Jump to content

Dünyamızın Gelecekteki Haritası

nevermore

Önerilen Mesajlar

http://www.ufonet.be/RESIMLER/harita/genel%20harita.jpg

Bu sayfadaki haritalar gelecek tahmincisi (kahin degil futurist) Gordon-Michael Scallion tarafindan yapilmistir.

Ve 23 yillik bir birikimin sonunda ortaya çikarildigini ekliyor.

Haritadaki yerleri büyütmek için üstteki haritada istediginiz yere veya alttaki resimlere tiklamaniz yeterli.

Haritalarda göreceginiz beyaz çizgilerle belirtilen yerlen günümüz dünya haritasinin durumudur.Nerelerin yok oldugu açikça belli.

ilginç bir nokta ise Haritalar dünyanin 2012 yilindan sonraki halini göstermektedir.

alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dünyanın yeri değişebilir, değişiyorda ama bu kadar kısa sürede değişmez. bu zaten dünyanın nefes almasıdır. bu dünyanın başından beri olmuş ve olacaktır. tabii somut etkisini görebilmek için binlerce yıl geçmesi lazım. öyle 10 sende değişmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olabilir neden olmasın? bana göre insan burnu bile kanamadan kıyamete kadar yaşayabilir. bu arada benim bahsettiğim su taşkınları değil. topraklar her zaman esner. bu yüzdendir ki eskiden bitişik olan kara parçaları şu anda ayrı ve adacık halindedirler. bunun tam terside olabilir. yani ada ada şeklinde parçalanmış kara toprakları bugün birleşik haldedir ama bunun etkilerini gözle görebilmek için binlerce sene geçmesi lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık 4 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olacağız.:)

Şaka bir yana ürkütücü duruyor. Ama 2012'den hemen sonra böyle olacağını sanmıyorum. Bu şekli bu kadar kısa sürede alabilmesi imkansız. Yüksek şiddetli doğal afetler gerçekleşirse belki..

Yine de araştırana saygı duyuyor ve susuyorum.:) Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunu herkes bence bilebilir zten küresel ısınma tehlikesi altındayız bu olacağı kesin dikkat ederseniz türkiyede sular altında kalacak yerler deniz seviyesine yakın yani bu olacak eminim ama ne zman olur orasını bilemm önlem alırsak insanlık olarak belki bu tahmini boşa çıkartabiliriz :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tam emin değilim ama türkiyenin bile yunanistana doğru senede 7cm gb bi ölçüyle kaydığını söylüyolardı.ben de bu kadar kısa bi sürede bunların gerçekleşiceğini sanmıyorum. gerçekleşse bile afetlerden dolayı gerçekleşir ki buda insanlığın bi kısmının yok olması gibi bişey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkcası bu haritaları kendimce iyi buldum .. zaten yılların ürünü olduğunu belirtmiş futurist kişi .. japonya sular altında kalmış evet sular altında kalacak zaten bir kaç mil açığı okyanus tabanı çok derinleşiyor .. afrikada ise yeni bir okyanus alanı oluşmaya başlamıştı ortalara kadar suların dolması çok olası .. avrupaya gelince akdenizdeki birçok yerin sular altında kalacağı kesin özellikle italya sular altında kalabilir zaten izlediğim belgesellerde italya yüksekte bir yerde değil .. türkiyemiz için ise durum çok iyi özetlenmişki toros ve karadenizdeki dağların paralel uzanması suların iç bölgelere geçmesine olanak vermeyecektir .. eğer o felaktler meydana gelirse bu haritanın oluşma olasılığı çok yüksek ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tam emin değilim ama türkiyenin bile yunanistana doğru senede 7cm gb bi ölçüyle kaydığını söylüyolardı.ben de bu kadar kısa bi sürede bunların gerçekleşiceğini sanmıyorum. gerçekleşse bile afetlerden dolayı gerçekleşir ki buda insanlığın bi kısmının yok olması gibi bişey.

Arap Yarımadası her sene Türkiye'yi 1 cm sıkıştırıyor. Bunun sonucu olarak Türkiye Yunanistan' a doğru kaymaktadır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu harita 10 yıl icinde olacaksa insanlıgın cogu olecektir. zira boyle bir degişim bazı arkadaslarında dedigi gibi buyuk afetlerle gerceklesebilir. buda insanlıgın nufus problemine pekde ideal olmayan bir yontemle cozum uretilmis oldugu anlamına gelir. geriye kalanları ise daha buyuk sıkıntılar bekler ki allah o insanların yardımcısı olsun. yok bu degişim uzun surede olacaksa bırakın bilim adamları incelesin gelecek nesillere aktarsın. zira bize cok birsey ifade etmez kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu senaryoyu ilk kez duydum ama daha önce bir iki kişinin de söz ettiği gibi başlangıçta tüm kıtaların tek bir ada kıta şeklinde olduğunu ve milyon/milyar ya da bilinemez bir süre sonrasında yer küredeki tüm karaların tek bir ada kıta haline geleceğini okumuştum bende, kıtaların birbirine her yıl belirli bir miktarda yaklaşması da mantıksız bir senaryo gibi göstermemişti bana açıklamayı. ve hatta,kendi spekulasyonum "global" in evrimini tamamlamasının jeolojik olarak bu bütünleşme ile alakalı olabileceği yönünde bile oldu saçmamın boyutu hayrette bıraktı beni )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu harita 10 yıl icinde olacaksa insanlıgın cogu olecektir. zira boyle bir degişim bazı arkadaslarında dedigi gibi buyuk afetlerle gerceklesebilir.

Kesinlikle katılıyorum,bu olaylar normalde yüzlerce yıl içinde olur.Umarım dünya bu kadar hızlı bir şekilde bu hale gelmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...