerden de bilgili olan arkadaşlar bilgilieriniz paylaşın. Şimdiden teşkkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evey Valakar benzeri bir durum yaşıyorum ve bende merak ediyordum açıkçası bu konuyu.Güzel kokular duyumsuyorum..genelde odamda oluyor bu..birden ve ne zaman duyumsayacağımın belli olmayacağı bir an da oluyor.ve bana her seferinde,sanki önünden biri hızla geçmiş ve kokusunu hissetmişim gibi bir his uyandırıyor...güzel ama bilmediğim bir koku..bu ne kokusu;?deyip 3-5 kere koklarken daha aynı hızla kaybolan bir koku ve tek bir koku değil..her defasında farklı,bilmediğim ama etkileyici güzel bir koku...bazende erkek arkadaşımın kokusunu duyumsadığım oluyor aynı şekilde günlerce görüşmemiş olsakta ama bunu ayırt edebiliyorum fakat diğer duyumsadığım kokular benim için cevabını bulamadığım bir sürü soruyla dolu bir konu..paylaşım için teşekkürler..umarım bir bilene raslarız ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seninle karşılaşmak güzel oldu :D ... Kendimi yalnız hissetmiyorum artık. Evet anlattıklarının aynıları bende de aynen gerçekleşiyor. Sadece tanıdık birinin kokusunu almıyorum. her zaman farklı ve güzel bir koku yada bende bazen seyrekte olsa kötü berbat ötesi bir koku duyumsuyorum... UMarım bize ardımcı olacak birini bulabiliriz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet o tamamen pizza baharatından:)smother senin bahsettiğin nörolojik kötü kokunun sebebi beyinde oluşan bir tümörün yanık ya da kötü koku olarak duyumsanması.biz güzel ve hoş kokulardan bahsediyoruz ki bende de mevcut..duyumsandığında adı dilimde mevcut gibi ama bir o kadar da eşine rastlamadığım tarif edemeyeceğim hoş bir koku.sanki biri hızla odanın önünden geçmiş de ardında parfüm kokusunu bırakmış gibi bir hizziyat uyandırıyor.ya başka bir enerji formunun varlığını koku olarak duyumsuyoruz ya da koku duyumsamakla ilgili bir bir yeteneğimiz falan ortaya çıkıyor uyanıyor olabiliriz diye düşünüyorum.zira diğer enerji varlıklarını algılamanın psişik yeteneklerle çeşitli yolları var.telepati,telekinezi,6.his,duru gözrü,3.göz gibi..yaptığım araştırmalarla kesin ve açıklanır bir cevaba ulaşamasamda bana enerji formlarının kokularını almanın spirütüel bir gelişmeymiş gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu işin uzmanı değilim ama büyük ihtimalle şizofren falan değilsin, korkmana gerek yok.şizofrenler genelde şizofren olduklarından habersizdirler, ayrıca bunu kabullenemezler bu yüzden tespiti ve tedavisi bu kadar zordur.koku kısmına gelince nörolojik veya psikolojik bir durum olduğunu düşünüyorum. örneğin normal bir ortamda, yani baskın başka bir kokunun olmadığı ortamda aklımdan muz geçince çok güzel bir muz kokusu geliyor burnuma (:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklımdan muz geçince demişsin yani bu bi nevi şartlanma o kokuyu duyumsamak için.bende şöyle oluyor mesele uzanmışım yatağa tv izliyorum hatta uyumak üzereyim ve birden önümden hızla bi şey geçmiş gibi hssediyorum ve hemen ardından o hoş kokuyu duyumsuyorum...gözlemlediğim kadarıyla kendi adıma bir enerji formunun yakınımda olduğunu koku duyumsayarak hissediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar sanırım konuyu anlamış bulunmaktayım. Derin bir araştırma sonucu birkaç şeyi kafamda toparlayabildim. İlk olarak. biyolojik bir araştırma yaptım. Koku lobumuzun beyinden ayrı olduğunuz çoğumuz biliyoruz. Bu bana bir çıkış noktası verdi. bunu araştırdım ilk olarak. Neden ayrı olduğu sorusuna ilginç yanıtlar buldum. burada hepsini paylaşamasamda birkaçını aktarmak istiyorum.

1- İnsanların hormonları vücut üzerinde bir koku bırakıyorlarmış. Mesela adrenalin hormonun üstümüzde bıraktığı kokuyu algılayan köpekler bize karşı daha saldırgan oluyormuş.

2- Kadınlar menstural döngülerinin son evresinde erkeklere karşı daha fazla ilgili olurlar imiş. Nedeni ise o dönemlerde koku duyularının daha hassaslaşmasıymış.

gibi örnekler arttırılabilir.

Daha sonra kokuların neden Talamus bezinde değerlendirilmediğine cevap aradım. Onun cevabı ise kokuların bizleri hayatta tutmak için çok önemli bir işlevi olduğunu bulmam ile ortaya çıktı. biler tehlike anlarını çoğu zaman koku duyumuzla algılıyormuşuz. Beyin bunu direkt algılayıp hayatta kalma faaliyetlerini kendisi düzenliyormuş. Arada aracı olmadan en hızlı şekilde.

en son olarak ise bu işin parapsikolojik kısmına başladım. bu kısımda işim biraz daha zordu. ' üç kaynağı birden okumak ve araştırma yapmak zorunda kaldım. Ama sonunda tatmin edici birşeye ulaştım.

biz insanlar diğer insanların auralarını hem kendi auramızla hemde onların auralarının kokusu ile algılıyormuşuz. bu bir oldu. :D ...

Daha sonra bazı insanların koku duyularının normalden fazla gelişmiş olduğunu ve bununda psişik yeteneklerde iyi bir kabul olduğunu okudum bir yazıda.

Son olarak ise koku duyumsamalarının bazı varlıkların algılanmasında ( supernaturalde olduğu gibi) kullanıldığını okudum.

Arkadaşlar ben bu cevaplarla biraz tatmin oldum. bilemiyorum sizleri de tatmin etmiş midir ? buzii_tazzy seninle aynı şekilde duyumsuyordum kokuları umarım bunlar senin içinde cevap olabilir. Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

--------------------

Arkadaşlar sanırım konuyu anlamış bulunmaktayım. Derin bir araştırma sonucu birkaç şeyi kafamda toparlayabildim. İlk olarak. biyolojik bir araştırma yaptım. Koku lobumuzun beyinden ayrı olduğunuz çoğumuz biliyoruz. Bu bana bir çıkış noktası verdi. bunu araştırdım ilk olarak. Neden ayrı olduğu sorusuna ilginç yanıtlar buldum. burada hepsini paylaşamasamda birkaçını aktarmak istiyorum.

1- İnsanların hormonları vücut üzerinde bir koku bırakıyorlarmış. Mesela adrenalin hormonun üstümüzde bıraktığı kokuyu algılayan köpekler bize karşı daha saldırgan oluyormuş.

2- Kadınlar menstural döngülerinin son evresinde erkeklere karşı daha fazla ilgili olurlar imiş. Nedeni ise o dönemlerde koku duyularının daha hassaslaşmasıymış.

gibi örnekler arttırılabilir.

Daha sonra kokuların neden Talamus bezinde değerlendirilmediğine cevap aradım. Onun cevabı ise kokuların bizleri hayatta tutmak için çok önemli bir işlevi olduğunu bulmam ile ortaya çıktı. biler tehlike anlarını çoğu zaman koku duyumuzla algılıyormuşuz. Beyin bunu direkt algılayıp hayatta kalma faaliyetlerini kendisi düzenliyormuş. Arada aracı olmadan en hızlı şekilde.

en son olarak ise bu işin parapsikolojik kısmına başladım. bu kısımda işim biraz daha zordu. ' üç kaynağı birden okumak ve araştırma yapmak zorunda kaldım. Ama sonunda tatmin edici birşeye ulaştım.

biz insanlar diğer insanların auralarını hem kendi auramızla hemde onların auralarının kokusu ile algılıyormuşuz. bu bir oldu. :D ...

Daha sonra bazı insanların koku duyularının normalden fazla gelişmiş olduğunu ve bununda psişik yeteneklerde iyi bir kabul olduğunu okudum bir yazıda.

Son olarak ise koku duyumsamalarının bazı varlıkların algılanmasında ( supernaturalde olduğu gibi) kullanıldığını okudum.

Arkadaşlar ben bu cevaplarla biraz tatmin oldum. bilemiyorum sizleri de tatmin etmiş midir ? buzii_tazzy seninle aynı şekilde duyumsuyordum kokuları umarım bunlar senin içinde cevap olabilir. Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuları tekrar gözdn geçirirken farkettim bu başlığı gözümden kaçmış :)

Arkadaşın durumuna kesin bir yorum yapılamaz çünkü bir sonuç yok.Yukarıdaki getirmiş olduğunuz açıklamalardan biri olabilir.

Fakat bir de işin diğer boyutu var.Ölümün ve hastaığın kokusunu alanlar veya olayların önceden kokusunu alanlar mevcut.Bu bilgi de ekleyim dedim.Eğer başınıza gelirse korkmayın ve endişelenmeyin.Tamamen çakralarla ilgii bir durum.Bazı çakraların kapanması değişik özelliklerin-yeteneklerin gün şığına çıkmasına vesile omaktadır.Fakat kapanan bir çakra da her zaman iyiye gitmez.Bir süre sonra rahatsızlık verici olabilmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu enteresanmış gerçekten. Benim burnum çok ağır koku alır. Çoğu zaman kesif olmadığı takdirde koku almam. Nadirde olsa bazen insanların kokularını alabiliyorum ama bunlar parfüm kokularından çok daha farklı ve aynı zamanda bana birşeyler hissettiren kokular. Genelde bu duyumsama koku alamadığım zamanlarda oluyor. Bu duyumsamaların ardından yaptığım denemelerde yiyeceklerin,çiçeklerin vs. kokusunu alamadığımı gözlemledim. Tabii her zaman koku alamıyor değilim bu yüzden sadece koku alamadığım zamanları dikkate alıyorum. Ben bunun insanların o anki ruh halleri ile alakalı olduğunu düşünüyorum ve birde genel olarak karakterleri ile alakalı (iyi,kötü,dürüst,yalancı vs.) Bu konuyu okuyana kadar bu konuyu pek ciddiye almamıştım ama bilimsel ve psişik farklı bir açıklaması vardır diye düşünüyorum. Sonuçta bizim belirli algı eşiklerimiz var ve bu doğadaki canlılara göre epey sınırlı. Çoğu yırtıcı avının korkudan salgıladığı kokuyu km'lerce öteden duyabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayvanların her türlü algıları oldukça farklı.

Senin durumun da mümkün.Bazen koku alamamak.Ama çok yüksek ihtimale senin de çakralarında sorun var.Muhtemelen bazıları yada biri kapanmış olabilir.

Bilimsel açıdan yaklaşırsak burunda olan koku alma yetisini engelleyen bir problem de olabilir.

Benim yaptığım tüm yorum ve açıklamaler (sitedeki her konu için geçerli olmakla beraber) tamamen bilimsel yardımlar almış ama çözüme ulaşılamamış durumlar içindir.Bu vesile ile tekrar belirteyim dedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu daha önce bi bilene sormuştum , benim karşılaştığım bir durum değil ama çakraların birbirleri ile paralel çalıştığını bozulan çakranın baskı yapıp sağlam çakranın algılarını genişletiiğini anlatmıştı. Gayet mantıklı gelmişti bana , Hoş mantıksız gelsede inanacağım biridir kendisi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu daha önce bi bilene sormuştum , benim karşılaştığım bir durum değil ama çakraların birbirleri ile paralel çalıştığını bozulan çakranın baskı yapıp sağlam çakranın algılarını genişletiiğini anlatmıştı. Gayet mantıklı gelmişti bana , Hoş mantıksız gelsede inanacağım biridir kendisi :)

Teoride çok mantıklı. Fiziksel olarak düşünürsek duyarlılığını yitirmiş duyu organları bir diğerinin gelişmesine sebep oluyor. Körlerin daha iyi işitmesi gibi:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pushing daisies adlı bı dızı vardı bılen bılır o dızının smell of success adlı bolumunde de bu konuya soyle yer vermıslerdı,beyınde koku ve hatıraların bırbırlerıyle baglantılı oldugu bır bolum bulunmakta sız bır dusunceyı haturayı aklınıza getırdıgınızde yada beynınız bunu gızlıden gızlıye yaptıgında sız ıster ıstemez bı koku algılıyosunuz...

ben bununla ılgılı bıkac deneme yapmıstım cunku ızledıımde baya etkılenmıstım o bolumu ve bunun bılınclı olarak da yapabılmıstım yanı yanan bı kagıt dusundugumde yanık kokusunun burnuma gelmesı gıbı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynı durumu bende yasıyorum fakat bunda 10 sene oncesındekı bı olayı hatırladıgımda yanı tek bır anı hatırladıgımda o an hangı kokuyu anımsadıysam sımdıde o andakı kokuyu anımsayabılyıorum.ve cesitlı kokular kalbımın hızlanmasına sebep oluyo hos bı koku olursa tadını hıssedebılıyor ve kalbım hızlı atıyo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok sevdiğim kız aradakşımdan ayrıldıktan sonra 1 ay süre kadar heryerde onun parfüm kokusunu duydum ama pskolojikti :) öyle alışmıştımki bir süre sonra kokuyu duymak istiyordum ama geçmişti :) gitti aldım aynı parfümden 1 ay kadarda odamın kokusu yaptım onu :) tabi sonra ne kadar saçma oldugunu farkedince koku falan kalmadı ama şu anki kız aradaşımda aynı parfümü kullanıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık bilinç zamanı. Her varlığın her oluşumun farklı kokusu vardır. Ve bizler bu kokular içindeyiz.Kendini veya başkalarını bu kokularla bulursun.En kesin ve yanılmayan ipucudur bu. Ben ilk kez haciz kokusu duydum.Ve evime haciz geldi sonra zaar köpeği misali kokuları takip ettim. Her koku aynı zamanda bir durumu barındırıyor.İç gıcıklayıcı koku dedin bu tuzaktır bazen içindeki yani tuzağı kuran oldukça güzel bir kadındır. Bazı çok güzel kokularda öyle. Yakınlarımın kokusunu duyduğumda, onların duygu durumunuda bilirim. Kokuyla tüm varlıkların ve oluşumların tuzakların v.s kokusunu aldığımdan yararlı bir hale getirim bunu. Astral denilen, paralel evrende daha açıklık kazanan durumlardır bunlar. Berbat kokular olayını henüz çözemedim.Dayanabilirsem bu kokulara içinde ne var ne yok anlarım yakında.İyi ki bu siteye girmişim tesadüf oldu bu zaten sizlerden biri yardım istemişti. Öyle buldum burayı.

Site içerisinde açık adres Telefon Msn gibi iletişim bilgilerini paylaşmak yasak.

nevermore tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Duyularin kuvvetlenmesi : Artan duyarlilik.

Güçlenmis koku, dokunma ve/veya tat duyulari : Simdi bazi gidalardaki kimyasal katkilari koklayabiliyorum ve tadini alabiliyorum, hos olmayan bir sekilde. Diger gidalar tamamen mükemmel tat verebilir. Bazi insanlar için, güçlenmeler hem zevkli hem de dikkat dagitici. Simdi, etrafta çiçek yokken çiçek kokulari duyabilirsiniz. Mistiklerin çogu bunu yapardi.

http://www.gnoxis.com/spirituel-uyanisin-belirtileri-30431.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...